[TVN] Fakty

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Kamilx
Obserwator
x 21
x 5
Kontakt:

[TVN] Fakty

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilx »

kamil2505 pisze:Tak jak @SNOL powiedział - w telewizorze 4:3 widać tylko "AKTY".
U mnie widać połowe litery "F" AKTY
tvradio.ugu.pl
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: zesepo »

Wpadka! Dzis w Faktach godzina 18.50 zmieniła się od razu w godzinę 19.00. ;) Ciekawe mają zegary... ;) No i motyw początkowy podoba mi się coraz bardziej dzień po dniu ;)
https://www.facebook.com/forummedia2

14 lat forum.media2.pl 8)
8 lat na forum!
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 9

[TVN] Fakty

Post autor: Dijon »

Kosmetyczne zmiany belek:

Obrazek
Spooky
VIP Expert
x 2
x 3

[TVN] Fakty

Post autor: Spooky »

Ta zmiana belek już wczoraj była.

A ma ktoś ten moment z 18:50? Bo na tvnplayer wycieli..

Edit: mam już ten fragment, dzięki uprzejmości @Peter_Parker :D
http://youtu.be/Bc3xZPzUEN0
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator
x 50

[TVN] Fakty

Post autor: Pzet »

To wygląda, jakby lewa część ekranu odświeżyła się z opóźnieniem.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 577
x 2825

[TVN] Fakty

Post autor: Karol »

Może to i krok w przód dla "Faktów", jednak chyba oczekiwałem czegoś lepszego. Wejście z lektorem to totalna nowość w polskiej telewizji, ale zdaje się, że jest to pomysł ściągnięty od telewizji amerykańskich, które tego typu zabiegi stosowały już kilkanaście lat temu. Nie jestem pewien czy TVN przy którymś wydaniu "Faktów" jeszcze za czasów Tomasza Lisa nie testował podobnego wstępu...
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 106
x 108
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: SNOL »

@Pzet: Jakby prawa strona odświeżyła się z opóźnieniem. Po prawej powinno być "18:59:59", a było "18:50:00". Już szwankuje wallik? Szybko... :lol:
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
adekpabianice
Obserwator
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: adekpabianice »

On szwankuje od premiery, widać było ze cyferki się nachodziły na same siebie... Źle skonfigurowali i tyle.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 139
x 284

[TVN] Fakty

Post autor: Direct »

Karol pisze:Może to i krok w przód dla "Faktów", jednak chyba oczekiwałem czegoś lepszego. Wejście z lektorem to totalna nowość w polskiej telewizji, ale zdaje się, że jest to pomysł ściągnięty od telewizji amerykańskich, które tego typu zabiegi stosowały już kilkanaście lat temu. Nie jestem pewien czy TVN przy którymś wydaniu "Faktów" jeszcze za czasów Tomasza Lisa nie testował podobnego wstępu...
Szkoda tylko, że tym lektorem na początku "Faktów" nie jest główny lektor TVN - Andrzej Ferenc.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Hecktor
Użytkownik

[TVN] Fakty

Post autor: Hecktor »

Też go obstawiałem, wydaje mi się jednak że próbowano uniknąć zbyt rozrywkowego wydźwięku. Szkoda, że osiągnięto efekt odwrotny do zamierzonego. Chyba żaden lektor w programie informacyjnym mnie tak nie irytuje, jak ten na którego postawił tvn. Barwa głosu w takiej zapowiedzi powinna być możliwie niska i basowa, tutaj jest nieco miękko i zbyt rozrywkowo.

Dodam jeszcze tylko, na temat tych kosmetycznych zmian, że belki akurat "poprawili" na jeszcze gorsze, z kolei "sport" jest realizowany w ten sposób, że ostatnie sekundy czołówki wyświetlane są już w studiu na bimie, co wygląda akurat o niebo lepiej. Nie wiem z kolei co z "pogodą". W FpF natomiast chyba zaczynają bawić się kadrowaniem, widziałem kilka ciekawych widoczków.
ARTUR B.

[TVN] Fakty

Post autor: ARTUR B. »

Dopiero dzisiaj mam okazję ocenić nowe "Fakty".
Mam trochę mieszane uczucia. Studio niby większe, nowoczesne, ale jakieś takie puste. Podoba mi się za to nowa czołówka i muzyka. Belki niestety są ohydne. Największym minusem jest jednak ten lektor w stylu amerykańskim. Może kwestia przyzwyczajenia, ale wolę jak dziennikarz sam się przedstawia. Rozmowy "Faktów po faktach" pod tym słupem przy tym małym stoliku wyglądają dziwnie.
Ogólnie oceniam nowe fakty w skali 5,5/10
zielarz155
Użytkownik

[TVN] Fakty

Post autor: zielarz155 »

Studio jak dla mnie trochę za puste, zawsze w studiu Faktów było pełno komputerów, kamer itp., teraz tego nie ma. Czołówka za krótka, sygnał też jakiś nijaki. Pomysł z lektorem sam w sobie mi się nie podoba, ale jak już musi być, to wolałbym tego od zapowiedzi w TVN. Dodam, że pomysł z lektorem wcale nie jest taki nowy - spójrzcie na 3:20 w tym nagraniu - http://www.youtube.com/watch?v=RA2eFSug1Wc. Sport i Pogoda nawet przyzwoicie, tylko czołówki wyglądają jak po jakimś faceliftingu, w przeciwieństwie do Faktów, których czołówka jest całkiem nowa. Do tego stary sygnał muzyczny... widocznie po zakupie videowalla brakło im kasy na nowe czołówki ;P
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 130

[TVN] Fakty

Post autor: matik »

zielarz155 pisze:widocznie po zakupie videowalla brakło im kasy na nowe czołówki ;P
Cała oprawa graficzna została stworzona przez grafików TVN, więc nie w tym problem.
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator
x 50

[TVN] Fakty

Post autor: Pzet »

SNOL pisze:@Pzet: Jakby prawa strona odświeżyła się z opóźnieniem. Po prawej powinno być "18:59:59", a było "18:50:00". Już szwankuje wallik? Szybko... :lol:
Znaczy się... prawa strona to która? Bo ja miałem na myśli lewą stronę z perspektywy widza. Z prawej strony było już 19:00:00, a z lewej jeszcze zostało 18:59:59, co w sumie dało 18:50:00. Na pewno tak było, bo 0 w minutach jest ucięte, a i widać kawałek dziewiątki.
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 106
x 108
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: SNOL »

Nie rozumiesz. Wytłumaczę to tak: po lewej stronie (ja również patrzę od strony widza) wszystko zadziałało poprawnie. Najpierw była 18:5... (na dalszej części ekranu powinno być 9:59, a było 0:00). Nawet sam piszesz, że widać przecież dziewiątkę, która nie wyświetliła się po prawej stronie. Wniosek: prawa część łola (:P) nie zadziałała poprawnie.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”