[TVP1/TVP2/TVP ABC] Eurowizja Junior

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 34
x 166

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Gratulacje dla Wiktorii Gabor!! To ogromny sukces, sportowcy zawsze mówią,że trudniej jest obronić tytuł niż go zdobyć :) Uważam,że zwycięstwa Polsce ułatwia fakt systemu głosowania, a Polacy nieraz udowodnili,że potrafią się w takich głosowaniach zmobilizować (patrz triumfy Agnieszki Radwańskiej na ulubioną tenisistkę ) . Jednak piosenka, która bardzo przypadła mi do gustu zyskała uznanie także u jurorów, u których zdobyliśmy naprawdę sporo punktów. Rok temu Roksana takiego uznania jury nie uzyskała.
Także uważam,że realizacja była bardzo dobra. To efekt pracy wielu osób zaczynając od Konrada Smugi,a kończąc na wolontariuszach. To były osoby niekoniecznie na co dzień związane z TVP- bo głównym choreografem był Augstin Eggurola. Jednak Prezesowi TVP uczciwie trzeba oddać parę rzeczy. Po pierwsze i tu może zaskoczę - The Voice Kids. Wiem,że nieraz troszkę przegaduję się z sympatycznym kolegą @Trzeciak ,ale to właśnie ten program stał się trampoliną do karier Roksany Węgiel , Wiktorii Gabor - triumfatorek Eurowizji junior,ale także innych dzieci. Bardzo możliwe,że te osoby dalej by śpiewały jedynie gdzieś w lokalnych konkursach. Zresztą widzimy,że ten program się sprawdził w Europie i wielu reprezentantów jest właśnie z niego. Przypominam,że zdaje się Juliusz Braun zdecydowanie odrzucił pomysł "The Voice Kids". Jacek Kurski co też trzeba oddać zdecydował o tym,że Polska wraca do tego konkursu . To są decyzje Jacka Kurskiego i to po prostu stwierdzam.
Jeśli chodzi o prowadzących to Ida i Roksana na duży plus, Aleksander Sikora to niestety taki dla mnie drugi Zdrójkowski. Jednak myślę,że należą się tu ciepłe słowa dla Agaty Konarskiej. Nie wiem jaka jest jej ola na co dzień w TVP,ale wydaje mi się,że Opole, na którym jest zdaje się rzecznikiem i studio oprawy TVP to za mało, moim zdaniem winna się częściej pojawiać na wizji.

Co do konkursu to mnie się podobały poza Polską Francja, Macedonia Północna, Hiszpania, Ukraina, Serbia i Włochy,

Na koniec polecam Wam moi drodzy obejrzeć jak wyniki odebrano w press-roomie : https://www.facebook.com/Medialni.SATKu ... 688975089/ Dzielmy się radością ! Share the Joy !!
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
MB89
Obserwator
x 226
x 143

Post autor: MB89 »

To jest coś cudownego że Polska po raz drugi z rzędu wygrywa Juniorską Eurowizję. W naszym kraju mamy talenty i trzeba je pielęgnować, aby za parę lat odnieść sukces na dorosłej Eurowizji. Komentarze Hiszpanów poniżej krytyki, nie wiedziałem że w Hiszpanii tak wielbią Hitlera.
CiachooStatysta
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: CiachooStatysta »

Reprezentacja forum Media2 była obecna na żywo:) więcej szczegółów w naszych relacjach na IG/Fb
Obrazek
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 967
x 2794

Post autor: pulkownik »

@wislok nie zgodzę się, że Egurrola nie jest na co dzień związany z TVP, wszak „obstawia” większość programów - Jaka to melodia, Voice i Voice Kids, Dance, Dance, Dance, festiwal w Opolu, Sylwester, generalnie gdzie są potrzebne choreografie, tam jest Egurrola i chyba - poza Mam Talent (gdzie jest jurorem), Sylwestrem i Sopotem - więcej go w TVP niż w TVN paradoksalnie :D

Jeśli dobrze zrozumiałem reporterkę TVP Info - Jacek Kurski lada chwila wystosuje list do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego by jak najszybciej przygotować ofertę realizacji konkursu w 2020 roku.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Post autor: Poland »

Także w samym mieście pojawiają się głosy w tej sprawie. Interpelacje napisał już radny Krakowa Michał Drewnicki.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Anonymous2
Użytkownik
x 136
x 114

Post autor: Anonymous2 »

U mnie w domu glosowalismy tak:
Ja: Polska, Rosja, Hiszpania, Kazachstan
Reszta domowników: tylko Polska
Więc wiadomo skąd ta miażdżaca przewaga - z patriotyzmu.
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
x 1
x 5

Post autor: kolos »

Mnie zastanawia fakt prowadzenia juniorskiej Eurowizji w języku angielskim, choć angielskojęzyczne kraje prawie w nim nie startują, w tym roku była tylko Irlandia i Walia (chyba tak w zastępstwie Wielkiej Brytanii która lata temu w juniorskiej Eurowizji startowała) no i Australia oczywiście.

Bardziej uzasadnione byłoby używanie języka rosyjskiego jako, że spora część uczestników to kraje poradzieckie, w tym i sama Rosja :)
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
x 499
x 702

Post autor: 3rd »

Anonymous2 pisze: 25 lis 2019, 12:07 U mnie w domu glosowalismy tak:
Nie można było oddać głosu wyłącznie na Polskę. U mnie w pierwszej rundzie głosy rozłożyły się tak: Australia, Francja, Malta, Polska, Irlandia, ale po wczorajszych występach w Arenie były to już tylko Australia, Francja i Polska.
ManiakTV
Obserwator
x 23
x 19

Post autor: ManiakTV »

Obrzydliwość, a mówią że to Polacy małotolerancyjni...
Załączniki
FB_IMG_1574682290077.jpg
FB_IMG_1574624975145.jpg
FB_IMG_1574624975145.jpg (9.46 KiB) Przejrzano 653 razy
Anonymous2
Użytkownik
x 136
x 114

havanew pisze: 25 lis 2019, 12:39
Nie można było oddać głosu wyłącznie na Polskę. U mnie w pierwszej rundzie głosy rozłożyły się tak: Australia, Francja, Malta, Polska, Irlandia, ale po wczorajszych występach w Arenie były to już tylko Australia, Francja i Polska.
Tak, masz rację, uproscilam bo trzeba bylo na 3 ale nie wliczam głosów oddanych na byle co, oby przeszło glosowanie.
Też przez chwilę mialam taką myśl aby nie dac głosu konkurencji :)
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 34
x 166

Post autor: wislok »

Takie pytanie- Nie mogą być ponownie Gliwice? Sprawdzili się.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
x 1
x 5

Post autor: kolos »

No niestety, jak Polska wygra to zawsze musi być jakieś "ale" zagranicą.

To samo było z 2 miejscem Edyty Górniak na dorosłej Eurowizji - wtedy była afera bo Górniak zaśpiewała kawałek euriwizyjnej piosenki po angielsku i to na próbie. A dziś 90% uczestników Eurowizji śpiewa po angielsku i nikomu to nie przeszkada. Tak czasy się zmieniły ale trudno uznać to za sprawiedliwe.

Inna sprawa, że ta Juniorska Eurowizja na zachodzie Europy mało kogo obchodzi. Na poważnie traktują ją chyba tylko w Holandii (jeden z dwóch uczestników wszystkich edycji obok Białorusi).

Także, że sukces to taki umiarkowany, gdy na juniorskiej Eurowizji startuje tylko kilkunastu uczestników, w sporej części z byłych republik radzieckich, które zresztą wygrały ponad połowę edycji (Gruzja trzy wygrane, Białoruś i Rosja po dwie, po jednym Armenia oraz Ukraina).
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3221
x 1429

Post autor: Trzeciak »

Jednak nie tak mało. W 2017 roku do stawki wróciła Portugalia, w zeszłym roku do stawki powróciła Francja (i to w jakim stylu), zadebiutowała Walia, w tym powróciła Hiszpania także świetnie.

Fakt, że Holandii także się należy uznanie, bo wygrali ESC w tym roku, a na JESC zajęli bardzo wysokie 4 miejsce, co często się nie zdarza. Ostatni raz taką udaną serię miały Włochy - wygrali JESC 2014, a w ESC 2015 roku zajęli 3 miejsce.
havanew pisze: 25 lis 2019, 12:39
A u mnie w pierwszej rundzie: Polska, Ukraina, Włochy, Francja i Hiszpania, a w drugiej - w tej liście zamiast Hiszpanii był Kazachstan. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Anonymous2
Użytkownik
x 136
x 114

Kolos nie dziwię się, że zdania są podzielone. Tak się dzieje przez formę glosowania. Jeśli dobrze pamiętam to eurowizja ze Szpakiem też budziła w PL negatywne opinie bo przeciez glosami widzów to Szpak był góra a jury go skrzywdziło.
adik1148
Użytkownik
x 19

Post autor: adik1148 »

Hiszpanię uznaje się za jeden z najgłupszych narodów świata, więc nie dziwi mnie ich zachowanie. Analfabetyzm na najwyzszym poziomie w EUROPIE widac także w komentarzach na Twitterze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”