[TVN] Fakty

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

[TVN] Fakty

Post autor: matik » 07 paź 2012, 19:03

Krok w tył. Mam nadzieję, że to tylko przez względy techniczne i wróci początek jak sprzed paru dni.
Pawrzes
Użytkownik

[TVN] Fakty

Post autor: Pawrzes » 07 paź 2012, 19:15

Podklad przed czołówką też był jakiś zmodyfikowany...
Odliczanie w pustym studiu a potem szybkie wchodzenie prezentera tyłem w czasie słabej graficznie/muzycznie czołówki też było złe. W czasie odliczania nieoświetlony prezenter już powinien stać przy bimie. Najlepiej jakby odliczanie było np. 7 sekund z widokiem na jakieś miasto i ostatnie 3 sekundy w studiu. W czołówce powinien być motyw kuli ziemskiej upodobniony do grafiki na bimie, wtedy jakoś było by to spójniejsze...
Zapowiedź lektora to żadna nowość, tak jest od kilku lat w Zbliżeniach TVP Bydgoszcz.
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert

[TVN] Fakty

Post autor: Peter Parker » 07 paź 2012, 19:24

Tyle miesięcy, tyle zapowiedzi, tyle czekania, a zamiast rewolucji mamy jakieś małe powstanie, w którym strzela się ślepakami...

Mogę to stwierdzić po tych 5 wydaniach: zawiodłem się.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert

[TVN] Fakty

Post autor: Lord_info » 07 paź 2012, 19:30

Dziś przeżyłem mały szok z tymi zmianami i mam nadzieję, ze to tylko problemy techniczne.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

[TVN] Fakty

Post autor: matik » 07 paź 2012, 19:41

Problemy techniczne, potwierdzone na facebooku
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

[TVN] Fakty

Post autor: TiM » 07 paź 2012, 19:46

Jak ktoś nagrał, to niech wrzuci na YT bo na TVN Player jeszcze nie ma ;)
Spooky
VIP Expert

[TVN] Fakty

Post autor: Spooky » 07 paź 2012, 19:51

matik pisze:Szkoda, że wam zapowiedź lektora nie kojarzy się programami informacyjnymi na świecie, gdzie w niektórych to jest standard. Może tym wzorem przy kolejnej rewolucji za parę lat TVN doda zdjęcia prezenterów do czołówki, bo sportu i pogody w jeden program by nie włączyli, bo chcieliby nadawać reklamy, aczkolwiek byłoby ciekawie.
To jest ogólnie do przeskoczenia, tylko, że raczej wszystko by musiało być z tego studia produkowane a FpF by sie musiały przenieść. Zrobiono by to tak jak w Puls Raporcie dawniej, że program by był dzielony napisami końcowymi, a między nimi by szły reklamy. Da sie to ominąć.

A i jeszcze na Facebooku napisali, że ten pilot co w pierwszym wydaniu faktów trzymał Durczok to:
"A to już zupełnie inny sprzęt, który jest niezbędny do płynnego zmieniania się grafik na wideowallu :)"
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: waldus_5 » 07 paź 2012, 20:46

Co do problemów technicznych, to być może padł jeden z ekranów, podczas lotu na początku 3 ekran od dołu, 4 od prawej strony wyświetla inny niebieski, odznacza się na tle innych, na końcu już wszystko wygląda normalnie.

Swoją drogą jestem ciekaw co zrobią jak kompletnie padł by cały ekran, pamiętam takie wydanie z Marciniakiem, tło zrobiło się czarne, a chwilę później już było kadrowanie na te "faktowe" malunki w newsroomie.
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: SNOL » 07 paź 2012, 20:48

"A to już zupełnie inny sprzęt, który jest niezbędny do płynnego zmieniania się grafik na wideowallu :)"
Ha, czyli miałem nosa! ;)

Zgadzam się z Peter Parker, też spodziewałem się czegoś więcej. Miałem nadzieję, że w każdym wydaniu wideołol będzie częściej wykorzystywany. Choć raz - oprócz powitania i forszpanu, na przykład podczas prezentowania sondaży. Nie zadowalają mnie wyłącznie "wydania specjalne", na które trzeba czekać do jakiejś tragedii (oby było ich jak najmniej). Wtedy Fakty nagle sobie przypominają, że mają w studiu ścianę złożoną z ekranów. Przynajmniej TVN24, jak wynika z zapowiedzi, będzie na co dzień w pewnym stopniu wykorzystywał jej potencjał.

EDYTA:
waldus_5 pisze:Swoją drogą jestem ciekaw co zrobią jak kompletnie padł by cały ekran...
Może kadr na ekranik nad stoliczkiem FpF? :)
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: waldus_5 » 07 paź 2012, 20:58

Przekomicznie wyglądał by kadr na ten pionowy ekranik z takiej odległości, może uruchomili by ten ekran naprzeciwko, dedykowany prawdopodobnie tvn24.
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
adekpabianice
Obserwator
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: adekpabianice » 07 paź 2012, 21:18

Teraz pytanie z innej beczki, stół z zastępczego studia zostaje ? :D
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: SNOL » 08 paź 2012, 0:42

Suche Fakty Radia LUZ pisze:Fakty TVN chcą dorabiać na eNeMeFach. Filmy będą wyświetlane na videowallu w nowym studiu.
Więcej na ten temat: http://youtu.be/DBzoVilQlnE?t=2m8s . W takim razie nie musimy się martwić o wykorzystanie ekranu!
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
odziom91
Użytkownik
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: odziom91 » 08 paź 2012, 0:46

Tak się zastanawiam, czy czasami stół po remoncie nie jest "upier******"... :D

:)
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

[TVN] Fakty

Post autor: matik » 08 paź 2012, 5:58

odziom91 pisze:Tak się zastanawiam, czy czasami stół po remoncie nie jest "upier******"... :D

:)
Te żarty są już nudne. Ileż można o jednym stole?
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: zesepo » 08 paź 2012, 6:12

Póki brudny to długo :) i jak @SNOL czekam a częstsze wykorzystywanie nowej ściany, bo na razie to wszyscy tylko siedzą i gledzą :P
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”