[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
Kontakt:

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Post autor: waldus_5 » 11 cze 2011, 14:33

Telehity w Teleexpressowym tempie momentami mi się podobały, uważam, że to jeden z ciekawszych koncertów w Opolu, fajny pomysł, dużo różnych artystów, coś na rozkręcenie festiwalu

Dalej w przebłyskach oglądałem SupreJedynki i choć oglądałem mało odnoszę wrażenie, że trochę zawiedli, mało kategorii, mało różnorodności, mało takiej "galowości", kiedyś to było jak rozdawanie Oscarów, dużo kategorii itd. Odnoszę wrażenie, że najchętniej pozbyliby się SuperJedynek z planu, ale nie wypadało, to zrobili plan minimum.

SuperPremiery wygrał Zakopower czyli zero zaskoczenia, piosenka już znana (przynajmniej mi) wpadająca w ucho, murowany faworyt, co trochę zepsuło zabawę.

SuperDebiuty to koncert który wg. mnie powinien być popołudniem, powinien zapowiadać to co się będzie działo wieczorem, bo wieczorem ten koncert to zlepek z którego nic nie wynika, koncert Trendy coś chociaż wnosi, tu tego nie czuje.

KanaterON- Radek Brzózka w jednym z wejść chyba się przejęzyczył powiedział KabaretOFF, i to właśnie takie coś było, miało być w wpół, ale wiadomo, że każdy koncert ma obsuwę więc był po północy, poziom taki sobie, wielu kabaretów nie było, bez większego sensu i scenariuszu, publiczność zmęczona, widzowie kimający, prawdopodobnie oglądalność 1 tys osób z czego 843 spało, a nikt nie dotrwał do napisów końcowych, ogólnie katastrofalna pora, jak ma to porównać do Kabaretonu, bez porównania.

Cały wieczór uważam, za zlepek koncertów składających się na SuperWieczór, każdy z tych pojedynczych wydarzeń uważam ze niewypał, ale jako całość nawet nawet.

Scenografia nie zła, były jednak lepsze, efektów wizualnych http://www.tvp.pl/rozrywka/festiwale-i- ... tart_rec=8 <<bardzo podobał mi się ten festiwal OPOLE 2008
0 x
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 116
x 257

Post autor: Direct » 11 cze 2011, 14:59

Ja próbowałem obejrzeć ten KabaretON, ale nie dotrwałem - usnąłem parę minut po północy :). Taka godzina zdecydowanie kabaretowi nie służy. Bardzo mnie ciekawi, jak będzie oglądalność, którą zapewne poznamy w poniedziałek.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

Post autor: TiM » 11 cze 2011, 16:01

Czas na moją opinie:

- Scenografia jest niezła, widać tutaj dużo głębi. Najlepszym elementem są te ''pasy'' z ekranami diodowymi. Najładniej to wygląda, jak emitują na nich scroll.
- Oprawa graficzna: Dobra. Nie powala, ale nie odstrasza. Okropne wyglądały za to napisy na belkach.
- Poziom występów: Tu nie mam nic do zarzucenia. Nagrody przyznano sprawiedliwie.
- Poziom prowadzenia: W ''Telehitach'' było widać, że scenariusz był pisany od początku do końca. Bardzo sztucznie, niestety. Pan Kędzierski w SuperJedynkach to nieporozumienie. Chciał być zabawny, a zachowywał się jak błazen.

Kabareton:
Było nawet zabawnie, trochę politycznie, ale przynajmniej na poziomie (w porównaniu do kompromitacji na festiwalu Top Trendy). Ja dotrwałem do końca (z przerwami oczywiście). Godzina fakt, trochę zbyt późno bo wszystko przeciągnęło się później niż zapisano w ramówce. Dzisiaj także zobaczymy kabarety, tylko nieco wcześniej (22:30 bodajże).

