[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Jordi
VIP Expert
x 941
x 1155

Post autor: Jordi » 15 cze 2019, 0:53

I po debiutach. Poziom nierówny. Kompozycje w większości strasznie wtórne lub dziwne. Wokalnie lepiej. Wygrały dwa bardzo dobre głosy.

Prowadzenie KOSZMAR. Suchar suchara poganiał. Najgorsze, że im się wydawało, że naprawdę są zabawni :o

Koncert całościowo 3=.

Pierwszy dzień megaprzeciętny.
0 x
xselix
Użytkownik
x 8

Post autor: xselix » 15 cze 2019, 8:53

Strasznie wymuszone były te jubileusze i wydarzenia muzyczne ostatniego roku w koncercie "Od Opola do Opola". Ania Dąbrowska wystąpiła z okazji 15-lecia wydania debiutanckiego albumu, a nawet nie zaśpiewała swojego pierwszego singla. Ania Wyszkoni świętowała sukces ostatniej solowej płyty, która wyszła w... marcu 2017 :huh: Sylwia Grzeszczak obchodziła 10-lecie pracy artystycznej w zeszłym roku, a nie w 2019, chociaż jej występ był naprawdę świetny. Gdyby kierować się takim kluczem wyboru wydarzeń jubileuszowych, to prawie każdy artysta obchodziłby co roku jakiś jubileusz - pierwszego występu w Opolu, wydania debiutanckiej płyty, debiutanckiej piosenki, x-lecia działalności artystycznej itp. :lol: Powinno być więcej utworów, które osiągnęły sukces w internecie i serwisach streamingowych, a nie tylko przeboje radiowe, sztucznie wypromowane przez wytwórnie fonograficzne. Dobrze, że były te materiały z Markiem Sierockim, bo chociaż tam były wspomniane największe muzyczne wydarzenia zeszłego roku. Szkoda, że nie wspomniano nic o koncercie "Artyści Przeciw Nienawiści" :rolleyes:
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 11
x 124
Kontakt:

Post autor: Poland » 15 cze 2019, 9:08

Gdyby Edycie Górniak zdrowie się nie popsuło to do tych jubileuszy doszłoby jeszcze 25 lat Polski na Eurowizji i akurat ten jubileusz byłby najbardziej sensowny ze wszystkich. Gdyby kierowano się popularnością w internecie i serwisach streamingowych czy też złotymi i platynowymi płytami albo ogólnie sprzedażą płyt to takie My3 miałoby pełne prawo by wystąpić - w końcu mają złotą płytę za pierwszy album, TOP5 sprzedaży za czwarty album i miliony wyświetleń teledysków na Youtubie.
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
xselix
Użytkownik
x 8

Post autor: xselix » 15 cze 2019, 10:15

Wyłączając wszystkie jubileusze, za istotne wydarzenia muzyczne zeszłego roku uznano:

- Płytę Korteza "Mój Dom" - Słusznie, 9. miejsce na liście najlepiej sprzedających się płyt 2018.
- "Anyone I Want To Be" Roksany Węgiel - Pełna zgoda, wygrana Eurowizji Junior to spory sukces.
- Utwór "Gotowi Na Wszystko" - Faktycznie, utwór osiągnął pewien sukces, jednak był to najczęściej grany w radiach polski utwór pierwszej połowy 2018 roku, a nie ostatnich 12-stu miesięcy.
- "Nie Ma Mnie" Lanberry - Właściwie nie powiedziano czemu Lanberry wystąpiła z tym utworem. Podejrzewam, że chodzi o pierwszą od lat nominację do Fryderyków dla artysty komercyjnego.
- "Kto Nie Kochał" Piotra Cugowskiego - Tego utworu nawet nie ma w pierwszej 50-tce najczęściej granych utworów w polskich radiostacjach.
- Nowa płyta Alicji Majewskiej - Fajnie, że Pani Alicja wystąpiła, jednak ta płyta nie osiągnęła dużego sukcesu.
- Płyta Stanisławy Celińskiej - 20. miejsce na liście najczęściej sprzedających się (w wersji fizycznej) płyt w Polsce w 2018.

Nie uwzględniono w ogóle rapu i hip-hopu, który aktualnie króluje w Polsce. Powinien wystąpić raper Otsochodzi, który weźmie udział w koncercie alternatywnym w poniedziałek - jest najpopularniejszym polskim raperem w serwisach streamingowych. Nie było Dawida Podsiadło, ale on chyba zdecydował się występować tylko w TVN-ie. Brakowało Pawła Domagały i O.S.T.R, których płyty są na liście najlepiej sprzedających się płyt wg ZPAVu. Brakowało hitu internetowego coveru Brodki "Wszystko Czego Dziś Chcę" i najpopularniejszego utworu 2018 "Początku" z Męskiego Grania. Wiem, że koncert jest tworzony pod telewizję, więc występują głównie osobowości telewizyjne, jednak wczorajszy koncert nie był zbyt adekwatny do tego, co faktycznie dzieje się aktualnie w polskiej muzyce :rolleyes:
Poland pisze:
15 cze 2019, 9:08
Gdyby Edycie Górniak zdrowie się nie popsuło to do tych jubileuszy doszłoby jeszcze 25 lat Polski na Eurowizji i akurat ten jubileusz byłby najbardziej sensowny ze wszystkich. Gdyby kierowano się popularnością w internecie i serwisach streamingowych czy też złotymi i platynowymi płytami albo ogólnie sprzedażą płyt to takie My3 miałoby pełne prawo by wystąpić - w końcu mają złotą płytę za pierwszy album, TOP5 sprzedaży za czwarty album i miliony wyświetleń teledysków na Youtubie.
Edyta Górniak ma praktycznie co roku jakiś jubileusz :lol: 5 lat temu również świętowała jubileusz występu na Eurowizji na koncercie z okazji rocznicy przystąpienia do UE. 4 lata temu obchodziła 25-lecie pracy artystycznej i rocznicę debiutu na opolskiej scenie. Za rok będzie świętowała 30-lecie działalności. Wciska się ją wszędzie na siłę. Do pewnego czasu mi to nie przeszkadzało, bo jest świetną wokalistką, jednak ostatnio cały czas śpiewa covery i "To Nie Ja" albo "Kasztany" :rolleyes: My3 nie jest ani na liście najlepiej sprzedawanych płyt, ich piosenki nie są w rankingach najpopularniejszych utworów ani w radio, ani w serwisach streamingowych, ani na YouTubie...
Ostatnio zmieniony 15 cze 2019, 10:33 przez xselix, łącznie zmieniany 2 razy.
0 x
annawoj1104
Poster
x 160
x 527

Post autor: annawoj1104 » 15 cze 2019, 10:21

W sumie można jeszcze dodać Dąbrowska której plyta "the best of" była w 20-stce najlepiej sie sprzedajacych w Polsce, tylko czemu Ania śpiewała ostatnie moim zdanie najsłabsze jej single? Mogła coś starszego
Variusów płyta ukazała sie w kwietniu 2018 ale singiel "Kot bez ogona" jakoś latem dopiero sie pojawił, i był chętnie grany w stajach. Tylko z kolei "Piosenka Ksiezycowa" też pasowała tam jak kwiatek do kożucha...
Podsiadło ewidentnie unika takich komercyjnych festiwali, bo myśle ze zaproszenie na pewno od Polstu było, być moze i od TVP też.Może TVN go jakos skusi na ich Festiwal?]

TULIA z kolei wydała płytę która stałą sie złota, i to raczej ze swoim repertuarem dziewczyny powinny wystąpić, i szczerze czytajac skład to obstawiałam ze Uniatowski bedzie znów śpiewał Wodeckiego którego płyta wydana w zeszłym roku pokryła sie platyną, też pomineli ta płytę.
A ja wole jednak Zalewskiego w repertuarze Niemena, bez dwóch zdań;)
0 x
rotalplus
Obserwator
x 15

Post autor: rotalplus » 15 cze 2019, 10:45

Kiedyś festiwale to były festiwale - prawdziwe święto muzyki a teraz to takie jarmarki pod publiczkę, na której głównie występuje zbieranina "gwiazd", które to bardzo często ostatnie utwory wydały naście lat temu. Bo cała plejada prawdziwych muzyków albo nie występuje na takich jarmarkach albo nie jest wogóle zapraszana. W Opolu rok temu było to samo takie nijakie bez jakiegoś logicznego scenariuszu występki przypadkowych artystów. To bardziej koncert życzeń dla ubogich. Nawet sama oprawa biedna. To jest po prostu niestrawne. Na szczęście telewizja nie jest potrzebna do szczęścia prawdziwym artystom co potwierdza choćby sprzedaż płyt, gdzie trudno znaleźć tam gwiazdy telewizyjnych scen.
0 x
Alfered
Użytkownik
x 4

Post autor: Alfered » 15 cze 2019, 10:57

A mnie się podobało. Bardzo fajne występy. Felicjan Andrzejczak i tak pozamiatał.
0 x
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 55
x 1448

