[POLSAT/TVN] Top of The Top Sopot Festival

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[POLSAT] Polsat Sopot Festival (wcześniej Top of The Top - 2012-2014)

Post autor: Trzeciak » 03 sie 2012, 10:01

Nie tyle film jest przycięty (bo ta wersja była emitowana na Polsacie), ile jest nowa wersja tego spotu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 04 sie 2012, 13:48

W czasie przerw reklamowych podczas programu Polsat emituje audycję promocyjną nt. festiwalu "Sopot TOP of the TOP Extra", w której bardziej szczegółowo jest o występach tegorocznego festiwalu. Na końcu są oczywiście napisy końcowe.
Pozdrawiam, Trzeciak
ARTUR B.

Post autor: ARTUR B. » 15 sie 2012, 17:50

Doszło do zmian wśród artystów zagranicznych podczas pierwszego dnia festiwalu.

- zmieniono reprezentanta Estonii. Ewert and the Two Dragons zastąpi zespół Outloudz. Pytanie się jakie się teraz nasuwa, to czy dalej udział w konkursie biorą artyści, którzy sprzedali najwięcej płyt w 2011 roku w swoich krajach?!
- Dania się wycofała. Szkoda, bo reprezentowani przez ten kraj duet Nik&Jay już byli promowani w zajawkach na Polsacie.
- Do stawki konkursowej dołączyli: Maria Ilieva z Bułgarii oraz Ot Vinta z Ukrainy.
- Loreen faktycznie miała wystąpić podczas Muzodajnii, ale zrezygnowała ze względu na napięty terminarz. Po prostu gdzieś indziej dawali jej więcej :P I nie ma co się dziwić po Eurowizji podbija Europę.

Jak widać sytuacja jest podobna do festiwali TVP i TVN-u. Selekcje wśród artystów zagranicznych są nieuniknione.
Awatar użytkownika
unnami
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: unnami » 17 sie 2012, 1:23

oni na to akredytacje prasowe wydają?
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert

Post autor: Ediss » 18 sie 2012, 18:47

Konkurs o Bursztynowego Słowika będzie transmitowany w Szwecji, Estonii, Albanii i na Łotwie. Tak zostało podane na oficjalnym fp festiwalu.
Obrazek
ARTUR B.

Post autor: ARTUR B. » 23 sie 2012, 9:08

Jak już wspomniał @Ediss koncert Top of the top będzie transmitowany w/w państwach i będzie prowadzony w dwóch językach: polskim i angielskim. Pierwszy dzień festiwalu poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna oraz Marcin Cejrowski. Do stawki konkursowej dołączyła India Martinez z Hiszpanii.
O Bursztynowego Słowika łącznie będzie walczyć 15 artystów:
SZWAJCARIA - Gotthard
ROSJA - MakSim
FRANCJA - Gerard Lenorman
SZWECJA - Eric Saade
PORTUGALIA - Tony Carreira
BUŁGARIA - Maria Ilieva
ISLANDIA - Mugison
LITWA - Sel
ESTONIA - Outloudz
CHORWACJA - The Beat Fleet
WĘGRY - Nikolas Takacs
ŁOTWA - Musiqq
ALBANIA - Alban Skenderaj
UKRAINA - Ot Vinta
HISZPANIA - India Martinez

Gościem specjalnym będzie Kamil Bednarek, który nie będzie brał udziału w konkursie.
Chyba szykuje się wielkie widowisko. Może za parę lat faktycznie to się stanie jeden z najważniejszych festiwali w Europie?!
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Post autor: matik » 23 sie 2012, 9:22

A drugi dzień poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Maciej Dowbor

Opera 3 lata temu i dziś:
Obrazek
Fot. Polsat. O wiele nowocześniej to wygląda, ale...
Obrazek
Fot. Polsat. ... scenografia festiwalu, nie bardzo mi się podoba. A i kojarzy mi się źle, ale nie wspomnę dlaczego, bo jeszcze kogoś urażę przypadkowo.
ARTUR B.

Post autor: ARTUR B. » 23 sie 2012, 9:27

Nie jest całkowicie oświetlona. Trudno mi jest się wypowiedzieć na ten temat. Zobaczymy jutro jak się zgra z nowym zadaszeniem
ARTUR B.

Post autor: ARTUR B. » 24 sie 2012, 18:40

Coś czuję, że się nie potwierdzą informacje tvpolsat.info co do prowadzenia koncertu w dwóch językach i transmisji festiwalu w innych krajach. W Polsat News są wejścia na żywo i jakoś Perzyna, i reszta gości nic o tym nie wspomniała. Poza tym w dzisiejszym koncercie Sykut-Jeżynie będą towarzyszyć Rock oraz Dowbor, a nie Cejrowski.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Post autor: matik » 24 sie 2012, 19:06

Informacje o składzie prowadzących przekazywała na antenie PN Paulina Sykut-Jeżyna - widziałem filmik na yt. http://www.youtube.com/watch?v=323B8YgD ... embedded#! Od 4 minuty
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 24 sie 2012, 19:48

Warto także dodać, że słuchacze RMF FM przyznają także specjalną nagrodę internautów o czym wspominał dziś Darek Maciborek prowadzący POPlistę z Sopotu oraz producenci podczas dzisiejszego materiału do "Wydarzeń".
Pozdrawiam, Trzeciak
mediaf
Obserwator
Kontakt:

