[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 388
x 613

[TVP1] Eurowizja

Post autor: havanew » 05 maja 2018, 14:05

Bardzo wątpię w zwycięstwo Izraela czy to w głosowaniu telewidzów, czy jurorów. Wydaje mi się, że będzie powtórka z Włoch z zeszłego roku.
0 x
Strefa wolna od głupoty
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2720
x 1151

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak » 05 maja 2018, 14:09

A awantury nie będzie. Bez przesady. Moim zdaniem system głosowania wprowadzony w 2016 roku - choć nie idealny - sprawdza się bardzo dobrze. A to, że tegoroczna Eurowizja nie ma jednego pewnego faworyta to tymbardziej lepiej. Konkurs budzi większe zainteresowanie. :)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
x 12
x 26

[TVP1] Eurowizja

Post autor: musicmaster » 05 maja 2018, 14:20

Izrael rzeczywiście wystawił jedną z lepszych i oryginalniejszych kompozycji.
Muzycznie top 5 - natomiast politycznie może mieć problem z opuszczeniem półfinału.

Bukmacherzy chyba względem niektórych absolutnie zapominają o relacjach politycznych natomiast u innych je wyolbrzymiają.
0 x
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 388
x 613

[TVP1] Eurowizja

Post autor: havanew » 05 maja 2018, 14:24

Izrael dotąd rzadko miewał problemy z opuszczeniem półfinału i myślę, że w tym roku nie będzie inaczej. O czołówkę w finale może być ciężko, ale na pewno Netta zajmie wysokie miejsce.

A to nasza telewizyjna próba:
Do gitarzysty przy klubowym kawałku i niezawodnej choreografii chórzystek dochodzi także tańczący DJ. :) Według mnie tylko Lukas daje radę "w obrazku", reszta wzbudza raczej uśmiech politowania, ale zobaczymy, może się to przyjmie. Jodłująca Rumunia była w zeszłym roku 5. w głosowaniu telefonicznym. :)
0 x
Strefa wolna od głupoty
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

[TVP1] Eurowizja

Post autor: piciu » 05 maja 2018, 17:18

Co nie zmienia faktu, że w tym roku polska delegacja (zapewne sam Gromee, chociaż zapewne przy jakiejś tam pomocy TVP) zadbała o naprawdę dobry 'staging'. Dawno się pod względem efektów tyle nie działo na scenie podczas występu polskiego reprezentanta. Lukas naprawdę daje radę i chociaż oczywiście zachowując pewną rezerwę, jestem dość optymistycznie nastawiony do naszego półfinału.

A co do wszelkich wyroków odnośnie przyszłej soboty. Jak dla mnie w piątce znajdą się Włochy, liczę też na Francję lub Hiszpanię i myślę, że mimo tego hejtu, duże wsparcie dostanie jednak Alexander Rybak. Czarnym koniem będące wysoko u buków Czechy, może też nasz inny sąsiad Ukraina da radę ponownie być całkiem wysoko. Ogólnie jednak, dawno nie mieliśmy tak dobrze zapowiadającego się konkursu.

PS: Oczywiście jedną z moich ulubionych piosenek jest też jak zwykle mocno niedoceniana Szwajcaria. Mam nadzieję, że widzowie wraz z jurorami dadzą ZiBBZ przynajmniej te dwie szanse na zaprezentowanie swojego naprawdę dobrego utworu.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 388
x 613

[TVP1] Eurowizja

Post autor: havanew » 05 maja 2018, 17:47

piciu pisze:Ogólnie jednak, dawno nie mieliśmy tak dobrze zapowiadającego się konkursu.
Hmm... dwa lata? ;)
0 x
Strefa wolna od głupoty
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
x 1

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Jacko09 » 05 maja 2018, 18:30

Sztokholmu długooo nic nie przebije. Ale tegoroczny konkurs zapowiada się bardzo ciekawie.
0 x
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

[TVP1] Eurowizja

Post autor: piciu » 05 maja 2018, 22:03

Chodziło mi pod względem utworów ;)!
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 388
x 613

[TVP1] Eurowizja

Post autor: havanew » 06 maja 2018, 3:50

Jestem już po zapoznaniu się ze wszystkimi telewizyjnymi próbami i mam nadzieję, że ambitny nurt, który w zwycięstwach na Eurowizji zapoczątkowali Jamala i Salvador, zostanie kontynuowany i tegoroczne Grand Prix znajduje się w tym gronie - Francja, Estonia, Grecja, Belgia. Po Bułgarii również nie byłoby zgrzytu, po Holandii raczej też nie, chociaż utwór z kraju tulipanów to akurat coś zupełnie innego niż w latach poprzednich. Zaskoczyć może również Hiszpania, ale czy to jest ambitna muzyka? Raczej nie. :P Niemniej odbicie od zeszłorocznego dna jak najbardziej. Przy czym, odnośnie moich głównych typów do walki o wygraną, już teraz w Lizbonie mówi się, że reprezentantki Grecji i Belgii nie do końca są w stanie udźwignąć swoje utwory na żywo, więc finalny efekt może być różny. Laur Włoch będzie dla mnie niezrozumiały.
0 x
Strefa wolna od głupoty
Piotr88
Użytkownik

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Piotr88 » 06 maja 2018, 12:29

To niespodziankę VH1 zrobił fanom Eurowizji: http://satinfo24.pl/eurowizyjne-party-w-vh1-polska/

EDIT: Oglądam. Co Iglesias i One Direction mają wspólnego z Eurowizją???
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2720
x 1151

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak » 06 maja 2018, 17:29

Autor artykułu przesadził z tymi aluzjami do TVP1. Rozumiem, gdyby ESC odbywał się w Polsce, ale bez przesady.

Jak wiadomo - w Wielkim Finale Portugalia wystąpi z numerem 8, co oznacza, że w finałowej puli do dziś zostało 12 wolnych miejsc w pierwszej połowie i 13 wolnych miejsc w drugiej. Dziś kraje te rozlosowały swoje ogólne miejsca w finale. I tak Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy i Francja wystąpią w I połowie sobotniego finału, a Włochy w II.

Oznacza to, że zostało 8 wolnych miejsc w I połowie i aż 12 w drugiej.

A za pół godziny rozpocznie się Ceremonia Otwarcia 63 Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Tak jak co roku od 2015 roku będzie ona transmitowana w internecie:
A tu terminarz wyjść. Gromiego i Lucasa powinniśmy ujrzeć ok. 19:40
Obrazek
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 148
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland » 06 maja 2018, 21:53

A oto i relacja z niebieskiego dywanu - Polska od 2:02:04):
Obrazek
Powyżej zdjęcie naszej całej reprezentacji.
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 388
x 613

[TVP1] Eurowizja

Post autor: havanew » 06 maja 2018, 21:58

Jakoś tak dużo bardziej sercem byłem z rodzeństwem Moś rok temu. :-\ Awans do finału i wysokie miejsce bardzo mnie ucieszy, jak co roku będę kibicować z zapartym tchem do ostatniej chwili, ale to już nie ten sam rodzaj przeżywania tego wydarzenia i emocji. Widzę w tegorocznej delegacji przepych, którego nie lubię i podążanie za przekonaniem "im więcej tym lepiej".
0 x
Strefa wolna od głupoty
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
x 12
x 26

[TVP1] Eurowizja

Post autor: musicmaster » 06 maja 2018, 22:29

Utwór i koncepcja jest jaka jest... Trochę ten przepych jednak muszę obronić.
Pozwolę sobie sklasyfikować kompozycję Gromali jako gatunek elektroniczno-dyskotekowy. Myślę, że nasza załoga chce tutaj przenieść pewien klimat klubu na deski potężnej areny.
Mi się ostatecznie PRAWIE podoba. Prawie, ponieważ mimo tak pozytywnej energii płynącej z dźwięków i wokalu Łukasza, mamy obrazek troszeczkę jak na pogrzebie. Wcale mnie te czarne kostiumy jakoś nie rozweselają, wręcz przeciwnie. Wystarczyłby jakiś jeden kolorowy element np. jednakowe buty martensy - przy czym każdy z załogi w innym kolorze: czerwone, żółte, niebieskie, zielone, białe, różowe i już mielibyśmy uroczy obrazek.

Ja natomiast dużo bardziej sercem jestem z Gromeem i jego załogą. :) Bardzo mądry gość, który naprawdę inteligentnie przemawia i sprawia wrażenie niesamowitego człowieka.

ps. efektów pirotechnicznych i dynamiki świateł, kamer wcisnąłbym jeszcze więcej
0 x
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 631
x 1933

[TVP1] Eurowizja

Post autor: pulkownik » 06 maja 2018, 22:33

Ojej, Kasia Dereń, która ostatnio wyskakuje z lodówki i "raczy" widzów swoim wokalem (nie wiem co się z nią stało, w II edycji TVoP była moją faworytką), jest w chórkach - mało że damskie chórki do Light me up to średni pomysł, to do tego jeszcze w takim składzie. :/

Havana - mam podobne odczucia, tak jakby chciano pokazać że są fajniejsi niż w rzeczywistości ;) W Kasi była duża swoboda, radość i naturalność, tutaj tego nie widzę.
0 x
"Zagadka. Co to za system, w którym bliskie władzy media atakują wściekle partię opozycyjną za bycie w opozycji?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”