[TVP2/Viaplay] Fort Boyard (2008-2009, 2021-2022)

Programy telewizyjne, które nie są już emitowane.
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Obejrzałem dwa odcinki i naprawdę program wyszedł fajnie i należy do TOP3 nowości tej jesieni :) Ela Romanowska dużo krzyczy, ale już to znamy z "Ale Jazdy", jednakże nie przeszkadza mi ona. Mariusz Kałamaga nie najgorszy, nie najlepszy do Eli pasuje ;) Strasznie mało Papiny, a jak jest to całkiem fajnie wypada, chociaż z początku wydawało mi się, że nie pasuje :) Tamara w roli mędrczyni może być ;) Co do montażu to raczej jest dobrze, są krótkie setki z uczestnikami, które nie przeszkadzają :) Pierwszy odcinek lepszy od drugiego, pod względem uczestników. Fajne zadania, dużo zadań ekstremalnych to wszystko na ogromny plus :) ;D
matejo94
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 28 lut 2019, 20:08
x 2

Re: [TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejo94 »

Nie wiem jak wy, ale po obejrzeniu myślę że odcinki przypominają wersję Ultimate Challenge (która leciała np. na Disney XD), szczególnie zadania pokroju "nie zwal wieży". Nieco inny jest finał.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Po kolei.

Ep1.
Program nie zaczął się od przywitania grup, a od rywalizacji o pierwszy klucz. Dopiero potem nastąpiło powitanie, poinformowanie o zasadach. I cieszę się, że Kalamaga na dzień dobry nie wsadził sobie fajki w zęby, by udawać wielkiego mieszkańca Fortu Boyard (smutne wspomnienie Gonery). Jasno zaznaczono, że to powrót telewizyjnego show, wskazano role prowadzących oraz mędrca, bez tworzenia wrażenia, że trafiliśmy do średniowiecznej krainy, jak to miało miejsce w TVP2 (wersja debil) i France 2 (coś, co trudno skopiować).

Zadanie w "pralni" (Marcelina i Tomasz) z bębnem i pianą super. Niestety niebiescy nie zdobyli tam klucza. Serio, chyba było ciężkie, chociaż wyjątkowo nowoczesne jak na otoczenie i dawne praktyki producentów FB.

Zadanie z klejem (Misiek) przekozackie, niemożliwe do zaliczenia.

Przejście w duecie (Sławomir i Tomek) chyba nie najłatwiejsze, tym bardziej, że u Sławomira było widać dość poważny lek wysokości. Zaliczone i dwa klucze wygrane.

Kajra weszła do zalewanego metra. Zadanie ekstremalne, dość sporo pod wodą. Ale wygrała klucz.

Kolejne zadanie to pojedynek siły pomiędzy Sławomirem a Maserakiem. Szczerze obstawiałem zwycięstwo tego pierwszego... Mój błąd. 🙂

Zagadka Tamary. No cóż. Lepsza ona od Weissa. Klucz zdobyty 🙂

Kolejne zadania. Maserak na krześle kroczący na wysokości, układanie klocków z miniaturek Fortu oraz Sławomir i Kajra w kajdanach - pozytywne, bardziej klasyczne wrażenia.

Marcelina i tankowanie. Zabawne zadanie, choć trudne jak większość dziś.

Te zagadki u Tamary coś proste. 🙂

Ostatnie zadanie - wyścig w klatkach Misiek vs Sławomir 🤦‍♂️

Finał jak finał. Nie takiego się spodziewałem.

Generalnie co należy docenić - "Fort Boyard" to świetny program na współczesną technikę telewizyjną - 16/9, wysoka rozdzielczość, bezkosztowy slowmotion i łatwo dostępne GoPro. Takie programy, szczególnie jeśli mówimy o polskich warunkach finansowych, zasługują na dobrą realizację.

