Strona 1 z 220

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 14 mar 2007, 19:18
autor: exus
Mam do was prośbę, jeżeli macie jakieś informacje na temat festwialu to prosze podajcie je tu. Chodzi mi o Krajowey Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. A może znacie jaką strone?

Sorki za błedy

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 15 mar 2007, 9:42
autor: to_ti
Moim zdaniem ten festiwal jest cykliczny i odbywa się co roku od średniowiecza lat sześćdziesiątych...generalnie chyba miasto tylko z tego żyje i podkreśla polskość...inaczej zostałoby przyłączone do bratnich Niemiec...:)

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 15 cze 2007, 20:56
autor: mks
I jak oceniacie ten festiwal narazie? Jak dla mnie.. niestety porażka.. płowa konkursu za nami i nic mi sie nie podoba.

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 16 cze 2007, 10:33
autor: ARTUR B.
loter56 pisze:mks tobie wszystko sie nie podoba co zrobi inna stacja niz polsat!!!!
Chyba już wszystko powiedziałeś. :D

Co do prowadzenia, to Tatiana nie pasowała do Orzecha. W ogóle Orzech nie pasuje na konferansjera, wolę jak komentuje Eurowizję.

Cieszę się, że Tatiana dostała Złotą Płytę i mam nadzieję, że będzie też platynowa. no cóż ostatni jej album jest naprawdę dobry, lecz jest skierowany do osób co lubią jazz i soul. Lenny White wiedział kim się zainteresować.
No to jak już się tak o niej rozpisałem to zapraszam na jej oficjalną stronę www.tatianaokupnik.pl

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 16 cze 2007, 12:16
autor: mks
Nie do końca. Zeszłoriczne premiery podczas krórych występowały prawdziwe gwaizdy były fajne.. Górniak, Łzy, Flinta.. a teraz? Słowa piosenek które leciały były tak żenujące.. np. "Zrobie włosy i paznokcie a już jesteś pod pantoflem.." a śpiewały to trzy panie które ważyły tone. Podobnie gwiazda festiwalu Markowska której piosenki słuchać sie nie da.. lepsze od Premier były Debiuty na których sie przynajmniej nie nudziłem..
Najlepsi podczas premier byli Hania Stach i zaskakująco dobry Szcześniak

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 02 lip 2007, 16:05
autor: Klara
Zgadzam sie po części z obserwatorem.Ubiegłoroczne fetiwale były o wiele ciekawsze,od tego.denerwuje mnie też że wiecznie widzimy w opolu te same gwiazdy,które już nic nowego pokazać nam nie mogą.Dlaczego nikt nie zainteresuje się debiutantami z ubiegłych lat.Może warto byłoby zobaczyć jak sobie radzą teraz.I tu mam na myśli np zespół nana.Dziewczyny od razu rzuciły mi się w oczy,chciałabym żeby zaśpiewały w Premierach.Już mi się nudzi ta śmietanka: Gawliński,Brodka itd...poszukajcie ciekawszych,świeższych wykonawcow,a Festiwal zyska na oglądalności.Takie jest moje zdanie...

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 07 kwie 2009, 20:46
autor: Trzeciak
dziennikarze.info pisze:Rozpoczęło się głosowanie na Superjedynki 2009
Już po raz dziewiąty widzowie TVP1 mogą wybrać laureatów plebiscytu muzycznego Superjedynki 2009 r. Od poniedziałku 6 kwietnia na stronie internetowej Telewizji Polskiej trwa głosowanie na najlepszych w tym roku wykonawców, przeboje oraz płyty.
więcej: http://www.dziennikarze.info/2009/04/07 ... ynki-2009/
Coż napisać, przygotowania do festiwalu Opole 2009 znów ruszyły. Mam nadzieję, że TVP1 zorganizuje ten festiwal tak samo w dobrym poziomie jak w ubiegłych latach. Dodam, że festiwal odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2009 r. w Opolu.

Przy okazji proponuję zmienić nazwę tematu na "Opole 2009" i przenieśc go do działu TVP.

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 08 kwie 2009, 18:55
autor: Alfernando
Ja mam nadzieję, że festiwal będzie stał na tak wysokim poziomie jak w zeszłym roku odliczając debiuty. Szczególnie Dobre bo (o)polskie było najlepsze.

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 09 kwie 2009, 10:58
autor: ARTUR B.
Artyści zaczynają bojkotować festiwal m.in. Strachy na lachy i Kazik Staszewski. Czuję, że na tym się nie skończy. Wcale bym się nie zdziwił gdyby na samym festiwalu, któryś z artystów nie skrytykował na żywo zarząd TVP

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 09 kwie 2009, 11:13
autor: Kazik
Co do Kazika Staszewskiego to on zawsze bojkotował i nie występował na tym festiwalu, więc dla mnie to żadne zaskoczenie.

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 23 maja 2009, 20:34
autor: Trzeciak
press.pl pisze:Janowski, Kurzajewski i Brzózka poprowadzą festiwal w Opolu

Robert Janowski, Maciej Kurzajewski i Radosław Brzózka poprowadzą koncerty organizowanego przez Telewizję Polską festiwalu w Opolu.

Koncert ”Premiery” w piątek 12 czerwca br. poprowadzi Maciej Kurzajewski, komentator sportowy TVP, gospodarz show ”Kocham Cię, Polsko!” w Dwójce. Prowadzącym sobotni koncert pt. ”Superjedynki” będzie prezenter Jedynki Radosław Brzózka. Natomiast niedzielne ”Superduety” poprowadzi Robert Janowski, prowadzący teleturniej TVP 1 ”Jaka to melodia?”.
Gospodarzem ”Kabaretonu” w sobotę 13 czerwca będzie kabaret Paranienormalni. Nie ustalono natomiast prowadzącego koncert ”Debiuty”. Nieoficjalnie wiadomo, że może nim być Piotr Baron z Programu III Polskiego Radia.
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się w dniach 12-14 czerwca br. i będzie transmitowany w TVP 1.
TVP wyklucza Nataszę Urbańską z opolskiego konkursu "Premier", a Urszula rezygnuje
Urszula zrezygnowała z udziału w koncercie "Premiery" organizowanego przez Telewizję Polską festiwalu w Opolu. TVP wycofała zaś piosenkę Nataszy Urbańskiej.

Urszula nie wystąpi, bo nie chce śpiewać z półplaybacku (TVP z oszczędności zrezygnowała z akompaniamentu na żywo). W liście do fanów napisała: ” Nie zgadzam się z decyzją organizatorów festiwalu i nie chcę brać udziału w oszukiwaniu publiczności i samej siebie.”.
Z kolei wykonywany przez Urbańską utwór pt. ”Mała” został wycofany, bo okazało się, że nie jest premierowy. Z innym tekstem zaśpiewała go już Tijana Dapcević na festiwalu Budva w Czarnogórze w 2005 roku (była to piosenka ”Sve je isto samo njega nema”).
Konkurs ”Premiery” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się 12 czerwca.
W ostatni wtorek w nowym budynku TVP przy ul. Samochodowej odbyła się oficjalna prezentacja tego festiwalu. Tego dnia zaprezentowano także logo (są to motyle złożone z kolorowych kółek, które zostało użyte w tamtym roku w czołówce i napis "OPOLE 2009" napisany taką samą czcionką, jak w tamtym roku. W czołówce jest scena na ścianie której są pokazywani wykonawcy piosenek, scena się zamyka i pokazuje się napis "Opole 2009" (bez motylka, który jest w logu tym festiwalu). Kolorystyka tła jest typowo różowa, podobnie jak cała oprawa graficzna festiwalu.

Co do "półplaybacku", to skomentuję krótko, szkoda, że TVP musiała takich zmian dokonać. No ale w końcu niby jest kryzys.

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 23 maja 2009, 20:37
autor: Ice
Nowy zarząd TVP cały czas wykręca się kryzysem. Możecie mi wierzyć, albo nie, ale zmiany w Festiwalu Opolskim na tym polu wcale nie były potrzebne. No, ale ''sytuacja w spółce jest nie pewna, trzeba wprowadzić plany oszczędnościowe''.

Co do prowadzących to bardzo dobry wybór.

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 23 maja 2009, 22:11
autor: Trzeciak
Zgadzam się w pełni z Ice. Swoją drogą w lipcu 2008 roku "Puls Biznesu" pisał o pierwszych oszczędnościach w TVP. Zawieszony obecnie prezes Andrzej Urbański uważał, że jest to przez zmiejszenie wpływów abonamentowych, natomiast jeden ze znawców skomentował złą sytuację w TVP spowodowaną złą polityką biura reklamy, więc wg jego TVP trochę sama sprowokowała tą sytuację.

Co do prowadzących, to też uważam, że to dobry wybór. Jestem ciekaw, jak sobie Maciej Kurzajewski poradzi sobie podczas "Premier", które mają być w "maratońskim tempie" :).

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 30 maja 2009, 15:22
autor: Trzeciak
W 2011 roku Festiwal w Opolu przeniesie się od nowego amfiteatru, który powstanie wraz z Muzeum Polskiej Piosenki o czym w poniższym artykule: http://www.rp.pl/artykul/9145,312665_Mu ... hitem.html

Przy okazji pod adresem opole2009.tvp.pl - wystartowała oficjalna strona festiwalu, znajduje się tam oficjalne logo i oprawa graficzna festiwalu, a także informacje o festiwalu i jego programie.

[TVP1] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

: 31 maja 2009, 17:02
autor: Nomik
A mnie najbardzije z tego wszystkiego smiesza przepychanki gwiazd jak np. Pani Rodowicz ,któa oznajmiła ze jesli wystapi Doda to ona rezygnuje.