[TVP1/POLSAT/TVN/TV Trwam] Koncert dla Niepodległej

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Jordi
VIP Expert
x 961
x 1180

Post autor: Jordi » 11 lis 2018, 0:05

Matko ale jakiś facet niszczy "Dziwny jest ten świat" :o

Farna za to klasa wcześniej!

Też uważam, że w koncercie brakuje dynamiki. Nawet teraz w lepszej części koncertu momentami jest patosowo i jak na jakimś pogrzebie. A w takie wydarzenie powinniśmy się radować, że to już 100 lat!

Cugowskiemu odsłuch nawalił i częściowo fałszował równo... Ale oprawa zacna.

A boki już prawie puste... Ludzie wychodzą.
0 x
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 55
x 1464

Re: [TVP1/POLSAT/TVN/TV Trwam] Koncert dla Niepodległej

Post autor: wiatriwoda » 11 lis 2018, 0:13

Tak, gość co śpiewał Dziwny... Chyba po znajomości.

Wysłane z mojego G3311 przy użyciu Tapatalka
0 x
Jordi
VIP Expert
x 961
x 1180

Post autor: Jordi » 11 lis 2018, 0:17

Koncert na słabe 4-. Miało być 3+, ale dodałem trochę za drugą część. Za dużo patosu, smętu, momentami do bólu pogrzebowej atmosfery. Powinniśmy się cieszyć, a z początku to czuło się jak na jakimś pogrzebie po wielkiej tragedii :o No ale to moje zdanie. Ja bym zrobił to bardziej jak wygląda druga część i usunął te wierszyki niepotrzebne. Realizacyjnie przyzwoicie, ale za często kamera latała nie wiadomo gdzie i pokazywała nieśpiewającego wokalistę, gdy śpiewał drugi. Nagłośnienie czasem też nie zachwycało. Scena bardzo dobra i to największy atut koncertu.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2018, 0:20 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
barty
Użytkownik
x 4

Post autor: barty » 11 lis 2018, 0:19

United pisze:
barty pisze:Mam mieszane odczucia niestety. To znaczy myślałem, że to będzie raczej koncert ze współczesnymi piosenkami, a nie takie "widowisko". Nie bardzo mieści mi się w głowie jak można puścić coś takiego w sobotnim prime-timie, to zdecydowanie za ciężkie jak na ten timeslot. Gdybym chciał posłuchać o wojnie włączyłbym sobie History Channel. Przełączyłem po 20 minutach bo mnie to zwyczajnie znudziło. Myślę, że dzisiejszego wieczoru zdecydowanie zyskają mniejsi nadawcy, którzy tego nie transmitują. :)
Nie wiem jak, szczerze mówiąc, traktować ten komentarz. Jakie piosenki chciałeś usłyszeć w 100- lecie odzyskania niepodegłości? "Cool me down"? A może "Despacito"?
Naprawdę niewiarygodne jest to, że według Ciebie, śmiem twierdzić "nowoczesnego pokolenia" historia to nuuuudy, a obywatele naszego państwa mają w czterech literach historię naszego państwa i bogatej kultury i wszystko co jest związane z historią powinno być pokazywane na History Channel, a koncert poświęcony 100 lat niepodległości wypełniony muzyką rozrywkową :rolleyes:
To też nie jest tak, że uważam że takie widowisko nie powinno mieć miejsca. Tego rodzaju projekty też są na pewno potrzebne, ale niekoniecznie o tej porze, w tym miejscu i na tych kanałach. Uważam że w zupełności wystarczyłaby transmisja w TVN24 i Polsat News, a nie na głównych antenach, skoro jego rozrywkowy, komercyjny charakter jest raczej delikatnie mówiąc wątpliwy.

A jakie piosenki chciałbym usłyszeć? Szczerze mówiąc to tak - muzykę rozrywkową, ale niekoniecznie też ulubiony gatunek prezesa TVP :DD Liczyłem po prostu na imprezę podczas której można się zwyczajnie pobawić i świętować, bo przecież jest co :) Jakoś Gdańsk zorganizował koncert Kylie Minogue w 2009 i uważam że tutaj też idealnie wpasowałyby się tak znane nazwiska zarówno z Polski jak i zagranicy. 4 lipca w USA też organizowane są liczne koncerty, na których ludzie wspólnie się bawią, podobnie obchodzone są uroczystości państwowe w Wlk. Brytanii. Nie rozumiem po prostu czemu nie dało się zorganizować takich obchodów tutaj, skoro jest to jak najbardziej radosna i pozytywna rocznica.
0 x
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 55
x 1464

Re: [TVP1/POLSAT/TVN/TV Trwam] Koncert dla Niepodległej

Post autor: wiatriwoda » 11 lis 2018, 0:25

Wyszło za bardzo z tego akademia. Przecież przypomnienie czasów współczesnych mogło być nawet w największych przebojach obecnych artystów młodego pokolenia: Nykiel, Farna, Enej, zaśpiewali by po jednym hicie choć na koniec. Ale nie byłoby za radośnie pewnie...

Wysłane z mojego G3311 przy użyciu Tapatalka
0 x
Jordi
VIP Expert
x 961
x 1180

Post autor: Jordi » 11 lis 2018, 0:43

W mediach społecznościowych większość opinii taka, że koncert był nudny przez swoją momentami ogromną powagę. Część ludzi wprost pisze, że zamiast się cieszyć my jak zwykle robimy pogrzebowe wspominki. No i nie tylko ja zauważyłem prawie totalne olanie Wałęsy i "gloryfikowanie" Kaczyńskich ;)
0 x
kajtek900
Obserwator
x 68
x 39

Post autor: kajtek900 » 11 lis 2018, 0:45

Pamiętajcie, że to że po 123 latach odzyskalismy niepodległość nie znaczy, że byliśmy wolni. Przeciez w czasie wojny nie było Polski, byliśmy pod okupacją, oo II wojnie weszła Rosja i komuna, która robila równie straszne rzeczy. TO jest nasza historia.

Niestety na stadionie bylo potwornie zimno, zamarzły mi stopy i nogi. Część gości rzeczywiście wychodziła w trakcie, ale głównie ludzie starsi i z dziećmi. Na plycie były miejsca dla zaproszonych polityków, ale opozycja oczywiście nie skorzystala, stad wolne miejsca. Ale myślę, że w ostateczności na zakonczenien było puste jakieś 1/5 stadionu.

Koncert na żywo zrobił duże wrażenie. Czułem, że uczestniczę w czymś wyjatkowym. Cieszę się, że tak rozpocząłem obchodzy 100lecia odzyskania Niepodległości.

Świętujemy, cieszmy sie, wypijemy jutro szampana, bądźmy dla siebie życzliwi.
0 x
Frontowiec
VIP Expert
x 36
x 147
Kontakt:

Post autor: Frontowiec » 11 lis 2018, 9:44

''Koncert dla Niepodległej'' bardzo mi się podobał. Bardzo świetni artyści muzyczni, którzy przypomnieli historie Polski oraz świetnie zrealizowane widowisko jest tego dowodem. Ja oglądałem ten koncert na TVP1 niż z odtworzenia na Polsacie czy TVN-ie gdzie powiem, że nawet na tym koncercie nie wspomniano o Katastrofie Smoleńskiej, a Okrągły Stół i Lech Wałęsa byli bardziej wspomniani w materiałach archiwalnych, co jest dowodem na to, że ich całkiem nie ''wygumkowali''.
0 x
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
dawid333
Użytkownik
x 1

Post autor: dawid333 » 11 lis 2018, 10:17

kajtek900 pisze: Niestety na stadionie bylo potwornie zimno, zamarzły mi stopy i nogi. Część gości rzeczywiście wychodziła w trakcie, ale głównie ludzie starsi i z dziećmi. Na plycie były miejsca dla zaproszonych polityków, ale opozycja oczywiście nie skorzystala, stad wolne miejsca. Ale myślę, że w ostateczności na zakonczenien było puste jakieś 1/5 stadionu.
A to ciekawe bo kolega @jordi twierdzi zupełnie co innego, że na stadionie była cała masa wolnych miejsc. Stadion świecił pustkami bo było zaledwie kilka tys ludzi. A jak mu zwróciłem uwagę, że wg oficjalnych danych było 40 tys ludzi co było widać, to się spienił i na mnie naskoczył :D
Dziwnym trafem okazało się że tych parę wolnych miejsc to były te przeznaczone dla opozycji, więc może kolega @jordi nie bez powodu bardzo mocno zaznacza ten element i bardzo go akcentuje? :D
Frontowiec pisze:''Koncert dla Niepodległej'' bardzo mi się podobał. Bardzo świetni artyści muzyczni, którzy przypomnieli historie Polski oraz świetnie zrealizowane widowisko jest tego dowodem. Ja oglądałem ten koncert na TVP1 niż z odtworzenia na Polsacie czy TVN-ie gdzie powiem, że nawet na tym koncercie nie wspomniano o Katastrofie Smoleńskiej, a Okrągły Stół i Lech Wałęsa byli bardziej wspomniani w materiałach archiwalnych, co jest dowodem na to, że ich całkiem nie ''wygumkowali''.
Jordi jako zwolennik teorii spiskowych i zwracający uwagę na każdy szczegół działań PiSu ppewnością czuje wielki zawód z tego powodu, że nie było nic o katastrofie smoleńskiej :D Tak samo jak z tego,że jednak pokazano Walęsę. Ale podobno wg jego wyliczeń braci Kaczyńskich i tak pokazywano 2 sekundy dłużej :D

Przepraszam za ten post. Musiałem :D
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 287
x 1461

Post autor: Karol » 11 lis 2018, 11:14

Zalecam koniec OT. To nie wątek o @Jordim, a telewizyjnym evencie.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”