Sylwester 2011/2012

Byle wydarzenia transmitowane w telewizji.
Awatar użytkownika
lukas_k
Użytkownik
Kontakt:

SYLWESTER 2011/2012

Post autor: lukas_k »

Dowalili ten napis, przecież większość nie ma problemów ze wzrokiem ;)
nc+ - Extra+ + 8x C+ + Kino Świat ; Mediabox
Cyfrowy Polsat - Premium Max HD + Multiroom ; Evobox
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 11

SYLWESTER 2011/2012

Post autor: Dijon »

Kiedy TVP Polonia pokazywało relację z Wrocławia, pod logiem stacji był tylko napis "Na żywo" i cienka belka z życzeniami na dole. Nie wiem dlaczego Dwójka "dowaliła" tak duży napis...

Bardzo sympatyczne były te rozmowy Piotra Maślaka i Agaty Konarskiej z gwiazdami w TVP Polonia.

Pogotowie sylwestrowe Archiwizji też było ciekawe. Program był prowadzony przez Wojciecha Manna i krytyka muzycznego, Jakuba Żulczyka ("Wprost"). Muzycznie różnorodnie, od Lady Gagi do nawet Stanisława Soyki. Studio bardzo pomysłowe i nowoczesne, a zarazem nadające bardzo wysublimowany klimat.
sziraczek17
Junior
x 2
Kontakt:

SYLWESTER 2011/2012

Post autor: sziraczek17 »

Mnie ogólnie sylwester się podobał - duża różnorodność, fajni prowadzący, ciekawe kadrowanie. Mam tylko jedną uwagę techniczną. Według mnie głos wokalisty był za cichy w stosunku do muzyki. Niekiedy był zagłuszany i słabo było słychać wokal. Myślałem, że to występuje tylko na TVP HD, ale sprawdziłem na Dwójce (w Cyfrze, w telewizji analogowej i DVB-T) i było tak samo. Nie wiem czy było to zamierzone, czy po prostu pewne niedociągnięcie. Ale w sumie oceniam całość na plus.
Zdenerwowała mnie natomiast Jedynka. Specjalnie za pieć dwunasta przełączyłem na Jedynkę aby zobaczyć Toast Noworoczny a tu... reklamy. Dopiero kilka sekund przed północą włączono ten program. Trochę to mało profesjonalne, skoro pisze się, że program ma być od 23:55.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 558
x 102
Kontakt:

SYLWESTER 2011/2012

Post autor: SzymonNP »

Sam nie widziałem, ale z opowieści fragmentów imprezy podobno była kiepsko zorganizowana. Ludzie podobno wygwizdywali imprezę. No cóż zobaczymy na oglądalność. Jedno jest pewne Polsat wygrał, Dwójka 2, a TVN i TVP1 pewnie z nie dużą różnicą w oglądalności na ostanich miejscach
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
x 21
x 13

SYLWESTER 2011/2012

Post autor: backstage »

sziraczek17 pisze:Mnie ogólnie sylwester się podobał - duża różnorodność, fajni prowadzący, ciekawe kadrowanie. Mam tylko jedną uwagę techniczną. Według mnie głos wokalisty był za cichy w stosunku do muzyki. Niekiedy był zagłuszany i słabo było słychać wokal. Myślałem, że to występuje tylko na TVP HD, ale sprawdziłem na Dwójce (w Cyfrze, w telewizji analogowej i DVB-T) i było tak samo. Nie wiem czy było to zamierzone, czy po prostu pewne niedociągnięcie. Ale w sumie oceniam całość na plus.
Zdenerwowała mnie natomiast Jedynka. Specjalnie za pieć dwunasta przełączyłem na Jedynkę aby zobaczyć Toast Noworoczny a tu... reklamy. Dopiero kilka sekund przed północą włączono ten program. Trochę to mało profesjonalne, skoro pisze się, że program ma być od 23:55.
Efekt śpiewania na żywo:)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3327
x 1472

SYLWESTER 2011/2012

Post autor: Trzeciak »

sziraczek17 pisze:Zdenerwowała mnie natomiast Jedynka. Specjalnie za pieć dwunasta przełączyłem na Jedynkę aby zobaczyć Toast Noworoczny a tu... reklamy. Dopiero kilka sekund przed północą włączono ten program. Trochę to mało profesjonalne, skoro pisze się, że program ma być od 23:55.
Oni tak robią już od ponad 10 lat - a nawet dłużej. :D Toast Noworoczny w TVP1 zawsze się zaczyna o 23:59 :D - http://www.youtube.com/watch?v=EuQX0d9H ... re=related - tu nagranie z powitania 2001 roku.

Tak podsumowująć Sylwestra - całkiem fajnie zrealizowany. Trochę rozpraszały te słupki świetlne na scenie - i chaotyczne kadrowanie. Wczoraj widać było, że niektórym gwiazdom zależało na tym, aby publiczność bawiła się na maksa. Kayah robiła co mogła, by publiczność razem z nią śpiewała. Fajne były także życzenia gwiazd - także tych związanych z TVP2. Teksty prowadzących - w miarę OK, przemyślane. Fajnie, że także ściągnięto młodą twarz do prowadzenia Sylwestra jakim jest Mateusz Szymkowiak. A dla LUC-a jakie show zrobił przy odliczaniu do 2012 roku - szacun.
SzytrWielki pisze:Sam nie widziałem, ale z opowieści fragmentów imprezy podobno była kiepsko zorganizowana. Ludzie podobno wygwizdywali imprezę. No cóż zobaczymy na oglądalność. Jedno jest pewne Polsat wygrał, Dwójka 2, a TVN i TVP1 pewnie z nie dużą różnicą w oglądalności na ostanich miejscach
Nie oglądałem całości - ale jakoś tego nie słyszałem specjalnie - widocznie być może były to pojedyńcze przypadki. Ale zgodzę się z tym, że jest duże prawdopodobieństwo, że sylwestrową walkę o widza wygrał Polsat. W TVP2 - fakt są może i zagraniczne gwiazdy, ale nie są one specjalne popularne - a choć w Polsacie nie było zagranicznej gwiazdy - to jednak Polacy lubią swoją - polską muzykę.

I jeszcze ciekawostka - wczoraj podczas Sylwestra można było zobaczyć Katarzynę Obarę - kiedyś prezenterkę TVP2 - która tłumaczyła życzenia noworoczne burmistrza San Sebastian.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator

SYLWESTER 2011/2012

Post autor: MazowszeSercePolski »

No na TVP 2 nie było tak źle oceniam na 8/10.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 11

SYLWESTER 2011/2012

Wydaje mi się na TVP2 nie było takiego "darcia ryja" przez prowadzących i odstawiania przez nich festyniarstwa, jak to było na Polsacie...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3327
x 1472

SYLWESTER 2011/2012

To można spokojnie stwierdzić, tymbardziej, że Brodka, T. Love i Zakopower robią teraz ambitniejsze utwory.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 11

SYLWESTER 2011/2012

Poziom muzyczny sylwestra Polsatu nie był jakiś tragiczny, może poza kilkoma nazwiskami czy zespołami, ale mówiąc o festyniarstwie myślałem o prowadzących. A zwłaszcza o duetach Cichopek & Ibisz oraz Młynarska & Borek.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

SYLWESTER 2011/2012

Post autor: Direct »

Ibisz ma na Sylwestrach Polsatu i innych tego typu imprezach taką dziwną manierę - powie swoje, następnie mówi Cichopek, a on stoi z takim dumnym, sztucznym uśmiechem.
Pozdrawiam, Direct
domi
Junior
x 16
x 65

SYLWESTER 2011/2012

Post autor: domi »

http://media2.pl/badania/87430-Sylweste ... -TVP2.html - Dwójka przegrała z Polsatem o 2 mln widzów.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 208

SYLWESTER 2011/2012

Post autor: Dominik »

Można się było tego spodziewać. Widać, że TVP kontynuuje swoją kulturalną ramówkę, którą zaczęła jesienią 2011 roku, jednak Sylwester i kulturalna rozrywka się wykluczają. Widzowie w Sylwestra chcą znanych gwiazd i przebojów, które ciągle słychać w radiu, a nie jakiegoś eksperymentowania z różnymi rodzajami muzyki i z nieznanymi wykonawcami. Przeważnie Dwójka wygrywała, w tym roku jednak przegrała i to dość mocno, co mnie ani trochę nie dziwi. Od razu po przeczytaniu newsa o tym, co Dwójka planuje w tym roku na Sylwestra można się było domyślić, że będzie niewypałem. Wiadomo, że w przyszłym roku Dwójka powróci do tradycyjnej organizacji Sylwestra, ale przynajmniej prezes będzie już mógł odpierać zarzuty o braku misyjności TVP, mówiąc że próbował ale jest to nieopłacalne.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3327
x 1472

SYLWESTER 2011/2012

Już raz Dwójka przegrała z Polsatem jeśli chodzi o Sylwka - to było rok temu, ale trochę było to na życzenie - tamta impreza we Wrocławiu była dosyć słaba - zarówno jeśli chodzi o scenę, jak i wykonanie - tutaj na 20:00 widać było pustki pod sceną. No i jeszcze ta przegrana nie była tak kolosalna, jak w tym roku.

Jednakże ciężko tą imprezę nazwać niewypałem - z tego co wiem - bardzo dużo mieszkańców Wrocławia przyszło na imprezę. Choć resztę tego, co napisał @Dominik podzielam, to jednak warto wspomieć, że tego Sylwestra impreza nie miała ogólnopolskiego patrona radiowego - nie było więc tej imprezy gdzie rozgłośnić. Natomiast Kapuściński chce aby "dawny widz Dwójki" wrócił, tylko, że w obecnych czasach jest to już prawie niemożliwe - a nawet będzie to coraz trudniejsze. Nie oszukujmy się - inne stacje się rozwijają - także jeśli chodzi o ramówkę - stawiając coraz bardziej na młodych widzów i w średnim wieku - i stąd zabierają udziały - nawet w grupie ogólnej.
Tektura pisze:Wydaje mi się na TVP2 nie było takiego "darcia ryja" przez prowadzących i odstawiania przez nich festyniarstwa, jak to było na Polsacie...
A to z pewnością można powiedzieć - tymbardziej, że Urbański i Torbicka mają klasę do prowadzenia takich imprez.
Pozdrawiam, Trzeciak
Adhd77
Użytkownik

SYLWESTER 2011/2012

Post autor: Adhd77 »

Zdecydowanie według mnie wygrała Dwójka - i nie mam na myśli ilości (widzów), a jakość.
Świetna muzyka Zakopowera, Brodki, L.U.C.-a, Vavamuffin, czy Dub Pistols "rozbujała" widzów. Prowadzący imprezę, prowadzili ją naprawdę z klasą. Nawet Mateusz Szymkowiak był okej. Na szczęście podarowali nam w tym roku nieśmieszne kabarety - i dobrze, gdyż wyszło to na zdrowie.

Mam nadzieję, że za rok na imprezie Dwójki zobaczę taki sam zestaw ludzi i że dołączy do nich Gooral.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum eventów”