[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP
x 1

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: Ice » 13 cze 2009, 22:59

Jestem zaskoczony - świetne prowadzenie (nadal się cieszę, że Brzózkę ściągnięto z TVP Polonia), bardzo dobra realizacja. Szkoda tylko, że niektórzy muzycy zawiedli... no, ale cóż. Nieźle wyszło tegoroczne Opole sądząc tak po dwóch dniach.
0 x
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
x 1

Post autor: Peter Parker » 14 cze 2009, 0:48

Jak dla mnie, realizacja trochę była/jest słaba. Za dużo ujęć na minutę.
TiM pisze:Chodź, może masz rację.
Też mogę iść? :D
0 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 35
x 98

Post autor: Pawel » 14 cze 2009, 10:27

3q33 pisze:Nagrody wręczali Ryszard Zembaczyński - prezydent Opola i Paweł Paluch - pełnomocnik zarządu TVP S.A. Obaj wchodząc na scene zostali wygwizdani przez opolską publiczność :D.
Rychu nie spinaj się tak!
Taki okrzyk można było usłyszeć bardzo wyraźnie (przynajmniej na TVP HD i głośnikach 5.1) kiedy pan prezydent Opola stał na scenie :D.
0 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 14 cze 2009, 15:32

TiM pisze:Ciekawą wpadkę realizacyjną można było zobaczyć po przerwie w festiwalu Opole 2009. Otóż na kanale TVP Polonia po lewej stronie przez kilkanaście sekund widniało logo ''Dolby Digital''. Niestety, po chwili w tym miejscu zagościł znaczek wiekowy.
Na TVP1 ten znaczek był przez jakiś czas pod logo. W TVPolonia być może nie potrafili go pod logiem odpowiednio umieścić.
0 x
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP
x 1

Post autor: Ice » 14 cze 2009, 16:47

A co to za problem? Po prostu tak zrobili i już. Chyba nie ma to większego znaczenia.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 1459
x 572

Post autor: Trzeciak » 14 cze 2009, 19:44

Pawel pisze:
3q33 pisze:Nagrody wręczali Ryszard Zembaczyński - prezydent Opola i Paweł Paluch - pełnomocnik zarządu TVP S.A. Obaj wchodząc na scene zostali wygwizdani przez opolską publiczność :D.
Rychu nie spinaj się tak!
Taki okrzyk można było usłyszeć bardzo wyraźnie (przynajmniej na TVP HD i głośnikach 5.1) kiedy pan prezydent Opola stał na scenie :D.
Widziałem ten fragment na TVP.pl i z tego co ja słyszałem to brzmiało "Rysiu, nie wspinaj się tak !", dodatkowo były jeszcze okrzyki w kierunku prezydenta "Porzuć pracę !". Czyżby Opolanie nie byli zadowoleni ze swojego gospodarza? :D.

Co do znaczka "Dolby Digital 5.1", to realizatorom chodziło o to aby i znaczek był czytelny i nie zdominował loga ekranowego, które jest mniejsze od loga na TVP1. Tyle.

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce wczoraj w Opolu. Otóż artyści kabaretowi, którzy wczoraj wzieli udział w opolskim kabaretonie zmierzyli się z opolskimi księżmi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:10, a dochód z meczu pójdzie na cele charytatywne. Więcej: http://www.tvp.pl/rozrywka/festiwale-i- ... tra-ksieza

Tymczasem za ok. 40 minut rozpocznie się ostatni koncert tegorocznego festiwalu, i co ważne ostatni koncert w historii starego amfiteatru. Widzowie, którzy będa uczestniczyli w tym koncercie na pamiątkę zabiorą deski z ławek jeszcze starego amfiteatru.

Dodam jescze, że studio festiwalowe prowadzili Marcin Mańka (kiedyś Quizmania, Halo Kasa w TV Polsat), Agnieszka Szulim i Radosław Brzózka.
Peter Paker pisze:Jak dla mnie, realizacja trochę była/jest słaba. Za dużo ujęć na minutę
Nie każdemu "dynanizm" musi się podobać. Dla mnie jednak koncert był bardzo dobrze zrealizowany, tyle.

