[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 34
x 166

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Sanah to śmiech na sali ,a nie wokalistka poważna. Musi mieć straszne plecy,że ją tak lansują.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 199
Kontakt:

Post autor: Poland »

Trzeciak pisze: 06 wrz 2020, 23:49 Ale w czym się obłowiła? Wygraniem nagrody internautów podczas koncertu "Od Opola do Opola"?
No właśnie tym. Widzowie wraz jurorami uznali że jej to powinno wystarczyć i postawili na brak monotonii w nagrodach.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Memorex_94
VIP Expert
x 4
x 118

Post autor: Memorex_94 »

Dwa dni zastanawiałem się nad fenomenem całej Sanah, wczoraj moje przekonania się potwierdziły, ona śpiewa fatalnie, piosenki są strasznie monotonne, lekko jestem w stanie wymienić z 15 mniej medialnych a minimum półkę wyżej wokalistek od niej.

Ja osobiście odnoszę wrażenie, że poziom festiwalu z roku na rok coraz słabszy, koncert o pamięci Jantar to nie raz miałem ochotę pilotem o telewizor rzucić, pokazywanie krocza przez Ruda, czy kulminacja w postaci wczorajszych premier, których wyniki były co najmniej sensacyjne, bo z całym szacunkiem dla pani Stanisławy, ale Radek, Ziółko czy nawet Uniatowski byli co najmniej 2 klasy wyzej. Nie rozumiem, może jestem asłuchalnym człowiekiem. Całość odbieram bardzo średnio, mam wrażenie, że po części TVP sama torpeduje siłę festiwalu, najpierw puszczenie w piątek koncertów 2 godziny później po mecz. Potem bardzo słabe koncerty ku pamięci Jantar i Lipki i na koniec kompletnie niezrozumiałe nagrody w konkursach Premier i Debiutów. Ciężko wymienić jakikolwiek większe plusy. Powinniśmy raczej promować trochę inną formę polskiej piosenki. Bo nie potrzeba do tego miliona własnych interpretacji, wyzywających ciuchów. Można po prostu jak pani Majewska, wyjść, zaśpiewać, zejść z klasą z szacunkiem dla śpiewanej piosenki i do słuchacza. Tylko tyle, a jak widać po 30-40 latach można powiedzieć, aż tyle.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3260
x 1440

Post autor: Trzeciak »

Memorex_94 pisze: 07 wrz 2020, 10:52 Dwa dni zastanawiałem się nad fenomenem całej Sanah, wczoraj moje przekonania się potwierdziły, ona śpiewa fatalnie, piosenki są strasznie monotonne, lekko jestem w stanie wymienić z 15 mniej medialnych a minimum półkę wyżej wokalistek od niej.
Ja z kolei uważam inaczej. W tym zalewie popowym, gdzie wiele piosenek jest robionych na te same kopyto - piosenki sanah się odróżniają, akurat gdy tylko słychać jakiś nowy utwór w radiu - od razu mogę się domyślić kto ją będzie wykonywać. Teksty też nie są o wszystkim i o niczym. Oczywiście co innego zdolności wokalne sanah, ale to już pisałem m. in. po tegorocznej wiosennej konferencji ramówkowej TVN.
Memorex_94 pisze: 07 wrz 2020, 10:52 czy kulminacja w postaci wczorajszych premier, których wyniki były co najmniej sensacyjne, bo z całym szacunkiem dla pani Stanisławy, ale Radek, Ziółko czy nawet Uniatowski byli co najmniej 2 klasy wyzej.
W sensie wykonania piosenek, to może, ale rozmawiamy jednak o Festiwalu Piosenki i zdecydowanie utwór Celińskiej przebijał te wtórne utwory trójki wyżej wymienionych panów, także jeśli chodzi o tekst. Taka stara szkoła dobrej piosenki. ;)
Memorex_94 pisze: 07 wrz 2020, 10:52 Całość odbieram bardzo średnio, mam wrażenie, że po części TVP sama torpeduje siłę festiwalu, najpierw puszczenie w piątek koncertów 2 godziny później po mecz.
Akurat o ile dwa lata temu tą nadpodaż kontentu TVP trochę sama wywołała, tak w tym roku to nie jest do końca wina nadawcy. Festiwal z dobrze znanych nam powodów przesunięto dopiero na wrzesień, UEFA także opóźniła terminy wielu swoich rozgrywek - w tym Ligi Mistrzów, więc stacja miała prawo zakładać to, że terminy meczów Ligi Narodów także ulegną zmianie. Tak się jednak nie stało i stąd doszło do kolejnej "nadpodaży kontentu". Oczywiście kwestią dyskusyjną jest to, czy mecz w tym samym czasie nie powinien polecieć na Dwójce, z drugiej strony - także dzięki meczowi - "Opole" było w piątek liderem nawet w 16-49, a rzadko się zdarza, by Jedynka prowadziła w grupie komercyjnej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 53
x 190

Post autor: Kamilo »

Współprowadzącym kulisy „Sceny Alternatywnej” jest Mirosław Riedel, chałturzący dotąd w Zoom TV.
Awatar użytkownika
Michał56
Junior
x 314
x 85

Post autor: Michał56 »

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/5 ... o-wystapil
Opolski festiwal zanotował najgorszy wynik od 15 lat. :afro:
^-^
daniel1
Użytkownik
x 1

Post autor: daniel1 »

Michał56 pisze: 08 wrz 2020, 16:43 https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/5 ... o-wystapil
Opolski festiwal zanotował najgorszy wynik od 15 lat. :afro:
za dlugo trwaly 2 -gie koncerty i to wplynelo moim zdaniem na ogolny wynik,no i ten piatek z meczem
Awatar użytkownika
Tele Rozrywka
VIP Expert
x 57
x 211
Kontakt:

Post autor: Tele Rozrywka »

Czas trwania to jedno, ale gdyby nie mecz, w piątek "Od Opola do Opola" miałoby 2-3 mln widzów i "Debiuty" też miałyby lepszy wynik, dzięki czemu średnia Festiwalu wyniosłaby 2 mln. Do tego dochodzi jeszcze emisja we wrześniu, gdy konkurencja ruszyła już z jesienną ramówką - w czerwcu zdecydowanie łatwiej o wyższy wynik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”