[TVP1/TVP INFO] Teleexpress/Teleexpress Extra/Teleexpress na deser

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2694
x 1139

[TVP1] Teleexpress

Post autor: Trzeciak » 28 gru 2009, 10:04

Jak poinformował Press.pl Katarzyna Trzaskalska od stycznia ma poprowadzić "Teleexpress", a w "Panoramie" ma zastąpić ją Olimpia Górska, która już kiedyś prowadziła serwis informacyjny Dwójki. Miejsce co prawda dobre, bo już za czasów "Puls Raportu" pokazała, że jest prezenterką z dużym poczuciem humoru.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 620
x 1846

[TVP1] Teleexpress

Post autor: pulkownik » 28 gru 2009, 10:29

Eh, ta Pani powinna prowadzić pogodę w jakiejś niszowej stacji, a nie wędrować od programu do programu. Gdzie jej nie było? TVN pogoda, TV Puls pogoda i newsy, TVP2 Panorama i pogoda, TVP1 Wiadomości i pogoda, teraz Teleexpress. Jeszcze kanały informacyjne, "Fakty" i "Wydarzenia".

Jest to tym bardziej niezrozumiałe, że jest ona okropną prezenterką.
0 x
"Zagadka. Co to za system, w którym bliskie władzy media atakują wściekle partię opozycyjną za bycie w opozycji?"
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 111
x 237

[TVP1] Teleexpress

Post autor: Direct » 28 gru 2009, 10:46

pulkownik pisze:jest ona okropną prezenterką.
Ja bym raczej powiedział, że charakterystyczną. Pamiętam ją z "Puls Raportu" i moim zdaniem nadal całkiem nieźle sobie radzi. Oczywiście można jej nie lubić, ale którego prezentera/prezenterkę lubią wszyscy...
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2694
x 1139

[TVP1] Teleexpress

Post autor: Trzeciak » 02 sty 2010, 17:57

Dziś miała miejsce mega wpadka w "Teleexpressie" (jedna z pierwszych tego typu w historii programu). Koło 17:07 program znikł, pojawił się czarny ekran a następnie plansza z jinglem TVP1. Póżniej znów czarny ekran, na chwilę pojawił się "Teleexpress", ale bez dźwięku, czarny ekran, plansza TVP1, czarny ekran, wejście na studio TVP1, zapowiedzi, kolejne wejście na studio, teledysk, reklamy, studio i dalsza część programu.

Dzisiejszego "Teleexpressu" więc nie dokończono, ponieważ miała miejsce awaria łączy między studiem na pl. Powstańców, a studiem na ul. Woronicza - tak usterki tłumaczył widzom dyżurujący dziś w studiu TVP1 Radosław Brzózka.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator

[TVP1] Teleexpress

Post autor: MazowszeSercePolski » 03 sty 2010, 7:12

Widziałem to.Ostatnio tak poważna wpadka miała miejsce około lat 90-tych.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

[TVP1] Teleexpress

Post autor: Kpc21 » 05 sty 2010, 23:53

Dosył sygnału do ośrodków nadawczych realizują przez satelitę, choć w wielu wypadkach można to zrobić przez światłowód, który jest bardziej pewny (nie ma zaników sygnału spowodowanych np. burzą). Dlaczego więc nie mogą przesłać sygnału przez satelitę pomiędzy dwoma budynkami w Warszawie?
0 x
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2694
x 1139

[TVP1] Teleexpress

Post autor: Trzeciak » 12 lut 2010, 18:05

Od ostatniej środy (10 lutego) na początku programu, kiedy prezenter omawia pogode na nasteny dzień pojawia się ilustracja (spójna z obecną oprawą graficzną), w której jest przedstawiona sytuacja pogodowa w Polsce na następne 3 dni - http://www.tvp.info/teleexpress/wideo/10022010-1700.

Warto jeszcze dodać, że od 1 marca pogoda nie będzie przedstawiana na początku "Telexpressu", bowiem będzie oddzielną częścią emitowaną po zakończeniu serwisu informacyjnego.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator

[TVP1] Teleexpress

Post autor: MazowszeSercePolski » 12 lut 2010, 20:41

Nie.Od kiedy ja pamiętam te ilustracje emitowane były już przed końcem stycznia.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 11
x 24
Kontakt:

[TVP1] Teleexpress

Post autor: Kamil » 17 lut 2010, 22:07

http://www.onsi.pl/info,2235.html - A niech ich szlak trafi wszystkich!
Jak tak można! Jak można zabrać głuchoniemym napisy do programu!
To skandal!
0 x
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 78
x 74
Kontakt:

[TVP1] Teleexpress

Post autor: SNOL » 17 lut 2010, 23:55

Przepraszam, że trochę odejdę od głównego tematu, ale przypomniało mi się coś, jak wspomniałeś o głuchoniemych.