Podsumowując: Jak na razie, jest dobrze!
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2868
x 1225

Post autor: Trzeciak » 11 cze 2011, 20:22

Mocny FULL pisze:Nie wiem dlaczego Kabaret0n wyemitowano po północy?, założę się, że oglądalność im już spadła, bo komu chce się oglądać do prawie, że do drugiej w nocy Kabaret0n?, czy nie lepiej by było, żeby został on wyemitowany na zakończenie KFPP w ndz, godz. 20:25-22:10?, to chyba lepsza pora niż obecna?
Być może już w zeszłym roku "Kabaret0n", był emitowany tak późno, ale wg mnie to niewłaściwa pora, pamiętam, że kilka lat wcześniej Kabaret0n leciał w osobny dzień, bodajże to była ndz?
Tylko, że tradycją festiwalową jest to, że kabareton odbywa się zawsze nocą. Z resztą w formuła tego koncertu określona jest jako noc kabaretowa. A poza tym od tego roku zmienił się sposób organizacji festiwalu w Opolu. Pierwsze dwa dni organizuje TVP1, a trzeci już samo miasto Opole (bez transmisji na TVP).

A w tamtym roku był piątkowy kabareton podzielony na dwie części (o 21:20 i po północy) i sobotni koncert duetu Laskowik-Malicki (o 22:30). Z resztą wszystko masz 2-3 strony wcześniej.
Tektura pisze:Jestem zawiedziony kabaretonem. Ta wszechobecna polityka! VIII Sopocka Noc Kabaretowa była pod tym względem dużo ciekawsza - tam polityki nie było prawie wcale...
Ale jakbyś nie wiedział mimo, że politykę mało kto lubi, jest w końcu częścią naszego życia. W końcu kabaret ma za zadanie "ośmieszać" nasze życie.
waldus_5 pisze:Scenografia nie zła, były jednak lepsze, efektów wizualnych http://www.tvp.pl/rozrywka/festiwale-i- ... tart_rec=8 <<bardzo podobał mi się ten festiwal OPOLE 2008
Ale ta "wirtualna grafika" była stosowana tylko z powodu jubileuszu fesiwalu opolskiego. Tak poza tym dobrze, że z tego się wycofali - niepotrzebny był nadmiar efektów.
TiM pisze:Czas na moją opinie:
.......................
- Poziom prowadzenia: W ''Telehitach'' było widać, że scenariusz był pisany od początku do końca. Bardzo sztucznie, niestety. Pan Kędzierski w SuperJedynkach to nieporozumienie. Chciał być zabawny, a zachowywał się jak błazen.
..............................
Podsumowując: Jak na razie, jest dobrze!
Sztucznie? Mi sie wydaje, że realizacja pierwszego koncertu była ciekawa. Później, już było trochę mniej ciekawie, ale przynudzania i przeciągania nie było. Poza tym nie rozumiem zarzutów, że koncert "trzymał się" scenariusza od początku do końca. Przecież nie może być chaosu i bałaganu, w końcu to Opole.

Tak poza tym, rzeczywiście jest dobrze, a nawet lepiej niż, w ubiegłym roku. Z resztą gorzej, jak podczas ubiegłorocznego wrześniowego festiwalu w Opolu być nie mogło.

Warto także dodać, że w wczoraj odsłonięto gwiazdy Karin Stanek i Ireny Jarockiej, a dziś Stanisława Soyki i Basii Trzetrzelewskiej. Jutro zostanie odsłonięta gwiazda zespołu Perfect (w związku z niedzielnym koncertem w Opolu).

Rozpoczyna się koncert poświęcony 40-lecia "Lata z Radiem". Prowadzi go powracający jako prowadzący festiwal w Opolu Piotr Bałtroczyk.

EDIT z 21:10: Co do koncertu, to nie mam zastrzeżeń. Realizacja i prowadzenie świetne - nieprzewidywalne. Cieszę się, że ściągnięto Bałtroczyka do prowadzenia koncertu (przy okazji wspomniano jego pierwsze prowadzenie "Opola" w 1994 roku). Fajne przejścia między utworami i fajny motyw radia w oprawie.
Koncert ze studia Programu 1 Polskiego Radia prowadzą Marta Kielczyk i Roman Czejarek.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 50
x 90
Kontakt:

Post autor: Ama18 » 11 cze 2011, 21:50

Oglądałem trochę fragmentów z wczoraj. Wnioski...
Scenografia świetna. Poważnie, tak dobrej nie widziałem od dawna. Ciekawa gra świateł, oryginalny motyw tych srebrnych "ramek" z ekranami oraz iinteresująca realizacja, w przeciwieństwie do festiwalu Polsatu. Kadrowanie przy ogólnym planie wypada trochę blado - w obiektyw kamery wcina się nowy dach (brrr!), co trochę zmienia sposób pokazania amfiteatru. Chwała, że nie ma takiego badziewia, jak tydzien temu podczas "TOPtrendów".

Prowadzenie... Orłoś z Chmielowską-Olech wypadli blado. Z rozmów i zachowań biła jakaś sztuczność, choć teoretycznie dało się patrzeć^^. No ale trochę lipa z konferasjerką. Dalej zrobiło się trochę nudnawo, więc zrezygnowałem z oglądania. Zresztą ostatnie "Opola" wieją taką sennością, nie wiem, może tylko mi się zdaje.

Oprawa dla mnie przekroczyła granicę kiczu. Zbyt dużo błysków, światełek, połysku - a za belki to grafik powinien dostać minimum dożywocie ( :P ). Ale to detal, bez znaczenia. Za to muzyka z czołówki czy przerywników cudowna.

Podsumowując, na razie jest znośnie. Poziom festiwalu zdecydowanie wyższy niż rok temu, wtedy wręcz patrzeć się nie dało na mizerotę płynącą z ekranu :P Szkoda, że tylko dwa dni będa transmitowane w telewizji. I szkoda kabaretonów, bo zaplanowano ich emisję w chorych godzinach.

Co do Bałtroczyka - błagam, niech nie przeciąga z "dowcipnymi" monologami. Jeżeli on "wyreguluje" ten element, będę w ogóle zadowolony.
0 x
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
Kontakt:

Post autor: waldus_5 » 11 cze 2011, 21:59

@3q33
Lubiłem te wstawki graficzne, były niesamowite, ale najbardziej z Opola 2008 nie zapamiętałem ich, czy też dość słabej scenografii (nudnej), ale moim zdaniem niebywałych SuperJedynek http://www.tvp.pl/rozrywka/festiwale-i- ... tart_rec=8 wspaniałego prowadzenia, i mnóstwa piosenek oraz wykonawców.

P.S. Jeżeli uważasz, że ta oprawa byłą wynikiem jubileuszu, a co za tym idzie starają się raz na 5 lat, to ośmielę się stwierdzić, że powinni organizować KFPP co cztery lata jak Olimpiadę.

KabaretON i KabaretOFF był stanowczo za późno, 21:30 to najodpowiedniejsza para "na start" wszak wtedy na dobre chcemy rozrywki na poziomie o czym wie tvn emitując filmy i lepsze seriale zagraniczne.
0 x
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2868
x 1225

Post autor: Trzeciak » 11 cze 2011, 22:10

A Ania Wyszkoni przed chwilą podziękowała publiczności za SuperJedynkę i wraz z Markiem Jackowskim wykonała przebój "Maanamu" pt. "Raz-dwa, raz-dwa".

EDIT z 22:50: Rozpoczął się koncert poświęcony Ewie Demarczyk. Prowadzi go Marcin Kydryński (syn Lucjana Kydryńskiego). Co ciekawe nie było czołówki Opola w tym koncercie - tylko fragmenty wideoklipów z Ewą Demarczyk i biały tytułowy szeryfowy napis na czarnym tle. Sam koncert jest realizowany w stylu staromodnym - prowadzący korzysta z dawnego typu mikrofonu (tzw. "golarki"), obraz jest czarno-biały, a tylko podczas występów widać oświetlenie kolorowe sceny - reszta czarno-biała. Marcin Kydryński prowadzi spokojnie - w sposób trochę liryczny koncert.

EDIT z 23:35 : Ewa Demarczyk otrzymała Nagrodę Specjalną TVP1 - a podziękowała artystce dyrektor TVP1 - Iwona Schymalla. Artystka otrzymała także nagrodę specjalną wydawnictwa "Polskie Nagrania" - najstarszej wytwórni płytowej w Polsce.

A Marta Florek (debiutantka) wykonała przed chwilą jeden z utworów Ewy Demarczyk. A Marcin Kydryński wziął "normalny" mikrofon. Kończy się koncert, a za chwilę "Kabaret Off".

EDIT z 00:20: W tej chwili trwa ostatni koncert, jaki pokaże TVP1 - jest to Kabaret Off. Swoją pracę zakończyło już studio festiwalowe w Opolu, które prowadził Radek Brzózka. Reporterem był Wojciech Jermakow.

EDIT z 01:30: Kabaret Off wygrał Kabaret Nowaki, w nagrodę od duńskiego jury dostał "Karolinkę" duńską.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Post autor: Dijon » 12 cze 2011, 2:01

Koncert poświęcony Ewie Demarczyk to było coś pięknego! Przepiękne wykonania Kingi Preiss (której płynęły łzy po policzkach w trakcie wykonu!!!), Katarzyny Groniec, Magdy Musiorek, Kayah i Justyny Steczkowskiej. Wszystko w takim starym stylu, do tego w bardzo oryginalnej kolorystyce (czarno-białej z różnokolorowymi prześwitami, w każdym z występów widać było inny kolor). Bez napinki, szołmeństwa i "jak się bawicie". To też na pewno duża zasługa Kidryńskiego, który świetnie sprawdził się w roli prowadzącego.
0 x
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 5

Post autor: Mocny FULL » 12 cze 2011, 8:36

Wczoraj oglądałem KFPP w Opolu tylko do godz. 23:00, później zaczęli mnie usypiać (widocznie nie gustuję w takiej muzyce), ale żeby nie zasnąć zmieniłem kanał na e4ME.TV, tam teledyski mnie pobudziły do funkcjonowania! :lol:
0 x
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 700
x 2108

Post autor: pulkownik » 12 cze 2011, 12:08

Tektura pisze:Koncert poświęcony Ewie Demarczyk to było coś pięknego! Przepiękne wykonania Kingi Preiss (której płynęły łzy po policzkach w trakcie wykonu!!!), Katarzyny Groniec, Magdy Musiorek, Kayah i Justyny Steczkowskiej. Wszystko w takim starym stylu, do tego w bardzo oryginalnej kolorystyce (czarno-białej z różnokolorowymi prześwitami, w każdym z występów widać było inny kolor). Bez napinki, szołmeństwa i "jak się bawicie". To też na pewno duża zasługa Kidryńskiego, który świetnie sprawdził się w roli prowadzącego.
Kumorek,
Kydryńskiego.

Koncert wspaniały, naprawdę, zupełnie jak nie Opole, jak nie TVP. Ukłony dla Anny Czartoryskiej.
0 x
"Zagadka. Co to za system, w którym bliskie władzy media atakują wściekle partię opozycyjną za bycie w opozycji?"
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2868
x 1225

Post autor: Trzeciak » 12 cze 2011, 13:22

waldus_5 pisze:P.S. Jeżeli uważasz, że ta oprawa byłą wynikiem jubileuszu, a co za tym idzie starają się raz na 5 lat, to ośmielę się stwierdzić, że powinni organizować KFPP co cztery lata jak Olimpiadę.

KabaretON i KabaretOFF był stanowczo za późno, 21:30 to najodpowiedniejsza para "na start" wszak wtedy na dobre chcemy rozrywki na poziomie o czym wie tvn emitując filmy i lepsze seriale zagraniczne.
Łał, myślisz, że oprawa (ID), to najważniejszy element festiwalu? Oprawa graficzna jest tylko "wisienką na torcie". Tak jak napisał wyżej @Ama18. A tak poza tym, to nie rozumiem jak można porównywać filmy na "tefałenie", do kabaretów na Opolu?

