[Netflix] Wiedźmin - nowy serial aktorski

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 566
x 2769

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Co do Twojego żartobliwego porównania "Wiedźmina" do "Korony królów" - zapewne sceny pokazane w teaserze kosztowały Netflixa więcej niż cały sezon "KK" Kurę :lol:
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 63
x 304
Kontakt:

Post autor: Tomek »

vs.

"The war is inevitable..."
HENSHIN!
Pawel

Post autor: Pawel »

Warto dodać że jeszcze przed premierą serialu Netflix zamówił już drugi sezon.
Adix2004
Poster
x 42
x 50

Post autor: Adix2004 »

Scenarzyści mają rozpisany serial na 7. sezonów - nie wiaodmo na ile sezonów zdecyduje się Netflix.
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 162
Kontakt:

Post autor: Frontowiec »

Czy widzieliście już ''Wiedźmina'' Netflixa, bo podobno wyszedł zbyt słabo. Swoją drogą TVP wykorzystuje sukces ''Wiedźmina'', promując swoją wersje na TVP VOD (nawet ''Wiedźmin'' z Żebrowskim w wersji kinowej leciał w zeszły poniedziałek na TVP Kultura).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 339
Kontakt:

Post autor: AtoMan »

Widziałem na razie pierwszy odcinek i nie, nie wyszedł słabo, a w wersji z dubbingiem jest naprawdę dobrze - mimo, że Żebrowski nie do końca pasuje do Cavilla, ale do postaci juz tak.
dość
Adix2004
Poster
x 42
x 50

Jeszcze nie oglądałem ale czytałem opinie i są bardzo pozytywne :) Mam zamiar zabrać się za ten serial...
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 339
Kontakt:

W 4 odcinku dość wyraźną rolę zaliczył Marcin Czarnik, niestety nie wypowiada ani słowa, więc nie miał okazji podłożyć głosu pod siebie xD
dość
Jordi
VIP Expert
x 1789
x 1792

Post autor: Jordi »

1ep 6/10
2ep 7/10

Pierwszy ep najlepsze ma sceny walk i płonącego miasta. Poza tym wątek Wiedźmina przynudzający. Ciekawiej w tym zamku. No i Musiał i jego "wielka" rola :P

Drugi ep lepszy. Przede wszystkim bardzo dobrze ukazane początki Yennefer z magią, ale i Jaskier swoją robotę zrobił - aktor genialnie dobrany do roli dla mnie :D Ciri taki z lekka zapychacz w tym odcinku, chociaż jak uciekała z obozu to scena zrobiła wrażenie.

Na razie ogląda się fajnie, choć faktycznie bez szału. Natomiast uważam, że recenzenci zwłaszcza Polscy jak zwykle przeginają totalnie...
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 63
x 304
Kontakt:

Widziałem z ciekawości kawałek pierwszego odcinka w piątek... i momentalnie mnie odrzucił. :D

Nie wiem, czy to wina filtrów na ekranie, czy jakości grafiki na greenscreenie, a może bardzo zbliżona momentami na łby kamera, ale sceneria wygląda fatalnie. Mamy scenę w sali królewskiej, czy w lesie, a ja mam wrażenie, jakby postacie siedzieli i rozmawiali na powierzchni 3m2. Jest tak jakoś... klaustrofobicznie. Do tego cała historia, dialogi idą tak pośpiesznie, wmieszano dwie historie na raz, przez co miałem problem ze złapaniem klimatu.

Podobno pozostałe odcinki są lepsze, więc jeszcze wrócę wkrótce do tej produkcji, ale dopiero, jak skończę się dużo lepszy 4. sezon Expanse na Amazon Prime Video :)

Z tymi dobrymi ocenami też bym nie przesadzał jeśli chodzi o krytyków:
https://www.rottentomatoes.com/tv/the_witcher
witcher rotten.jpg
witcher rotten.jpg (18.02 KiB) Przejrzano 818 razy

Niemniej wiedźminowski serial ma dobry wpływ na inne media :D
Andrzej Sapkowski może świętować. Premiera serialu sprawiła, że opowiadania stały się bestsellerem Amazona

[...]

Dzięki głośnej premierze "Wiedźmina" na platformie Netflix, popularność zyskują książki, stanowiące jego pierwowzór.