Dla mnie skandalem trwającym już od dłuższego czasu jest to, że w dni powszednie jednocześnie na dwóch antenach są emitowane programy dla osób niesłyszących z osobą tłumaczącą na język migowy w rogu ekranu. Mowa o powtórce "M jak miłość" na TVP2 trwającej od 16:35 do ok. 17.25 oraz o "Serwisie info" TVP Info od 16.30 do ok. 16.40.
Kompromitacja osób za to odpowiedzialnych sięgnęła zenitu. Jak można w tym samym czasie puszczać dwa programy, które są przygotowane wyłącznie dla tych osób?! Już nawet nie mają prawa spokojnie obejrzeć serwisu informacyjnego i serialu? Teraz jeszcze "TeX". Czy wśród kilkudziesięciu tysięcy osób, które zatrudnia ta s-ka nie ma ani jednej, która zechciałaby przepisywać tekst słyszany w materiałach na komputer?!
0 x
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 11
x 24
Kontakt:

[TVP1] Teleexpress

Post autor: Kamil » 18 lut 2010, 10:53

To chodzi o to aby uderzać w społeczeństwo.
Najpierw likwiduje się programy dziecięce - następnie programy dla mniejszości w tym napisy dla głuchoniemych.
To sygnał, że TVP komercjalizuje się - bo musi zarabiać.
0 x
sziraczek17
Junior
Kontakt:

[TVP1] Teleexpress

Post autor: sziraczek17 » 18 lut 2010, 15:42

Nie ma się co dziwić jeśli, część osób nie płaci abonamentu. Rząd nie popiera oficjalnie płacenia, więc naród olewa prośby TVP. A szkoda, bo według mnie to jawne doprowadzenie TVP do sytuacji, w której musiałaby być sprywatyzowana. Napisy dla niesłyszących są dostępne na telegazecie przy np. Klanie. Nie wiem jak jest w przypadku innych seriali. Wiec bardzo mocne zdanie, że nie mogą obejrzeć serialu i serwisu na Info jest trochę zawyżone. Napewno TVP nie robi nikomu na złość. Tak samo mogę mieć pretensję, że w tym samym czasie na jedynce leci Klan a na dwójce program lokalny.
0 x
Awatar użytkownika
wojt.20
Obserwator
Kontakt:

[TVP1] Teleexpress

Post autor: wojt.20 » 18 lut 2010, 18:54

Nie rozumiem czemu do dzisiaj UE nie wywarła wpływu na KRRiTv by nakazała tv ogólnodostępnym nadawanie napisów podczas programów. Jawna dyskryminacja głuchoniemych. Nie chodzi tutaj, że takie osoby nie mogą oglądać serwisu Info i M jak miłość jednocześnie, ale o głębszy problem, iż nie oferuje się im dostępu do jakby to nie było narodowej kultury. Mnie ta sprawa nie dotyczy i mi to jest obojętne.... ale ile razy jak oglądam tv i jest hałas w pokoju mam ochotę włączyć napisy, żeby rozumieć co do mnie mówią... a nie mogę. Nie będę przytaczał sytuacji z zagranicy, gdzie nawet podczas reklam takowe napisy są dostępne (wiadomo głuchoniemy to taki sam klient, jak każdy inny). Proszę nie komentować, że się nie-da itp.
0 x
sziraczek17
Junior
Kontakt:

[TVP1] Teleexpress

Post autor: sziraczek17 » 18 lut 2010, 20:25

Oczywiście, że można dodać do telegazety. Pomysł bardzo dobry. Tylko na to także pewnie potrzebne są jakieś fundusze, których telewizja zapewne nie ma. Ograniczają nawet produkcję programów trwających wiele lat.
0 x
Awatar użytkownika
lukin
Użytkownik
Kontakt:

[TVP1] Teleexpress

Post autor: lukin » 22 lut 2010, 13:10

M jak miłość zaczyna się o 16.37 (i jeszcze czołówka), a więc i tak zdążą...
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”