[POLSAT] Wydarzenia

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

TiM: kamerzystów
I w tym momencie tym wyrażeniem obraziłeś operatorów kamer. :)
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

waldus_5 pisze:Nie cierpie blueboxa, niewiem dlaczego inne stacje je tak polubiły, zero lotów kamer itp. Ta zmiana jest na pewno na plus, gdyby wprowadzic dynamike, jakies loty zbliżenia mapy, widok na studio byłoby jeszcze lepiej. Naprawde jest to dobry pomysł z tym ekranem.
Nie jestem zwolennikiem bluebox'a ani greenbox'a (chociaż z zielonego trochę lepiej się postacie wycinają ;)) , ale uważam że akurat przy pogodzie taki wynalazek jest jak najbardziej potrzebny i "nowa" pogoda po Wydarzeniach zdecydowanie nie przypadła mi do gustu.
Awatar użytkownika
tzatik
Użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 05 cze 2008, 20:10

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tzatik »

Ciekawe czy ten końcowy lot kamery utrzymają także po Wydarzeniach w piątki i w weekendy (kiedy nie ma programu Więcej Wydarzeń) czy pozostanie dotychczasowy kadr... Jak dla mnie mogliby zostawić po nowemu, bez względu na Więcej Wydarzeń.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

A czy to ma jakieś znaczenie? Programu ''Więcej Wydarzeń'' w piątki i w weekendy nie będzie więc mogą wykorzystać stary lot kamery. To i tak nie ma większego znaczenia. W ''Faktach'' jest podobnie w weekendy, używają wtedy starego motywu.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Ice pisze:
TiM: kamerzystów
I w tym momencie tym wyrażeniem obraziłeś operatorów kamer. :)
Ja bym z tym nie przesadzał ;). Na kogoś kto emituje materiały filmowe z magnetowidu, serwera podczas programu mówi się potocznie "maszynista" a nie poprawnie "operator VTR" i chyba nikt się nie obraża ;)
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Mnie tam zawsze uczono, aby takiego stwierdzenia nie używać, bo się ośmieszę na korytarzach. ;)
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Maciek23 pisze:
waldus_5 pisze:Nie cierpie blueboxa, niewiem dlaczego inne stacje je tak polubiły, zero lotów kamer itp. Ta zmiana jest na pewno na plus, gdyby wprowadzic dynamike, jakies loty zbliżenia mapy, widok na studio byłoby jeszcze lepiej. Naprawde jest to dobry pomysł z tym ekranem.
Nie jestem zwolennikiem bluebox'a ani greenbox'a (chociaż z zielonego trochę lepiej się postacie wycinają ;)) , ale uważam że akurat przy pogodzie taki wynalazek jest jak najbardziej potrzebny i "nowa" pogoda po Wydarzeniach zdecydowanie nie przypadła mi do gustu.
A Ja jestem zwolennikiem bluebox'a i greenbox'a. Bardzo chciałbym aby coś takiego miały polskie serwisy informacyjne. Z tego co zauważyłem to najlepszą tego typu scenografię miał Zeit im Bild z ORF która była wprowadzona w 2007 roku a kiedy znikneła tego nie wiem.
http://www.youtube.com/watch?v=qk5fOWfjX_Q
Za to najgorszą mają słowackie Spravy STV
http://www.youtube.com/watch?v=INrCCFAnhu4
Uważam że autor tej scenografii nie zna się greenbox'ach i zaprojektował coś co bardziej pasuje do normalej scenografii.
Nie martw się @waldus_5. Gdyby któreś telewizje chciały to by wprowadzili loty kamerowe tak jak tutaj:
http://www.ct24.cz/vysilani/1096911352-objektiv/
Mnie również nowa Pogoda po Wydarzeniach nie przypadła do gustu. A co sądzisz @Maćku23 o Pogodzie TVP Gdańsk która nie jest prowadzona z bluebox'a?
erkk
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 01 wrz 2008, 12:20

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erkk »

Mi by się pogoda bez bluebox'a na Polsacie podobała gdyby:
1. Nie obcinali liter
2. Gdyby zrobili chociaż małe zbliżenie. Na blueboxie potrafili (dowód: http://www.youtube.com/watch?v=pVdDRWvzOXk), a nie potrafią normalnie? Tak na marginesie to nie wiem, czy mam dobre wrażenie, ale wydaje mi się, że czołówkę pogody z tego filmiku zrobili na Amidze.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

To co pokazujecie to nie jest zwykły bluebox czy greenbox tylko tzw. wirtualne studio - oparte co prawda na wycinaniu z niebieskiego ekranu ale całość elektroniki jest zupełnie inna. Przy zwykłej kamerze tło "stoi" gdy robi się jakikolwiek najazd. Obecnie czegoś takiego używa się w Interwencji, wcześniej nawet główne Informacje właśnie tak tworzyły swoje studio ;)

Jeżeli chodzi o lokalną pogodę to oceniam ją dobrze, duży plus za mapy. Uważam że mimo zastosowania LCD zamiast videowalla albo blueboxu jest ok ;) Może nawet bardziej czytelna dla widza od tej prezentowanej na całym ekranie za prowadzącym.

Ale trochę zboczyliśmy z tematu :P
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Nie wiem od kiedy to jest (chyba od paru dni), ale gdy pod koniec odcinka ,,PM'' gdy pokazują studio Wydarzeń zamiast pojawiającego się już parę lat napisu ,,Za chwilę Wydarzenia'' jest zegar występujący na początku głównego wydania programu.
Miś Uszatek
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:53

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś Uszatek »

Taka ciekawostka. Wczoraj w Wydarzeniach pokazano fragment wywiadu Lisa z Tuskiem z TVP2. Jako źródło podano nie TVP ale Instytut Monitoringu Mediów. Jakiś sposób na ominięcie zgody TVP na wykorzystanie ich materiałów?
Awatar użytkownika
embi
Junior
Posty: 1006
Rejestracja: 07 paź 2007, 19:13
Lokalizacja: kuj.-pom.
x 1
Kontakt:

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: embi »

Czy mi się zdaje, czy "Wydarzenia" są/będą nadawane w 16/9 ? Bo właśnie ujrzałem na Polsacie zapowiedź dzisiejszego wydania, które było właśnie w tym formacie. Nareszcie, choć nie ma co zapeszać.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3401
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Było tak już kilka razy - może ktoś nie włączył "pan&scan"?
Wątpię, żeby to było 16x9 - Polsat musiałby tak nadawać wszystkie programy, a na to się nie zanosi :-)
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Dzisiejsze "Wydarzenia" nadawane są w "normalnym" formacie - 4:3. Widocznie dzisiejsza zapowiedź została omyłkowo pokazana w 16:9.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

[POLSAT] Wydarzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

dumbo93 pisze:Czy mi się zdaje, czy "Wydarzenia" są/będą nadawane w 16/9 ? Bo właśnie ujrzałem na Polsacie zapowiedź dzisiejszego wydania, które było właśnie w tym formacie. Nareszcie, choć nie ma co zapeszać.
Ahhh, też widziałem wcześniej zapowiedź w letterboxie, ale wydanie główne i popołudniowe nadal jest nadawane w 4/3. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości