[TVP2/TVP Info] Panorama

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

[TVP2] Panorama

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

TiM pisze:Nowe kadrowanie
No. Kamera lata po studio jak mucha. A tak właściwie, czy mi się wydaje, czy studio jest w większości wirtualne? Jakoś tak sztucznie wygląda.

Poza tym: Trzaskalska (a w pierwszym materiale: Paulina „hi hi” Drapała), w tle monitorki, litery w (brzydkich) belkach prawieże stykają się z brzegami, muzyka w nowomodnym stylu dzwonka na komórkę, i oczywiście robi się nam drugi Puls Raport: belki przy zapowiedziach materiałów.

Fakt, studio jest ładne i nowocześnie wyglądające, ale jakoś do Panoramy moim zdaniem nie pasuje.
Obrazek
aree1987
Użytkownik

[TVP2] Panorama

Post autor: aree1987 »

Całkiem to spoko wygląda. Chociaż jak się człowiek trochę przyjży ten wyrtualny "tył" studia trochę sztucznie wygląda. Fajne połączenie ze pogodynką.
Daredevil
Użytkownik

[TVP2] Panorama

Post autor: Daredevil »

Nagrał ktoś czołówkę? Jak tak, to wrzućcie na YT, jeśli możecie...
Spooky
VIP Expert
x 2
x 3

[TVP2] Panorama

Post autor: Spooky »

Zapomniałem wogóle że dziś ta nowa panorama startuje i nic nie nagrałem :(
ale za to zrobiłem kilka zapów na koniec :D
Obrazek
Obrazek
http://img227.imageshack.us/my.php?imag ... 002cz1.jpg
aree1987
Użytkownik

[TVP2] Panorama

Post autor: aree1987 »

Mapka z regionami w pogodzie fatalna. Nic nie było widać. No i pogodynka praktycznie stała na mapie coś nowego. ;)
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 19

[TVP2] Panorama

Post autor: TiM »

Ja już obrabiam całe nowe wydanie. A co tych ''sztucznych'' elementów, to myślę że po prostu tylko wam się wydaje. Te kolory trochę to ''wzbudzają''.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

[TVP2] Panorama

Post autor: Ice »

Po raz pierwszy od kilku lat Panorama w całości mi się podobała. Dynamiczne prowadzenie i materiały to główny atut. Wreszcie ten serwis nie jest sto lat za murzynami...
Ponoć to nie wszystkie zmiany - chcą jeszcze zwiększyć zespół o nowe osoby i wprowadzać nowe pomysły.

Okropne belki. Mam nadzieję, że zauważyli, że brzydko wyglądają. Już Teleexpress ma lepsze.
Generalnie - miło się ogląda i szczerze liczę, że po zmianach Karnowskiego Panorama będzie jednym z czołowych serwisów informacyjnych. I...to tyle. Zobaczymy co dalej.
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: Paweł Ciupak »

Daredevil pisze:Nagrał ktoś czołówkę? Jak tak, to wrzućcie na YT, jeśli możecie...
Tak, TVP: http://www.itvp.pl/player2.html?mode=3& ... o_id=80026

Kilka zrzutów z dzisiaj (kliknij, aby powiększyć):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 110
x 126
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: SNOL »

aree1987 pisze:pogodynka praktycznie stała na mapie coś nowego. ;)
Właśnie śmiałem się z tego, jak podeptała Włochy i Grecję :P
Ten pomarańcz z belek i ozdobnika okropny. Belki to połączenie wszystkich atutów belek TVP: bieli (wszystkie inne serwisy) i jaskrawości rażącej po oczach ("Teleexpress"). Światła w studio za bardzo pomarańczowe, twarz prowadzącej była... pod kolor TVP2. Hmmm... ogólnie średnio mi te zmiany przypadły do gustu. Oprawa graficzna (oprócz ekranowej) poprawia moją nieprzychylną opinię.
Zauważcie, że studio znajduje się w tym samym miejscu, co poprzednio! A wygląda lata świetlne młodziej. Nawet został stary ekran. Tylko zzieleniał i brzydko wygląda. Gdybym po obejrzeniu "Panoramy", "Sport telegramu" i "Pogody" usłyszał chociażby kilka sekund nowej muzyki, zwymiotowałbym. Zdecydowanie za dużo jednego powtarzającego się motywu. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje. Może się przyzwyczaję. Dynamika rzeczywiście jest.
I powracam do scenografii TVP: "Wiadomości" - ekrany, "Teleexpress" - ekrany, "Panorama" - ekrany, TVP INFO - ekrany. Coś jeszcze? LUDZIE! MASAKRA! Kto do tego dopuścił?!
tylko prywatne opinie. Tutaj od 13 lat.
Awatar użytkownika
tzatik
Użytkownik

[TVP2] Panorama

Post autor: tzatik »

To tak: fajna czołówka i muzyka łącznie z kolorystyką, nawet niezłe studio i ten stół prezenterski z obracaną mapą Ziemi :)
A z kolei nie podobają mi się: belki-są fatalne, urywnik graficzny między zapowiadanym materiałem a samym materiałem wg. mnie jest zbędny i belki przy zapowiedziach materiałów, ten napis Panorama i logo-jak to tak można nazwać, w lewym dolnym rogu jest koszmarny :| tak samo jak te ekrany za prowadzącym :/
A pogoda...? Fatalna mapa-nic nie było widać, ale nadrobiła to pogodynka chodząca po mapie ;)

post100 :)
michal
VIP Expert
x 6
x 18

[TVP2] Panorama

Post autor: michal »

Mnie się nowa Panorama przypadła do gustu. Ta scenografia nie jest nowa tylo odświerzona ale podoba Mi się. Niestety mimo wszystko zarówno jak i nowa czołówka jak i nowa oprawa muzyczna nie dorównują tym z 2005 roku choć dzisiejszą zmianę oceniam na plus.
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
x 4
x 14

[TVP2] Panorama

Post autor: telefan »

Jak na mnie nowa grafika jest taka sobie. Bardzo ciekawa, ale dziwna (? = wirująca w rogu ekranu kula ziemska). Dźwiękowo raczej mi się podoba. Podobnie z prowadzeniem. Stawiam 4, choć mógłbym 5. -1 za mapę pogody, która przypomina mi mapę zasięgu byłego operatora komórkowego, ekrany (czy TVP ma manię na ekrany?) oraz nieładnie zrobione belki. Na szczęscie z tym nie dorównali Teleskopowi po liftingu parę tygodni temu.

PS: Właśnie o zmianach mowa w Wiadomościach!
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 20
x 203
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: Poland »

A mi się nowa Panorama podoba. Jakiś powiew nowoczesności po dawnej pomarańczowej Panoramie. Najlepsze jest jednak to że okres zielonej wspólnej mapy Pogody właśnie dobiegł końca (no to teraz Wiadomości są najgorsze).
Czołówki oraz studio jak dla mnie nowoczesne choć mogliby popracować nad paskiem. A to co jest na dole to nie kula ziemska tylko jakieś paski.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 19

[TVP2] Panorama

Post autor: TiM »

No, udało mi się umieścić :)
LINK DO NOWEJ PANORAMY (Razem z grafiką łączeń i inne tego typu rzeczy): http://pl.youtube.com/watch?v=CoPQ9W2B4FM

Mnie nowa Panorama bardzo się podoba. Jedynie zmodyfikowałbym lekko ten ''globusik'', bo to taki średnio potrzebny ozdobnik.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 110
x 126
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: SNOL »

kisiel205 pisze:A to co jest na dole to nie kula ziemska tylko jakieś paski.
W takim razie spróbuj nam - nieoświeconym - wytłumaczyć, co właściwie oznaczają według Ciebie 'jakieś paski'. Bo ja we wrzucaniu na ekran 'jakichś pasków' nie widzę sensu. Widocznie Ty widzisz. Wytłumacz nam.
tylko prywatne opinie. Tutaj od 13 lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”