[TVN] Fakty

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 12

[TVN] Fakty

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

To było piękne: ''My spotykamy się jutro przy czyściuteńkim jak NIEMAL codziennie stole''. Dobre rozegranie pana Durczoka.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

[TVN] Fakty

Post autor: Ice »

Dobra, odskoczmy nieco od tematu stołu i przejdźmy do dyskusji na inny temat. ;)

Przedzierając się (z nudów) przez dżunglę filmików z YT znalazłem dość ciekawy - choć znany rzecz jasna - spot reklamowy ''Faktów TVN'' tuż po przejściu Durczoka. Przyznam, że dopiero teraz przypomniałem sobie to nagranie i uważam, że takiego czegoś brakuje teraz w TVN-ie. Brak promocji ''Faktów'' prócz oczywiście krótkich wstawek z prezenterem wydania. Materiał ciekawie zmontowany, dynamiczny i co najważniejszy - sensowny i wykonany w świetnej formie.
Awatar użytkownika
wally
Użytkownik

[TVN] Fakty

Post autor: wally »

TiM pisze:To było piękne: ''My spotykamy się jutro przy czyściuteńkim jak NIEMAL codziennie stole''. Dobre rozegranie pana Durczoka.
To było mistrzowskie :). Załagodził sytuacje.

Co do ostatniego postu. Rzeczywiście ja też sobie czegoś takiego nie przypominam. Wiem, że CNN reklamuję się cały czas. Fakt oczywiście nie mają wiele wspólnego z CNN ale to mogłoby przyciągnąć widzów i pewnie jakoś podnieść prestiż.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator

[TVN] Fakty

Post autor: pop »

Ta reklama była beznadziejna. Najlepsze spoty reklamujące nowe "Fakty" emitował TVN w 2004 roku. To było coś. Szybka, dynamiczna reklama ukazująca sylwetki wszystkich czterech prowadzących - Pawłowskiego, Pochanke, Rymanowskiego i Kajdanowicza. Świetna była także reklama z nagraniem z lądowania na Księżycu i tekst "To był wielki krok w dziejach ludzkości. Teraz czas na kolejny".
Obrazek
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

[TVN] Fakty

Post autor: Ice »

pop pisze:Ta reklama była beznadziejna.
Ja myślę inaczej. Pewnie jakby na antenie była inna, lepsza to zmieniłbym opinie. :)
pop: Najlepsze spoty reklamujące nowe "Fakty" emitował TVN w 2004 roku
Niestety nie pamiętam a na YT na próżno szukać takich nagrań.

Co jak co, ale takich spotów promujących ''Faktów'' brakuje. No cóż.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 566
x 2764

[TVN] Fakty

Post autor: Karol »

"Fakty" zostały wyemitowane w wysokiej rozdzielczości na kanale TVN HD. Najwyższa pora :)
kubik
Użytkownik

[TVN] Fakty

Post autor: kubik »

co ciekawe, były dwie wersje Faktów, 4/3 dla normalnego TVN oraz 16/9 (HD?) dla TVN HD :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 566
x 2764

[TVN] Fakty

Tak samo równolegle emitowano TVN24 do tej pory, z czego wersję 16/9 próbnie w n.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 92
x 89
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: SNOL »

SNOL EXCLUSIVE:
Przeglądam sobie YouTuby amerykańskich kanałów regionalnych i jestem pod wrażeniem tego, co na nich oglądam. Jest to niebywałe zjawisko. Lokalne telewizje prezentują się o niebo lepiej niż nasze kanały ogólnopolskie! Ale nie o tym jest ten temat. Otóż obejrzałem również czołówkę serwisu "10 TV News HD" kanału 10 WBNS TV z Ohio. Kosmiczne nazwy... Wśród nich znajdziemy jednak coś swojskiego! Sami zobaczcie:
http://www.youtube.com/watch?v=24nwFr6-ABw&fmt=18
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 566
x 2764

[TVN] Fakty

Haha, dobre. Tylko, że u nas dużo lepiej brzmiała :D
Spooky
VIP Expert
x 2
x 3

[TVN] Fakty

Post autor: Spooky »

Z tego co pamiętam to już kiedyś na YT trafiłem na muzykę z czołówki Faktów i w komentarzach była dyskusja ze utwór ten pochodzi z bibliotek NBC. Może jak mi sie uda znaleźć ten film to dam linka.

Edit:
A tutaj cała wersja filmu z tym utworem wiec sie nie dziwie http://www.youtube.com/watch?v=Fk1Y4nix4S0
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 566
x 2764

[TVN] Fakty

Widocznie kupili muzykę od NBC. Proste.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 30

[TVN] Fakty

Post autor: Kamil »

W tym nic dziwnego nie ma. Na przykład muzyka wykorzystywana w "Puls Raporcie" brzmiała jak serwisy lokalne ABC7 z Chicago. Co ciekawe, kupili oni muzykę newsową od znanego producenta Franka Gariego i wykorzystywali sample przeznaczone do newsów w oprawie kanału :D To dopiero kicha :D
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: Paweł Ciupak »

Piotr_Szczecin pisze:Z tego co pamiętam to już kiedyś na YT trafiłem na muzykę z czołówki Faktów i w komentarzach była dyskusja ze utwór ten pochodzi z bibliotek NBC.
E, akurat sytuacja z tym jest bardziej skomplikowana – może nie każdy wie, ale rynek USA jest dość specyficzny. Otóż muzyka do programów informacyjnych najczęściej nie jest komponowana dla konkretnego kanału i zorganizowana jest w tzw. „news music packages” – używane one są przez wiele stacji telewizyjnych i licencjonowane są bezpośrednio od przygotowywującej je firmy. Nazwa pakietu używanego dawniej przez TVN Fakty to „New Millennium” i zakupiona została od firmy Gari Communications, Inc.:

http://www.southernmedia-nmsa.com/index ... ge=3,1,702

Z kolei muzyka Puls Raportu to „Eyewitness News”, tego samego producenta:

http://www.southernmedia-nmsa.com/searc ... rch=3,1,46

Ogólne informacje o oprawie dźwiękowej amerykańskich stacji telewizyjnych można znaleźć tutaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Television ... ted_States
Obrazek
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

[TVN] Fakty

Post autor: Axel »

A czy muzyka z "Puls Raportu" to nie była wcześniej wykorzystywana w programie "Fakty, ludzie, pieniądze" też na TVN ? Bo jeśli tak, to by to wiele wyjaśniało że TVN kupiło te kawałki do obu programów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”