[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
exus

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: exus »

Mam do was prośbę, jeżeli macie jakieś informacje na temat festwialu to prosze podajcie je tu. Chodzi mi o Krajowey Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. A może znacie jaką strone?

Sorki za błedy
Awatar użytkownika
to_ti
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:45
Lokalizacja: Machu Picchu
Kontakt:

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: to_ti »

Moim zdaniem ten festiwal jest cykliczny i odbywa się co roku od średniowiecza lat sześćdziesiątych...generalnie chyba miasto tylko z tego żyje i podkreśla polskość...inaczej zostałoby przyłączone do bratnich Niemiec...:)
mks
Obserwator
Posty: 285
Rejestracja: 14 kwie 2007, 11:20

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mks »

I jak oceniacie ten festiwal narazie? Jak dla mnie.. niestety porażka.. płowa konkursu za nami i nic mi sie nie podoba.
ARTUR B.

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

loter56 pisze:mks tobie wszystko sie nie podoba co zrobi inna stacja niz polsat!!!!
Chyba już wszystko powiedziałeś. :D

Co do prowadzenia, to Tatiana nie pasowała do Orzecha. W ogóle Orzech nie pasuje na konferansjera, wolę jak komentuje Eurowizję.

Cieszę się, że Tatiana dostała Złotą Płytę i mam nadzieję, że będzie też platynowa. no cóż ostatni jej album jest naprawdę dobry, lecz jest skierowany do osób co lubią jazz i soul. Lenny White wiedział kim się zainteresować.
No to jak już się tak o niej rozpisałem to zapraszam na jej oficjalną stronę www.tatianaokupnik.pl
mks
Obserwator
Posty: 285
Rejestracja: 14 kwie 2007, 11:20

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mks »

Nie do końca. Zeszłoriczne premiery podczas krórych występowały prawdziwe gwaizdy były fajne.. Górniak, Łzy, Flinta.. a teraz? Słowa piosenek które leciały były tak żenujące.. np. "Zrobie włosy i paznokcie a już jesteś pod pantoflem.." a śpiewały to trzy panie które ważyły tone. Podobnie gwiazda festiwalu Markowska której piosenki słuchać sie nie da.. lepsze od Premier były Debiuty na których sie przynajmniej nie nudziłem..
Najlepsi podczas premier byli Hania Stach i zaskakująco dobry Szcześniak
Klara

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Klara »

Zgadzam sie po części z obserwatorem.Ubiegłoroczne fetiwale były o wiele ciekawsze,od tego.denerwuje mnie też że wiecznie widzimy w opolu te same gwiazdy,które już nic nowego pokazać nam nie mogą.Dlaczego nikt nie zainteresuje się debiutantami z ubiegłych lat.Może warto byłoby zobaczyć jak sobie radzą teraz.I tu mam na myśli np zespół nana.Dziewczyny od razu rzuciły mi się w oczy,chciałabym żeby zaśpiewały w Premierach.Już mi się nudzi ta śmietanka: Gawliński,Brodka itd...poszukajcie ciekawszych,świeższych wykonawcow,a Festiwal zyska na oglądalności.Takie jest moje zdanie...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

dziennikarze.info pisze:Rozpoczęło się głosowanie na Superjedynki 2009
Już po raz dziewiąty widzowie TVP1 mogą wybrać laureatów plebiscytu muzycznego Superjedynki 2009 r. Od poniedziałku 6 kwietnia na stronie internetowej Telewizji Polskiej trwa głosowanie na najlepszych w tym roku wykonawców, przeboje oraz płyty.
więcej: http://www.dziennikarze.info/2009/04/07 ... ynki-2009/
Coż napisać, przygotowania do festiwalu Opole 2009 znów ruszyły. Mam nadzieję, że TVP1 zorganizuje ten festiwal tak samo w dobrym poziomie jak w ubiegłych latach. Dodam, że festiwal odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2009 r. w Opolu.

Przy okazji proponuję zmienić nazwę tematu na "Opole 2009" i przenieśc go do działu TVP.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Ja mam nadzieję, że festiwal będzie stał na tak wysokim poziomie jak w zeszłym roku odliczając debiuty. Szczególnie Dobre bo (o)polskie było najlepsze.
ARTUR B.

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Artyści zaczynają bojkotować festiwal m.in. Strachy na lachy i Kazik Staszewski. Czuję, że na tym się nie skończy. Wcale bym się nie zdziwił gdyby na samym festiwalu, któryś z artystów nie skrytykował na żywo zarząd TVP
Kazik
Obserwator
Posty: 377
Rejestracja: 07 paź 2007, 18:09
x 1

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik »

Co do Kazika Staszewskiego to on zawsze bojkotował i nie występował na tym festiwalu, więc dla mnie to żadne zaskoczenie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

press.pl pisze:Janowski, Kurzajewski i Brzózka poprowadzą festiwal w Opolu

Robert Janowski, Maciej Kurzajewski i Radosław Brzózka poprowadzą koncerty organizowanego przez Telewizję Polską festiwalu w Opolu.

Koncert ”Premiery” w piątek 12 czerwca br. poprowadzi Maciej Kurzajewski, komentator sportowy TVP, gospodarz show ”Kocham Cię, Polsko!” w Dwójce. Prowadzącym sobotni koncert pt. ”Superjedynki” będzie prezenter Jedynki Radosław Brzózka. Natomiast niedzielne ”Superduety” poprowadzi Robert Janowski, prowadzący teleturniej TVP 1 ”Jaka to melodia?”.
Gospodarzem ”Kabaretonu” w sobotę 13 czerwca będzie kabaret Paranienormalni. Nie ustalono natomiast prowadzącego koncert ”Debiuty”. Nieoficjalnie wiadomo, że może nim być Piotr Baron z Programu III Polskiego Radia.
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się w dniach 12-14 czerwca br. i będzie transmitowany w TVP 1.
TVP wyklucza Nataszę Urbańską z opolskiego konkursu "Premier", a Urszula rezygnuje
Urszula zrezygnowała z udziału w koncercie "Premiery" organizowanego przez Telewizję Polską festiwalu w Opolu. TVP wycofała zaś piosenkę Nataszy Urbańskiej.

Urszula nie wystąpi, bo nie chce śpiewać z półplaybacku (TVP z oszczędności zrezygnowała z akompaniamentu na żywo). W liście do fanów napisała: ” Nie zgadzam się z decyzją organizatorów festiwalu i nie chcę brać udziału w oszukiwaniu publiczności i samej siebie.”.
Z kolei wykonywany przez Urbańską utwór pt. ”Mała” został wycofany, bo okazało się, że nie jest premierowy. Z innym tekstem zaśpiewała go już Tijana Dapcević na festiwalu Budva w Czarnogórze w 2005 roku (była to piosenka ”Sve je isto samo njega nema”).
Konkurs ”Premiery” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się 12 czerwca.
W ostatni wtorek w nowym budynku TVP przy ul. Samochodowej odbyła się oficjalna prezentacja tego festiwalu. Tego dnia zaprezentowano także logo (są to motyle złożone z kolorowych kółek, które zostało użyte w tamtym roku w czołówce i napis "OPOLE 2009" napisany taką samą czcionką, jak w tamtym roku. W czołówce jest scena na ścianie której są pokazywani wykonawcy piosenek, scena się zamyka i pokazuje się napis "Opole 2009" (bez motylka, który jest w logu tym festiwalu). Kolorystyka tła jest typowo różowa, podobnie jak cała oprawa graficzna festiwalu.

Co do "półplaybacku", to skomentuję krótko, szkoda, że TVP musiała takich zmian dokonać. No ale w końcu niby jest kryzys.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Nowy zarząd TVP cały czas wykręca się kryzysem. Możecie mi wierzyć, albo nie, ale zmiany w Festiwalu Opolskim na tym polu wcale nie były potrzebne. No, ale ''sytuacja w spółce jest nie pewna, trzeba wprowadzić plany oszczędnościowe''.

Co do prowadzących to bardzo dobry wybór.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Zgadzam się w pełni z Ice. Swoją drogą w lipcu 2008 roku "Puls Biznesu" pisał o pierwszych oszczędnościach w TVP. Zawieszony obecnie prezes Andrzej Urbański uważał, że jest to przez zmiejszenie wpływów abonamentowych, natomiast jeden ze znawców skomentował złą sytuację w TVP spowodowaną złą polityką biura reklamy, więc wg jego TVP trochę sama sprowokowała tą sytuację.

Co do prowadzących, to też uważam, że to dobry wybór. Jestem ciekaw, jak sobie Maciej Kurzajewski poradzi sobie podczas "Premier", które mają być w "maratońskim tempie" :).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W 2011 roku Festiwal w Opolu przeniesie się od nowego amfiteatru, który powstanie wraz z Muzeum Polskiej Piosenki o czym w poniższym artykule: http://www.rp.pl/artykul/9145,312665_Mu ... hitem.html

Przy okazji pod adresem opole2009.tvp.pl - wystartowała oficjalna strona festiwalu, znajduje się tam oficjalne logo i oprawa graficzna festiwalu, a także informacje o festiwalu i jego programie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Nomik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 17 sty 2007, 15:09

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nomik »

A mnie najbardzije z tego wszystkiego smiesza przepychanki gwiazd jak np. Pani Rodowicz ,któa oznajmiła ze jesli wystapi Doda to ona rezygnuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości