Sylwester 2013/2014 w TVP2

Byle wydarzenia transmitowane w telewizji.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 139
x 284

Post autor: Direct »

XFS pisze:Dopiero początek, a już piosenka "Celebration" z playback-u. :/
Przy Kombii i "Słodkiego miłego życia" playback był dużo bardziej widoczny :P. Ale i tak mistrzem playbacku jest Krzysztof Krawczyk, który w tym roku będzie na Polsacie.

A przez pierwszą ponad minutę transmisji widoczny był u góry ekranu jakiś niebieski pasek nie wiadomo skąd i po co ;).
Pozdrawiam, Direct
XFS
Użytkownik

Post autor: XFS »

W dodatku dodali napis "Wrocław" i logo miasta (?). Bardzo to pięknie wygląda, zwłaszcza na wersji SD :lol:.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 487
x 1220

Post autor: Medyk24 »

Przecież tak jest co roku, a poza tym wydaje mi się, ze w tym roku napis "Wrocław" w wersji SD i tak jest już mniejszy niż w latach ubiegłych, więc nie jest źle.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 139
x 284

Post autor: Direct »

To prawda. Rok temu napis na TVP2 SD był o wiele większy: forum.media2.pl/viewtopic.php?pid=139939#p139939.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 127

Post autor: matik »

Direct pisze:A przez pierwszą ponad minutę transmisji widoczny był u góry ekranu jakiś niebieski pasek nie wiadomo skąd i po co ;).
Już wiadomo ;) Używany jest do życzeń od widzów.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 201
x 90
Kontakt:

Post autor: mateusz_71 »

XFS pisze:W dodatku dodali napis "Wrocław" i logo miasta (?)...
To jest logo Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Dodam jeszcze, że na rozgrzewkę był nagrywany Harlem Shake, od razu jak się pojawi to prześlę linka.
Ogólnie mówiąc, kiedy wychodziłem z rynku (30-40 minut temu) było 1,5-2 tysiące osób.
Kasacz
VIP Expert
x 1
x 7
Kontakt:

Post autor: Kasacz »

Bardzo podoba mi się scena. :)
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 127

Post autor: matik »

Z trzech imprez sylwestrowych głównych stacji ten był zdecydowanie najgorszy. Brzydką scenę pomijam, bo to nie jest najważniejsze, ale muzycznie było nieciekawie, a przynajmniej dla mnie. Tylko mała część z zaprezentowanego dorobku artystów mi się podobała.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 201
x 90
Kontakt:

Post autor: mateusz_71 »

Polskie Radio Wrocław pisze:Przez Rynek od 18.00 do północy przewinęło się w sumie około 150 tysięcy ludzi - takie dane podaje miejski Wydział Zarządzania Kryzysowego. Ponad 100-tysięczny tłum rzeczywiście przetoczył się przez bramki zamontowane na krańcach Rynku, z tym, że wiele osób przechodziło przez nie wielokrotnie zatem liczba uczestników sylwestrowej zabawy jest zdecydowanie niższa.
Oglądałem tylko ten sylwester, więc porównania do innych nie mam.
Umieściłem kilka postów wcześniej pewien artykuł (fałszywy). Śmiałem się z niego, ponieważ na większości występów byłem jeszcze przed rozpoczęciem na TVP2 (nie znałem: 20-21 i 0:15-1:30). Scena wygląda słabo w dzień, ale gdy się ściemni jest o wiele wiele lepiej. Stojąc na Rynku myślałem, że to będzie super impreza, będziecie ją zachwalać. Wracam do domu koło 21, włączam telewizor i szok. Piosenki te same, scenariusz ten sam, ale dźwięk jakiś taki płaski, obraz latający, nie wszystkie elementy graficzne (pozamieniane podświetlenie kostek). Miałem ochotę wyłączyć po 15 minutach (a będąc na Rynku nie chciało mi się wychodzić stamtąd). Do tego backstage. Na próbach fajnie to wyglądało (może dla tego, że nie było butelek, lodówki- stały pod choinką). A w telewizji: widzimy stojących tancerzy, nagle zaczynają tańczyć i wyciągać butelki (zakrywają palcami napis Roko), więc operator jedzie na środek stołu. Strasznie sztuczne...

Ogólnie średni sylwester:
- Próby- super
- TVP2- słabo
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3208
x 1422

Post autor: Trzeciak »

Impreza Sylwestrowa we Wrocławiu telewizyjna nie była specjalnie zła. Na pewno dużo lepsza scena, jak w ubiegłym roku (w tamtym roku była taka, jak bylby to rok 2002, a nie 2012) - nawiązująca do klimatu Disco lat 70. i 80 - kwadraciki dawały naprawdę świetne efekty. Gra świateł - także dużo lepsza, choć nie innowacyjna (u konkurencji "bawiono się" laserem). To samo można powiedzieć o oprawie graficznej, która całkiem dobrze się prezentowała - fajniej nawet niż w poprzednich latach wyszły życzenia noworoczne od pewnego rysownika i niezły pomysł z paskiem na górze ekranu. Kadrowanie także bardziej urozmaicono. Były i efekty specjalne - szczególnie fajerwerki na górze sceny o północy. Prowadzenie także o wiele lepiej wyszło niż w tamtym roku - w dużej mierze, to także zasługa Mariki.

Zgadzam się, że występy taneczne wyszły kiepsko, ale to nie wina tancerzy, a... zbyt małych wybiegów - a grupy taneczne szczególnie potrzebują przestrzeni.

Zgodzę się też, że trochę było zbyt sentymentalnie i klimat muzyczny niezbyt trafiony, by porwać publiczność przez cały czas, ale trzeba oddać szacunek za muzykę na żywo od Tomasza Szymusia oraz za to, że Dwójka (w przeciwieństwie do innych stacji) nie przerwała swojej imprezy blokiem reklamowym. Na pewno impreza bardziej udana, niż rok temu.

Wg danych portalu naszemiasto.pl - na imprezę przyszło 150 tys. osób - podobna liczba, co na imprezę w Gdyni.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
x 21
x 13

Post autor: backstage »

To co wczoraj zobaczyłem po 20:00 w TVP2 zaskoczyło mnie bardzo, ale niestety negatywnie. Scenografia przeciętna, artyści w większości też przeciętni, a atmosfera nijaka. Nie podobał mi się także pomysł, aby instrumentami zajęła się prawdziwa orkiestra pod batutom Tomasza Szymusia, bo z jednej strony mamy kiczowatą imprezę jakim jest sylwester, a z drugiej na siłę próbujemy udowodnić, że jest inaczej za pomocą orkiestry. Przez ten nietrafiony zabieg, prawie każdy cover brzmiał podobnie i w żaden sposób nie przypominał dyskotekę lat 70 i 80. Orkiestra jak najbardziej tak, ale w Opolu, a nie na sylwestrze w rytmie disco :)
Raz robią wspaniałe imprezy sylwestrowe, a raz totalne klapy...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3208
x 1422

Post autor: Trzeciak »

Akurat się z tobą nie zgodzę. Wczorajsze wykonanie "Semptember" (co jak co, ale ten utwór idealnie nadaje się do grania na żywo) przez Zbigniewa Wodeckiego, czy "Celebration" (już pomijając zbędny playback) pokazuje, że ten sam utwór można zagrać na wiele różnych niepowtarzalnych sposobów. Tej imprezy nie nazwę klapą - co innego ubiegłoroczną.

Warto też wspomnieć, że Marika z "backstage'u" pozdrowiła nieobecną na koncercie Korę. Podobny gest podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów w Gdyni uczynili Paulina Sykut-Jeżyna i Maciej Rock z "MBTM".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
x 21
x 13

Post autor: backstage »

Dlatego napisałem, że prawie każdy, bo niektóre utwory brzmiały dobrze, ale według mnie zdecydowana większość pozostawiała wiele do życzenia. Za to mi bardzo przypadła do gustu zeszłoroczna impreza sylwestrowa TVP :)
michas1992
Użytkownik
x 1

Post autor: michas1992 »

Zgadzam się z poprzednikami, którzy uważają że niektóre występy były świetne a inne nie...
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
x 527
x 12

Post autor: MaciejOlek »

Sylwester w Dwójce był taki sobie. Scena zdecydowanie lepsza, niż w zeszłym roku. Oprawa graficzna też ładna. Prowadzenie bez zarzutu. Muzyka? Zgodzę się - orkiestra niepotrzebna na sylwestrze w rytmie lat 70-tych. Wykonawcy - także było dobrze. Najlepszy Gąssowski i jego playback :)

Duży plus za nieprzerwanie imprezy blokiem reklamowym.

Ale ogólnie - taki sobie sylwester i przegrana z Polsatem mnie nie dziwi.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum eventów”