[TVP1/TVP2/TVP ABC] Eurowizja Junior

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator

[TVP1/TVP2/TVP ABC] Junior Eurowizja

Post autor: musicmaster » 01 paź 2019, 23:46

Oby to nie była ostateczna wersja.
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator

Post autor: kolos » 02 paź 2019, 12:20

Wydaje mi się, że po wygranej Roksany rok temu to każdy kto by reprezentował Polskę na Eurowizji w tym roku to tylko po to żeby odnotować start w papierach i statystykach i tyle. Trudno rok po roku o sukces. Trochę współczuję Wiktorii Gabor, tak samo współczułbym komukolwiek innemu kto by został naszym reprezentantem. Wydaje mi się ona bez szans na sensowny wynik na Eurowizji i zresztą chyba nikt tego po niej nie oczekuje. Niestety.

Ogólnie Wiktoria Gabor wydaje mi się mocno przeciętna, niby 12 lat a wygląda na 20. Piosenka mocno bez polotu.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2019, 12:35 przez kolos, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 02 paź 2019, 12:27

Akurat zagraniczni fani Eurowizji bardzo pozytywnie przyjęli piosenkę, jak fakt reprezentowania Polski przez Wiktorię Gabor. Przypomnę, że w kontekście głosowania internetowego, gdzie możemy głosować na naszą reprezentantkę i można głosować nawet z krajów, które nie biorą udziału w JESC to bardzo istotne.

Poza tym nie przesadzał z przeciętnością. Akurat od finału "The Voice Kids" Wiktoria zrobiła spory postęp, a już w odcinku eliminacyjnym pozamiatała wykonaniem piosenki Blue Cafe i nie pozostawiła wątpliwości konkurentom kto powinien reprezentować gospodarzy na JESC w Gliwicach.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Poland » 02 paź 2019, 13:12

Teraz wszystko w rękach Konrada Smugi żeby nie zmaścił występu Viki jak w przypadku Tulii a poszedł bardziej w stronę tego co robił rok temu przypadku Roksany Węgiel. TVP która chyba musi odszczekać to co powiedziała o "The Voice Kids" planując "Szansę na Sukces" gdyż w zasadzie to ten pierwszy program dalej rządzi a SnS było tylko dodatkiem.
Poland - Aktywnie najlepszy!
retis432
Użytkownik

Post autor: retis432 » 02 paź 2019, 13:28

kolos pisze:
02 paź 2019, 12:20
Wydaje mi się ona bez szans na sensowny wynik na Eurowizji i zresztą chyba nikt tego po niej nie oczekuje. Niestety.
Na sensowny wynik ma 99 procentową szansę czyli chociażby TOP 5, ale na wygraną jej szansę obstawiam znacznie niżej.
kolos pisze:
02 paź 2019, 12:20
Ogólnie Wiktoria Gabor wydaje mi się mocno przeciętna, niby 12 lat a wygląda na 20. Piosenka mocno bez polotu.
Jest przeciętna w porównaniu z Roksaną, ale co ma do tego wiek i wygląd?
Zastanów się co piszesz. Natomiast piosenka jest co najmniej dobra.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 03 paź 2019, 10:31

Poland pisze:
24 wrz 2019, 23:28
Rosja wystawi tym razem duet reprezentantów mających kolejno 9 i 12 lat - tworzą go Tatyana Mezhentseva & Denberel Oorzhak. Piosenka nosi nazwę "Vremya Dlya Nas (A Time For Us)" i jest do posłuchania tutaj:
Widać, że Rosja wysyła takie mini Ich Troje. :P Po reakcjach widać, że propozycja jest już bardzo wysoko typowana. Dla mnie może nie są to potencjalni zwycięzcy Konkursu na miarę Poliny sprzed dwóch lat, ale z pewnością ich propozycji nie da się zapomnieć, w przeciwieństwie do nudnej popowej piosenki sprzed roku.
Poland pisze:
24 wrz 2019, 23:28
Walia z kolei postawiło na wybraną wcześniej wewnętrznie piosenkę "Calon yn Curo" z którą to zmierzyli się wszyscy finaliści lokalnych preselekcji. Ostatecznie zwyciężyła intepretacja w wykonaniu Erin:
Myślę, że walijski nadawca w przyszłym roku powinien przemyśleć formę preselekcji, bo znów wysyła dość nijaki utwór, i to mimo całkiem dobrego wykonania dziewczyny. Szkoda, że znów może to być jedno z ostatnich miejsc.

Portugalia potwierdza, że do Gliwic wyśle Joanę Almeidę, która na scenie wykona utwór "Vem Comigo", który zostanie wydany wkrótce: https://eurovoix.com/2019/09/26/portuga ... sion-2019/

A Giorgi Rostiashvili reprezentujący rekordzistów - Gruzję - wykona w Gliwicach utwór We want to love", który także zostanie wydany wkrótce: https://eurovoix.com/2019/09/25/georgia ... sion-2019/

Tegoroczni zwycięzcy ESC pierwszy raz od czterech lat wysyłają na Junior Eurowizję tylko jedną osobę, i pierwszy raz od 10 lat chłopca. Holandię reprezentować będzie Matheu w utworze "Dans Met Jou":
Co warto wspomnieć - właśnie 10 lat temu Holandia odniosła dotąd jedyne zwycięstwo na JESC w Kijowie, które przyniósł Ralf Mackenbach, i rzeczywiście sam występ z krajowego finału przypomina nieco zarówno jego występ sprzed dekady, jak i Fource sprzed dwóch lat w Tblisi, wtedy Holendrzy wygrali głosowanie online zajmując w całym konkursie ostatecznie czwarte miejsce. Czy w Gliwicach będzie sukces? Moim zdaniem o ostateczną wygraną będzie ciężko, ale Top 10 z taką piosenką jest realne.

W niedzielę swoją reprezentantkę wybrala Isea Çili, która w Gliwicach zaśpiewa utwór "Mikja ime fëmijëria". Widać, że to taka spokojna ballada:
https://eurovoix.com/2019/09/29/albania ... test-2019/
W niedzielę finał irlandzkich preselekcji do którego awansowały Anna Kearney, Savannah Phoenix-Munroe i Orla Mc Dermott. Co więcej - w finale poznamy tylko reprezentantkę, piosenkę poznamy w późniejszym terminie: https://eurovoix.com/2019/09/29/ireland ... l-results/

A piosenkę Australii poznamy już w najbliższy poniedziałek 7 października: https://eurovoix.com/2019/09/29/austral ... october-7/
Poland pisze:
30 wrz 2019, 18:12
Oto scena Junior Eurowizji 2019:71515166_432839107340671_112002546532352000_o.jpg
Użyte zostaną tutaj LED-owe wstążki.
Tu więcej zdjęć: https://junioreurovision.tv/gallery/sta ... ision-2019

Trzeba przyznać, że wyjątkowo przemyślane - nawet jak na dorosły ESC - jest połączenie sceny Junior Eurowizji wraz z green roomem za pomocą wybiegu. Z kolei LED-owe wstążki to oczywiście nawiązanie do tegorocznego symbolu Konkursu - latawca.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Poland » 03 paź 2019, 21:55

Akurat w kwestii zwycięzcy to najczęściej mówi się o naszej... Wiktorii :)
Kasacz
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Kasacz » 04 paź 2019, 19:34

Dziś pojawiła się pełna wersja Hiszpanii.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Poland » 04 paź 2019, 21:19

Z Polski jedynie reakcja po wygranej ale samego materiału z "Szansy na Sukces" na oficjalnym kanale brakuje. Może czekają na teledysk od TVP.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster

Post autor: Abbott » 05 paź 2019, 19:11

Nie wiem kto skomponował utwór na JESC, ale powinien się zająć dorosłą Eurowizją.
Piosenka Wiktorii 10 razy lepsza niż Tulii.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 07 paź 2019, 2:34

