[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy (2003-2004, 2006-2011, 2016-2018)

Byle wydarzenia transmitowane w telewizji.
ARTUR B.

[TVP1] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Nie zgadzam się. Winę ponoszą przede wszystkim polscy artyści. Boją się udziału w tym konkursie, gdyż ich kariera może się zakończyć jak to było w przypadku Blue Cafe, Mietka Szcześniaka, czy Jet Set. Dlatego teraz mamy do czynienia z debiutantami, którzy chcą się jedynie pokazać szerokiej publiczności, a nie jechać na Eurowizję. Preselekcje kiedyś pomagały w karierze, ale od czasu Kasi Cerekwickiej nikogo w ostatnich latach nie wypromowały.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Post autor: Poland »

ARTUR B. pisze:EBU się nie zgadza by stacje komercyjne brały udział w Eurowizji.
Nieprawda. Niektórzy nadawcy w EBU to nadawcy prywatni - tak jest na zachodzie Europy oraz chyba w Rosji.
A co do TVP to święta prawda - nie dość że wybiera kicz to najlepszą piosenkę ogłaszają na sam koniec - mam tu na myśli przypadek Mrozińskiego. Ja po usłyszeniu piosenek sam potrafiłem w szybkim czasie wybrać dobre piosenki a TVP potrzeba na to kilka miesięcy.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ARTUR B.

No widzisz Kisielek tak się popisywałeś przed nami jaki to wielki fan Eurowizji jesteś, a tak naprawdę gó**o, za przeproszeniem, o niej wiesz.
W Konkursie Piosenki Eurowizyjnej udział mogą brać jedynie nadawcy publiczni, którzy są zrzeszeni z Europejską Unią Nadawców, bo na tym polegał cel tej organizacji. Zrzeszenie państwowych stacji telewizyjnych i radiowych w Europie. Nie bez powodu się wzięła nazwa Eurowizja (z ang. Eurovision). Pochodzi właśnie od Europejskiej Unii Nadawców, a nie od muzycznego konkursu.
Jeśli chodzi o Eurowizję dla dzieci, to tutaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. Jeśli publiczny nadawca rezygnuje z JESC propozycję dostają stacje prywatne.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

To jeżeli jest tak jak mówisz to aspirująca do EBU 2 Morocco Television nie ma prawa czego szukać na Eurowizji.
Daredevil
Użytkownik

Post autor: Daredevil »

kisiel205 pisze:To jeżeli jest tak jak mówisz to aspirująca do EBU 2 Morocco Television nie ma prawa czego szukać na Eurowizji.
Oj Kisiel, Kisiel, nie pogrązaj się już bardziej.
2M TV is a Moroccan TV service established by the largest Moroccan economic conglomerate ONA before being sold to the Moroccan state.
W skrócie: to JEST telewizja publiczna. Została wykupiona przez państwo.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Tego mogłem nie wiedzieć - zwracam honor. Tymczasem chciałbym się zapytać jak oceniacie piosenki w tym tą nową czyli "Legendę" ??
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 558
x 102
Kontakt:

Post autor: SzymonNP »

tutaj mają szansę Węgrowska, albo Leszcze, chyba, że będzie tak jak przed rokiem, byłem przekonany, że Ola Szwed ma szanse a tu takie zaskoczenie.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Coś mi się zdaje że wygra Mroziński lub Węgrowska - o ile ta druga jest znana to ten pierwszy przez akcje fanów wyrobił sobie niezłą popularność no chyba że znowu będziemy mieć zaskoczenie i wygra Cyzon lub Zosia.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 558
x 102
Kontakt:

Post autor: SzymonNP »

Węgrowska zaistniała dzięki Feel'owi, a poza tym śpiewała razem z Piotrem Rubikiem i ma chyba 1 swoją płytę, a Mrozińskiego nie znam
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Mroziński był uczestnikiem Idola (w 1 i 3 edycji) a poza tym laureatem Szansy na Sukces - obecnie dubbinguje jedną postać w serialu Disney Channel "Jonas".
piotrek-matrix
Użytkownik

Post autor: piotrek-matrix »

Jak donosi Super Express polskie preselekcje do konkursu Eurowizji wraz z Olą Rosiak ("Kawa czy herbata?") poprowadzi najprawdopodobniej, powracający do Jedynki, Tomasz Kammel. Wg doniesień prasy i portalów plotkarskich dziennikarz powróci też do Redakcji Oprawy TVP 1, poprowadzi własny talk-show oraz "Kawę czy herbatę?". Ma też prowadzić wszystkie większe imprezy TVP 1 m.in. Festiwal w Sopocie, który powraca do TVP 1 po 5-letniej przerwie.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Dobry ruch. Kammel o ile pamiętam prowadził już Krajowe Eliminacje ( te z lat 2003 i 2004 roku) więc to byłby dobry pomysł ze strony TVP1.
piotrek-matrix
Użytkownik

Post autor: piotrek-matrix »

Eliminacje poprowadzą jednak Ola Rosiak i Artur Orzech. A wśród gwiazd m.in. Mietek Szcześniak i Edyta Górniak!
ARTUR B.

Przesłuchałem wszystkie utwory i obejrzałem klipy. Poziom jest jeszcze gorszy niż w zeszłym roku, ale już mówiłem, to wina naszych czołowych artystów. Jednak zawsze trzeba wybrać najmniejsze zło i w tym przypadku stawiam na Marcina Mrozińskiego oraz zespół Vir.
Nie wiem co się stało z Węgrowską za czasów Abry miała bardzo dobre piosenki. Miecznikowski jest utalentowanym wokalistą, ale w tym zespole się marnuje i to bardzo...
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Post autor: michal »

Ja niestety nie widziałem wszystkich piosenek i oglądałem tylko końcówkę dzisiejszych eliminacji, w której miałem okazję zobaczyć zwycięską piosenkę. Niestety muszę stwierdzić, że piosenka Marcina Mrozińskiego jest według mnie na niskim poziomie i kompletnie nie nadaje się na Eurowizję. Ani nie jest ciekawa, ani nie wpada w ucho. Średnio prezentuje się również choreografia. Ogólnie mówiąc nie wróżę tej pisence sukcesu. Myślę, że raczej nikomu w Europie się nie spodoba. W dodatku względy polityczne i tak nie pomogą naszemu reprezentantowi w odniesieniu sukcesu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum eventów”