[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

[TVP1] Eurowizja

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

komosa pisze:
20 maja 2019, 9:29
A co mówiła Margaret, bo mi to umknęło?
Tylko bociana tu brakuje. ;): https://www.telemagazyn.pl/artykuly/eur ... 72287.html
retis432 pisze:
20 maja 2019, 9:27
Jednak nie ukrywajmy, że połowa stawki to powinno być minimum, a nie przedostatnie miejsce.
Sama piosenka była bardzo dobra, a występ dynamiczny. Wydaje mi się jednak, że zabrakło większego dopracowania, więc wyszło to wszystko trochę chaotycznie.
Szczerze? Dla mnie piosenka Białorusi nie powinna nawet awansować do finału.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 242
x 1152

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Abbott »

Czy wielkie pieniądze do wygrania Eurowizji są potrzebne? Ukraina, Portugalia i teraz Holandia udowodniły, że nie. Wystarczy dobra kompozycja i porządne wykonanie utworu na scenie. Jako kraj jesteśmy w stanie wygrać ten konkurs, ale nam się po prostu nie chce.
Tu potrzebny jest krok ze strony OGAE by rozmawiać z TVP na temat zmian wyboru reprezentanta i piosenki.
#STOP BZDUROM
waldemarsson
Użytkownik
x 1

Re: [TVP1] Eurowizja

Post autor: waldemarsson »

Jeśli ktoś z Was ma konto na wykopie to może zostawić swoje Top10 konkursu i przyczynić się do powstania rankingu, tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/41300323/uwag ... -ubieglym/
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
x 12
x 28

[TVP1] Eurowizja

Post autor: musicmaster »

Abbott pisze:
20 maja 2019, 12:50
Czy wielkie pieniądze do wygrania Eurowizji są potrzebne? Ukraina, Portugalia i teraz Holandia udowodniły, że nie. Wystarczy dobra kompozycja i porządne wykonanie utworu na scenie. Jako kraj jesteśmy w stanie wygrać ten konkurs, ale nam się po prostu nie chce.
Tu potrzebny jest krok ze strony OGAE by rozmawiać z TVP na temat zmian wyboru reprezentanta i piosenki.
Mój problem z OGAE jest taki, że ostatnimi czasy nie widzę odpowiedniej aktywności ze strony stowarzyszenia.
Zamieszczane przez nich informacje swoim stylem przypominają bardziej jakiś serwis pokroju Pudelka, choć i ten bywa bardziej krytyczny wobec Eurowizji w wykonaniu Polski.

Może czas zacząć merytorycznie punktować działania TVP, albo ich brak? Organizować jakieś akcje? Mocno przedstawiać postulaty fanów ESC?

Nie ma w naszym kraju odpowiedniejszej organizacji, która może realnie oddziaływać na nadawcę publicznego w tej materii.
Ktoś mi zaraz napisze, że nie taka jest rola OGAE. No to żyjmy dalej w stanie obojętności. Niech TVP popisuje się swoją nieudolnością, a wszyscy inni patrzą ślepo w ekran i marudzą, jak to Europa nas nienawidzi.
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
x 4
x 58
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Huerco »

Myślę że wielu fanów Eurowizji pomogłoby przy polskim reprezentancie nawet za darmo. Może faktycznie potrzebna jest inicjatywa. Podoba mi się ten pomysł z OGAE.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

[TVP1] Eurowizja

Abbott pisze:
20 maja 2019, 12:50
Czy wielkie pieniądze do wygrania Eurowizji są potrzebne? Ukraina, Portugalia i teraz Holandia udowodniły, że nie.
W przypadku Portugalii zgoda, ale w przypadku Ukrainy i Holandii nie sądzę. Oba występy były bardzo bogate wizualnie, a te kraje z pewnością bardzo poważnie podchodzą do Eurowizji, co widać ich po corocznych awansach. ;)
musicmaster pisze:
19 maja 2019, 0:34
Rosjanin przebił Szymkowiaka. xDD
To był zwycięzca zeszłorocznego Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków w Edynburgu. To też całkiem ciekawy akcent Eurowizyjny. Ale mistrzynią i tak była pani, która przekazywała punkty z Holandii. ;D
Pozdrawiam, Trzeciak
retis432
Użytkownik
x 2

[TVP1] Eurowizja

Post autor: retis432 »

Trzeciak pisze:
20 maja 2019, 10:16
Szczerze? Dla mnie piosenka Białorusi nie powinna nawet awansować do finału.
Smutne jest to, że nie doceniono jej show. Jakiś facet z Holandii zaśpiewał nudną piosenkę i wygrał, a efektowny występ Zeny jej nie pomógł.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

[TVP1] Eurowizja

Bo jest to Konkurs Piosenki Eurowizji. Poza tym EBU wydało polecenie do krajowych jury, by w pierwszej kolejności oceniali piosenkę i jej wykonanie, a na samym końcu dopiero show, więc nie chodzi tu o niedocenienie.

