[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Login1pl
Użytkownik

[TVP1] Eurowizja

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Login1pl »

Jeju, @Poland z całym szacunkiem do Ciebie, ale w Twoim rankingu jest dużo błędów merytorycznych. Pomieszane tytuły jednak trochę kłują w oczy (np. Getting Tears Sober czy piosenka Rosji, która faktycznie nazywa się po prostu "Uno"). Po Twoich wypowiedziach wydajesz się fanem konkursu, więc jestem zaskoczony takimi błędami z Twojej strony.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 171
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland »

Nazwę piosenki Bułgarii (jak zapamiętałem) pisałem z głowy ale obecnie poprawiłem już ewentualne błędy w nazwach utworów ;)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 158

[TVP1] Eurowizja

Post autor: wislok »

trzeciak pisze:
wislok pisze:
15 mar 2020, 14:02
Trzeciak No nie, skala organizacji jest zupełnie inna, liczba ludzi biorąca udział w wydarzeniu , EURO wymaga kilkuletnich przygotowań.
Trudno wymagać kilkuletnich przygotowań w stosunku do wydarzenia, które odbywa się co roku. ;)
wislok pisze:
Naprawdę albo zaczniesz operować konkretnymi danymi i na nich udowodnisz mi,że to jest ta sama skala albo dajmy spokój tej dyskusji.
Prawie 200 milionów widzów śledzących finał (w wielu krajach widownia porównywalna z meczami piłkarskimi o wielką stawkę), oblężone miasto podczas trwania ESC (przykład podałem wyżej), czy masa internetowych portali poświęconych tylko Konkursom Eurowizji Ciebie nadal nie przekonują? :)
Abbott pisze:
15 mar 2020, 13:46
Eurowizja musi zostać przesunięta albo odwołana. Koniec tematu.
Musi, nie musi... Poczekajmy na oficjalne komunikaty, które być może nadejdą w ciągu kilku najbliższych tygodni. ;)
No bo Eurowizja to wydarzenie dużo skromniejsze stąd nie wymaga tak wielkich nakładów i inwestycji jak jedna z najważniejszych sportowych imprez świata jakim jest piłkarskie EURO i można je przygotować w rok :) Dla Polski Euro 2012 oznaczało ogromny skok cywilizacyjny, bardzo dużo inwestycji nie tylko w stadiony,ale w infrastrukturę drogową i nie tylko

https://dziennikpolski24.pl/euro-2012-p ... ar/3199190

EURO 2016 z kolei wg szacunków oglądało 6 mld widzów https://satkurier.pl/news/130636/6-mld- ... iecie.html

Więc odpowiadając krótko- Nie, nie przekonują :)
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
x 57
x 62

[TVP1] Eurowizja

Post autor: mi8sp1590Priv »

FA98 pisze:
15 mar 2020, 22:31
Skoro mamy już pełną listę utworów, bo podaję swój własny subiektywny ranking na dzień dzisiejszy :)
Co tydzień będę dodawał nowy, bo na pewno będzie dochodzić do zmian ;)
W razie usunięcia filmu przez copyright nie będę dodawać go jeszcze raz
---
Super grafiki zrobiłeś!
Michał
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3029
x 1325

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak »

wislok pisze:
16 mar 2020, 0:07
trzeciak pisze:
wislok pisze:
Trzeciak No nie, skala organizacji jest zupełnie inna, liczba ludzi biorąca udział w wydarzeniu , EURO wymaga kilkuletnich przygotowań.
Trudno wymagać kilkuletnich przygotowań w stosunku do wydarzenia, które odbywa się co roku. ;)
wislok pisze:
Naprawdę albo zaczniesz operować konkretnymi danymi i na nich udowodnisz mi,że to jest ta sama skala albo dajmy spokój tej dyskusji.
Prawie 200 milionów widzów śledzących finał (w wielu krajach widownia porównywalna z meczami piłkarskimi o wielką stawkę), oblężone miasto podczas trwania ESC (przykład podałem wyżej), czy masa internetowych portali poświęconych tylko Konkursom Eurowizji Ciebie nadal nie przekonują? :)
Abbott pisze:
15 mar 2020, 13:46
Eurowizja musi zostać przesunięta albo odwołana. Koniec tematu.
Musi, nie musi... Poczekajmy na oficjalne komunikaty, które być może nadejdą w ciągu kilku najbliższych tygodni. ;)
No bo Eurowizja to wydarzenie dużo skromniejsze stąd nie wymaga tak wielkich nakładów i inwestycji jak jedna z najważniejszych sportowych imprez świata jakim jest piłkarskie EURO i można je przygotować w rok :) Dla Polski Euro 2012 oznaczało ogromny skok cywilizacyjny, bardzo dużo inwestycji nie tylko w stadiony,ale w infrastrukturę drogową i nie tylko

No i co? UEFA teraz wybiera kraje, gdzie i infrastruktura, i stadiony są wcześniej.zbudowane (w 2016 roku Francja, w tym roku cała Europa, za 4 lata Niemcy), więc taki argument teraz nie ma nic do rzeczy.

