[TVP1] Wiadomości

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Alek1224
Activist

[TVP1] Wiadomości

Postautor: Alek1224 » 20 wrz 2018, 14:52

Sobotni Sport po Wiadomościach o 22:45. Po meczu i lwowiankach.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Wiadomości

Postautor: Trzeciak » 21 wrz 2018, 20:45

Na koniec dzisiejszego wydania Krzysztof Ziemiec przepraszał za materiał w wydaniu z 4 września 2014 roku pokazujący niesłusznie jedną z osób w kajdankach przygotowany przez osobę, która nie jest już związana z redakcją Podejrzewam, że chodzi o materiał pracującego wówczas Leszka Dawidowicza.
Pozdrawiam, Trzeciak
mrc5
Obserwator

[TVP1] Wiadomości

Postautor: mrc5 » 23 wrz 2018, 20:14

Dziś gościem "Wiadomości" jest Ryszard Petru - pierwszy polityk opozycji w formule 1-1 od dawna w tym programie.
10 lat czekałem na TVP Sport w DVB-T. Na TVN24 przyjdzie mi poczekać pewnie kolejne 10 :lol:
rafik
VIP Expert
Kontaktowanie:

[TVP1] Wiadomości

Postautor: rafik » 23 wrz 2018, 21:30

Niestety jesteś w błędzie. 27 sierpnia gościem był Paweł Rabiej, wtedy usiłował rozmawiać z Danutą Holecką. Natomiast warto docenić, że drugi raz zaproszono polityka opozycji na 1 na 1. Ale to wszystko spowodowane jest wyborami, a zaproszenie pana Petru... cóż... ;)
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)

[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

[TVP1] Wiadomości

Postautor: wiatriwoda » 23 wrz 2018, 21:32

''Docenić''? To chyba żarty by doceniać normalność.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Wiadomości

Postautor: Trzeciak » 24 wrz 2018, 19:44

Dziś specjalne wydanie \\' związku z wejściem Polski w grupę 25 najbardziej rozwiniętych gospodarek świata prowadzi z Londynu Krzysztof Ziemiec, a ze studia "Panoramy" - Michał Adamczyk.

Ponadto po raz pierwszy od kiedy program tymczasowo jest w tym studiu pojawił się śródszpan.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Wiadomości

Postautor: Trzeciak » 25 wrz 2018, 21:39

Antoni Trzmiel nie prowadzi już bocznych wydań "Wiadomości". Z nowym sezonem przeszedł do TVP Info, gdzie przeprowadza przeglądy prasy w programie "Wstaje Dzień". Ostatnie wydanie prowadził 13 lipca br. - tuż przed rozpoczęciem remontu studia A.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Wiadomości

Postautor: Trzeciak » 30 wrz 2018, 17:18

Dziś specjalne wydanie "Wiadomości" z Turynu - poinformowała Agata Konarska w studio oprawy TVP.
Pozdrawiam, Trzeciak
mrc5
Obserwator

[TVP1] Wiadomości

Postautor: mrc5 » 30 wrz 2018, 18:41

Czy po odejściu Antoniego Trzmiela z "W" dyżury w wydaniach bocznych są regularnie łączone z czymś w Info (Panoramą Info?), czy jest inaczej?
10 lat czekałem na TVP Sport w DVB-T. Na TVN24 przyjdzie mi poczekać pewnie kolejne 10 :lol:
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Wiadomości

Postautor: Trzeciak » 30 wrz 2018, 19:38

Co było do przewidzenia - wydanie specjalne obok hali w Turynie prowadzi Michał Adamczyk. Ze studia "Panoramy" program prowadzi Holecka.
Pozdrawiam, Trzeciak
polajt2
Użytkownik

[TVP1] Wiadomości

Postautor: polajt2 » 01 paź 2018, 15:54

zesepo pisze:Nikt chyba nie odnotował - korespondentka TVP, która robiła materiał o ekstradycji Przywieczerskiego, Zuzanna Falzmann, jest... córką (!) Michała Falzmanna, urzędnika NIK który doprowadził do ujawnienia afery FOZZ. Wow.

Ten fakt był poruszany w wątku o TVP Info. Symboliczna w tym wszystkim jest również postać mamy Justyny Pochanke. Zerknij: https://niezalezna.pl/235512-falzmann-i-pochanke

W ostatnich dniach z ciekawości włączyłem kilka razy "Fakty" w TVN. Praktycznie codziennie pierwszy temat poświęcony był sądownictwu i KRS. Codziennie. Ile można? Pomijam fakt, że to jest nudne, ale brak jakiegokolwiek zróżnicowania w doborze tematu na "jedynkę" zniechęca do oglądania całego programu. "Wiadomości" i "Wydarzenia" w dniach kiedy temat sądownictwa w "Faktach" był numerem 1 omawiały go w dalszych częściach programu bądź w ogóle. "Fakty" są dzisiaj najmniej różnorodnym i najmniej bogatym w materiały programem informacyjnym w Polsce. Do tego zostają w tyle, jeśli chodzi o studio i oprawę. Odświeżone "Wydarzenia" ruszają dzisiaj, wkrótce całkiem nowe "Wiadomości". "Fakty" sobie odpuściły...

Pamiętam, jak dawniej "Fakty" reklamowały się jako "najbardziej renomowany program informacyjny w Polsce". Dzisiaj pomijają większość istotnych tematów, skupiając się często na bezsensownych i nie wpływających na życie obywatela rzeczach. Zwykły infotainment. Na drugiej szali "Wiadomości". Dzisiaj najpotężniejszy program informacyjny w Polsce. O nim się mówi, o nim się pisze. I to niemal codziennie. Mnóstwo ludzi włącza go z czystej ciekawości. Wielu, nawet negatywnie do niego nastawionych, zostaje. Bo poruszane są tematy, których nie ma w innych stacjach. Bo jest sporo materiałów ze świata, czego u konkurencji brakuje. Z niecierpliwością czekam na nowe studio i nową oprawę, bo wiem, że obecne kierownictwo programu nie zawiedzie moich oczekiwań w tej kwestii.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Wiadomości

Postautor: Trzeciak » 01 paź 2018, 16:21

Wyniki oglądalności mówią, że "Wiadomości" wcale nie są takie potężne. Owszem - są omawiane, ale pod dużo bardziej negatywnym aspektem.

A nowa oprawa "Wydarzeń" jeszcze dziś nie ruszy.

Edit z 20:10: Dzisiejszy "Gość Wiadomości" prosto z Okęcia prowadził Michał Adamczyk, a gośćmi byli nasi Mistrzowie Świata. Program skończył się wcześnie - o 20:05, bo siatkarze jadą właśnie na kolację z premierem.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

[TVP1] Wiadomości

Postautor: AtoMan » 01 paź 2018, 21:27

polajt2 pisze:Pamiętam, jak dawniej "Fakty" reklamowały się jako "najbardziej renomowany program informacyjny w Polsce". Dzisiaj pomijają większość istotnych tematów, skupiając się często na bezsensownych i nie wpływających na życie obywatela rzeczach. Zwykły infotainment.

Jeśli uważasz, że sprawy sądownictwa są "nieistotne" i "nie wpływają na życie obywateli", to przykre. Ciekawe, że "Wiadomości" sądzą inaczej, o czym nie omieszkają wspomnieć w emitowanym co dwa dni materiale tytułowanym zwykle "Polacy popierają reformę sądownictwa". Stwierdzenie niosące tyle samo prawdy co "Polacy to złodzieje i gwałciciele", no ale to "poważny program informacyjny" :P

polajt2 pisze:Na drugiej szali "Wiadomości". Dzisiaj najpotężniejszy program informacyjny w Polsce. O nim się mówi, o nim się pisze. I to niemal codziennie. Mnóstwo ludzi włącza go z czystej ciekawości. Wielu, nawet negatywnie do niego nastawionych, zostaje. Bo poruszane są tematy, których nie ma w innych stacjach. Bo jest sporo materiałów ze świata, czego u konkurencji brakuje. Z niecierpliwością czekam na nowe studio i nową oprawę, bo wiem, że obecne kierownictwo programu nie zawiedzie moich oczekiwań w tej kwestii.

Powiedz mi, jakie to tematy konkretnie "W" poruszają. Bo to, że "mnóstwo ludzi" ogląda ten skansen PRLu z ciekawości, to akurat prawda. Szkoda, że nie idzie za tym ŻADNA jakość, a większość materiałów nie ma charakteru informacyjnego, a propagandowy; "wrogom ojczyzny" nie daje się żadnego czasu antenowego poza wyjętymi z kontekstu archiwaliami, a najważniejsze jest to, co Partia zrobiła dla kraju. A że w 99% przypadkach jest to kłamstwo, to już szczegół.

No, ale skoro uważasz Niezalezną za źródło informacji, to czego ja się spodziewam...
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
polajt2
Użytkownik

[TVP1] Wiadomości

Postautor: polajt2 » 01 paź 2018, 23:13

Patrzysz na wszystko przez pryzmat polityki i tego, która redakcja popiera, którą partię. Ja pisałem o różnorodności materiałów, a nie poglądów. Są wydania "Wiadomości", w trakcie których materiałów jest DWA RAZY WIĘCEJ niż w "Faktach". Te inne tematy, o które pytasz, i które często poruszają "Wiadomości", to tematy historyczne.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Wiadomości

Postautor: Trzeciak » 03 paź 2018, 20:18

Dzisiejsze "Wiadomości" zakończyły się o 19:59 przy standardowej realizacji, gdzie Danuta Holecka poinformowała, że za chwilę w TVP Info nietypowo serwis, a później "Gość Wiadomości". Następnie pojawił się tyłówkowy końcowy lot. W TVP Info wyemitowano kilka materiałów z cyklu "Bez komentarza", później prognozę pogody prowadzonej przez Ole Kostkę, a następnie "Gość Wiadomości", który zaczął się dopiero o 20:04. Możliwe, że rozmówca miał korek na trasie i się spóźnił.
Pozdrawiam, Trzeciak

Wróć do „Serwisy informacyjne”