Chyba od trzech lat niektóre kraje lepsze propozycje wysyłają na Junior Eurowizję, niż tą dorosłą i Polska nie jest tu wyjątkiem.
Kasacz pisze:
04 paź 2019, 19:34
Dziś pojawiła się pełna wersja Hiszpanii.
Tylko się utwierdzam w przekonaniu, że to będzie jedna z tych piosenek, która powalczy o podium, jeśli nie o ostateczny triumf na imprezie w Gliwicach. Myślę, że to będzie bardzo udany powrót Hiszpanii, kto wie, czy nie równy udany, jak Francji w 2018 roku. :)
Jordan Anthony w Gliwicach zaśpiewa utwór "We Will Rise":
Kawał porządnego utworu dobrze zaśpiewanego. Stąd tym bardziej jestem za udziałem Australii zarówno na dorosłej, jak i dziecięcej Eurowizji, aczkolwiek myślę, że nawet o Top 5 może być trochę trudno. ;)

Eliminacje w kraju rekordzistów ESC - w Irlandii - wygrała Anna Kearney, która w Gliwicach wykona utwór "Banshee":
Przyznam, że nareszcie Irlandia wystawiła utwór, który jest jakiś, i 24 listopada kraj może osiągnąć swój rekordowy wynik. Najlepszy dotąd rezultat osiągnęła w 2016 roku w Valletcie Zena Donnelly zajmując 10 miejsce.

Jutro swoją piosenkę prezentuje Gruzja. Giorgi Rostiashvili wykona w Gliwicach utwór "We Need Love": https://eurovoix.com/2019/10/06/georgia ... -tomorrow/

A Francja swojego reprezentanta bądź reprezentantkę do Gliwic ogłosi w ciągu kilku najbliższych dni: https://eurovoix.com/2019/10/06/france- ... confirmed/

Na koniec dodam, że TVP na swojej antenie promuje Junior Eurowizję już z Wiktorią Gabor wraz ze swoją piosenką.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Poland » 07 paź 2019, 10:22

Abbott pisze:
05 paź 2019, 19:11
Nie wiem kto skomponował utwór na JESC, ale powinien się zająć dorosłą Eurowizją.
Piosenka Wiktorii 10 razy lepsza niż Tulii.
Piosenkę skomponowali Lanberry i Patryk Kumór odpowiedzialni też za zwycięską piosenkę Roksany Węgiel sprzed roku.
Kasacz
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Kasacz » 07 paź 2019, 10:54

Pojawiła się też piosenka z Gruzji.
retis432
Użytkownik

Post autor: retis432 » 07 paź 2019, 15:49

Trzeciak pisze:
07 paź 2019, 2:34
Tylko się utwierdzam w przekonaniu, że to będzie jedna z tych piosenek, która powalczy o podium, jeśli nie o ostateczny triumf na imprezie w Gliwicach.
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale jest pewna istotna różnica pomiędzy JESC 2019, a JESC 2018 gdy chodzi o ilość wyświetleń na oficjalnym kanale Eurowizji Junior.
Rok temu to filmy z Roksaną Węgiel dzieliła przepaść od pozostałych pod względem ilości wyświetleń, a tutaj nie zawsze tak jest.
Zainteresowanie piosenką/wokalistką Hiszpanii jest większe niż oglądalność filmu z udziałem Gabor.

https://www.youtube.com/watch?v=WdEGWyikkns

https://www.youtube.com/watch?v=oKGn5F6wSGQ

To może o niczym nie świadczyć, bo piosenki Wiktorii jeszcze nie ma w całości na tym kanale, ale mimo to w przypadku Roksany Węgiel czegoś takiego nie było.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Poland » 07 paź 2019, 17:55

Temat Junior Eurowizji 2019 w kampanii wyborczej posła Jarosława Gonciarza - współautora i pomysłodawcy konkursu w Gliwicach:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”