Edit z 21.15: Trwa właśnie koncert "Superduety". Realizacja tego koncertu jest wręcz rewelacyjna. Przeboje są grane całkowicie na żywo, nie ma znów zbędnego przeciągania, świetne prowadzenie Janowskiego i fajne żarty Skiby (który robi wszystko "by ten koncert przyspieszyć i jak najszybciej rozpocząć demolkę obiektu :) ) no i oczywiście świetny pomysł z tymi duetami, m. in. Piotr Kupicha - Irena Jarocka oraz świetne wykonanie przebojów. Widać, że publiczność doskonale się bawi w Opolu. Krótko mówiąc jest wspaniale, jak przystało na koniec festiwalu i pożegnanie starego obiektu.

Edit z 21.40 : Robert Janowski otrzymał dwie złote płyty za swój ostatni album "Song". Tymczasem rozpoczęła się przerwa koncertu.

Edit z 23.10 : Ryszard Rynkowski, który wystąpił w duecie z Kayah zdobył złotą płytę za album pt. "Zachwyt"
Zespół Łzy otrzymał platynową płytę za album "The Best of .. 1996-2008"
Ania Wyszkoni otrzymała nagrdę dziennikarzy i fotoreporterów akredytowanych przy tym festiwalu. Nagrodę wręczył Radosław Brzózka.

Co do zakończenia festiwalu, które było tuz przed chwilą, to było naprawdę wspaniałe, zaczęła się przy okazji demolka pierwszych ławek amfiteatru :lol:. Następny festiwal za rok w zupełnie innym miejscu.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP
x 1

Post autor: Ice » 14 cze 2009, 23:35

3q33 pisze:Dodam jescze, że studio festiwalowe prowadzili Marcin Mańka (kiedyś Quizmania, Halo Kasa w TV Polsat).
I przede wszystkim dziennikarz i prezenter radia Roxy FM. chociaż co mnie zdziwiło - nie ma go w spisie na stronie radia Roxy. Tak poza tym to nie wiem skąd on tam się wziął, ale to chyba jego kolejny raz jeśli chodzi o Studio Festiwalowe w Opolu.
0 x
Awatar użytkownika
Nomik
Użytkownik

Post autor: Nomik » 15 cze 2009, 13:42

Ice pisze:Jestem zaskoczony - świetne prowadzenie (nadal się cieszę, że Brzózkę ściągnięto z TVP Polonia), bardzo dobra realizacja. Szkoda tylko, że niektórzy muzycy zawiedli... no, ale cóż. Nieźle wyszło tegoroczne Opole sądząc tak po dwóch dniach.
W 100 procentach musze przyznac racje i podpisuje sie pod tym co napisałes.I numerem jeden dla mnie okazał sie byc Piasek
0 x
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
x 1
x 1

Post autor: telefan » 15 cze 2009, 18:35

Moje podsumowanie Opola.

1. Realizacja. W porównaniu do zeszłego roku który miał wiele niespodzianek całkiem dobra. Tyle że w którejś z piosenek na ,,Gwiazdorskim Towarzystwie'' ujęcia latały troszkę aż za szybko. I ten półplayback...

2. Prowadzący i grafika. Całkiem dobrze się spisali (prowadzący). W grafice nieduży regres w porównaniu do zeszłego roku, ale 2008 to był mały jubileusz z bajerami.

3. Koncerty: ,,Gwiazdorskie Towarzystwo...'' a szczególnie finał wyglądało całkiem dobrze więc 5-/5. ,,Debiutów'' nie oglądałem :( więc się nie wypowiem. Superjedynki oceniam na 4/5 ze względu na to że paru artystów nie dojechało a nominacja Tedego była chyba nietrafiona. ,,Kabareton'' jak zwykle mnie nie zawiódł. Największy polew miałem z Neo-nówki i KMN. 6/5 gwarantowane. ,,Superduety''(5/5) też były ciekawe a szczególnie duet Połomskiego z Anią Wyszkoni.

Tymczasem wyniki oglądalności Opola były wyższe niż rok temu. ,,GTMW'' oglądało 3,725 mln. widzów, ,,Superjedynki'' 4,361 mln., a ,,Superduety''-5,731 mln.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 1459
x 572

Post autor: Trzeciak » 15 cze 2009, 19:29

Ice pisze:
3q33 pisze:Dodam jescze, że studio festiwalowe prowadzili Marcin Mańka (kiedyś Quizmania, Halo Kasa w TV Polsat).
I przede wszystkim dziennikarz i prezenter radia Roxy FM. chociaż co mnie zdziwiło - nie ma go w spisie na stronie radia Roxy. Tak poza tym to nie wiem skąd on tam się wziął, ale to chyba jego kolejny raz jeśli chodzi o Studio Festiwalowe w Opolu.
Marcin Mańka już raz współpracował z TVP1, kiedy w sierpniu ubiegłego roku przygotowywał reportaż o kulisach serialu "Londyńczycy" do programu promującego jesienną ramówkę "Po pierwsze Jedynka", więc dlatego wziął się w studiu festiwalowym.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 1459
x 572

Post autor: Trzeciak » 04 lut 2010, 22:49

Serwis wirtualnemedia.pl poinformował, że tegoroczny festiwal w Opolu odbedzie się na terenie drugiego kampusu Politechniki Opolskiej. Scena i widownia zostaną wybudowane na terenie zespołu boisk na dawnym placu apelowym koszar 10. Sudeckiej Dywizji Pancernej. Natomiast sam festiwal w tym roku będzie trwał od 4. do 6. czerwca (gdyż 11. czerwca zaczyna się mundial w RPA, który TVP transmituje). Więcej na ten temat pod linkiem : http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/te ... wojskowych
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 1459
x 572

Post autor: Trzeciak » 20 kwie 2010, 19:08

Jak poinformowała dzisiejsza "Rzeczpospolita" TVP podjęła decyzję o zmianie terminu festiwalu w Opolu. Zamiast w terminie między 4 a 6 czerwca ma się on odbyć dopiero we wrześniu. Nieoficjalnie mówi się, że powodem decyzji może być ostatnia tragedia pod Smoleńskiem, co nie zbyt dobrym jest uzasadnieniem. Od katastrofy minie już wtedy prawie 2 miesiące, więc do tego czasu powinnyć już minąć emocje związane z tą tragedią. Wśród powodów "Rzepa" podaje też gorącą kampanię wyborczą w tym czasie, kiedy TVP mogłaby nie poradzić z dwoma przedwsięwzięcami na raz (i wybory, i Opole). To dla mnie też dziecinne tłumaczenie. Jeżeli tak jest, to jak sobie TVP poradziłaby z jesienną ramówką.

Poza tym termin wrześniowy chyba jest trochę przesadzony. Nic by się chyba już nie stało, gdyby odbył się on w lipcu (wtedy już będzie i po kampanii i po mundialu, który TVP transmituje).
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
ARTUR B.
x 64

Post autor: ARTUR B. » 20 kwie 2010, 19:27

Jeśli chodzi o festiwale letnie, to dziwnie w tym roku wypadają. Ciekawe co się stanie ze Sopot Festivalem?
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 1459
x 572

Post autor: Trzeciak » 06 lip 2010, 14:19

Serwis wirtualnemedia.pl poinformował, że tegoroczny festiwal w Opolu odbedzie się w drugim weekendzie września, czyli od 10 do 12 września 2010. Nie zmieniło się miejsce, gdzie odbędzie się ten festiwal (zostanie zorganizowany na terenie drugiego kampusu Politechniki Opolskiej). Na razie nie jest znany program imprezy, ale na pewno odbędzie się koncert "Debiuty", w którym mają wystąpić finaliści programów "Spiewaj i walcz" oraz "Szansa na sukces".
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
shipus
Użytkownik

Post autor: shipus » 15 lip 2010, 18:11

We wrześniu większość już w domu, to i oglądalność wzrośnie.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”