Plusy:
- prowadzący, szczególnie Romanowska. Jak przypomnę sobie sztuczne scenki Gonery, Glinki i Weissa, to aż mnie bierze na samookaleczanie. Papina xD i Tamara spoko;
- ciekawe zadania, sporo nowoczesności, ale i klasyki Fortu;
- świetna realizacja (patrz poprzedni akapit) oraz montaż;

Minusy:
- chyba nadal za wcześnie, aby tego typu programy szykować wyłącznie do platformy internetowej, szczególnie raczkującej;
- program coraz bardziej oddala się od oryginału, w finale przed otwarciem skarbca nie ma tygrysów, które nadawały temu momentowi szczególnej wagi - skarbiec się zamyka, nie zdążysz wyjść i dzikie koty Cię zeżrą 😎 Już tego nie ma.

Generalnie fajny program na jesień, ale zgodnie z oryginałem, nie nadaje się do emisji w telewizji komercyjnej. Na to Kurski mógłby wydać parę złościszy by wyemitować pierwszą serię i współfinansować ewentualną drugą. Nawet bym go pochwalił, bo to format skrojony pod media, które nie przerywają programów reklamami.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Myślę, że Kurski zamiast inwestować w szubi dubi densy w piątki mógł postawić na tego typu format, zawsze byłaby to lepsza alternatywa dla TTBZ niż przestarzałe shoe taneczne, zwłaszcza w takiej realizacji jaka była przy 1 odcinku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Drugi odcinek spoko, Lisowska już na wstępie pokazała, że fizycznie jest do niczego (zadanie z "tankowaniem"). Za to prześmieszny Bilguun. Gość jest po prostu świetny.

Papina poprowadziła quiz :lol:
IMG_20210913_111235.jpg
IMG_20210913_111233.jpg
W ogóle zaskakujące jak mało typowych fortowych zadań, a jak dużo udziwnień - quiz, odwrócony dom, skarbiec banku, zalewane metro.
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Nie rozumiem zachwytów nad wersją Viaplay. Klasyk Fortu to jedna ekipa grająca o skarb zdobywając klucze, słowa wskazówki i wbiegająca do skarbca by zebrać złoto przed tygrysami Felindry. A tu mamy upośledzoną wersję Ultimate Challenge gdzie z klasycznego fortu zostało złoto, klucze i karły.

Zabieranie zdobytego klucza jako kara za przekroczenie czasu to kpina w tym formacie - klasyczne więzienie i do widzenia na cały odcinek (bo skoro wskazówek nie ma). Z tego co pamiętam to format Duel we Francji nawet czegoś takiego nie miał.

I te napisy Cyril Gossbo na quizie Papiny xD

To jest totalnie wykastrowany Fort Boyard w porównaniu nawet do wersji francuskiej.
W TVP mieliśmy w połowie wykastrowaną wersję - teraz mamy wersję wykastrowaną praktycznie ze wszystkiego.

Trzecia reinkarnacja (o ile będzie) to będzie miała samo wchodzenie do skarbca xD
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2581
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1380
x 735

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Powiem tak.
Prowadzący fatalni, kobieta-zagadka ujdzie, uczestnicy tacy sobie, czuć często cringe'ówę... :o

Nie no, ze dwojga złego, wolę zdecydowanie klasyczną wersję z Gonerą, Felindrą czy też Januszem W.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2021, 17:39 przez Kostka, łącznie zmieniany 1 raz.
k+b
VIP Expert
Posty: 843
Rejestracja: 14 mar 2016, 15:27
x 54
x 38

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: k+b »

Pod względem prowadzących również wolę starą wersję. W wersji Viaplay najlepszy jest dla mnie... Kałamaga. Ela Romanowska jest zbyt głośna, a Tamara zbyt przerysowana. Na plus duże urozmaicenie zadań, w wersji sprzed lat czułem w tym względzie monotonię. Finał skopany po całości, aż żal. Ogólnie jednak całość oceniam pozytywnie.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Ile razy widzę reklamę programu, nie mogę zrozumieć "stylizacji" Eli, czyli fartuch sprzątaczki.
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Poster
Posty: 1610
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
x 323
x 266

