[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3092
x 1365

[TVP1] Eurowizja

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jeśli dobrze interpretuje to, co podaje Dziennik Eurowizyjny - mimo, że dla Gromiego i Lucasa Eurowizja wczoraj się skończyła, to obaj razem z całą delegacją zostaną w Lizbonie aż do sobotniego finału.

Dziś - tuż przed próbą jurorską Wielkiego Finału - na konferencji prasowej pojawi się Saara Aalto razem ze zwycięzcami sprzed 12 lat - zespołem Lordi.
Pozdrawiam, Trzeciak
Cristof006
Użytkownik
x 1

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Cristof006 »

Szkoda, że nie awansowaliśmy. Uważam, że mieliśmy dobrą piosenkę, Lukas też zaśpiewał przyzwoicie. Jedynie prezentacja sceniczna trochę blado wypadła. Mogliśmy coś fajnego do tej piosenki wymyślić np. grę światłem- coś co zostałoby zapamiętane przez widzów. Ale najbardziej zawiodłem się jednak na realizacji telewizyjnej. Niestety u nas w Polsce chyba nikt nie przywiązuje uwagi do tej kwestii, a to jest jeden z najważniejszych czynników sukcesu w tym konkursie.
Natomiast jeśli chodzi o preselekcje, to powinniśmy wziąć przykład z krajów, którym lepiej idzie. Nie biorę pod uwagę Szwecji, bo tam eurowizja to jest niemal święto. Ale np. sposób wyboru reprezentanta Litwy czy Węgier moglibyśmy wcielić u nas. I w końcu zrobić eliminacje w porządnym miejscu, a nie na holu TVP, bo to jest śmiech.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 80
x 2143

[TVP1] Eurowizja

Post autor: wiatriwoda »

To prawda, chłopaki z Wiwi z tego holu to ciągle mieli polewkę.
kubaj0
Obserwator
x 229
x 8

[TVP1] Eurowizja

Post autor: kubaj0 »

No cóż, rozczarowałem się z lekka brakiem Polski w finale, bo chyba podświadomie się na to nie przygotowałem. :/ szkoda mi ich bardzo, ale mówi się trudno. Może nie był to nie wiadomo jak genialny występ, ale pisanie o nim, że był fatalny i tragiczny to OGROMNA przesada. Jak nasz był fatalny i tragiczny, to co powiedzieć o takim San Marino czy Rosji ? Wg mnie, było bez szału, ale dobrze. Jestem bardzo ciekawy jak się porozkładały te punkty jurorów i z głosowania, bo nie pojmuję naprawdę jak Serbia awansowała, a my nie :( Ciekawe co się takiego stało, czy to tak machający Gromee tak zniechęcił publikę (bo fakt, to wyglądało komicznie z lekka, nie wiem kto na to wpadł) czy co się zadziało.

Co do jutrzejszego finału, trzymam kciuki za jak najlepszy rezultat chyba Bułgarii, Cypru, Republiki Czeskiej i nie wiem co jeszcze, jutro obejrzę i ocenię. Mam wielką nadzieję na brak wygranej Rybaka, który do mnie w ogóle nie trafia. Nie rozumiem też zachwytów nad Francją i Litwą. Nie podobają mi się też piosenki z Włoch, Hiszpanii i Portugalii. Liczę, że Irlandia skończy nisko (skąd to tak wysoko w notowaniach :O). Tak czy siak, ktokolwiek nie wygrałby w tym roku nie spowoduje u mnie takiego rozczarowania jak zeszłoroczny zwycięzca.

W ogóle, czy to jakaś zależność, że już trzeci rok z rzędu ostatni występujący w drugim półfinale, wystąpią jako pierwsi w finale ? :P wiem, że losują połowy, no ale pierwszej pozycji startowej już nie.
BardzoCiekawyNick
Użytkownik

[TVP1] Eurowizja

Post autor: BardzoCiekawyNick »

Mołdawia mnie zaskoczyła, nie piosenką ale wykonaniem które było bardzo pomysłowe. Naprawdę. Zbanowali LEDy więc mołdawia wymyśliła "analogowe" efekty i to w takim stylu retro. Kojarzyło mi się to ze starymi kreskówkami. Dla mnie nawet zasługuje na TOP mimo lekkiego kiczu.

Nikt nie czepia się szwecji? Wykonanie wyglądało jak teledysk. Przez chwilę zastanawiałem się czy on rzeczywiście jest na scenie czy to tylko playback.
Trochę to dla mnie jak pójście po najmniejszej linii oporu, trochę to nie fair dla mnie. Mam mieszane uczucia.

Słowenia dobrze ze przeszła! Genialna melodia, dowód że nawet w języku słowiańskim można zrobić coś świetnego.

Polska nigdy tego nie dokona, zasłużyła na klęskę, liczyłem na to. Przypadkowy awans by tylko dał polakom satysfakcję, wszyscy spoczęli by na laurach.

A tak to w końcu jak większość poczuła szok to może to skłoni ich do myślenia i refleksji.

Nawet serbia mimo nudnej piosenki zaśpiewała lepiej niż Polska! Zasłużony awans.

Dla mnie Polska była na równi z Rosją pod względem wykonu. Rosja tragiczny wokal. Polska tragiczny wokal.
Polska = Rosja we wczorajszym półfinale.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3092
x 1365

[TVP1] Eurowizja

kubaj0 pisze: W ogóle, czy to jakaś zależność, że już trzeci rok z rzędu ostatni występujący w drugim półfinale, wystąpią jako pierwsi w finale ? :P wiem, że losują połowy, no ale pierwszej pozycji startowej już nie.
Kolejność startową po raz trzeci z rzędu układał Christer Bjorkman w obecności kierownika wykonawczego Konkursu z ramienia EBU - Jon Oli Sanda:
Pozdrawiam, Trzeciak
kubaj0
Obserwator
x 229
x 8

[TVP1] Eurowizja

Post autor: kubaj0 »

Tak, wiem, że tak to powstaje :D ale to dziwny zbieg okoliczności, że już trzeci rok z rzędu ma miejsce taka sytuacja ;)
annawoj1104
VIP Expert
x 221
x 765

[TVP1] Eurowizja

Post autor: annawoj1104 »

Party.pl zapytało min Rodowicz czy Moś o wrażenia po występie Polaków;
http://party.pl/imprezy/festiwale/ela-z ... -33587-r3/
Tutaj w zupełnosci zgodze sie z Elą Zapendowską, zwłaszcza co do słów "Wokalista fałszował tak okropnie, że nie dało się tego słuchać. Podczas preselekcji też fałszował - nikt nie włożył tu żadnej pracy nad głosem."
I to jest fakt, od preselekcji trochę czasu mineło, miało byc lepiej wokalnie, a było na tym samym poziomie.
I znów przytocze Kasię Moś, u niej widziałam/słyszałam ogrom pracy jaki włozyła w występ od czasu preselekcji, tutaj jakby zachłysneli się sukcesem w Pl spoczeli na laurach, wokal leżal, do tego zupełny brak pomysłu na występ, jakby na chwilę przed wyjsciem na scenę ktos rzucił "rób węża " i tak też zrobił...
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 16:48 przez annawoj1104, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
x 473
x 694

[TVP1] Eurowizja

Post autor: 3rd »

I ja po tej ułożonej kolejności sobotniego finału wnioskuję, że we wtorkowym półfinale Cypr był na 1. miejscu a zaraz za nim Izrael. ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3092
x 1365

[TVP1] Eurowizja

kubaj0 pisze:Tak, wiem, że tak to powstaje :D ale to dziwny zbieg okoliczności, że już trzeci rok z rzędu ma miejsce taka sytuacja ;)
Tu chodzi o to, że trzeci rok z rzędu te same dwie osoby odpowiadają za kolejność startową finału konkursu. Stąd trzeci raz wspomniana przez Ciebie sytuacja. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Paw13
Użytkownik
x 5

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Paw13 »

annawoj1104 pisze:Party.pl zapytało min Rodowicz czy Moś o wrażenia po występie Polaków;
http://party.pl/imprezy/festiwale/ela-z ... -33587-r3/

Może ktoś zdradzić jak odtworzyć ten materiał? Bo u mnie nic nie ma tylko stary materiał z Rodowicz w tym linku. ;D
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3092
x 1365

[TVP1] Eurowizja

Żadnego materiału nie ma. Cały artykuł ma 4 strony, w formie grafiki zdjęć. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
x 473
x 694

[TVP1] Eurowizja

Post autor: 3rd »

Bardzo prawdopodobne jest także, że Ukraina we wczorajszym półfinale po zsumowaniu głosów jurorów i widzów zajęła 3. miejsce.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 180
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland »

Rumunia narzeka z powodu historycznego braku kwalifikacji do finału twierdząc że wina leży po stronie awarii televotingu: https://eurovoix.com/2018/05/11/romania ... ification/
Poland - Aktywnie najlepszy!
annawoj1104
VIP Expert
x 221
x 765

[TVP1] Eurowizja

Post autor: annawoj1104 »

A czy ktoś słyszał że wielką niespodzianką jutrzejszego finału ma być
[ Spoiler ]
?
Wyczytałam to na forum fanów Górniak, a tam w większości to fani Eurowizji również, i czesto piszą takie nowinki które sie sprawdzają
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”