[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Abbott
Junior
x 104
x 666

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Abbott » 15 maja 2019, 0:12

musicmaster pisze:
14 maja 2019, 22:35
Wybaczcie moją ignorancję. Kim jest ta "gwiazda" w czerwonym aktualnie występująca? :lol: :lol: :lol:
Dana International. Pierwsza transpłciowa kobieta, która wygrała Eurowizję w 1998 roku. I daję słowo jest GWIAZDĄ.
0 x
Tolerancja na mowę nienawiści, homofobię i rasizm na forum medialnym? WSTYD I HAŃBA!!!
Awatar użytkownika
FA98
VIP Expert
x 93
x 590

[TVP1] Eurowizja

Post autor: FA98 » 15 maja 2019, 0:20

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zagłosowało 12 osób ;)
1 x
BB - codziennie 20:00 (19.10 - DZIEŃ 37/94)
▒██████▒████████▒██████▒██████▒█████▓░░░░░░▓░░░░░░▓░░░░░░▓░░░░░░▓░░░░░░▓░░░░░░▓░░░░░░▓░░░░░░▓
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 12
x 147
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland » 15 maja 2019, 0:23

Czyli wytypowaliśmy 8/10 a więc dobrze bo tylko Finlandia i Węgry flopnęły :)
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
J-Will
Użytkownik
x 1
x 19

[TVP1] Eurowizja

Post autor: J-Will » 15 maja 2019, 0:29

Mój przepis na wygraną w Eurowizji
1. Kandydat musi być uchodźcą,
2. Musi być po przejściach np. być dyskryminowany z powodu rasy/religii czy czegoś innego,
3. Dobrze by było gdyby był niepełnosprawny oraz/lub ciężko chory,
4. Gej/Lesbijka ew. Transwestyta to mile widziana opcja,
5. Musi śpiewać jakieś poprawnie politycznie dyrdymały zgodne z Unijną treścią,
6. Najlepiej jakby mówił łamaną polszczyzną.

Przy takich spełnionych punktach sądzę, że nawet gdyby jury zawiodło to telewidzowie by wywindowali nas na szczyt.

komentarz pół żartem, pół serio
1 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 12
x 147
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland » 15 maja 2019, 0:34

