[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
annawoj1104
VIP Expert
x 222
x 766

[TVP1] Eurowizja

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: annawoj1104 »

FA98 pisze:
19 maja 2019, 2:10
Słuchajcie, w ten sposób moja misja eurowizyjna się skończyła :) Nie wiem czy uda się to powtórzyć za rok (raczej nie), ale dzięki, że byliście podczas Eurowizji :) A, i też się ogromnie cieszę z Holandii, to był mój faworyt ^^
Mam nadzieje ze powtórzysz, fajna zabawa. pierwszy raz tak sobie głosowałam :lol: Dzięki
kubaj0
Obserwator
x 229
x 8

[TVP1] Eurowizja

Post autor: kubaj0 »

Mój wczorajszy ranking występów w finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 z komentarzami (w spoilerze, żeby post nie ciągnął się kilometrami, bo i tak długi jest):
[ Spoiler ]
Ogólnie jestem zaskoczony - Polska z równym dorobkiem punktowym od jurorów i widzów. Ech, no już nie ma co gdybać. Nie zmienia to faktu, że jest mi strasznie przykro z tego powodu, jak ten występ jest odbierany przez Polaków, nawet sama Doda na jakimś filmiku mówi, że to nie jest na dzisiejszą Eurowizję... a przepraszam bardzo, takie kompozycje jak choćby ta z San Marino to "cud, miód i malina" albo taka Norwegia jak sprzed kilkunastu lat ( i jak widać ludzi urzekło, skoro wygrało głosowanie widzów). Na tle wszystkich występów Polska chyba miała najgorszą pracę kamer ze wszystkich ekip (po co na publiczność tyle zbliżeń, skoro to dziewczyny w ciekawych strojach miały przykuwać uwagę i zachęcić do głosowania na nie ;) ) Nie jestem fanem Tulii, nie uważam piosenki za jakieś "arcydzieło", ale mnie boli po prostu taka krytyka, że to "takie nie na Eurowizję"... nigdy nie wiadomo co przyciągnie uwagę widzów.

II półfinał - dziwna sytuacja: pierwsze 7 miejsc z dorobkiem ponad 200 punktów, potem Malta 157, a potem Albania z Danią po 90 z hakiem :P no i Litwa o włos awansowałaby - jak pisałem: z tych 4 państw (UK, Irlandia, Norwegia, Łotwa) dostała 46 punktów od widzów, a Ci co mówili, że Albanię dopchali jurorzy... Albanka dostała od jurorów 38p., a od publiczności 58p. ;) jak juz kogoś pchnęli jurorzy, to Macedonię Płn., chociaż wg głosów widzów też się załapała, więc oki.

Finał, jak już napisałem wcześniej, myślałem, że Holender wygra z liczbą punktów równą Sobralowi (którego do teraz nie trawię i nie wiem jak mógł wygrać :/ ), ale wygrał na szczęście i to chyba najlepszy zwycięzca od paru dobrych lat (jak dla mnie ostatni dobry zwycięzca to Mans w 2015 - nie był co prawda w moim top3 wtedy, ale na top10 moje się załapał; bo Ukraina i Portugalia kolejno potem to jak dla mnie żenada, a Netta... w sumie mi obojętna, ale też do moich ulubionych piosenek nie należała).
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
x 92
x 57
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: rafik »

Wygrana Holandii zasłużona, fajnie się tego słuchało, taki minimalizm na scenie zdał egzamin w tym wypadku i to oni wygrali. Znowu Eurowizja pokazała absurd głosowania jury - Norwegia otrzymała od nich 47 pkt, a potem od widzów cyk! 291 pkt. Efekt? Wygrana w televotingu. Brawo jury, well done! Tak samo, jak to było z Polską w 2016 roku. Ale ogólnie podsumowując nową formułę przedstawiania wyników widzów, to na pewno jest to bardziej emocjonujące, znacznie mocniej buduje napięcie. Życzyłbym sobie jak i innym fanom ESC, aby takie same emocje były w następnych latach przy tym głosowaniu, aby też kwestia zwycięstwa była bliska, aby też była taka ogromna róznorodność do wyboru, a nie, że widzimy wygrane z ogromną przewagą. Drugie były Włochy - piosenka "Soldi" była świetna. Trzecia Rosja, Siergiej Lazarew znowu zrobił niezłe show, ale to wystarczyło na trzecie miejsce. Szwajcaria za podium, tak samo jak Szwecja czy Norwegia, ale takie właśnie było głosowanie. Wysoko, głównie dzięki jury Macedonia Północna. Też Australia wysoko dzięki jury, dla mnie tylko dzięki tym "bajerom" zajęli tak wysokie miejsce. Trochę się bałem o te tancerki obok piosenkarki, że w pewnym momencie się zderzą i będzie dramat na Eurowizji. Hatari na 10th, zasłużone, gratuluję. Czesi na 11th, pewnie mogło być lepiej, ale Czesi znowu notują bardzo dobry występ na Eurowizji. Odkryli sens swojego istnienia na tym konkursie. Dania ciut za nisko, Serhat na 20 miejscu - najlepszy wynik dla San Marino, mnie to cieszy, bo nie byli ostatni, więc super. Ale ostatni za to byli Brytyjczycy, po raz kolejny zresztą, Graham Norton stwierdził, że te wyniki są nieuczciwe. Niemcy spodziewanie nisko, ale ja ich się spodziewałem na ostatnim miejscu, za to były ostatnie u widzów, w sumie spodziewanie. Może warto pomyśleć nad likwidacją Wielkiej Piątki, skoro oni rzadko kiedy przebijają się do topki tabeli eurowizyjnej?

