[TVP2/TVP Info] Panorama

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 162
x 193
Kontakt:

[TVP2] Panorama

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Właśnie miałem wczoraj pisać, ale nie chciałem robić afery. Do tej pory nie trafiłem na podobne wydanie, więc początkowo myślałem że coś nie tak było z prompterem. Wczoraj pan Andrzej miał swoje święto, więc można Mu wybaczyć. :)
[ Spoiler ]
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 13 lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3600
x 1609

[TVP2] Panorama

Post autor: Trzeciak »

Jak poinformowano na Facebooku - Andrzej Turski po ponad 11 latach opuszcza redakcję "Panoramy" i nie będzie już prowadził tego programu. Turski zostanie gospodarzem magazynu "7 dni świat" w TVP Info. Tak więc to dość niefortunne wydanie z 30 listopada (pewnie pod wpływem emocji) było ostatnim, jakie poprowadził.
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
x 2
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: zesepo »

?Skoro w programie był taki podenerwowany, poszło albo o pieniądze, albo jakiś brak zwolnienia lekarskiego. (?)

Przykro to słyszeć, bardzo lubiłem oglądać Panoramę z p.Turskim.
https://www.facebook.com/forummedia2

14 lat forum.media2.pl 8)
8 lat na forum!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3600
x 1609

[TVP2] Panorama

Myślę, że ostatnio cierpiał nieco na nadmiar obowiązków, a z racji wieku - pewnie z jednego programu postanowił zrezygnować.

Swoją drogą - jestem ciekaw, czy niedługo Adam Krzykowski zadebiutuje w głównym wydaniu "Panoramy"?
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 162
x 193
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: SNOL »

Krótki wywiad dla "Press": www.press.pl/wywiady/pokaz/524,Nie-moge ... ak-zasuwac

Ogromna szkoda, to najprawdopodobniej ostatni przedstawiciel tego pokolenia w polskich serwisach informacyjnych. Możliwe, że pana Andrzeja ostatnim razem zjadła trema, ponieważ wiedział, że to jego ostatnie wydanie. W "Panoramie" będzie brakowało tego stylu prowadzenia programu, mało kto potrafi tak celnie skomentować pewne sprawy za pomocą jednego, pożegnalnego zdania. :(
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 13 lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3600
x 1609

[TVP2] Panorama

Jeszcze w tym pokoleniu jest kilku przedstawicieli. Chociażby Jarosław Gugała w "Wydarzeniach", co nie zmienia faktu, że styl, jaki prowadził "Panoramę" był niepowtarzalny.
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Pawel

[TVP2] Panorama

Post autor: Pawel »

Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 55
x 104

[TVP2] Panorama

Post autor: Kamil »

Obrzydliwe insynuacje.
Powszechnie wiadomo, że Turski przez wiele lat zmagał się z ciężką chorobą nowotworową.
Sugerowanie, że był pod wpływem alkoholu, nie mając 100 procentowej pewności jest głęboko nie na miejscu.
Ktoś go złapał z alkomatem?
Pawel

[TVP2] Panorama

A co to za tłumaczenie? Zmagał się, czyli już się nie zmaga, tak? A jak jest przemęczony, za stary i nie daje sobie rady to niech rezygnuje. Być może tamte wydanie Panoramy przelało czarę goryczy i faktycznie dało mu coś do zrozumienia i wreszcie podjął tę decyzję, a być może faktycznie były inne powody tamtej "niedyspozycji". Faktem jest że brakuje więcej szczegółów w tym tekście, a skoro już nawet ktoś go gdzieś nakrył na jakiejś konkretnej bibie to trzeba było walnąć parę zdjęć na uwiarygodnienie tego. Tu się zgadzam że tego brakuje. Mam nadzieję że redaktorzy skoro powiedzieli A to powiedzą i B, pokażą jakieś dowody na swoje tezy.
Awatar użytkownika
Viking
Junior
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: Viking »

A cóż to takiego? Jakiś nowy Pudelek czy inny Kozaczek?
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 253
x 120
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: mateusz_71 »

Jak może normalny człowiek, mający co najmniej wykształcenie podstawowe (takie jak moje) może wierzyć w brednie typu: "jak donosi nam informator...". Człowiek ma już swoje lata. Posłużyłem się Wikipedią, urodził się w 1943 roku. Ma już 70 lat, więc może czuć się przemęczony.
Pawel

[TVP2] Panorama

A ja mam już tyle lat żeby niczego z góry nie wykluczać. Ale, oczywiście, skoro redaktorzy tamtego serwisu powiedzieli A to niech powiedzą i B.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
x 107
x 227
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: janekpogwad »

Kamil, odnoszę wrażenie, że próbujesz wszystkich (nie tylko p. Andrzeja Turskiego, żeby było jasne) za wszelką cenę usprawiedliwiać. Dlaczego bawisz się w adwokata? Ciekawe co byś powiedział, gdyby te informacje się sprawdziły. Ale nie, stop, to przecież portal z literką "w", więc już założenia zostały błędnie przyjęte, teza postawiona, a dowód pominięty... C(nie)nd.

Ja akurat doskonale pamiętam chorobę Turskiego i nawet wydania, kiedy pracował mimo podjętego leczenia, ze specjalnym kadrowaniem, żeby nie było dyskomfortu "dla widzów", jak to wtedy stwierdził, z racji odmienionego wyglądu. I nigdy w taki sposób, jak w ostatnią sobotę się nie zachowywał. Nigdy. Co więcej, dlaczego dzień później nie prowadził swojego programu w TVP Info? Dlaczego decyzja o rozstaniu została ogłoszona później, a sam zainteresowany będzie się żegnał w wydaniu nie przez siebie prowadzonym, 8 dni później? Moim zdaniem, gdyby decyzja została podjęta wcześniej, na pewno byłoby to uwzględnione w grafiku chociażby na najbliższy weekend, a póki co rzecznik TVP nabrał wody w usta, że dopiero szukają i prowadzą rozmowy. I zero przecieków. Moim zdaniem, jest to wszystko grubymi nićmi szyte. Z całym szacunkiem dla p. Andrzeja i jego doświadczenia.

Poza tym, jeśli nawet był w złej formie, może złe oddziaływanie lekarstw albo chwilowe przemęczenie - dlaczego nikt w redakcji nie zasugerował mu zastępstwa?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3600
x 1609

[TVP2] Panorama

Ciekawe czy powiedzą. Dla mnie szanse na powiedzenie B są bardzo małe, żeby nie powiedzieć bliska zeru.
mateusz_71 pisze:Jak może normalny człowiek, mający co najmniej wykształcenie podstawowe (takie jak moje) może wierzyć w brednie typu: "jak donosi nam informator...". Człowiek ma już swoje lata. Posłużyłem się Wikipedią, urodził się w 1943 roku. Ma już 70 lat, więc może czuć się przemęczony.
Tak samo jak ktoś śmie mówić, że człowiek w wieku 70 lat ma aż tak mocno harować. Coś żenującego. To zobaczymy, czy autor tego artykułu (który zamiast inteligencją - wykazał się nienawistnym jadem) także w wieku 70 lat będzie się czuł tak dobrze, żeby harować.
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 253
x 120
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: mateusz_71 »

@janekpogwad Ale wymaga się chociaż trochę szacunku dla osoby starszej. Jeżeli by zemdlał na wizji to co by napisali na portalach, że ćpał przed Panoramą??? Trochę szacunku dla innych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”