I wcale się nie zgodzę, że piosenka Holandii jest nudna. Owszem, jest trudna, ale sama mi się śniła po nocach, co tylko świadczy o tym jak wielkie wrażenie wywarła na mnie, a gra świateł i animacji - majstersztyk. Lepszego utworu na tegorocznym konkursie po prostu nie było.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 242
x 1152

[TVP1] Eurowizja

retis432 pisze:
20 maja 2019, 14:34
Smutne jest to, że nie doceniono jej show. Jakiś facet z Holandii zaśpiewał nudną piosenkę i wygrał
Może po prostu brakuje Ci jakiejś wrażliwości by zrozumieć utwór?
#STOP BZDUROM
retis432
Użytkownik
x 2

[TVP1] Eurowizja

Abbott pisze:
20 maja 2019, 15:09
Może po prostu brakuje Ci jakiejś wrażliwości by zrozumieć utwór?
Nie rozumiesz o co chodzi. Mowa o wysiłku jaki włożono w występ.
Najprościej zawsze mają wokaliści i wokalistki śpiewające samotnie, a dużo trudniej zespoły czy osoby, które oprócz śpiewania robią show, czyli chociażby tańczą, lub występują z tancerzami czy chórkiem.
Dlatego nieuczciwe jest, że jedni się starają urozmaicić występ, zrobić show, a ktoś inny zaśpiewa samotnie i wygrywa, lub ląduje w czołówce. Poza tym o wiele łatwiej jest zaśpiewać spokojną piosenkę, niż szybką i dynamiczną, już nie mówiąc o większym urozmaiceniu jak w przypadku Zeny.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 896
x 2459

[TVP1] Eurowizja

Post autor: pulkownik »

Wyobrażasz sobie show i skakanie na scenie do piosenki Duncana? Zena miała kiepski utwór, nie jest wybitną wokalistką i stąd zasłużone miejsce. Właśnie różne niedostatki się przykrywa show. No chyba że jest się Beyonce ;)
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 242
x 1152

[TVP1] Eurowizja

Na szczeście jestem starej daty i dla mnie liczy się przekaz, który płynie od artysty na cały świat. Do pięknego utworu nie potrzeba wygibasów i fajerwerków.
#STOP BZDUROM
retis432
Użytkownik
x 2

[TVP1] Eurowizja

pulkownik pisze:
20 maja 2019, 15:37
Zena miała kiepski utwór, nie jest wybitną wokalistką i stąd zasłużone miejsce. Właśnie różne niedostatki się przykrywa show. No chyba że jest się Beyonce ;)
Chyba nie wiesz, co oznacza słowo "kiepski". Zena miała bardzo dobry utwór, a miejsce przedostatnie jest niezasłużone. To dosyć żenujące, że tak ją nisko ocenili.
Show należy docenić, ale jeśli zmienili sposób oceny, to w takim razie ten dodatkowy wysiłek mija się z celem.
Najlepiej brać po prostu nudne wokalistki i wokalistów i kazać im wykonać spokojny utwór, który nawet dzieciak z podstawówki by dobrze zaśpiewał.
Konkurs to nie koncert. Beyonce by odpadła w półfinale tak samo jak Madonna.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

[TVP1] Eurowizja

Przestań już innym narzucać co jest kiepskie, a co nie, wylewać swoje żale do całego świata na to, że Twoją ulubienicę Europa i Australia tak nisko ocenili i wrzuć na luz. To jest Eurowizja i tu decyduje 200 milionów różnych gustów o jednej zwycieskiej piosence.
Pozdrawiam, Trzeciak
Paw13
Użytkownik
x 5

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Paw13 »

Piosenka Zeny może nie była zła czy kiepska, ale po prostu wtórna. Tam nie było niczego odkrywczego, poza popisami akrobatycznymi, ale to jednak nie Igrzyska Olimpijskie. ;)
Ponadto było bardzo dużo żywych, szybkich utworów. Zena gdzieś się po prostu zgubiła. Werdykt uzasadniony, żaden juror nie powinien wybrać jej do top 10. Była masa lepszych propozycji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”