Moja analiza czwartkowego pólfinału:
Pewniaki:
1. Norwegia : Bardzo dobra piosenka. Finał murowany.
2. Armenia : Jak w przypadku Norwegii - do tego ten teledysk rodem z Matrixa.
3. Rosja : Niestety to Rosja choć może klątwa Julii Samoylovej dalej będzie w mocy.
4. Szwecja : Jak w przypadku Rosji ale życzę flopa ponieważ możliwe że im powinie się noga jak za czasów koleżanki Lundvika po fachu z preselekcji (Annie Bergendhal) w 2010 roku.
Raczej Tak:
5. Malta : To może być odpowiednik "Replay" w drugim półfinale awans więc w zasięgu.
6. Szwajcaria : Podobna opinia jak w przypadku Malty choć tu ciekawi mnie pomysł na występ który może dla Szwajcara okazać się biletem do finału.
7. Mołdawia : Tak widzę Mołdawię w finale pod warunkiem że nie sknoci całkowicie piosenki jak w 2014 kiedy do takiego wyczynu doszło na scenie w Kopenhdadze. Chodzi mi tutaj o "nową" wersje która to drastycznie zniszczyła piosenkę. Stay nawet po revampie to taki odpoczynek dla Malty od żwawych piosenek ale nie od finału.
8. Irlandia : Nie wiem jak was ale Sarah z Irlandii mnie do siebie przekonała (i może to samo zrobi z resztą widzów a także jurorami) tak że widzę ją w finale ale bardziej z poziomu jednego z ostatnich miejsc. Piosenka sympatyczna i nieco młodzieżowa jak "Like it" w pierwszym półfinale.
Trudno stwierdzić:
9. Północna Macedonia : Propozycja którą serwuje nam Północna Macedonia czy jak kto woli Była Jugosławiańska Republika Macedonii niestety ale jest dla mnie jedyną balladą która może do mnie i innych widzów przemawiać. Widzę w finale ale gdzieś z końca dziesiątki.
10. Albania : Sąsiednia Albania też w finale może się znaleźć pod warunkiem przyzwoitego występu i poparcia na Bałkanach.
11. Rumunia : W tym roku obstawiam że Rumunia wróci do finału ale kosztem któregoś z powyższych państw - najprędzej Albanii. To zależy od poparcia jury i prezentacji scenicznej.
12. Dania : Podobno sytuacja ma się jeżeli chodzi o Danię - nie wiem bowiem czy obecność Norwegii i Szwecji jakoś im pomoże skoro ci bardziej skupią się pewnie na sobie. Jeżeli już to Dania wślizgnie się z Rumunią do finału kosztem państw bałkańskich.
Raczej nie:
13. Litwa : Zaraz za Danią mam Litwę której to piosenka jest znacznie słabsza od tej wykonywaną przez przesłodkę Ieve rok temu. Europa i Australia raczej tym razem zamkną drzwi do finału przed nosem Litwy.
14. Łotwa : Podobna sytuacja ma się co do sąsiedniej Łotwy która formą jest ciut lepsza od Słowenii z pierwszego półfinału ale niestety jest na tym samym poziomie.
15. Austria : Jeszcze gorzej wygląda piosenka Paendy (zwanej przez polskich fanów pieszczotliwie Pindą) z Austrii której to piosenka jest nudna jak flaki z olejem i tylko dobry występ byłby w stanie ją uratować.
Bez Szans:
16. Holandia : Być może wielu zszokuje ale niestety nie widzę w półfinale też Holandii uwielbianej przez wielu fanów. Argument tu jest ten sam co przy Islandii a mianowicie balonik pompowany przez fanów Eurowizji który w starciu z widzami i jury może pęknąć.
17. Azerbejdżan : Czy coś gorszego może spotkać Azerbejdżan od Aisel której to "X my heart" uwielbiam ale głównie w wersji studyjnej? Może! I jest to Chingiz którego to piosenka jest bezpłciowa w odróżnieniu do wokalisty - taka odwrotność do poprzedniego roku.
18. Chorwacja : Ostatnie miejsce w moim zestawieniu zajmuje Chorwacja która wygląda tak kiczowato jak Azerbejdżan w 2008 roku (albo i gorzej) że nawet im pan Jacques Houdek nie pomoże w tym roku. Oj Europa z Australią się po nich przejadą - jedyna nadzieja dla nich jest w ich regionie.

Daje to takie typy:
1. Norwegia
2. Armenia
3. Mołdawia
4. Irlandia
5. Rosja
6. Szwecja
7. Północna Macedonia
8. Dania
9. Szwajcaria
10. Malta
----
11. Rumunia

A po wykonach live w pierwszym półfinale były takie:
1. Cypr
2. Finlandia
3. Australia
4. Białoruś
5. POLSKA
6. Węgry
7. Serbia
8. San Marino
9. Czarnogóra
10. Słowenia
----
11. Estonia
12. Grecja
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
FA98
VIP Expert
x 93
x 590

[TVP1] Eurowizja

Post autor: FA98 » 15 maja 2019, 1:05

Na szybko paski po dzisiaj. Możecie wybrać sobie faworyta :P
[ Spoiler ]
2 x
BB - codziennie 20:00 (19.10 - DZIEŃ 37/94)
▒██████▒████████▒██████▒██████▒█████▓░░░░░░▓░░░░░░▓░░░░░░▓░░░░░░▓░░░░░░▓░░░░░░▓░░░░░░▓░░░░░░▓
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
x 12
x 26

[TVP1] Eurowizja

Post autor: musicmaster » 15 maja 2019, 1:26

kubaj0 pisze:
15 maja 2019, 0:08
@musicmaster ja nie miałem na myśli, że głosowanie jurorów jest w jakiś sposób upolitycznione. Nie uważam, że mieliśmy jakiejś wybitnej kompozycji na Eurowizji w ostatnich latach, ale patrząc na konkurencję Polski nie uważam, żeby zasługiwała na odległe jurorskie lokaty, jakie od lat non-stop u nich zajmuje. Uważam, że np. taki Michał Szpak zaprezentował się dobrze, a w finale u jury był chyba drugi od końca. Tak samo Kasia Moś - miała naprawdę solidne wykonanie, a piosenka taka zła nie była, a też trzymała tyły jurorskie, chociaż były piosenki i ich wykonania znacznie gorsze od nich. Ja staram się patrzeć jak wypada Polska na tle reszty. I myślę, że na tle pozostałych wykonań, Polska z takim Michałem czy Kasią została niesłusznie zaniżona. Nie mówię to u "docenienie", ale byłoby miło, gdyby wtedy polskie propozycje były choćby w połowie tabeli klasyfikacyjnej, a nie klepały tyły... Tulia też dzisiaj wypadła dobrze, ale no dzisiaj na nic nie liczyłem w pólfinale i nie jestem rozczarowany, bo faktycznie piosenka dość nietypowa i na Eurowizję można było wysłać lepszą.
Nasza narodowa mentalność. Wszelkimi porażkami na przestrzeni dziejów obarczamy wszystkich dookoła, tylko niestety nie siebie.
Wysyłamy co roku kompozycje absolutnie niedopasowane do międzynarodowych konkursów. Dopóki nie nastąpi jakaś refleksja w stylu "Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?" nie będzie lepiej.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2694
x 1139