Post autor: mediaf » 24 sie 2012, 21:13

ARTUR B. pisze:Coś czuję, że się nie potwierdzą informacje tvpolsat.info co do prowadzenia koncertu w dwóch językach i transmisji festiwalu w innych krajach. W Polsat News są wejścia na żywo i jakoś Perzyna, i reszta gości nic o tym nie wspomniała. Poza tym w dzisiejszym koncercie Sykut-Jeżynie będą towarzyszyć Rock oraz Dowbor, a nie Cejrowski.
To, że coś się zmieniło w ostatniej chwili, to chyba nie jest wina żadnych serwisów internetowych, tylko Polsatu. Zmiana prowadzących nastąpiła w ostatnich dniach przed festiwalem. Nie wiem, co się stało panu Cejrowskiemu, że nie prowadzi. A to, że koncert pokażą inne telewizje z zagranicy, to też podawali organizatorzy. A to, czy to będzie na żywo, czy kiedyś jako powtórka, to nie wiem. Zresztą, matik podał link do filmiku, który pokazuje, że Polsat coś pokręcił w ostatniej chwili. Nawet pani Sykut mówi tam, że koncert pokaże kilkanaście krajów :D.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 24 sie 2012, 22:42

Rozpoczął się oficjalnie pierwszy Sopot TOP OF THE TOP Festival 2012. Więc czas na pierwsze opinie. Ogólnie zanosi się na kolejną naprawdę udaną muzyczną imprezę Polsatu. Zacznę od sceny - co prawda kojarzy się z poprzednim Sylwestrem i trochę z MBTM, ale jest wykonana bardzo dobrze - zgodnie z trendami przy produkcji takich widowisk A ten ekran na podłodze - to pewnie jeden z pomysłów Kępińskiego ;). Do prowadzenia i realizacji mam jednak kilka zastrzeżeń - jest trochę niepotrzebnego przeciągania - szczególnie trochę tekstami prowadzących oraz tymi kulisami (trochę nie potrzebnymi).
Wykonawcy - trochę tak jak w "MBTM" (stąd wybór Kępińskiego na jednego z producentów imprezy okazał się słuszny) dość różnorodni - ale niektórzy lekko kiczowaci - ale poziom na razie dość wysoki.
I jeszcze oprawa - może czołówka i oprawa graficzna trochę niewykończona - ale zrobiona w nowoczesnym stylu i gustem. Świetnie wykorzystano motyw latającego Bursztynowego Słowika w czołówce. Oprawa muzyczna - trochę urwana w czołówce i lekko niewykończona.

Ogólnie jest nieźle, ale liczę, że impreza się rozwinie, bo ma potencjał ;).

Są wyniki:
-Nagroda Specjalna RMF FM - Eric Saade (Szwecja)

-2 miejsce - Mugison (Islandia)
-Nagroda główna (Bursztynowy Słowik) - Eric Saade (Szwecja)
Pozdrawiam, Trzeciak
ARTUR B.

Post autor: ARTUR B. » 25 sie 2012, 9:12

Jeśli chodzi o moje postrzeżenia w sprawie festiwalu.
Plusy:
+ wspaniały pomysł by ściągnąć nieznanych artystów z Europy, bo poznajemy to co dany kraj słucha i kupuje
+ Bardzo dobra scenografia, świetna gra świateł, nowa Opera Leśna robi wrażenie,
+ spodobał mi się pomysł z tancerzami, którzy byli odziani w barwy narodowe,
+ ciekawa czołówka oraz przyjemne dla oka belki oraz zajawki artystów.
Minusy:
- Polsat powtórzył błąd TVN-u, czyli za dużo pierdzielenia o niczym między występami artystów co powodowało że festiwal się dłużył niepotrzebnie,
- nie wiem czemu jako gościa specjalnego zaprosili Hiszpankę?! Myślałem, że będzie brała udział w konkursie. Już mogli kogoś bardziej znanego zaprosić np. Kate Ryan,
- nie spodobało mi się faworyzowanie Islandczyka, który mógł się popisać jeszcze przed publicznością,
- straszne były problemy z dźwiękiem jak ktoś decydował się na chórek z playbacku

Jeśli chodzi o zwycięzcę, to nie dziwi mnie nagroda Radia RMF.FM, bo to typowy radiowy utwór. Nie wątpię że Eric Saade jest utalentowany. Potrafi zrobić show i ma silny głos, ale od razu nagroda Bursztynowego Słowika? Tym bardziej, że na Eurowizji w Niemczech nie przyznaliśmy mu ani jednego punktu. Chyba będę za pomysłem TVN-u by Bursztynowy Słowik był przyznawany przez profesjonalne jury, a widzowie by mogli mieć Słowika Publiczności.
Faworytami moimi byli Islandia oraz Szwajcaria. Wczorajszy dzień oceniam na 4+. W przyszłym roku jedynie czego oczekuję to więcej dynamiki.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 25 sie 2012, 9:25

ARTUR B. pisze:Jeśli chodzi o moje postrzeżenia w sprawie festiwalu.
Plusy:
...
+ spodobał mi się pomysł z tancerzami, którzy byli odziani w barwy narodowe,
...
To był występ grupy taneczno-akrobatycznej "Ocelot" - znanej z 2 edycji "Mam Talent" ;).
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”