Jedenaste miejsce Polski w półfinale i dwa punkty do finału smucą i bolą. Ale może w następnym roku będzie lepiej. Trzeba podziękować dziewczynom za występ. Przy selekcji wewnętrznej to jest OK miejsce, mogło być lepiej. Mam jednak nadzieję, że w następnym roku do selekcji dojdzie w bardziej cywilizowany sposób, a nie tak trochę huzia na Józia. Też mam nadzieję, że uda nam się zakwalifikować do finału, bo mimo wszystko smutno się ogląda finał bez Polski, bez mocniejszego bicia serca, jak Polska występuje czy potem otrzymuje punkty.

A tak jeszcze a propos jury. "Dwunastka" dla Australii od polskiego jury wywołało moje wielkie XD. Niech TVP pomyśli o zaangażowaniu innych artystów do jury w następnym roku.
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 182
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland »

Głosowanie Polski to jedna wielka skrajność bo jury głosowało na iście anielską Australię zaś widzowie postawili na wręcz piekielną Islandię.
60480027_10219711947219637_6018049514491871232_n.jpg
Szacun dla Północnej Macedonii (niespodzianki wieczoru) i San Marino za rekordowe wyniki w ich historii. Obydwaj zadziwili bo Północna Macedonia była wysoko u jury co za czasów F.Y.R. Macedonii się nie zdarzało. San Marino zaś awansowało z Serhatem do finału i tu przebiło wyniki weteranki Valentiny Monetty z 2014 roku czyli jej trzeciego podejścia.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 116
x 653

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Final98 »

Obrazek
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 763
x 241

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Lupus28 »

@FA98 coś pomieszałeś w tych wynikach, ja nie głosowałem na Australię, a tam jest napisane, że dałem 5 punktów :P
5+3=8
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 116
x 653

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Final98 »

@Lupus28 - ups, faktycznie :) Zapomniałem po prostu zmienić nazwy głosującego, więc ta wpadka nie ma wpływu na punktację :)
Jeśli widzicie nieprawidłowości to mówcie, wtedy postaram się to zweryfikować :) Nie mam nic do ukrycia :D
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
x 475
x 694

[TVP1] Eurowizja

Post autor: 3rd »

Wiem, że o gustach raczej nie powinno się dyskutować, ale w drodze wyjątku... TOP3 @Polanda: 1. Norwegia, 2. San Marino, 3. Białoruś.
Słodki Jezu...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak »

piciu pisze:
19 maja 2019, 2:47
Trzeciak pisze:
19 maja 2019, 1:39
pulkownik pisze:
19 maja 2019, 1:35

Do tego sypnąć gorszem i zmienić Smugę na kogoś z wyczuciem. Realizacja występu Tulii była poniżej krytyki.
Ale Smuga odpowiadał również za perfekcyjnie przygotowany występ Roksany Węgiel w Mińsku. A samo sypnięcie groszem nie wystarczy, piję tu do tego, co Margaret ostatnio wspomniała o Eurowizji.
Dlatego ja tym bardziej nie rozumiem, jak Smuga mógł odwalić taką fuszerkę na dorosłej Eurowizji zarówno w tym, jak i w zeszłym roku. Fatalnie skadrowane występy. Tulia by się wybroniła i weszła do tego finału, gdyby tylko lepiej została pokazana w telewizji. A nie, że jest refren, a Smuga zadecydował, że warto wtedy pokazać reakcje publiczności. No błagam.
Może fuszerką bym tego nie nazwał, bo jednak występ wyszedł lepiej niż się spodziewałem, a pomysł z klaskaniem podchwyciła publiczność, ale sporo było zastrzeżeń do reżyserii tego występu. Trochę mnie to dziwi, bo poza JESC ostatni Sylwester w Zakopanem również był świetnie zrobiony. Być może zachłysnął się tymi obyma sukcesami. Nie wiem też na ile wpłynęli tu organizatorzy, skoro Holandia tak udaną oprawę dopiero miała na próbach generalnych.