Post autor: wiatriwoda » 15 cze 2019, 12:25

Widzę, że zainteresowanie niewielkie wczoraj, nic chyba ciekawego mnie nie ominęło, a zasłabnięcie Edyty na próbie było największym info dnia ;)
0 x
Christianus
Obserwator
x 119
x 120

Post autor: Christianus » 15 cze 2019, 16:23

xselix pisze:
15 cze 2019, 10:15
Edyta Górniak ma praktycznie co roku jakiś jubileusz :lol: 5 lat temu również świętowała jubileusz występu na Eurowizji na koncercie z okazji rocznicy przystąpienia do UE. 4 lata temu obchodziła 25-lecie pracy artystycznej i rocznicę debiutu na opolskiej scenie. Za rok będzie świętowała 30-lecie działalności. Wciska się ją wszędzie na siłę. Do pewnego czasu mi to nie przeszkadzało, bo jest świetną wokalistką, jednak ostatnio cały czas śpiewa covery i "To Nie Ja" albo "Kasztany" :rolleyes:
A co innego ma prezentować? Zamiast wziąć się do roboty, zamknąć na dłuższy czas w studiu z dobrymi producentami i wykorzystywać swoje możliwości głosowe, to woli lansować się w kolejnych programach, coraz częściej pasując do nich jak kwiatek do kożucha. Jeśli jej ostatni większy przebój ma już osiem lat, to nic dziwnego, że klepie w kółko te same numery.
annawoj1104 pisze:
15 cze 2019, 10:21
W sumie można jeszcze dodać Dąbrowska której plyta "the best of" była w 20-stce najlepiej sie sprzedajacych w Polsce, tylko czemu Ania śpiewała ostatnie moim zdanie najsłabsze jej single? Mogła coś starszego
Zgadzam się w pełni. Nie mam nic przeciwko powtarzaniu się artystów na festiwalach, ale ktoś, kto nie zna ich repertuaru, może odnieść wrażenie, że mają 2-3 hity na koncie i żadnych innych utworów. Pamiętam jakiego szoku doznałem, kiedy cztery lata temu Kayah zaśpiewała w Opolu "Jakajakayah", zamiast standardowego "Za późno", "Testosteronu" czy przebojów z Bregoviciem. Wczoraj jedynym tak pozytywnym zaskoczeniem był dla mnie występ Majki Jeżowskiej i Krystyny Prońko, pierwszy od x lat.
0 x
DaMiAn1998
Junior
x 77
x 58

Post autor: DaMiAn1998 » 15 cze 2019, 17:55

"Od Opola do Opola" 2.8 ml 23.6 %
"Debiuty" 1.2 mln 19.1 %
0 x
annawoj1104
Poster
x 160
x 527

Post autor: annawoj1104 » 15 cze 2019, 18:07

No we Wrocławiu zaczyna sie chyba potężna burza i padać zaczyna ciekawe czy potem na Opole nie pójdzie ;)
0 x
Telemann
Junior
x 100
x 49

Post autor: Telemann » 15 cze 2019, 18:18

DaMiAn1998 pisze:
15 cze 2019, 17:55
"Od Opola do Opola" 2.8 ml 23.6 %
"Debiuty" 1.2 mln 19.1 %
Wyniki bardzo dobre zwłaszcza udziały. :) Pierwszy dzień Festiwalu o wiele lepszy od pierwszego dnia w zeszłym roku. Dzisiaj dużej oglądalność zapewne nie będzie, ale w niedzielę jest szansa na 3 mln i ponad 20% udziały. :)
0 x
Pozdrawiam, Telemann :)
Alek1224
Activist
x 5
x 49

Post autor: Alek1224 » 15 cze 2019, 21:14

Premiery dobry poziom moim zdaniem.
0 x
annawoj1104
Poster
x 160
x 527

Post autor: annawoj1104 » 15 cze 2019, 21:20

A ja jakoś nie jestem przekonana do tych premier, jedynie Karwan.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2308
x 976

Post autor: Trzeciak » 15 cze 2019, 21:31

Myślę, że przy takiej stawce, to Tulia i dziś bez żadnego wysiłku rozbiłaby bank nagród.

W finale Anna Karwan, Marcin Sójka i 4 Dreamers. Większego nieporozumienia nie ma, awans ostatniej dwójki do przewidzenia, choć sam do finału wysłałbym jeszcze Monikę Kuszyńską. ;)
1 x
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”