Zresztą w Oslo w 2010 i w Baku w 2012 roku akurat zbudowano specjalnie hale na potrzeby ESC, więc jak widać - nawet Eurowizja generuje inwestycje. ;)
wislok pisze:
EURO 2016 z kolei wg szacunków oglądało 6 mld widzów https://satkurier.pl/news/130636/6-mld- ... iecie.html
Tylko 6 miliardów to suma widzów, które zetknęły się przynajmniej z jedną transmisją. Finał UEFA Euro 2016 obejrzało 300 milionów widzów, więc jak widać nie jest to liczba specjalnie większa od finału Eurowizji tego samego roku w Sztokholmie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 171
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Tylko w Baku wybudowano arenę przy okazji Eurowizji. W przypadku Oslo tamtejsza Telenor Arena stała już wcześniej a otwarta została 8 marca 2009 roku.
Alek1224
Activist
x 17
x 69

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Alek1224 »

Przecież myśmy stadiony budowali praktycznie od zera na potrzeby Euro.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 158

[TVP1] Eurowizja

Post autor: wislok »

Trzeciak pisze:
16 mar 2020, 10:04
wislok pisze:
trzeciak pisze: Trudno wymagać kilkuletnich przygotowań w stosunku do wydarzenia, które odbywa się co roku. ;) Prawie 200 milionów widzów śledzących finał (w wielu krajach widownia porównywalna z meczami piłkarskimi o wielką stawkę), oblężone miasto podczas trwania ESC (przykład podałem wyżej), czy masa internetowych portali poświęconych tylko Konkursom Eurowizji Ciebie nadal nie przekonują? :) Musi, nie musi... Poczekajmy na oficjalne komunikaty, które być może nadejdą w ciągu kilku najbliższych tygodni. ;)

No i co? UEFA teraz wybiera kraje, gdzie i infrastruktura, i stadiony są wcześniej.zbudowane (w 2016 roku Francja, w tym roku cała Europa, za 4 lata Niemcy), więc taki argument teraz nie ma nic do rzeczy.

Zresztą w Oslo w 2010 i w Baku w 2012 roku akurat zbudowano specjalnie hale na potrzeby ESC, więc jak widać - nawet Eurowizja generuje inwestycje. ;)
wislok pisze:
Tylko 6 miliardów to suma widzów, które zetknęły się przynajmniej z jedną transmisją. Finał UEFA Euro 2016 obejrzało 300 milionów widzów, więc jak widać nie jest to liczba specjalnie większa od finału Eurowizji tego samego roku w Sztokholmie.
Co do oglądalności - No tak tylko 50% więcej :) Trzeciak - nie mówię,że Eurowizja nie generuje inwestycji, tylko mówię,że są to odpowiednio jednak dużo skromniejsze inwestycje i organizacja Eurowizji nie jest takim wyzwaniem jak organizacja EURO.
Lubię operować konkretami , więc skoro mówisz,że we Francji wszystko było no to weryfikuję - Nadzwyczaj trudno jest obliczyć, ile kosztowało Euro. Wiemy, że państwo odblokowało 160 mln euro na budowę lub modernizację stadionów, a 24 mln na bezpieczeństwo, ale samorządy lokalne również wydały dużo pieniędzy na stadiony oraz na stworzenie stref kibica i zapewnienie ich funkcjonowania - podsumował współautor analizy Christophe Lepetit. (http://www.tvn24.pl)- https://eurosport.tvn24.pl/pilka-nozna, ... 06123.html

Nie ta skala wydatków,ale i zysków co jest naturalne dla mnie.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3029
x 1325

[TVP1] Eurowizja

Nie chodzi tu wydatki, a sposób w jaki się rozprzestrzenia koronawirus, a biorąc pod uwagę, że na ESC tylko do jednego miasta przyjeżdża dodatkowo ponad 100 tys. osób - to tu także mamy do czynienia z ogromnym niebezpieczeństwem.

A tymczasem jutro o 10:00 w trybie nadzwyczajnym zbiera się Grupa Referencyjna Eurowizji, by omówić organizację ESC w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Co to może oznaczać - każdy się może domyślić:
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 199
x 1035

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Abbott »

Eurowizja, to nie tylko telewizyjne wydarzenie. Tak jak @Trzeciak napisał: organizatorzy, widzowie z Europy i Australii, delegacje, wolontariusze. Imprezy odbywające w mieście przed Eurowizją. Wzmorzona ilość klientów w pubach i restauracjach. Same delegacje telewizyjne. Sorry, ale to nie festiwal w Opolu czy Sopocie.

Jedno jest pewne. Jutro zmieni się oblicze Eurowizji.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3029
x 1325

[TVP1] Eurowizja

Dodajmy, że większość koncertów promujących ESC, które odbywają się w całej Europie (m. in. w Londynie, Amsterdamie, Izralelu, czy w Madrycie) zostało odwołanych.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 171
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Najnowszy komunikat od Europejskiej Unii Nadawców, organizatora Konkursu Piosenki Eurowizji:
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3029
x 1325

[TVP1] Eurowizja

Skoro już w Islandii i w Holandii aż huczy o przeniesieniu terminu organizacji ESC, no to wydaje się niestety oczywiste, że w maju nie usłyszymy słynnych słów "Good Evening Europe!".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 171
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Z tego co mi wiadomo to na razie delegacja Islandii zdementowała informacje które dotyczyły anulowania wydarzenia.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3029
x 1325

[TVP1] Eurowizja

Jednak Holendrzy są w większości przekonani, że NPO, NOS i AVROTROS nie zorganizują Konkursu Piosenki Eurowizji w maju tego roku. W Niderlandach zostało odwołanych szereg imprez, w tym Dzień Króla, który odbywa się pod koniec kwietnia - tuż przed rozpoczęciem ścisłego okresu Eurowizyjnego
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”