Zbiór opowiadań "Ostatnie życzenie" znalazł się na szczycie pozycji w Google Books oraz na Amazonie. Pozycja ta, w kategorii e-booków, wyprzedza między innymi dzieła Tolkiena, Lindsay Buroker i równa się z tymi od Stephena Kinga. Pozostaje cieszyć się tym, że świetne książki trafiają do coraz większej grupy odbiorców!
Wiedźmin Amazon.jpg
Wiedźmin Google Play.jpg
Źródło: https://www.ppe.pl/news/140780/wiedzmin ... mazon.html

Trzecia część z serii gier też dobrze sobie radzi podczas świątecznej promocji na steamie :D
Wiedźmin Steam.jpg
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 339
Kontakt:

Już jestem po serialu i generalnie było dobrze, rozdźwięk w liniach czasowych z początku nie wadził, bo albo nie miał znaczenia, albo był wyraźnie zaznaczany - chociaż pewien problem pojawił się przy przejściach między odcinkami; nie wiemy dokładnie, ile czasu mija pomiędzy nimi (jedynymi wskazówkami są komentarz Yennefer o 30 latach na dworze i wiek Ciri), i chociaż Yen i Geralt mają dobry powód, by się nie starzeć przez lata, to Jaskier już niekoniecznie :P Do tego jeden flashback z sytuacji sugerującej, że ta dwojka spędziła ze sobą więcej czasu, chociaż ich spotkanie w odcinku ze smokiem tak nie wybrzmiało. Niemniej nie powinno to już być problemem, skoro w ostatnim odcinku wszyscy znaleźli się w podobnym miejscu, w tym samym czasie ;)

Nie do końca zrozumiały jest jednak zwrot akcji z pewną postacią w ostatnim odcinku.
dość
Hopeless
Użytkownik
x 2
x 5

Post autor: Hopeless »

Ten cały wiek Yennefer zgrzyta mocno, bowiem w bitwie o Sodden ona ma 90-100 lat, więc kwestia tych przeżytych trzech żywot jest mocno umowna, ale nie chwytajmy się o drobiazgi. Wedle mego mniemania, uważam że serial wyszedł całkiem ok; warto nadmienić dobrą kreację Cavilla jako Geralta i reszta jest też całkiem znośna. Djikstra określił niegdyś Jaskiera pięknym cytatem, wskazującym iż ma on ponad 40 lat, ale to szczegół, bo aktor w serialu Netlflixa jest całkiem znośny. Warto powiedzieć iż dla laika Wiedźmin Netflixowy jest niezbyt czytelny, ciężko się połapać w liniach czasowych, jeżeli ktoś nie czytał książek, albo nie miał styczności z grą od CD Projekt chociażby. Musiałem w pracy tłumaczyć paru osobom o kolejność wydarzeń, chronologicznie i łopatologicznie, dodając iż oni oglądali serial z Żebrowskim i jako takie pojęcie mieli, zatem moim zdaniem jedynie co zgrzyta w serialu, to są słabo zaryzowane linie czasowe, szczególnie do momentu z balem zaręczynowym Pavetty.
Adix2004
Poster
x 42
x 50

Ledwo co Netflix zamówił 2. sezon serialu a platforma dała już zielone światło na 3. sezon.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 179

Post autor: Dominik »

Nic dziwnego. Ogromna popularność i wysokie oceny użytkowników mówią same za siebie. Trzeba kuć żelazo, póki gorące. Ja tylko liczę na to, że w kolejnych sezonach będzie więcej polskich plenerów. W tym roku wreszcie wprowadzono w Polsce to, co od lat mają Węgry czy Czechy, czyli zachęty filmowe. Mam nadzieję, że to poskutkuje większym eksponowaniem Polski, bo w końcu plenerów idealnych do takiego serialu nie brakuje.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 63
x 304
Kontakt:

Tymczasem trzecia część growego Wiedźmina pobiła dzisiaj swój rekord. Chodzi o liczbę grających w nią osób w tej samej chwili na steamie - 5 lat po premierze :lol:
https://steamcharts.com/app/292030
Witcher steam rekord.jpg
Dotychczasowy rekord wynosił 92268 graczy z okresu premiery.
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”