Tak poza tym, to podczas wczorajszego "Kabaret OFF-u" było trzyosobowe duńskie jury (bowiem 1 stycznia 2012 roku prezydencję od Polski przejmie Dania). Co ciekawe jury siedziało "tyłem" do sceny, gdzie występowali artyści. Nie wiem, jak inni, ale ja już widzę aluzję do... nowego show TVP2 "The Voice", które będzie największym hitem jesiennej ramówki TVP.

Podsumowując uważam, że tegoroczny festiwal w Opolu udał się Jedynce. Nie było przynudzania, jak rok temu. Ciesze się i oby tak dalej. Szczególnie udane były sobotnie koncerty. Szkoda tylko, że Jedynka nie pokaże niedzielnego koncertu na żywo, bo chętnie posłuchałbym rockowych brzmień.

Więcej o dzisiejszym koncercie: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /109192513

Mam nadzieję, że TVP1 nagra niedzielny koncert i pokaże go np. w lipcu.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
Kontakt:

Post autor: waldus_5 » 12 cze 2011, 21:30

1. Uważam, że oprawa jest składnikiem tortu, a nie wisienką na torcie, i przynajmniej ja oczekuję, że zobaczę ten festiwal z roku na rok na wyższym poziomie.

2. KFPP w Opolu 2008 podobał mi się też pod względem zawartości, gwiazd, spójności, scenariusza i choć jak już napisałem (czytaj ze zrozumieniem) uważam ten festiwal za najlepszy (zgłasza SuperJedynki) nie dlatego, że wokół latały planety, ale dlatego, że na scenie był przebój za przebojem, gwiazda za gwiazdą, z różnorodnych działów muzyki.

3. 21:30 jest świetnym czasem antenowym, w taką pogodę i o tej porze roku, jest to nawet lepsza pora niż 20:00, przepraszam, że porównałem inteligencje TVP do inteligencji TVN, wszak twoim zdaniem, to prawdopodobnie TVN puszcza hity filmowe i serialowe po 00:30 (?) żeby miały dobrą oglądalność.

4. KabaretON i KabaretOFF leciały o tak późnej porze bo TVP nie stać na 3 dni, więc zrobili wszystko w dwa dni, na czym ucierpiały SuperJedynki i kabarety, te drugie będą prawdopodobnie powtarzane w sezonie letnim.
0 x
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Post autor: Dijon » 12 cze 2011, 22:09

pulkownik pisze:Kumorek,
Kydryńskiego.
Niestety, 2 w nocy robi swoje :P
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 116
x 257

Post autor: Direct » 13 cze 2011, 8:17

waldus_5 pisze:kabarety [...] będą prawdopodobnie powtarzane w sezonie letnim.
Wczoraj w TVP Polonia w godzinach popołudniowych była pierwsza powtórka tegorocznego KabaretON-u.
waldus_5 pisze:3. 21:30 jest świetnym czasem antenowym, w taką pogodę i o tej porze roku, jest to nawet lepsza pora niż 20:00, przepraszam, że porównałem inteligencje TVP do inteligencji TVN, wszak twoim zdaniem, to prawdopodobnie TVN puszcza hity filmowe i serialowe po 00:30 (?) żeby miały dobrą oglądalność
Po północy, to się puszcza to, co się ma i nie ma się miejsca, żeby upchać to o wcześniejszej godzinie (lub to, co przynosi kiepską oglądalność, jak seriale zagraniczne w TVN). TVP tak zrobiła z kabaretami, bo wie, że są lubiane i mimo późnej pory będzie sporo widzów. A inna część festiwalu mogłaby po północy osiągnąć słabsze wyniki, niż kabaret.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
Kontakt:

Post autor: waldus_5 » 13 cze 2011, 11:03

@direct39 wiem co się puszcza po północy i wiem, że kabarety choć są lubiane to nie bardzo chce mi się wierzyć, że komuś się chciało śmiać o 2 w nocy, czy nawet nie zasną.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”