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak » 15 maja 2019, 1:40

Z drugiej strony jeśli do finału wchodzą takie propozycje jak Białorusi i San Marino (pomimo całej mojej szczerej sympatii do tych artystów), to gdzieś Konkurs traci nie tyle prestiż co emocje. Przykład z naszego podwórka - wystarczy zobaczyć jak dużo mniej interesujący od ubiegłorocznego jest tegoroczny finał "Tańca z Gwiazdami" z udziałem Gimpera.

Powtórzyła się historia ze Szcześniakiem sprzed 20 lat, kiedy to jego wynik (wraz z rezultatami z 1997 i 1998 roku) według ówczesnego regulaminu wykluczył nas z udziału na ESC w Sztokholmie w 2000 roku. Wtedy tak jak z Tulią bardzo dobrze przygotowane były i piosenka, i wykonanie (bo prezentacje były dużo skromniejsze niż dziś). Tylko też nie pasowało to pod eurowizyjne trendy.
Poland pisze:
15 maja 2019, 0:34
4. Szwecja : Jak w przypadku Rosji ale życzę flopa ponieważ możliwe że im powinie się noga jak za czasów koleżanki Lundvika po fachu z preselekcji (Annie Bergendhal) w 2010 roku.
Raczej Tak:
Chyba popisałeś się niesmakiem tą wypowiedzią.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
x 12
x 26

[TVP1] Eurowizja

Post autor: musicmaster » 15 maja 2019, 2:08

Tak BTW. jestem ciekaw jak te całe eksperty z jury głosowały w przypadku Polski. Kiedy będzie to wiadome?

No i na którym miejscu nas głosy widzów i jury uplasowały.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2694
x 1139

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak » 15 maja 2019, 2:31

Jak zawsze w nocy w soboty na niedzielę - zaraz po ujawnieniu zwycięzcy 64 ESC.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

[TVP1] Eurowizja

Post autor: piciu » 15 maja 2019, 5:45

@Poland, niezły z Ciebie hipster, skoro na ostatnich miejscach na Twojej liście znajdują się murowany faworyt do zwycięstwa w całej Eurowizji i całkiem wysoko typowany Azerbejdżan. Oba utwory, dodajmy, naprawdę dobre.
0 x
Obrazek
Jordi
VIP Expert
x 1269
x 1435

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Jordi » 15 maja 2019, 9:42

O czym gadać, jak @Poland wierzy, że Lazarev (TOP3 najbardziej znanych wokalistów rosyjskich na świecie) nie wejdzie mimo nudnej ballady ;)

A o nas cóż... w TV wyglądało to dość słabo. W hali podobno ludzie byli lekko zdziwieni, że Polska nie weszła. Czyli wychodzi na to, że główny powód to słaba prezentacja piosenki widzom przed telewizorami - rok temu przesadzono grubo z tym, w tym za mało zrobiono w tej kwestii.

No i co Jacek teraz powie. Pre były złe, wewnętrznie wybrali Roxy, to Tulia pojedzie i będzie git. No nie jest ;)

Mnie tam cieszy San Marino - ten Turek jest tak pocieszny. Diaspora może dać naprawdę sporo głosów w finale. Za to Estonia WTF, Białoruś ruski pop rodem sprzed 15 lat WTF...

