[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Kasacz
VIP Expert
x 1
x 7
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Kasacz » 11 mar 2018, 13:59

Jacko09 pisze:Izrael podskoczył u buckmacherów na pierwsze miejsce ze wszystkich poznanych dotąd piosenek. To zdecydowanie jest coś wyrozniajacego sie na tle stawki.
W ogóle dziwne te głosowanie teraz jest. w semi final 2 jesteśmy na 3 miejscu a na zwykłym gdzie jest 43 państw jesteśmy na 30 miejscu. O.o To samo jest z Finlandią. W zwykłym na miejscu 9 a w semi final 1 na miejscu 14 i brak awansu do finału. :D
0 x
Lex
x 232

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Lex » 11 mar 2018, 15:48

Havana pisze:Włochy są w tym roku koszmarne, mam nadzieję, że czeka ich mocny spadek w tabeli.

No widzisz,a dla mnie wręcz przeciwnie. Bez wielkich efektów. Soczysta muzyka, 2 świetnie dopasowane wokale i piękny przekaz. Klasyka muzyki włoskiej. ;)
Havana pisze:Szwecja ma natomiast w sobie coś tajemniczego i magicznego, czego z pewnością nie posiada każda "typowa radiówka".
Dla mnie zaś powtarzanie schematu z poprzednich lat. Byle by było efekciarsko i do tego postawiony ładny chłopczyk na które zagłosują nastolatki. Bez żadnego pomysłu na scenie ten utwór by przeszedł bez echa.
Havana pisze:Nie wiem, kto takie głupoty wypisuje.
No ja ;D
Havana pisze:To coś dla tych, którzy uważają, że Margaret nie jest utalentowaną wokalistką [...]
Nie każda wykonawczyni musi posiadać skalę głosu Whitney Houston, by móc śpiewać dobrze i przekazywać emocje.
Dla mnie nie jest. Wielokrotnie poległa na własnych utworach. Mamy wiele polskich wokalistek, które nie mają wybitnej barwy, ale potrafią zainteresować publiczność swoim wykonem, tekstem i charyzmą: Nosowska, Kora , Bartosiewicz, Brodka... Tak bym mógł wymieniać nieskończoność.
Margaret ma wyprodukowane świetne piosenki, które są dobre na przeboje lata i tyle. Oczywiście nie przeszkadza mi ona na rynku muzycznym.
0 x
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 436
x 648

[TVP1] Eurowizja

Post autor: havanew » 11 mar 2018, 16:09

Lex pisze:Dla mnie zaś powtarzanie schematu z poprzednich lat. Byle by było efekciarsko i do tego postawiony ładny chłopczyk na które zagłosują nastolatki. Bez żadnego pomysłu na scenie ten utwór by przeszedł bez echa.
To wszystko o czym piszesz pasuje idealnie do Robina i "I Can't Go On", nijak ma się natomiast do Benjamina i "Dance You Off", no może poza tym, że na scenie jest "ładny chłopczyk".
Lex pisze:Dla mnie nie jest. Wielokrotnie poległa na własnych utworach.
Poległa, bo z niezrozumiałych dla mnie względów Margaret zaczęła w ostatnim czasie ostro szarżować głosem, a to niestety nie ta skala, by śpiewać barwą Palomy Faith czy popisywać się momentami wokalem jak Rihanna. Natomiast samego talentu nikt odmówić Margaret nie może, czego najlepszym przykładem jest chociażby występ, który wstawiłem we wcześniejszym poście. I nie porównujmy Margaret do Kory, która jest na scenie od kilkudziesięciu lat, na Boga!
0 x
Strefa wolna od głupoty
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 150
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland » 11 mar 2018, 16:11

Kolejny po Izraelu wyciek - tym razem od "matuszki" Rosji: https://www.sendspace.com/file/hsppl9
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
x 1

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Jacko09 » 11 mar 2018, 16:22

Rosja z pewnością awansuje do finału bez dwóch zdań. Piosenka średnia. Co do mojego top 3 to na razie nie mam żadnych wątpliwości: Belgia, Estonia, Włochy. Wszystkie trzy piosenki są dla mnie niezwykłe. Belgia od 4 lat trzyma bardzo wysoki poziom, wiec nie mam noc przeciwko aby przypieczetowac tę konsekwencję zwycięstwem. Liczę bardzo na Bułgarię która przez dwa lata ostatnie była w samym szczycie stawki.
0 x
Pozdrawiam Jacko09
Lex
x 232

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Lex » 11 mar 2018, 18:11

Havana pisze: I nie porównujmy Margaret do Kory, która jest na scenie od kilkudziesięciu lat, na Boga!
No właśnie talent czasami zależy od Boga, a nie od producenta muzycznego. Dobrze, że zwróciłaś na to uwagę ;)
0 x
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 436
x 648

[TVP1] Eurowizja

Post autor: havanew » 11 mar 2018, 18:17

Na nic takiego nie zwróciłem uwagi, więc sobie nie dopowiadaj, a jeżeli nie masz dalszych własnych argumentów, to najlepiej skończyć tę dyskusję. Talent jest czymś naturalnym, czego nie można wystudiować ani kupić (vide: uczestniczka Krajowych Eliminacji 2017 i 2018 - Isabell Otrebus-Larsson), i zarówno Kora jak i Margaret ten talent posiadają, natomiast porównywanie ich, w momencie kiedy jedna spędziła na scenie kilka dekad, a druga kilka lat, jest niedorzeczne.
0 x
Strefa wolna od głupoty
Lex
x 232

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Lex » 11 mar 2018, 18:24

Ja talentu w Margaret nigdy nie widziałem i nie słyszałem. Powtarzam - nie przeszkadza mi ona na rynku muzycznym. Niektóre jej utwory są chwytliwe i miło się słucha w radiu, ale tylko to..
I przepraszam. Myślałem, że Havana to żeński nick.
0 x
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
x 12
x 26

[TVP1] Eurowizja

Post autor: musicmaster » 11 mar 2018, 19:47

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam... Margaret to moim zdaniem najbardziej oryginalna osobowość na naszym rodzimym rynku muzycznym.
Miarą profesjonalizmu i definicją "dobrego głosu" wcale nie jest operowe wycie do mikrofonu typu Szpaka. :rolleyes:

A tutaj możliwości bohaterki dyskusji... Nie wylewajmy wiecznie żalów na forum, czasem doceniajmy. Margaret absolutnie nie zasługuje na taką krytykę.
0 x
Kasacz
VIP Expert
x 1
x 7
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Kasacz » 12 mar 2018, 0:02

Na tą chwilę znamy 41 piosenek z 43. Zostały jeszcze Gruzja i Bułgaria. Bułgarię poznamy jutro i ma być to EQUINOX z piosenką "Bones". Ma być to jakiś zespół z 5 osobami z czego wynika z Instagrama.
https://www.instagram.com/EquinoxBulgaria/
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 150
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland » 12 mar 2018, 8:21

Jest i Bułgaria:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Uvy_R3fTHQ4&sns=fb[/youtube]
Teraz czekamy już tylko na Gruzję.
Sama Bułgaria troszeczkę przynudza w tym roku :(
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Lex
x 232

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Lex » 12 mar 2018, 11:14

Ciekawa sytuacja z kciukami pod klipem Rosji: https://www.youtube.com/watch?v=bgBwbr_fUxA
Julia ma tyle samo przeciwników co zwolenników
0 x
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
x 1

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Jacko09 » 12 mar 2018, 11:17

Noo Bułgaria mnoe w tym roku również mie zawiodła. Murowane top10 musi być.
0 x
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 436
x 648

[TVP1] Eurowizja

Post autor: havanew » 12 mar 2018, 11:35

Rosja mi się w ogóle nie podoba, ale to było wiadomo od dawna, że piosenka będzie utrzymana w takim właśnie stylu. Po Polinie i Siergieju mocne obniżenie lotów. Po Bułgarii spodziewałem się jednak czegoś lepszego, podobnie o powrót do TOP5 może być ciężko, chociaż oni podobno szykują jakieś super show na scenie, na które nacisk postawiony był od momentu wysyłania zgłoszeń do tamtejszego nadawcy, więc nie wiadomo. Z tych ostatnio poznanych bardzo przyjemna jest Irlandia, coś dużo mniej patetycznego i eurowizyjnego niż rok temu i ja to kupuję, mam nadzieję że tym razem uda się wejść do finału. No i Izrael, który wraz z Armenią i Szwecją póki co jest moim kandydatem do walki o zwycięstwo. Mocny, ważny przekaz.
0 x
Strefa wolna od głupoty
vissi
x 232

[TVP1] Eurowizja

Post autor: vissi » 12 mar 2018, 11:50

Rosja d... nie urywa-niemniej będzie wysoko, zobaczycie. Izrael inny, myśle że u nas taka piosenka jesli jakiś cudem zakwalifikowała sie do kwalifikacji-to byłaby niezle zmieszna z błotem-nawet tu na forum, ale że jest nie nasza-to bedzie sie podobac :lol:
Cóż Gromee wypada marnie.

Ile z naszego półfinału przechodzi?
Ostatnio zmieniony 12 mar 2018, 11:57 przez vissi, łącznie zmieniany 2 razy.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”