[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Asjata
Poster
x 98
x 312

[TVP1] Eurowizja

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Asjata »

@Trzeciak Dziękuję za poprawkę (byłem święcie przekonany, że zaprojektował scenę w Malmo). Tak czy siak Dusseldorf to była tragedia - kilometrowy catwalk, który pokonywało się godzinę, tragiczny poziom muzyczny + problemy techniczne.

@havanew Australia to pewniak do awansu, nie sądzę, że coś większego zdziała w finale (coś jak zeszłoroczny Rybak). Prawdopodobnie z takim występem jaki jest (są przecieki) to ona wręcz już wygrała ten półfinał.

Polska to typowe 50/50 - może wejdą, może dziewczyny nie.

Na podwieczorek mała niespodzianka cypryjsko-czeska:
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 240
x 1132

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Abbott »

Trzeciak pisze:
14 maja 2019, 17:08
Jubileusz sprzed 5 lat czkawką nam się nie odbił. ;)
Bo mieliśmy dobrą piosenkę. O polskiej delegacji w 2014 roku mówiło się jak nigdy. Utwór i występ został zapamiętany przez widzów. Dziś mamy wiejską piosenkę na dożynki.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3089
x 1362

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak »

Tylko wtedy wracaliśmy na scenę ESC po ponad dwuletniej przerwie, a poza tym wtedy to był to nieco inny Konkurs (na dwa tygodnie przed mało kto obstawiał Austrię i Holandię w czołówce). Dziś o dziewczynach z Tulii też się dużo mówi. :)

Co do bukmacherów - to ostatnim zwycięstwem jakie przewidzieli w dniu finału ESC był triumf Szwecji w Wiedniu w 2015 roku - w ostatnim Konkursie przed nowymi zasadami zliczania głosów. Za to w zeszłym roku Austrię uplasowali dopiero na 20 lokacie, a zajęła 3 miejsce wygrywając głosowanie jurorskie. A co do Polski - to sprawdziłem jak to wyglądało w ostatnich latach i zawsze się mylili. Tak było w półfinałach:
2014 - u buków 9 miejsce, wyszliśmy z 8.
2015 - u buków 10 miejsce, wyszliśmy z 8
2016 - u buków 9 miejsce, wyszliśmy z 6
2017 - u buków 11 miejsce, wyszliśmy z 9
2018 - u buków 9 miejsce, odpadliśmy z 14

Jak widać bukmacherzy nas raczej nie doceniali z wyjątkiem zeszłego roku, kiedy nas grubo przecenili, choć po tak nieudanym występie, to trudno się dziwić, że się tak skończyło. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
tv_fan
Obserwator
x 17
x 43

[TVP1] Eurowizja

Post autor: tv_fan »

Abbott pisze:
14 maja 2019, 17:28
Trzeciak pisze:
14 maja 2019, 17:08
Jubileusz sprzed 5 lat czkawką nam się nie odbił. ;)
Bo mieliśmy dobrą piosenkę. O polskiej delegacji w 2014 roku mówiło się jak nigdy. Utwór i występ został zapamiętany przez widzów. Dziś mamy wiejską piosenkę na dożynki.
Ja trochę pamiętam, jak się "mówiło". Że szowinistyczne, że seksistowskie. Utwór został zapamiętany i zauważony, owszem, ale był w pewnym sensie kiczowaty. W tym kontekście zarzut, że Tulia ma "wiejską piosenkę na dożynki" jest dość kuriozalny (już prędzej "My Słowianie" pasuje na tego typu imprezę, niczego nie umniejszając).
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 178
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland »

Może to już było ale moja analiza wygląda tak:
Pewniaki:
1. Cypr: wszystko się tutaj zgadza choć "Fuego" rok temu było lepsze.
2. Finlandia  : Myślę że Finlandii może pomóc tutaj znany DJ więc tak do końca bym Darude i Sebastiana nie skreślał. W porównaniu do Gromee i Lukasa progres jest.
3. Australia  : NIestety Australia przejdzie za sam fakt bycia Australią choć niestety piosenka nie porywa i na dodatek zalatuje Krainą Lodu.
Raczej Tak:
4. Białoruś  : Może to was zaskoczy ale Białoruś widzę w finale. Piosenka skoczna, rytmiczna no i nowoczesna - taka Margaret w wersji eurowizyjnej. Dodatkowo niektórym krajom w tym i Polsce włączą się skojarzenia z Junior Eurowizją (przypominane dodatkowo przez komentatorów) więc niektóre kraje pewnie będą chciały się jakoś Białorusi zrewanżować za tamten konkurs. Spodziewam się tu nawet efektu Poli Genovej z 2016 roku.
5. Polska   : O ile rok temu coś nie zadziałało o tyle w tym roku patrząc na współpracę TVP i Universala może coś z tego wyjść. Do tego wchodzimy do konkursu jako gospodarz równoległego widowiska czyli Junior Eurowizji którą to rok temu wygraliśmy.
Dla Polski zatem w finale miejsce się znajdzie.
6. Węgry : Joci to jeden z powracających wykonawców na Eurowizję więc do finału zapewne wskoczy.
7. Serbia  : Podobna sytuacja co z Węgrami
8. San Marino  : Z tego samego przywileju skorzysta też San Marino - zwłaszcza ze tym razem piosenka jest dopracowana. 
Trudno stwierdzić:
9. Czarnogóra  : Wszystko zależeć będzie od występu gdyż wokalnie młodziaki z D-Moll dają radę. Przy dobrych porywach obstawiam nawet powtórkę z ormiańskiego Genealogy z 2015 albo białoruskiego 3+2 z 2010 roku. 
10. Grecja  : Piosenka bardzo dobra - może być w finale o ile jury nie postanowi inaczej. Dla mnie Grecja niestety skończyła się w 2015 roku choć propozycja "Oniero Mou" też była dobra. 
11. Estonia  : Finał może być w zasięgu rąk Estonii jednak tutaj są dwa warunki a mianowicie wokal reprezentanta szwedzkiego pochodzenia (oby nie podzielił losu rodaka reprezentującego Polskę) i przychylność jury.
Raczej nie: 
12. Belgia  : Do sieci trafił właśnie wokal który niestety pokazuje Eliota w złym świetle pod kątem wokalnym. Niestety finału dla Belgii w tym roku nie widzę. Musieliby za rok wystawić swój międzynarodowy towar eksportowy z dwudziestoletnią tradycją czyli zespół K3 żeby do finału trafić bez problemu.
13. Słowenia  : Nie wiem co takiego porywającego jest w tej mruczance na poziomie podstawowej. Hvala Ne Słowenio! Następnego proszę.  
14. Czechy  : Niestety ale Mikolas to nie jest. Magiczne 5 minut Czech (które to właściwie powinno być już w 2016 roku) właśnie się skończyło. 
Bez Szans: 
15. Portugalia  : Niestety obawiam się że ten teatrzyk z Portugalii może być źle zrozumiany i odczytany przez Europę i Australię. Dała ona im już zorganizować Eurowizję rok temu więc teraz pewnie skarzą ich na na bolesnego flopa.
16. Islandia  : Niestety Europa i Australia raczej chyba nie podzieli entuzjazmu fanów Eurowizji tak że pompowany przez tych ostatnich balonik wreszcie pęknie. Piosenka ciężko strawna - myślę że zamiast sukcesu będzie porażka tragiczna pokroju niepełnosprawnych Finów z 2015 roku o ile ostatniego miejsca nie zajmie Gruzja.
17. Gruzja  : Tak żenującego utworu niestety nie widziałem - całe preselekcje w tym też i pomysł z "Idolem" poszły na marne. Flop murowany wraz z bitwą o niższe miejsce z Islandią oraz Portugalią.

Całość daje niniejsze przewidywania:
1. Cypr
2. Finlandia
3. Australia
4. Białoruś
5. POLSKA
6. Węgry
7. Serbia
8. San Marino
9. Czarnogóra
10. Estonia
----
11. Grecja
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
x 57
x 62

[TVP1] Eurowizja

Post autor: mi8sp1590Priv »

"Święto muzyki" czas zacząć!
Trzymajmy kciuki za Polskę, miłego oglądania! :)
Michał
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
x 473
x 694

[TVP1] Eurowizja

Post autor: 3rd »

Scena na ekranie wygląda rewelacyjnie!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3089
x 1362

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak »

Podczas występu Netty w lewym dolnym rogu wyświetlane jest tegoroczne hasło Konkursu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
x 57
x 62

[TVP1] Eurowizja

Jestem pod mega wrażeniem sceny, oprawy - to wszystko wraz ze światłem wygląda fenomenalnie!
Michał
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
x 57
x 62

[TVP1] Eurowizja

No dobra

Jedyne co mogę na ten moment powiedzieć - kopara mi opadła!

WOW!
Michał
hahahaha
Użytkownik
x 12

[TVP1] Eurowizja

Post autor: hahahaha »

Łaaaaaał, dla mnie otwarcie z przytupem.
Awatar użytkownika
Asjata
Poster
x 98
x 312

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Asjata »

Szkoda, że "Nana Banana" będzie dopiero w finale - jej najlepsza piosenka do tej pory.

Bar przebrała się za kulę dyskotekową - chyba to jakiś trend ostatnio.
Awatar użytkownika
Takatar
Obserwator
x 163
x 162

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Takatar »

No to dołączę do dyskusji odnośnie Eurowizji.
Jeżeli chodzi o piosenkę z którą startuje Polska to wg. mnie szału nie ma, ... nie urywa. Mimo to życzę dziewczynom jak najlepiej.
hahahaha
Użytkownik
x 12

[TVP1] Eurowizja

Post autor: hahahaha »

Jakiś problem techniczny chyba z Arturem Orzechem bo nagle ucichł i był zastępca.
Kacper.m
Użytkownik
x 2

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Kacper.m »

Orzech jest na miejscu, więc prawdopodobnie transmisja się zerwała. Już tak się zdarzało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”