[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
Posty: 391
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska
x 9
x 56

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: musicmaster »

Wbrew powszechnym opiniom, jakoby tegoroczna Eurowizja odbiegała swoim poziomem od poprzednich edycji i była gorsza jakościowo uważam, że jest wręcz przeciwnie. Poniższe TOP 10 to moim zdaniem jedne z lepszych kompozycji ostatnich 5 lat.

TOP 10 od musicmaster:

1. Portugalia
2. Finlandia
3. Włochy
4. Francja
5. Ukraina
6. Belgia
7. Islandia
8. Malta
9. Szwajcaria
10. Litwa

Miłej zabawy dla wszystkich podczas dzisiejszej transmisji! ;)
Awatar użytkownika
Asjata
VIP Expert
Posty: 2335
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:03
x 147
x 526

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Asjata »

Kolejność prezentacji punktów jurorskich w dzisiejszym finale:
Obrazek
AZJA/AMERYKA EXPRESS FAN 🌏 SURVIVOR FAN :fire: THE CIRCLE FAN :purple_heart: DE MOL FAN :mag_right: BIG BROTHER CANADA FAN :canada:
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

musicmaster pisze: 22 maja 2021, 10:00 Wbrew powszechnym opiniom, jakoby tegoroczna Eurowizja odbiegała swoim poziomem od poprzednich edycji i była gorsza jakościowo uważam, że jest wręcz przeciwnie. Poniższe TOP 10 to moim zdaniem jedne z lepszych kompozycji ostatnich 5 lat.
Zgadzam się. Poziom finałowej stawki jest bardzo wysoki. Nie da się nudzić. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jest fantastyczna różnorodnoć: folk, pop, rock. Coś spokojnego i lirycznego. Rytmy bałkańskie. Jest też trochę kiczu ale bardzo mało.

Wydaje mi się, że zwycięzca będzie zaskoczeniem. 🙂
Awatar użytkownika
vicos
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:45
x 129
x 75

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicos »

Mnie osobiście oczarował reprezentant Szwajcarii, jego głos może podbić Europejski rynek muzyczny. Również strona techniczo-wizualna była świetnie przygotowana jednym zastrzeżeniem do występu to miejscami hiphopowe stawki chorografii, które nie pasowały do utworu. Odnosząc się do samej Portugalii, to zgodzę, że jest jednym z faworytów obok właśnie Szwajcarii, chociaż uważam głosowo to Gjon’s ma dużo większe możliwości interpretacyjne niezależnie od piosenki. Brzozowskiego podzielam zdanie Elżbiety Zapendowskiej utwór nie zapada w pamięć, miałem też wrażenie też, że Rafał wokalnie wypadł obok piosenki a jego usilne podrygiwania do publiczności, wyglądały na wymuszone. Przyznam, że w mojej ocenie to Szwajcaria i Portugalia była tylko warta uwagi, resztę nie zachwyciły mnie wokalnie albo odebrałem jako pastisz, mówię tutaj o Finlandii.
mrnx
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 18 maja 2021, 23:23
x 2
x 5

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrnx »

Ja bym się zdziwił jakby wygrało coś innego niż Portugalia. Ta piosenka leży idealnie w guście przeciętnego widza i jurora.


Obawiam się, ze będzie powtórka z roku 2017
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3627

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Uwaga, z powodu ponoć wielkiego odzewu po poście Kobiałki, ten nagrał podcast w którym wyjawia wszystko, komu przeszkadzał Szpak i głosowanie widzów... zaczynam słuchać

https://podcasts.google.com/feed/aHR0cH ... ToviVv1W1s
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13291

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Słucham.
1) Edytę nie wykluczyła (wyłącznie) polityka i biznes ale "genialny" pomysł jej managera by zaśpiewała na próbie generalnej po angielsku - miało to dać szasnę E.G. by się zaprezentowała przed ludźmi z europejskiej branży muzycznej, "choroba gardła", "łatwiejsze (w chorobie) śpiewanie po angielsku" to tylko pretekst.
2) tak, oczywiście, wywalić jury z ESC - już to przerabialiśmy przez kilka lat i wszyscy wiedzą, jaki był wówczas poziom TOP3 na konkursach.
3) pana Radka partnerka Margo - wg niego była faworytką do wygrania preselekcji 2008. No z tego co pamiętam to w ogóle nie była :) Media od początku stawiały na Isis i Nataszę, a nie na Margo. Poza tym na preselekcjach Isis nie była w ogóle znikąd. Znikąd to ona się pojawiła w TZG gdzie doszła prawie że do finału, a popularność medialna przełożyła się na preselekcje.

W wielu kwestiach Kobiałko zapewne ma rację, bo widział wszystko na własne oczy, ale cały ten jego podcast jest dla mnie nieco próbą odegrania się za jakieś - w jego mniemaniu - krzywdy sprzed lat.

Poza tym pamiętajmy kto robił te wszystkie dziwne programy, jakieś okazje z Frąckowiak, inne nudziarstwa o Opolu, które mało kto oglądał a których był wysyp zaraz po przybyciu Kurskiego do TVP - no właśnie Kobiałko. I kogo potem szybko sprzątnięto z Opola.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

No Kobiało ma na koncie w Polsacie słynny projekt "Piosenki z drugiej ręki", które zakończyły się tylko na pilotowym jednym odcinku. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13291

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

@Trzeciak a ten wielki „hit” z Królikiem jr i Nieśpielak to nie był też przypadkiem dziełem pana RK?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nie, przy "Mów mi mistrzu!" współpracował Marcin Perzyna, nie Kobiałko. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
KubaBing
VIP Expert
Posty: 1292
Rejestracja: 16 cze 2019, 20:09
x 190
x 328

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KubaBing »

Na dzisiejszy wieczór mam 7 winnerów i tych dla których powinno trafić moje 12pkt: Cypr, Rosja, Malta, Ukraina, Francja, Włochy i San Marino. Z każdego z nich będę się cieszył i trafią na moją listę spotify.
Awatar użytkownika
Darilla
Poster
Posty: 1681
Rejestracja: 22 lip 2020, 10:20
x 1054
x 763

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darilla »

Moje top 3:
1. Islandia
2. Ukraina
3. Azerbejdżan

Koniec końców Ukraina i Islandia pewnie znajdą się w top 5, a Azerbejdżan może co najwyżej w top 15, ale nie zmienia to faktu, że mi się podoba. :D
Awatar użytkownika
vicos
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:45
x 129
x 75

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicos »

mrnx pisze: 22 maja 2021, 17:24 Ja bym się zdziwił jakby wygrało coś innego niż Portugalia. Ta piosenka leży idealnie w guście przeciętnego widza i jurora.


Obawiam się, ze będzie powtórka z roku 2017
Sam oddałbym głos na Portugalię, gdyby nie Gjon's i jego głos. Gjon's również według bukmacherów ma duże szanse na wygraną, wiec walka do ostatnich chwil może być wyrównana.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2021, 20:48 przez vicos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Asjata
VIP Expert
Posty: 2335
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:03
x 147
x 526

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Asjata »

Prezentacja nagród Marcela Bezençona: Zwycięzcami zostali:
Press Award - :fr: Barbara Pravi - "Voila"
Artistic Award - :fr: Barbara Pravi - "Voila"
Composer Award - :switzerland: Gjon’s Tears - "Tout l’Univers"
AZJA/AMERYKA EXPRESS FAN 🌏 SURVIVOR FAN :fire: THE CIRCLE FAN :purple_heart: DE MOL FAN :mag_right: BIG BROTHER CANADA FAN :canada:
mrnx
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 18 maja 2021, 23:23
x 2
x 5

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrnx »

Czemu jedna z prowadzących gada po francusku?

Francuzi mają aż takiego focha na punkcie angielskiego, że trzeba do nich mówić osobno?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości