[TVP1/POLSAT/TVN/TV Trwam] Koncert dla Niepodległej

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
barty
Użytkownik

Post autor: barty » 10 lis 2018, 22:28

Mam mieszane odczucia niestety. To znaczy myślałem, że to będzie raczej koncert ze współczesnymi piosenkami, a nie takie "widowisko". Nie bardzo mieści mi się w głowie jak można puścić coś takiego w sobotnim prime-timie, to zdecydowanie za ciężkie jak na ten timeslot. Gdybym chciał posłuchać o wojnie włączyłbym sobie History Channel. Przełączyłem po 20 minutach bo mnie to zwyczajnie znudziło. Myślę, że dzisiejszego wieczoru zdecydowanie zyskają mniejsi nadawcy, którzy tego nie transmitują. :)
0 x
Jordi
VIP Expert
x 664
x 632

Post autor: Jordi » 10 lis 2018, 22:51

Na razie po godzinie na TVN... Nic szczególnego. Jak nie patos totalny, to zniszczenie wspaniałego utworu "Ukochany kraj" i to Tulią. L.U.C to totalna pomyłka.

Na razie ewidentnie najlepszy wykon Stasi Celińskiej.

No i naczelny aktor TVP za Kurskiego - Bukowski. Jego też musieli wcisnąć.

Duda ludzi zapraszał, a poza płytą (gdzie ogromna większość to zaproszeni goście) to wieje pustkami. Maks kilka tysięcy ludzi plus te kilka na płycie. Słabo...

Teraz Skubas jakiś. Daleko hen za Klenczonem... To samo wcześniej Nykiel z jakąś tam drugą - to nawet do pięt nie dorastało najbardziej znanemu wykonaniu Demarczyk...

Największy plus to scena. Poza tym niestety koncert nieporywający, momentami wręcz nudny.

Jezu nareszcie coś dobrego! Maryla z S'n'G zniszczyli prawie wszystko co było wcześniej :) No i Maryla i jej peruka :lol:
0 x
Awatar użytkownika
komosa
Obserwator
x 23
x 10

Post autor: komosa » 10 lis 2018, 23:02

Mnie też się podobało - bardzo ładna, z gustem, ze smakiem zrobiona oprawa wizualna, sprawne zmiany artystów na scenie, brak dłużyzn, dobrze dobrany repertuar i naprawdę świetne, nowoczesne aranżacje znanych piosenek. Jedynie nie wszyscy artyści przypadli mi do gustu, ale domyślam się, że chodziło nie tylko o głosy, ale także o ich ikoniczność. Czyli jak chcemy, to potrafimy zrobić widowisko na poziomie :) Zdolni ludzie przy tym pracowali.
0 x
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 34
x 1001

Post autor: wiatriwoda » 10 lis 2018, 23:03

Pierwsza część to była akademia szkolna, nawet wiersz Bukowskiego, który mówiłem na akademii w gimnazjum ;) Wiem, że to nie jest łatwo zrobić coś na taką okazję, żeby porwało, ale początek był za nudny. Maryla to Maryla, wiadomo, ale ja się pytam gdzie tancerze? Przecież to też nasza kultura i tyle mamy formacji, aż się prosi by do niektórych utworów byli tancerze, chyba że byli, ale akurat nie widziałem, ale przy Marli brakło bardzo.
0 x
dawid333
Użytkownik
x 1

Post autor: dawid333 » 10 lis 2018, 23:03

Jordi pisze:Na razie po godzinie na TVN... Nic szczególnego. Jak nie patos totalny, to zniszczenie wspaniałego utworu "Ukochany kraj" i to Tulią. L.U.C to totalna pomyłka.

Na razie ewidentnie najlepszy wykon Stasi Celińskiej.

No i naczelny aktor TVP za Kurskiego - Bukowski. Jego też musieli wcisnąć.

Duda ludzi zapraszał, a poza płytą (gdzie ogromna większość to zaproszeni goście) to wieje pustkami. Maks kilka tysięcy ludzi plus te kilka na płycie. Słabo...

Teraz Skubas jakiś. Daleko hen za Klenczonem... To samo wcześniej Nykiel z jakąś tam drugą - to nawet do pięt nie dorastało najbardziej znanemu wykonaniu Demarczyk...

Największy plus to scena. Poza tym niestety koncert nieporywający, momentami wręcz nudny.

Jezu nareszcie coś dobrego! Maryla z S'n'G zniszczyli prawie wszystko co było wcześniej :) No i Maryla i jej peruka :lol:
Może ty kolego jordi jakiś inny koncert oglądasz? Bo z tego co ja widziałem to stadion był pełen ludzi i Babiarz to potwierdził, że było ponad 40 tys osób.
0 x
Jordi
VIP Expert
x 664
x 632

Post autor: Jordi » 10 lis 2018, 23:09

Kolego @dawid333 może przestaniesz pisać swoje "prawdy objawione" co 2-3 miesiące wyskakując jak królik z kapelusza i atakując innych tylko szukając miejsca do awantury? A dla mnie Babiarz gada co mu każe pracodawca. Dla ciebie i Babiarza jest pełen stadion, a ja widzę sporo pustych miejsc i tyle.

Widzę pustki na trybunach i to porządne. Tam nawet połowy 40 tysięcy nie ma moim zdaniem i na tym kończę dyskusję z tobą, bo rozmawiać ze ścianą nie mam zamiaru. Pozdrawiam :)

No w końcu się ruszyło. Świetny Uniatowski, a teraz Olga Szomańska :D I fajne trio Ziółko, Moś, Szroeder.

Wałęsę pokazali. No jestem zaskoczony...
Ostatnio zmieniony 10 lis 2018, 23:17 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 185
x 67
Kontakt:

Post autor: SzymonNP » 10 lis 2018, 23:16

Faktycznie zniszczono "Ukochany kraj", ale to po Kurskim i jego ekipie można było się spodziewać, bo to w końcu według nich piosenka zachwalająca komunę i wielka szkoda, że taką aranżacją tę piękną piosenkę zjechali, ale samo widowisko, tym bardziej im dalej w las, tym piękne i zasługuje na emisję we wszystkich 3 głównych stacjach telewizyjnych. Brawo.
0 x
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Jordi
VIP Expert
x 664
x 632

Post autor: Jordi » 10 lis 2018, 23:20

I teraz świetna Krysia Prońko. Od 30 minut mamy godny koncert na 100-lecie, a nie nudy i lejący się litrami patos z paroma nieudanymi aranżacjami, czym nas zasypano w pierwszej godzinie... Niestety nigdy w obecnej TVP nic na 100% dobrze nie może być zrobione.

Jedyny zgrzyt to zła regulacja mikrofonów. S'n'G i orkiestra momentami wyraźnie zagłuszali Prońko...

Pietrzak ledwo śpiewający... No ale piosenka raczej musiała być. No i oczywiście Duda śpiewający pokazany.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2018, 23:28 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
komosa
Obserwator
x 23
x 10

Post autor: komosa » 10 lis 2018, 23:26

wiatriwoda pisze:Pierwsza część to była akademia szkolna, nawet wiersz Bukowskiego, który mówiłem na akademii w gimnazjum ;)
Ja początku nie widziałam; w pierwszej części najbardziej przeszkadzała mi koszmarnie fałszująca Natalia Schroeder. Jednocześnie założyłam, że to jest widowisko przeznaczone "dla każdego", więc konieczne są takie szkolne uproszczenia. Ale rzeczywiście, masz rację, to generalnie jest taka rozbudowana akademia szkolna.
Btw, gratuluję sukcesów artystycznych:)
wiatriwoda pisze:Maryla to Maryla, wiadomo, ale ja się pytam gdzie tancerze? Przecież to też nasza kultura i tyle mamy formacji, aż się prosi by do niektórych utworów byli tancerze, chyba że byli, ale akurat nie widziałem, ale przy Marli brakło bardzo.
Może uznano, że okoliczność jest zbyt poważna żeby angażować tancerzy, zrealizowano to w formie oratoryjnej.
0 x
Awatar użytkownika
United
Użytkownik
x 23
x 16

Post autor: United » 10 lis 2018, 23:33

barty pisze:Mam mieszane odczucia niestety. To znaczy myślałem, że to będzie raczej koncert ze współczesnymi piosenkami, a nie takie "widowisko". Nie bardzo mieści mi się w głowie jak można puścić coś takiego w sobotnim prime-timie, to zdecydowanie za ciężkie jak na ten timeslot. Gdybym chciał posłuchać o wojnie włączyłbym sobie History Channel. Przełączyłem po 20 minutach bo mnie to zwyczajnie znudziło. Myślę, że dzisiejszego wieczoru zdecydowanie zyskają mniejsi nadawcy, którzy tego nie transmitują. :)
Nie wiem jak, szczerze mówiąc, traktować ten komentarz. Jakie piosenki chciałeś usłyszeć w 100- lecie odzyskania niepodegłości? "Cool me down"? A może "Despacito"?
Naprawdę niewiarygodne jest to, że według Ciebie, śmiem twierdzić "nowoczesnego pokolenia" historia to nuuuudy, a obywatele naszego państwa mają w czterech literach historię naszego państwa i bogatej kultury i wszystko co jest związane z historią powinno być pokazywane na History Channel, a koncert poświęcony 100 lat niepodległości wypełniony muzyką rozrywkową :rolleyes:
0 x
,,Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów''
- Isaac Newton.
Jordi
VIP Expert
x 664
x 632

Post autor: Jordi » 10 lis 2018, 23:37

Kukiz nie powalił delikatnie mówiąc.

Karpiel-Bułecka z Piekarczykiem już dobrze. No i na ekranie Lech Kaczyński, a Wałęsy nie ma... Parodia niestety i zakłamanie musi być też na takim koncercie. I obrazki z miesięcznic. Żenada wieczoru na razie te wizualizacje na tym występie.

Szok. Całą sekundę Mazowieckiego i w końcu sekundę Wałęsę składającego przysięgę pokazali... Ależ te dwie sekundy musiały ich boleć, jak montowali.

Igor nawet sobie poradził z przebojem Republiki.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2018, 23:48 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
annawoj1104
Poster
x 108
x 330

Post autor: annawoj1104 » 10 lis 2018, 23:48

Kukiz miał kiedyś kawał głosu, a teraz jak stary dziadek... Nie dziwie se ze w politykę poszedł...

A czemu Bukowski to naczelny aktor Kurskiego, ja ostatnio tylko w Leśniczówce go widziałam , kiedyś bylo go zdecydowanie więcej..
Ostatnio zmieniony 10 lis 2018, 23:52 przez annawoj1104, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 34
x 1001

Post autor: wiatriwoda » 10 lis 2018, 23:50

Czego mi brakuje w tym koncercie? Radości, nie czcimy upadku, a niepodległość, tylko Maryla wniosła powiew radości i koloru.
0 x
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 185
x 67
Kontakt:

Post autor: SzymonNP » 10 lis 2018, 23:54

Ale to już norma. Nie potrafimy się bawić z niepodległości i w trakcie świąt, tylko zachowujemy się, jak na Wszystkich Świętych (które bagatela też powinno być radosnym i zabawnym świętem). A każde próby rozweselenia i wyluzowania świętowania (jak akcja PBK "Orzeł może" z jednego Dnia Flagi RP) zostaje skrytykowane, oskarża się wtedy o bluźnierstwa, zniewagę symboli państwowych. Naprawdę, powinniśmy się bawić, śmiać się, a nie być ponurymi.
0 x
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
annawoj1104
Poster
x 108
x 330

Post autor: annawoj1104 » 11 lis 2018, 0:02

Farna wokalanie świetnie, takie numery powinna miec w swoim repertuarze, a nie jakies radiowe g...
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”