Na miejscu dziennikarze zgodnie mówią, że Australia prawdopodobnie wygrała ten semi.
1 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 81
x 196

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Pawel » 15 maja 2019, 9:50

Pytanie do fanów tej potupajki. Która część Australii leży w Europie?
1 x
Będę pisał to co chcę.
PRECZ Z CENZURA!!!
kubaj0
Obserwator
x 160
x 5

[TVP1] Eurowizja

Post autor: kubaj0 » 15 maja 2019, 9:58

Mnie tam San Marino wyłącznie zażenował swoim występem, aż dziwne że wytrzymałem do końca (a w sobotę powtórka ;p ). Myślałem, że zgarnie trochę głosów, ale nie sądziłem nigdy, że awansuje (więc zapewne coś tam od jurorów musiał dostać za punkciki - nie zdziwię się nawet, jeśli więcej od choćby Tulii...)

A że Australia wygrała półfinał.... sam tak samo myślę. Jestem niemal pewny, że u jurorów była wyraźnie pierwsza, a pewnie smsów na to dziwactwo pewnie też trochę poleciało :/
0 x
Awatar użytkownika
Abbott
Junior
x 104
x 666

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Abbott » 15 maja 2019, 10:14

Eurowizja zorganizowana na wysokim poziomie, jednak widać różnicę wielkości hali w stosunku do ubiegłego roku.
Problemy z łącznością pojawiają się już co roku, ale w tym Orzech miał całkowitego pecha. Od pierwszych sekund miałem wrażenie, że ciszej było słychać jego komentarze niż zwykle.

Wspaniałe otwarcie1 półfinału przez Nettę był ogień i power na scenie. Artystka zasłużyła na to zwycięstwo w Portugalii.

Cypr - zwykła popowa piosenka. Dla mnie osobiście, to była skromna wersja Eleni Foureira.
Czarnogóra - fajni ludzie, czuć od nich energię, ale z wokalem na żywo sobie nie poradzili. Nie ma zaskoczenia, że nie weszli do finału.
Finlandia - Utwór fajny i klubowy, ale gdzieś zawiodła praca kamer. Mało dynamiki było na scenie i trochę więcej efektów pirotechnicznych by się przydało. Trochę mi szkoda Finlandii.
Polska - tu się wypowiadałem wielokrotnie. Nie wtopiliśmy się kompletnie w ten konkurs. Wiem, że dziewczyny zrobiły wszystko co mogły i są świetne w swojej dziedzinie, ale nie na Eurowizję. Miał być jubileusz a nie było nawet popołudniowej herbaty.
Słowenia - postawiła na skromność jak w ubiegłym roku Litwa. Było spokojnie, ale i też magicznie.
Czechy - utwór radiowy i pomysłowe wykonanie na scenie. Chłopaki dali radę.
Węgry - wielka szkoda mi Joci Pápai. Byłem pewny awansu do finału tego artysty, jednak Węgry mnie nie zawodzą od kilku dobrych lat.
Białoruś - poprawnie wykonany popowy utwór.
Serbia - słyszałem lepsze ballady. Mnie ona nie ruszyła.
Belgia - fajny chłopak, przyjemna piosenka. Jednak dobór stroju fatalny i było widać oraz słychać tremę.
Gruzja - mocny wokal i tyle.
Australia - kicz i tandeta. Dobre porównanie przez jednego Internautów do Elzy z "Krainy lodów".
Islandia - wyuzdany i trochę wulgarny występ, czyli wpisał się w stylistykę swojego gatunku. Z wokalem jednak ten tleniony blondyn sobie nie poradził, ale to był pewniak do finału.
Portugalia - kompletnie nie moja bajka. To był przesyt formy nad treścią.
Grecja - ja tutaj kompletnie nie słyszałem Adele, ten nosowy wokal drażnił moje uszy bardziej niż śpiewokrzyk Tulii.
San Marino - no cóż... To Eurowizja i potrafi zaskakiwać.

O Danie International wszystko powiedział prowadzący. Dalej artystka uczy tolerancji i za to jej dziękuję.

Pawel pisze:
15 maja 2019, 9:50
Pytanie do fanów tej potupajki. Która część Australii leży w Europie?
Jakbyś dokładnie poznał historię, to byś wiedział że Eurowizją nazywana jest przede wszystkim Europejska Unia Nadawców, czyli organizacja która powstała owszem w Europie, ale zrzeszająca niepubliczne stacje telewizyjne i radiowe z całego świata. W związku z tym to nadawcy wyrażają swoją chęć udziału w konkursie w barwach swojego państwa.
0 x
Tolerancja na mowę nienawiści, homofobię i rasizm na forum medialnym? WSTYD I HAŃBA!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”