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nowy Telewizor »

@wiatriwoda dla mnie zaś przebranie Koterskiego :lol:
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2380
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1553
x 404
Kontakt:

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

W najbliższym, trzecim odcinku programu wystąpią:
Team Zieloni w składzie: Rafał Jonkisz, Beata Pawlikowska i Antek Smykiewicz
Team Niebiescy w składzie: Mateusz Banasiuk, Karolina Pisarek i Nick Sinckler
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2380
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1553
x 404
Kontakt:

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Będzie post pod postem, bo 12g już minęło... w 4 odcinku obsada jest taka:
Team Zieloni w składzie: Marcin Wrzosek, Marek Kaliszuk, Lady Nina
Team Niebiescy w składzie: Trybsonowie z WS (Eliza i Paweł) oraz Radek Pestka
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2380
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1553
x 404
Kontakt:

[TVP2 / Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

sebastiannn pisze: 05 lip 2021, 22:54 Zakończyły się nagrania do programu.

Aktualizacja uczestników.
[ Spoiler ]
Oficjalny profil programu na Instagramie zaczyna obserwować konta uczestników.
Aktualizacja listy: Kolejnymi uczestnikami programu (którzy nie byli wcześniej ujawniani) zostali Kuba Krzak i youtuber Bartosz Karpowski (Bartek Usa). Prawdopodobnie w jednym z odcinków ostatniej transzy (która pojawi się za tydzień) pojawią się też Paweł "Czadoman" Dudek, Daniel Xantos (jeden z dwóch tiktokerów którego osobiście nie kojarzę, bo jestem dziadkiem) oraz Anja Orthodox (w tym odcinku pojawią się też Adam Zdrójkowski, Krystian Ziętkowski i Osi Ugonoh). Bowiem przy opisie odcinka 5 zrobili wpadkę, dali nie właściwy opis (właściwą listę uczestników 5 epa podaję poniżej) xD
Zrzut ekranu (1616).png
Z listy wypada Papina, bo jest jedną z gospodyń programu.


W dzisiejszych odcinkach wystąpili:
ep 5
Zieloni - Rylik, Skrzeczkowska, Bartek Usa
Niebieski - Maślak, Krzak, Brzuszczyńska

ep 6
Niebieski - Kwiatkowski, Ruda z Red Lips, Janoszek
Zieloni - Staszek KB, Natalia Gacka, Kinga Sawczuk
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2021, 9:45 przez deadline, łącznie zmieniany 1 raz.
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Ja obejrzałem właśnie odcinki 3-4 i tak jakby coś "siadło".

Podstawowe błędy programu:

- złe dobranie uczestników w drużyny.
- za często powtarzane konkurencje (po 4 odcinkach mamy już 4 konkurencje, które były w conajmniej 3 odcinkach).
- coraz bardziej irytujący Kałamaga.


W 3 epie w końcu zagadki Tamary jakieś trudniejsze, ale w 4 powrót do szkolnego poziomu 🤦


Ogólnie pośród mizerii jesiennej nadal to nie jest takie złe, ale po dobrym początku za dużo powtórek i zbyt monotonnie.
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
Posty: 1586
Rejestracja: 21 lip 2006, 23:08
x 78
x 742

[TVP2/Viaplay] Fort Boyard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kryterium0 »

A ja dzisiaj obejrzałem fragmenty pierwszego odcinka umieszczonego na YT (tak, Viaplay jakoś nie ściga ich za to jeszcze...).
ATM dla Dwójki skopał "Fort Boyard" aż miło, ale nowa wersja jest jeszcze gorsza. Wrzucenie konkurencji rodem z idiotycznych japońskich teleturniejów zabiło ten format. Zero klimatu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum programów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości