[WP] WP News

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

Wirtualna Polska wraca z serwisami informacyjnymi w telewizji WP. Będą one emitowane o 11:50 i 16:50 od 18 stycznia 2021.

https://www.omediach.info/nowy-program- ... usz-wyzga/
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Obejrzałem. Takie maksymalnie tanie "#dziejesię" 🙂 Bardziej mi to przypomina "Express" TTV, niż normalny serwis informacyjny.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19307
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13420

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Fatalna oprawa, idealnie nadawałaby się do Republiki albo TVP Info. Do tego podkład w pogodzie ze starej oprawy Pulsu :lol:
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

W dodatku nie wydaje mi się, aby łączenie z reporterką odbywało się na żywo. Dla mnie to taśma 🙂
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Tak konkretniej to z pierwszej oprawy Pulsu 2 (i - co za chichot losu - również w prognozie pogody w PnŚ swego czasu), zaś soundtrack samego serwisu ten sam, co w serwisie informacyjnym Radia JARD.

Co do oprawy to ona pasuje bardziej np. do potencjalnego serwisu Pulsu (tam co jakiś czas powracał temat "codziennego" TJŚ - sam nawet swego czasu forsowałem ten pomysł), bo WP jednak przyzwyczaiła nas do flat designu i dziwnie się oglądało logo WP w 3D (oraz inne wypukłe elementy).

Co do samego serwisu - moim zdaniem ten program powinien się pojawić już w październiku 2017, ale przynajmniej dobrze, że ktoś w WP zrozumiał (lepiej późno niż wcale), że można zrobić tani serwis informacyjny i emitować go o w miarę normalnej godzinie (przez co teraz argument o "niedasiźmie" u mniejszych nadawców właśnie padł). Jedyne co, to tylko to wejście "na żywo" wyglądało, jakby było nagrane wcześniej i tylko do tego mam zastrzeżenie (ale to pewnie wygląda na to, że sztywno starają się trzymać symbolicznych "7 minut").
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Poster
Posty: 1610
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
x 323
x 266

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nowy Telewizor »

Bardzo ciekawy program nawet nie porównuję go do "Expressu" czy "Teleexpressu" a nawet do "Faktów" i TV Republiki "Dzisiaj". Nowoczesne studio lepsze niż w #dziejesię, ciekawe materiały o tym co się dzieje w Polsce, na świecie i ciekawostki. Bardzo dobry pomysł żeby zamiast belek napis o następnym materiału dać do studia tylko przeszkadza mi to że ta belka jest cały czas w trakcie materiału. Pogoda im się nie popisała, ładna mapa Polski ale lepszym rozwiązanie byłoby żeby była w studiu a nie na cały ekran widzów i muzyka już przestarzała bo była w TVP2 i Puls 2 emitowana na początkach lat 10. :P

Moja ogólna ocena to: 9/10 (1 odejmuję za to co napisałem czyli belki w trakcie materiału i pogoda ;) )
Ostatnio zmieniony 18 sty 2021, 16:59 przez Nowy Telewizor, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1533
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 520
Kontakt:

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Karol pisze: 18 sty 2021, 13:46 W dodatku nie wydaje mi się, aby łączenie z reporterką odbywało się na żywo. Dla mnie to taśma 🙂
Miałem dokładnie takie samo wrażenie, że całość leci z puszki. Furory ten serwis niestety nie zrobi.

PS. Onet24 jeszcze istnieje?
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Poster
Posty: 1610
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
x 323
x 266

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nowy Telewizor »

@janekpogwad nie ma już Onet24 od półtora roku ;)

https://www.press.pl/tresc/56491,onet-r ... o-_onet24_
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2393
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1559
x 407
Kontakt:

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Z tym że to tyczy się wydań fleszowych, bo serwis Onet24 nadal się ukazywał, ale jako serwis na żywo w ramach Onet Rano i ostatnie wydanie Onet24 w ramach poranka Onetu było bodaj 16 lipca (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Należy przewinąć do 1:24:16 min materiału
https://www.facebook.com/onetrano/video ... 7392712140
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Poster
Posty: 1610
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
x 323
x 266

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nowy Telewizor »

No ale i tak już nie ma Onet24 który nie za bardzo mi się podobał

A co do WP News to nie podoba mi się prowadzenie Wyżgi
Miłego dnia :)
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

Za dużo lataja po tym studiu od prawej do lewej. Mam nadzieję że wrócę do formy "#dziejesie".

Mogliby zrobić grafikę jaką mają w programie "Newsroom" którego by mogli dawać jako wieczorne podsumowanie dnia z rozmowami na telewizji WP.
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Poster
Posty: 1610
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
x 323
x 266

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nowy Telewizor »

Mogliby przenieść popołudniowe WP News od 17:30, przedłużyć do 30 minut i po nim od razu wyemitować "Newsroom"
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Mało spektakularny, aczkolwiek całkiem rzetelny... flesz.

Ciekawe w jakim kierunku ewoluuje: czy do wiosny się zwinie albo zacznie być spychany w ramówce, czy też czasu antenowego powoli będzie przybywało?
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Poster
Posty: 1610
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
x 323
x 266

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nowy Telewizor »

@Kamilo, ja mam nadzieję że będzie to ostatnie czyli czas antenowy będzie przybywał, bo to jest dobry jak nazwałeś flesz, nawet się nadaje z niego zrobić 30 minutowy (albo prawie) serwis informacyjny
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
Giovanni
Obserwator
Posty: 632
Rejestracja: 11 wrz 2017, 19:25
x 69
x 53

[WP] WP News

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Giovanni »

To mi przypomina Teleexpress i tyle w temacie
Uwielbiam alternatywną historię ,jestem kibicem Legii i najchętniej cofnąłbym czas ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości