[TVP2/TVP Info] Panorama

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

[TVP2] Panorama

Post autor: TiM » 23 paź 2008, 7:38

Panorama została zepsuta po zmianie tej grafiki na niebieskiej. To wtedy kombinowali z godzinami emisji i ten serwis stał się takim niszowym programem, który emitowano chyba tylko żeby emitować, żeby nie wzbudzić złości wśród widzów. Teraz Karnowski stara się to naprawić i można powiedzieć że wyszedł z tego drugi Puls Raport. Jeszcze tylko czerwona grafika i PanoRaport gotowy :p Ale szczerze wolę to, niż tamtą Panoramę (ma się rozumieć 2006-2008)
kamil2505
VIP Expert

[TVP2] Panorama

Post autor: kamil2505 » 23 paź 2008, 14:47

Szczerze mówiąc mi sie nie podoba nowe studio "Panoramy". Co prawda nie widziałem "Panoramy" w nowej odsłonie, ale stwierdzam to po zamieszczonych tutaj zdjęciach. Według mnie - za dużo chaosu i szczerze mówiąc... przypomina mi pokój... :D
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

[TVP2] Panorama

Post autor: TiM » 23 paź 2008, 14:49

Nikt nie potwierdził informacji że to nowe studio. Masz filmik, na który bardzo dobrze przedstawione jest tymczasowe studio (5 postów wyżej). A te studio.......... szczerze wole je od ''głównego''.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: SNOL » 24 paź 2008, 22:45

Na stronie internetowej Andrzeja Turskiego w nowym portalu internetowym BETA.TVP.PL możemy przeczytać m.in. o marzeniach prezentera "Panoramy":
BETA.TVP.PL/GWIAZDY pisze:Zawodowe marzenie: powrót programu „7 dni świat” do TVP 2, a „Panoramy” na godzinę 22.00, a poza tym normalność i jeszcze raz normalność.
Zgadzam się z Panem Andrzejem. Tylko jedno bym zmienił: "7 dni świat" mogłoby być naprawdę dobrze zrobionym programem na TVP INFO. Na przykład emitowanym identycznie, jak "Studio Wschód" w soboty - od 17.15 do 17.30 i od 17.35 do ok. 17.50. To byłoby naprawdę mocne weekendowe pasmo programów analizujących aktualne wydarzenia. Ale koniec OT.

EDIT: Na stronę wkradło się jednak kilka błędów:
Obecnie prowadzi główne wydanie Panoramy i kontynuuje autorski program „7 dni świat” w TVP Info.
Głównym wydaniem "Panoramy" stało się wydanie o 18.30, którego już Andrzej Turski nie prowadzi. "7 dni świat" już w kanale info nie ma, o czym pisałem wyżej.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Bartellin
Użytkownik

[TVP2] Panorama

Post autor: Bartellin » 25 paź 2008, 9:41

Zmiany w studiu Panoramy oceniam na 3
Poprzednie studio lepiej mi się podobało
michal
VIP Expert

[TVP2] Panorama

Post autor: michal » 30 paź 2008, 16:30

Właśnie się dowiedziałem że Panorama 3 listopada przenosi się do nowego studia. Oto źródło:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... tudio.html
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

[TVP2] Panorama

Post autor: Kamil » 30 paź 2008, 17:57

Obrazek - mało widać, ale zapowiada się bardzo atrakcyjnie, a na pewno inaczej od tych które są obecnie na antenie. Mnie się podoba - choć całość ocenię po starcie.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: Kpc21 » 30 paź 2008, 18:16

przypomina mi...
Teleexpress :)

Prowadzona na szczęście na siedząco. Ale dlaczego Panorama zmiany przechodzi tak często, a \\` tą samą czołówkę mają już od 4 lat?
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

[TVP2] Panorama

Post autor: TiM » 30 paź 2008, 18:21

I oto chodzi. Na to czekałem :). Nowa oprawa i nowe studio (mam nadzieję że i będzie dłużej trwać). Ciekawi mnie tylko to:
Zmiany dotyczą nie tylko scenografii. Serwis ma zmienić oprawę graficzną. Zachowa ona dotychczasowa kolorystykę. Nadal będzie dominował kolor pomarańczowy.
Chyba mówią o 2005 roku, albo nadal kolorem dominującym będzie niebieski (szczerze to wolałbym pomarańczowy, przypomina tą świetną czołówkę z kulą ziemską)

No to czekam, mam nadzieję ze uda mis ę nagrać (albo chociaż zobaczyć) nową Panoramę w akcji.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert

[TVP2] Panorama

Post autor: Maciek23 » 30 paź 2008, 19:11

Znowu te monitory w tle za prowadzącym... Mam nadzieję, że docelowo będzie tam jakaś ładna grafika. Dlatego właśnie pod względem graficznym najlepiej ogląda mi się Wydarzenia - proste, jasne tło, które zupełnie nie rozprasza i nie odwraca uwagi od ozdobnika i czytanego tekstu. Zobaczymy jak zaprezentuje się na antenie.
erkk
Użytkownik

[TVP2] Panorama

Post autor: erkk » 30 paź 2008, 20:33

TiM pisze:I
Chyba mówią o 2005 roku
Mi się wydaje, że chodzi tu o obecne studio zastępcze (dominuje tam pomarańczowy). Studio jak na pierwsze wrażenie super. Zobaczymy jak się sprawi "w praniu". Z tego co widzę powrócili do przeźroczystości w stołach. Pamiętam, że w latach 1996-2002 stół też był przeźroczysty, a do 2005 miał szklany blat.
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert

[TVP2] Panorama

Post autor: Peter Parker » 30 paź 2008, 21:11

http://img.v2.itvp.pl/news_new/images/9 ... 9_gs_0.jpg - coś większego ;]

Coś tak myślałem, że Panorama z nowego studia, bo od jakiegoś czasu nadają z newsroomu. Oby było ładnie ;)
michal
VIP Expert

[TVP2] Panorama

Post autor: michal » 30 paź 2008, 22:11

Z tego zdjęcia widać że nowa scenografia nie prezentuje się najlepiej ale miejmy nadzieje że jeszcze poprawią mankamenty. P.S. Super by było gdyby Panorama nadal byłaby prowadzona na stojąco ponieważ bardzo lubie ten styl prowadzenia programu informacyjnego.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: SNOL » 30 paź 2008, 22:36

OMG! No to teraz będziemy mieli ekrany za prowadzącymi w "Wiadomościach" TVP1, "Panoramie" TVP2 i TVP INFO. Co jest? Czy twórcy serwisów naprawdę nie mają innych pomysłów na scenografię?! Paranoja! No chyba, że docelowo na ekranie oprócz tych fragmentów materiałów, o których jest mowa w newsie, pojawi się jakaś ładna grafika. Dodam, że pomarańczowa :) Chociaż patrząc na zdjęcie, nie widzę żadnych pomarańczowych dodatków. Niestety. Możliwe, że reporter Gazeta.pl dowiedział się, że będzie w dotychczasowych kolorach, a że "Panoramy" dawno nie oglądał, to napisał sobie o pomarańczy. Grrrr...
Chociaż... na stole jest chyba podświetlona linia w tym kolorze.

EDIT:
Maciek23 pisze:...Mam nadzieję, że docelowo będzie tam jakaś ładna grafika...
SNOL pisze:...że docelowo na ekranie (...) pojawi się jakaś ładna grafika...
Ups, wyszło łudząco podobnie. Ale dodam, że wcześniej nie czytałem wypowiedzi @Maciek23! :)

EDIT2:
Nową muzykę stworzy kompozytor Piotr Majchrzak, który stworzył już dużo jingli dla telewizji, m.in.: "Monitor Wiadomości" TVP1, "Patrol 3" TVP3, "Trzeci wymiar" TVP3, bardzo znany motyw "Pogody" TVP3 (od 1:00 do 1:11: http://pl.youtube.com/watch?v=bxnq87Bkr9M), "Pogoda" TVP2 (ale tylko motyw podczas prognozy dla świata, kula ziemska się obracała i dla każdego regionu był inny rodzaj muzyki), "Echa Panoramy" TVP2 (2006-2007), "Celownik" TVP1, "Było nie minęło" TVP INFO (obecna oprawa), "Forum" TVP INFO (obecna oprawa) oraz "Tygodnik polski" TVP INFO (również aktualna oprawa).
Materiały do posłuchania na stronie internetowej artysty: http://www.majchrzak.com.pl/
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Artu
Junior

[TVP2] Panorama

Post autor: Artu » 31 paź 2008, 15:27

Ale mówisz o prognozie pogody dla świata z TVP2 z poprzedniej oprawy? Bo tą muzyczkę uwielbiałem słuchać i specjalnie oglądałem to wydanie o 22:00 żeby ... posłuchać :]
Swoją drogą ma ktoś nagranie tego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”