[TVP2/TVP Info] Panorama

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 558
x 102
Kontakt:

[TVP2] Panorama

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Wielka strata dla polskiego dziennikarstwa. Nie lubiłem gdy prowadził Panoramę, ale jednak był to wybitny dziennikarz i jest to ogromna strata dla TVP, oraz dla całego środowiska dziennikarskiego.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 7
x 11

[TVP2] Panorama

Post autor: Dijon »

Co za tragiczna wiadomość...
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
x 635
x 13

[TVP2] Panorama

Post autor: MaciejOlek »

Wspaniały dziennikarz. Potwierdzam - wielka strata dla TVP. A pomyśleć, że jeszcze w sobotę, 30 listopada prowadził ,,Panoramę''...

Same smutne wiadomości na koniec roku...
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
x 26
x 44

[TVP2] Panorama

Post autor: brk »

O Boże! Taka smutna wiadomość na koniec roku. ;(
Wieczny odpoczynek ...
Szkoda najbardziej tych jego mądrych puent na koniec Panoramy... ;(
Żal, bardzo smutno ;(
Już 10 rok tutaj.. jak ten czas leci ;D
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 558
x 102
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: SzymonNP »

http://www.youtube.com/watch?v=6fppBuq38_M
To tak dla wspomnienia Andrzeja Turskiego.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 19

[TVP2] Panorama

Post autor: TiM »

Świetny, profesjonalny dziennikarz. Zawsze przyjemnie oglądało się prowadzone przez niego wydania "Panoramy". Jest mi po prostu przykro...
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
x 95
x 220
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: janekpogwad »

Lord, Tim albo ktokolwiek, jeśli macie pełne ostatnie wydanie z p. Andrzejem, proszę o podesłanie. Dzisiejszą Panoramę i może urywki z Wiadomości postaram się sam ściągnąć ze strony, ale gdybyście mi pomogli i nagrali, byłoby dobrze.

Chciałbym to zarchiwizować na tv.janpogocki.pl.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
x 9

[TVP2] Panorama

Post autor: Lord_info »

Ja niestety ostatniego wydania "Panoramy" z śp. Andrzejem Turskim nie mam. Ale z wieczornych dzienników informacyjnych TVP postaram się nagrać, jak dam radę.
Od siebie wrzucę na pewno skrót z dzisiejszego sylwestrowego Poranka wraz ze smutną informacją.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Hecktor
Użytkownik

[TVP2] Panorama

Post autor: Hecktor »

Strasznie przykra wiadomość na sam koniec roku, nie będzie drugiego takiego prezentera, a "Panorama" też już nie będzie taka sama, w pamięci pozostanie charakterystyczny, legendarny już głos. No i puenty bijące optymizmem nawet w najbardziej przytłaczających chwilach.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

[TVP2] Panorama

Post autor: Direct »

Bardzo smutna informacja :(. Niewielu zostało takich dziennikarzy.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3361
x 1492

[TVP2] Panorama

Post autor: Trzeciak »

dlucjanski210686 pisze:Oglądałem właśnie przed 11:00. To bardzo smutna i szokująca informacja. Andrzej Turski był dobrym człowiekiem, nauczył nas bardzo wiele. I chyba TVP nie złoży życzeń noworocznych.
Raczej złoży życzenia na Nowy Rok. Co najwyżej we Wrocławiu może się nie pojawić prezes stacji, a tylko szef TVP2 i prezydent Wrocławia. W końcu za imprezę już poszły pieniądze, a każda minuta widowiska jest promocją Wrocławia, za które miasto też płaci.

Co nie zmienia faktu, że wiadomość o śmierci Andrzeja Turskiego nie tylko dla całego dziennikarstwa, ale także całego rynku telewizyjnego jest niezwykle smutna i porusząca - jak na tak radosny dzień jakim jest Sylwester. Odszedł jeden z ludzi, który od końca lat 80. odmienił oblicze telewizji współtworząc "Teleexpress" i "7 dni świat" oraz cieszący się niezwykłą sympatią ze strony widzów, jak i jego środowiska. Ciężko przyjąć to, że p. Andrzeja Turskiego nie ma już na tym świecie i odszedł przed samym 2014 rokiem. Oczywiście rodzinie ogromne wyrazy współczucia.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 126
x 151
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: SNOL »

Olbrzymia strata - człowiek lubiany przez widzów, podziwiany przez współpracowników, obdarzony charyzmą i niezwykłym głosem, którego z pewnością nie zapomnę. Postać prawdziwie inteligentna, "misyjna" (mająca swoją "misję") i bez wątpienia potrzebna w tych czasach, bardziej niż kiedykolwiek. Myślę, że w "podręcznikach dziennikarstwa" to nazwisko pojawi się niejednokrotnie. Nigdy nie ukrywałem, także na forum, że Go podziwiam. Powinniśmy pamiętać o tym wspaniałym, bardzo charakterystycznym i niezapomnianym dziennikarzu - także prowadzącym "Panoramy". Przed Tomaszem Wolnym trudne zadanie, życzę mu wszystkiego dobrego.

Pan Andrzej przez długie lata sprawiał, że oczy Polaków skierowane były poza granice naszego kraju. To zarówno dawniej - w czasach, których nawet nie mam szans pamiętać - jak i dziś, trudna rzecz. Co prawda przyczyny tych trudności kiedyś i teraz były zupełnie inne, ale aby tworzyć taki program, potrzeba odwagi. Kiedy pojawiły się wieści o powrocie "7 dni świat", byłem zachwycony. To był znak, że w telewizji publicznej znów jest miejsce na wartościową, na pewno mniej popularną, publicystykę. Dzisiejsza smutna wiadomość nadaje dodatkowej symboliki zakończeniu roku 2013 - wraz z autorem umiera Jego dzieło.

PS Jeśli tylko macie w historii przeglądarki adres z ostatniego wydania Pana Andrzeja, podeślijcie mi go w PW.
tylko prywatne opinie. Tutaj od 13 lat.
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert
x 33
x 65

[TVP2] Panorama

Post autor: Mateusz44 »

Bardzo szkoda. Ale też widać że choroba go wykańczała, a człowiek nie może ciągle poświęcać pracy. Bardzo współczuje rodzinie za takie koszmarne zakończenie roku. Cóż odeszła pewna epoka w dziennikarstwie telewizyjnym. I już nie wróci, ale pan Andrzej zostawił po sobie rewelacyjne dzieła. Które na pewno zostaną w naszej pamięci. I decyzja o zdjęciu 7 DNI ŚWIAT jest jak najbardziej trafna.

Niech spoczywa w spokoju.
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
x 9

[TVP2] Panorama

Post autor: Lord_info »

A ja przesyłam skrót z dzisiejszego sylwestrowego Poranka i smutną informacją w serwisie o 10:30:
http://youtu.be/dtEjaUv7PlE
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
x 648
x 20
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: Kacper »

Ogólnie z Karnowskmi poglądowo jestem zgodny, ale z alkoholem przesadzili. Pan Turski był jednym z lepszych dziennikarzy w Polsce [*].
Polsat | Puls | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Błagam, zróbcie wreszcie porządki w TVP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”