Swoją drogą powtórzyła się piękna analogia z JESC w Mińsku, którą wygrała Roksana Węgiel, zwyciężczyni "The Voice Kids" z drużyny Edyty Górniak, która osiągnęła na Eurowizji 1994 w Dublinie 2 miejsce. A Duncan Laurence dotarł do półfinału 5 edycji "The Voice of Holland" w 2014 roku, którą wygrał tercet O'G3NE (reprezentanci w 2017 roku), gdzie był w drużynie Ilse DeLange, która w tym samym roku dla Holandii wywalczyła drugie miejsce z Waylonem. Dla formatu "The Voice", a szczegóonie holenderskiej i polskiej wersji, które jesienią obchodzić będą jubileuszowe 10 sezony to wręcz przepiękne prezenty. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
x 4
x 58
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Huerco »

The Voice powinien być polskim sposobem na wybór reprezentanta. Potem napisać i wyprodukować świetny utwór. Taką metodę stosuje się z sukcesem od lat w Izraelu, w tym roku było tak również na Malcie i w Gruzji. Co prawda tam chodziło o inne talent show (Rising Star, X Factor, Idol), ale wiadomo o co chodzi... No i te utwory napisane na Eurowizję musiałyby być lepsze niż te single, które wydają uczestnicy w finale. Z takimi radiówkami to bez szans. Co do występu... dopóki za sterami będzie pan Smuga zapomnijmy o światowych stagingach. Zadziwia mnie to, że takie kraje jak Mołdawia, Armenia czy Grecja są w stanie ściągnąć specjalistów z końca świata, a Polska nie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

[TVP1] Eurowizja

Grecja - OK. Przygotowała świetną oprawę występu, ale Armenia poza ogniami, to niczego szczególnego nie przygotowała, a Mołdawia chyba się zainspirowała, jeśli nie splagiatowała pomysł Ukrainy sprzed kilku lat.

Tylko Duncan brał udział w programie 5 lat temu. :)

No i po 40 latach historia zatoczyła koło. Wtedy po Eurowizji '79 w Izraelu Eurowizja '80 odbyła się w Holandii. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 763
x 241

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Lupus28 »

Ale dlaczego mielibyśmy uniemożliwiać udział w Eurowizji artystom bardziej popularnym i doświadczonym?
5+3=8
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

[TVP1] Eurowizja

No i przykład z Gruzją też nietrafiony, bo w tym roku trzeci raz z rzędu nie wyszła z półfinału, Łotwa tak samo.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
x 4
x 58
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Huerco »

Lupus28 pisze:
19 maja 2019, 21:56
Ale dlaczego mielibyśmy uniemożliwiać udział w Eurowizji artystom bardziej popularnym i doświadczonym?
Nikt im tego uniemożliwia. Ale powiedz mi kto ze znanych osób pojechał na Eurowizję? Cleo? Wtedy dopiero zaczynała. Szpak? Tak samo. Reszta omija temat. A finaliści TVOP zawsze są brani pod ręcę profesjonalistów i dlatego są dobrymi kandydatami.

@Trzeciak w tym roku owszem Armenia i Mołdawia nie zachwycili, ale miałem na myśli nie tylko ten rok. Rok temu Mołdawii robił występ Fokas Evangelinos, ten sam który odpowiadał za oba sukcesy Lazareva z Rosji. Mołdawia ma kasę na to, a Polska nie? No proszę was. Szwajcaria też olewała temat Eurowizji. W tym roku zainwestowali w piosenkę i artystę, ściągnęli realizatorów i choreografów ze Szwecji i proszę, po 4 latach braku awansu, zaliczyli wczoraj TOP 5. Chcieć to móc.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

[TVP1] Eurowizja

Z tymi drzwiami, to też Mołdawia się nie wysiliła. Ostatni występ tego kraju, który oglądało się bez cienia żenady to ten sprzed dwóch lat w Kijowie.

Co do znanych artystów to ciężko "utrzymać" swój wynik ze swojej pierwszej Eurowizji. O tym doskonale się przekonali m. in. Ich Troje w 2006, Dana International w 2011, czy w tym roku Joci Pápai. Jedynie Sergey Lazarev i Serhat pobili lub utrzymali swoje wyniki ze Sztokholmu.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”