[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Alek1224
Activist
x 22
x 88

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Czy ten koncert rozpoczął się opolskim intrem? Pytam bo włączyłem po kilku minutach.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 226
x 331

Post autor: Nina »

Dijon pisze:Szydłowska fenomenalna jako prowadząca tego koncertu, a rozmowy pomiędzy występami są świetnym dodatkiem.
To prawda, było energetycznie, na temat i z dużą kulturą, mam nadzieję, że decydenci też to zauważyli i darują nam w przyszłym roku takie "kwiatki" jak duet Pawlicki&Królikowski.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 11

Post autor: Dijon »

Live act Zamilskiej to już było crème de la crème. Wyśmienity koncert.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3324
x 1471

Post autor: Trzeciak »

Podsumowanie trzech dni w TVP1. Słaba widownia nie dziwi, i rzeczywiście - równie kiepskie widowisko miało miejsce 4 lata temu: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/op ... t-festiwal
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
x 598
x 12

Post autor: MaciejOlek »

Może takie małe podsumowanie moje.

Piątek: Koncert filmowy niestety słaby. Nawet to popsuto. Tylko kilka wykonów najlepszych, a tak to słabo, słabiutko. A tyle się dobrego spodziewałem. Taki sam efekt z "Bodo" jak trzy lata temu z "Anną German...".
Kuba Sienkiewicz wymiótł tą zmianą tekstu. Świetne!
Debiuty za póżno. Ale zwycięzcy zasłużeni. Mają potencjał i to sporo i mogą zrobić jeszcze większe kariery.

Sobota: SuperPremiery już były lepsze. Jedynie wygranej tego Mesajah się dziwię, a tak to nic nie mam zarzutów.
SuperJedynki - zrobione po teleexpressowemu. Trochę tam archiwalnych fragmentów było, i tak dalej. Wygrane coś mnie nie dziwią. Najlepsze występy? Szpak, no i Celińska. Naprawdę - fenomenalnie.

Niedziela: Malicki wymiótł! Jak zwykle. ;) Najlepszy koncert, bez dwóch zdań.
Złote Opole - kto to dał po 22:00? Mogli to dać o 20:30, byłoby lepiej. Po drugie - kto dał tutaj Pustki, Szroeder - nie pasowali ewidentnie do tego koncertu. Po trzecie - artyści nieżyjący. Covery niezłe, no ale szanujmy się.
Taki sobie ten koncert, ale końcówka zrekompensowała wszystko. Kurski wygwizdany - najlepsza reakcja na #dobrązmianę. Wygrana Szpaka nie dziwi, ale on sam ma rację twierdząc, że to nie on powinien wygrać. Ta nagroda należała się komuś, kto na scenie jest dużo dłużej.

Poniedziałek: Bardzo dobry koncert alternatywny. Wstawki z rozmowami Szydłowskiej też. Trochę szkoda, że nie w HD, ale i tak było dobrze. Oby to był stały element festiwalu.

No i oceny:
Ta noc do innych jest niepodobna - 2+
SuperDebiuty - 3
SuperPremiery - 3+
SuperJedynki - 3
Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu - 4
Złote Opole - 3-
Scena Alternatywna - 5

A co do wyników - taki sobie ten festiwal /no bo dwa koncerty nie przysłaniają całości/, no ale tutaj słabo, a tu: http://centruminformacji.tvp.pl/2566883 ... rca-widzow - TVP się chwali, że jednak sukces. To już sam nie wiem, czy jednak słabe, czy świetne. ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3324
x 1471

Z tą nowatorską realizacją koncertu też bym nie przesadzał, bo tu znacznie lepiej wypadł Polsat.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
x 598
x 12

Post autor: MaciejOlek »

Jak wolisz. Każdy ma swoje zdanie. ;)

Jeszcze jedno, jak dla mnie to Złote Opole może być co rok. Tylko dobór artystów mógłby być lepszy, a nie te "kwiatki", jak np. Pustki.
vissi

Post autor: vissi »

dla mnie też Złote Opole to fajny pomysł-oczywiście w tym roku było kilka wpadek-za rok tez mógłby być-ale w trochę innej formie-bez głosowania na jakies Grand Prix, bez piosenek artystów niezyjacych, ale forma żeby to widzowie wcześniej decydowali kto ma wystąpić ok, można zrobić nawet 3 części - i zacząc o normalnej porze a nie o 22.
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
x 21
x 13

Post autor: backstage »

Jak wyglądał tegoroczny festiwal każdy wie, więc rozpisywał się długo nie będę. Jedyne o czym warto wspomnieć to koncert alternatywny, który był znakomity! Scenografia czwartego dnia zyskała na wyglądzie, poprzez usunięcie miejsca zajmowanego przez orkiestrę. Zrobiło się bardzo przestrzennie oraz ładnie. Oprawa graficzna również na plus! Prowadzenie koncertu bardzo udane, tak samo jak i artyści, którzy zaprezentowali znakomity poziom. Super się oglądało i słuchało. :)
Jak widać Opole stało się festiwalem kontrastu, od obciachu po pełen profesjonalizm. Czyli zupełnie jak prezes Kurski, który nie uznaje kompromisu. :D
Mam nadzieję, że w TVP wyciągną wnioski, choć póki Kurski będzie maczał w czymkolwiek palce, chyba niewiele się zmieni. A propos jego zachowanie w Opolu było skandaliczne, poniżej wszelkiej krytyki!
Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na dość dyskusyjne zwycięstwo Michała Szpaka. To ciekawe, że wszędzie gdzie pojawi się ten chłopak od razu atmosfera za kulisami robi się niemiła i dochodzi do dziwnych sytuacji...
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 11

Post autor: Dijon »

Jedynka właśnie powtarza część koncertu Sceny Alternatywnej w formie skrótu (nie ma rozmów pomiędzy występami). Można go wreszcie zobaczyć w HD, ale niestety dzisiaj pokazano bardzo mało występów. W nocy z poniedziałku na wtorek będzie kolejna powtórka tego koncertu, ciekawe, czy w takim samym kształcie. Lepsze byłoby podzielenie tego koncertu na występy poszczególnych gwiazd i w tej formie powtarzania ich na TVP1 czy TVP HD.
spiko
Użytkownik

Post autor: spiko »

a dla mnie nic ciekawego ten festiwal
Alek1224
Activist
x 22
x 88

Post autor: Alek1224 »

Opole 2016 było ostatnim festiwalem, który obejmowała umowa z 2006 roku pomiędzy TVP a miastem. Na razie nie jest podpisana nowa. http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kt ... -2017-roku#
Lex

Post autor: Lex »

Podpisanie nowej umowy jest więcej niż pewne.
Pamiętam, że 10 lat temu Nina Terentiew próbowała zawalczyć o festiwal krótko po przejściu do Polsatu, jednak jej się to nie udało.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3324
x 1471

Nawet niezbyt mogła zawalczyć, bo umowę na festiwal w 2006 roku podpisano w czerwcu podczas trwającego wtedy 43. KFPP w Opolu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3324
x 1471

Nie jest pewne, czy 54 KFPP w Opolu w przyszłym roku ukaże się na antenie Telewizyjnej Jedynki: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cz ... ami-miasta
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”