[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Jantar
VIP Expert
x 8
x 54
Kontakt:

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Jordi pisze:Dla mnie Kurski już się nie wyratuje. Ciekawe czy faktycznie "na szybko" po cichu szykuje koncert z Młynarskim bez zgody właścicieli praw autorskich (wiadomo, że nigdy zgody nie otrzyma)... Na ten moment jako tako ostały się debiuty, no i Pietrzak niezagrożony. Premiery już leżą, after też, od Opola to samo, no i Maryla zrezygnowała z innego powodu.

Totalna porażka i jak kolejny raz Kurski uniknie odpowiedzialności, to tylko bankructwo TVP spowoduje jego odejście...

Ależ oczywiście, że Kurski zostanie! Mało tego, dostanie jeszcze nagrodę za tak "wspaniałe" przygotowanie festiwalu i fantastyczny dobór wykonawców! Pani Mazurek pochwali go w wywiadach i na tweeterze, że "TVP wreszcie mówi polskim głosem dla Polaków", a nadprezes pochwali za perfekcyjne wykonanie zadania "eliminacji z przestrzeni publicznej wrogów narodu, komunistów, esbeków, ich dzieci i wnuków", co sam wiele razy w przemówieniach zapowiadał.
Jordi
VIP Expert
x 1949
x 1891

Post autor: Jordi »

Smuga też 2 czy 3 koncerty miał robić, więc może on. Smuga też ostatnio coraz bardziej odcinał się w ostatnich miesiącach.

Edit: No to Smuga jednak. Radziu chyba nie ma jeszcze na tyle odwagi ;)
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
x 21
x 13

Post autor: backstage »

Pawel pisze:Właśnie w tv masz miejsce na programy różne także te polityczne, ale koncert nie powinien takim być.
Jasne, tylko władze TVP jakoś nie wpuszczają do studia ludzi o odmiennych poglądach. ;)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2331

Post autor: wiatriwoda »

Pełne oświadczenie Smugi z FB:
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak cieszyłem się na ten festiwal. Największe święto polskiej piosenki. Opolski Festiwal. Magiczne miejsce. Każdy, kto tam był wie, co to znaczy. Miałem reżyserować trzy koncerty. Dwa pierwszego dnia i jeden ostatniego. Miałem mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądał ten festiwal. Miałem się cieszyć tym świętem razem z artystami, realizatorami, całą ekipą, która ciężko pracując powoduje, że to wszystko, co napiszę w komputerze staje się realne na scenie i w obrazie telewizyjnym. Miałem...
Niestety w to wszystko weszła polityka. Dotychczas festiwal starał się być właściwie wolny od tej dziedziny życia. Istniał od ponad 50 lat i właściwie nikt nie śmiał go bojkotować mimo najróżniejszych systemów politycznych, władz i rządów. Mogę śmiało powiedzieć, że był ponad otaczającą go rzeczywistość. Był...
W tym roku, w opolskim amfiteatrze rozsiała się polityka we wszystkich barwach i odmianach. Współczuję Maryli rodzinnej tragedii, ale także koszmarnego "hejtu" "kolegów" z branży, których czasami nazywa się "jedną wielką artystyczną rodziną". Współczuję władzom TVP, że prawdopodobnie musiały ugiąć się pod naporem polityków i mniej przychylnie patrzeć na pewne nazwiska artystów planujących występ w Opolu. Współczuję wykonawcom, że pod naporem polityków, a często za sprawą ich manipulacji musiały opowiedzieć po jednej albo drugiej stronie tego konfliktu. Współczuję całej ekipie festiwalu, bo wiem jak ciężko od kilku miesięcy pracowała na jego sukces. Wreszcie współczuję sobie, że musiałem napisać taki list...
Na końcu chciałbym napisać, że w poniedziałek poproszę Dyrekcję Festiwalu o zwolnienie mnie z danego słowa w sprawie z reżyserii koncertów podczas tegorocznego festiwalu w Opolu. Nie dlatego, że opowiadam się po którejś ze stron. Dla mnie obie są równie winne zaistniałej sytuacji. Po prostu nie chcę brać udziału w imprezie, która na wiele lat podzieli polskie środowisko artystyczne na tych lepszych i na tych gorszych zostawiając na nim wielką "bliznę"...
Na końcu chcę napisać o nadziei. Nadziei na opamiętanie, bo tak podzieleni nie byliśmy dawno. Ten podział nie służy nam. Najlepiej służy politykom stanowiąc cenne paliwo do ich działań. Bądźmy mądrzy...
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 528
x 1298

Post autor: Medyk24 »

Czyli pod względem realizacji festiwal też leży, Smuga jednak jest dużo lepszy od Kobiałki.
POZDRAWIAM > Medyk24
brigus
Użytkownik
x 19

Post autor: brigus »

Pawel pisze:Nie bądźcie naiwni. Naturalnym byłoby że ci artyści na scenie wmieszali by politykę do swoich występów. Bardzo dobrze że zostało to ukrócone wcześniej.
Dziwne, powinieneś zacząć protestować w takim razie przeciwko występowi Jana Pietrzaka, w końcu jego koncerty są wybitnie polityczne. Kayah przy nim wygląda jak amatorka :lol:
Parowka09
VIP Expert
x 524
x 77

Post autor: Parowka09 »

Coś czuję, że prezes Kurski będzie sam musiał wejść na scenę i zagrać :lol:. Może do Opola zostaną zaproszone inne gwiazdy (np. Ryszard Makowski).
Awatar użytkownika
kamico7
Junior

Post autor: kamico7 »

Tak to jest gdy polityka miesza się z muzyką. Nienormalne jest to że Opola nie zabił komunizm, a zabiła wolność przy pomocy Pana Jacka Kurskiego. Nie wiem ile w tym prawdy że Jacek Kurski próbował wpływać na dobór artystów Maryli Rodowicz, ale ta sytuacja pokazuje że polityki wokół TVP jest zbyt dużo(więcej niż kiedykolwiek) co właśnie ma swoje apogeum. Z tej sytuacji już nie ma wyjścia, a za taką porażkę Kurski powinien podać się do dymisji i to natychmiast. Tylko to może jeszcze jako uratować tegoroczny festiwal.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 57
x 200

Post autor: Kamilo »

Konrad Smuga pisze:(...) na wiele lat podzieli polskie środowisko artystyczne na tych lepszych i na tych gorszych zostawiając na nim wielką "bliznę"...
I to jest właśnie clou. Nareszcie ktoś w swoim oświadczeniu o tym wspomniał.
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 163
Kontakt:

Post autor: Frontowiec »

Bardzo ciekawie się dzieje, że nawet reżyser Konrad Smuga wycofuje się z Opola. Zresztą Smuga nie tylko jest związany z TVP - przecież dla Polsatu realizował zeszłoroczną ''Świętokrzyską Galę Kabaretową'', a dla Nowa TV/8TV ''Nową Rewię Kabaretową''.

@Jordi Kurski odejdzie z TVP, jak PiS przegra wybory - proste.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Pawel

Post autor: Pawel »

backstage pisze:
Pawel pisze:Właśnie w tv masz miejsce na programy różne także te polityczne, ale koncert nie powinien takim być.
Jasne, tylko władze TVP jakoś nie wpuszczają do studia ludzi o odmiennych poglądach. ;)
Nie to ci ludzie o odmiennych poglądach obrazili się na TVP to tylko tutaj są odpowiednio punktowani a nie jak w antypolskich mediach głaskani po główkach.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1053
x 3188

Post autor: pulkownik »

Frontowiec pisze:@Jordi Kurski odejdzie z TVP, jak PiS przegra wybory - proste.
Nie jest tajemnicą, że przewodniczący RMN K. Czabański, delikatnie mówiąc, nie przepada za Kurskim. Zadłużenie TVP, kolejne kredyty i blamaż z Opolem mogą być kartą przetargową w usunięciu obecnego prezesa.

Co ciekawe festiwal do tej pory nie odbył się tylko raz. W stanie wojennym.
Lex

Post autor: Lex »

Papa D. również rezygnuje z występu w Opolu. Nie zdziwię się jeśli w poniedziałek pojawi się oświadczenie o rezygnacji z tegorocznej edycji.
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
x 3

Post autor: kacper130700 »

Parowka09 pisze:Szymon Wydra z zespołem także rezygnuje - info z FB.
Lex pisze:Papa D. również rezygnuje z występu w Opolu.
Wiemy już o tym.
Witam po ponad 2-letniej przerwie :-)
smyk
Użytkownik

Post autor: smyk »

Oświadczenie TVP w sprawie koncertu Wojciecha Młynarskiego podczas 54. KFPP w Opolu -> http://centruminformacji.tvp.pl/3087797 ... pp-w-opolu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”