[TVP1] Wiadomości

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 33
x 165

[TVP1] Wiadomości

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Włącz sobie propagandę TVN-u.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 255
x 900

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Manieq »

TVN również nie jest stuprocentowo rzetelną stacją z powodu popierania opozycji, ale oni przynajmniej hamują się w sposobie przekazu, nie to co TVP, w której dzień bez przekroczenia granicy przyzwoitości to dzień stracony.
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 576
x 2822

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Karol »

wislok pisze: 05 lip 2019, 22:29 Włącz sobie propagandę TVN-u.
Lepiej patrzeć na łapy rządzącym, niż opozycji 🙂
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 33
x 165

[TVP1] Wiadomości

Szkoda,że w latach 2007-2015 TVN tego nie robił. Wyborcy przy urnach ostatecznie zdecydują co jest propagandą,a co nie.
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 255
x 900

[TVP1] Wiadomości

Przede wszystkim zauważ, że TVN jest telewizją prywatną, więc może żywnie robić co się jej podoba (oczywiście w granicach rozsądku). TVP z kolei to mimo wszystko instytucja państwowa, na którą składają się automatycznie wszyscy. Fakt, za Kraśki też nie było jakoś idealnie, np. "Wiadomości" chwilami przypominały tabloidowy dziennik, ale przynajmniej panował jakiś tam profesjonalizm, którego trudno doszukiwać się obecnie o 19:30 wśród Holeckiej, helikopterów i ekspertów z prawicowych mediów.
POZDRAWIAM | MANIEQ
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 326

[TVP1] Wiadomości

Post autor: kamil2505 »

wislok pisze: 05 lip 2019, 22:29 Włącz sobie propagandę TVN-u.
Już w sumie o tym pisałem.
W sumie rzadko oglądam serwisy informacyjne, ale w "Faktach TVN" widziałem krytyczne materiały wobec opozycji/członków opozycji (np. afera wokół asystentów Bieńkowskiej czy słynne głosowanie w radzie Warszawy nad uchwałą w sprawie bonifikaty).

W "Wiadomościach" był jakiś materiał krytykujący rząd? Mi nie udało się natrafić. Ale może Tobie się udało?

Ten serwis wogóle mam wrażenie, że ma kiepską opinie - nawet słuchając tych publicystów z tzw. "prawej strony".
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 4M 30zł
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 33
x 165

[TVP1] Wiadomości

Manieq pisze: 07 lip 2019, 11:38 Przede wszystkim zauważ, że TVN jest telewizją prywatną, więc może żywnie robić co się jej podoba (oczywiście w granicach rozsądku). TVP z kolei to mimo wszystko instytucja państwowa, na którą składają się automatycznie wszyscy. Fakt, za Kraśki też nie było jakoś idealnie, np. "Wiadomości" chwilami przypominały tabloidowy dziennik, ale przynajmniej panował jakiś tam profesjonalizm, którego trudno doszukiwać się obecnie o 19:30 wśród Holeckiej, helikopterów i ekspertów z prawicowych mediów.
Abonament płaci 13 % lub mniej. Czyli raczej nie wszyscy. To TV państwowa, czyli reprezentuje stronę rządową. Tak było zawsze i zawsze TVP była upolityczniona.
Nie widziałem nigdy w historii takiego paszkwila jaki kiedyś wypuściły Fakty TVN w stosunku do Agnieszki Radwańskiej. Atakowanie,manipulacje, kłamstwa, szczucie w stosunku do sportowca tego dopuściła się konkurrencja. "Wiadomości" tego nie potrafią przebić.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 668
x 815

[TVP1] Wiadomości

Post autor: N-O-R-O-N »

Nie do końca, bo z budżetu państwa dają miliardy na TVP. A to wtedy kogo dotyczy, jeśli nie wszystkich?
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
x 19
x 44

[TVP1] Wiadomości

Post autor: brk »

wislok pisze: 07 lip 2019, 14:08 Nie widziałem nigdy w historii takiego paszkwila jaki kiedyś wypuściły Fakty TVN w stosunku do Agnieszki Radwańskiej. .
Rzadko chyba oglądasz „Wiadomości”...
Już 10 rok tutaj.. jak ten czas leci ;D
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 255
x 900

Re: [TVP1] Wiadomości

wislok pisze:
Manieq pisze: 07 lip 2019, 11:38 Przede wszystkim zauważ, że TVN jest telewizją prywatną, więc może żywnie robić co się jej podoba (oczywiście w granicach rozsądku). TVP z kolei to mimo wszystko instytucja państwowa, na którą składają się automatycznie wszyscy. Fakt, za Kraśki też nie było jakoś idealnie, np. "Wiadomości" chwilami przypominały tabloidowy dziennik, ale przynajmniej panował jakiś tam profesjonalizm, którego trudno doszukiwać się obecnie o 19:30 wśród Holeckiej, helikopterów i ekspertów z prawicowych mediów.
Abonament płaci 13 % lub mniej. Czyli raczej nie wszyscy. To TV państwowa, czyli reprezentuje stronę rządową.
Pomyliłeś abonament (który rzeczywiście płaci mała garstka widzów) z podatkami, które idą do budżetu państwa od obywateli, a stąd TVP jakiś czas temu otrzymała niemal miliard złotych rekompensaty na same wydatki związane z telewizją. Z jakich więc jest to pieniędzy? Oczywiście przeciętnych podatników, bo - cytując Margaret Thatcher - państwo własnych pieniędzy nie ma, a jedynie od swoich obywateli.
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 576
x 2822

[TVP1] Wiadomości

wislok pisze: 07 lip 2019, 14:08l
Abonament płaci 13 % lub mniej. Czyli raczej nie wszyscy. To TV państwowa, czyli reprezentuje stronę rządową. Tak było zawsze i zawsze TVP była upolityczniona.
:lol: :lol: :lol:

Wszyscy finansujemy organizacje i spółki państwowe, szczególnie te, które otrzymują subwencje od rządu. Jeśli jesteś w stanie przykryć wykorzystywanie publicznych pieniędzy na propagandę pojedynczymi wyskokami nadawcy prywatnego, jednocześnie uznając sianie kłamstw przez TVP na temat sytuacji gospodarczej kraju oraz hejtowanie opozycji i zachodu za standard, robiąc z nich wielkich przeciwników państwa polskiego (vel państwa PiS), to chyba pora żebyś wrócił pod swój kamień i tam został.

Jak śmiesz krytykować TVN, jeśli nie widzisz podstawowych błędów największego medium w naszym kraju, telewizji ku*** narodowej.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 33
x 165

[TVP1] Wiadomości

Kto jak kto,ale administrator medialnego forum powinien wiedzieć,że TVP jest spółką akcyjną i w dużej mierze utrzymuje się z źródeł komercyjnych, wystarczy poczytać sprawozdania finansowe TVP.
Skąd wywnioskowałeś ,ze nie dostrzegam propagandy TVP ? Tego,że mnie nie razi? Otóż oczywiście,że dostrzegam i jestem bardzo krytyczny wobec tego jak wygląda informacja i publicystyka TVP. Rozumiem,że nie słuchasz podcastu "Medialni", bo byś znał mój pogląd na temat mediów publicznych. Jednak mam prawo do swojej opinii i nie uważam by TVN był stacją lepszą pod tym względem i to w mojej skromnej opinii dowodzi,że ulegasz propagandzie TVN-u.
Twoje śmiechy nie zmienią faktu,że garstka osób zobowiązanych prawnie nie płaci abonamentu RTV. Moim zdaniem ktoś kto łamie prawo odbiera sobie prawo do krytyki.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 576
x 2822

[TVP1] Wiadomości

@wisloczku :)
No to czytam o sprawozdaniu finansowym TVP za 2018 rok:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... ywy-i-zysk
W ub.r. Telewizja Polska otrzymała 979 mln zł z abonamentu i rekompensaty abonentowej (57 proc. więcej niż rok wcześniej) i zanotowała 908 mln zł z reklam i sponsoringu (po wzroście o 14 proc.). Spółka osiągnęła 31,7 mln zł zysku netto.
Oznacza to, że większość (bo ponad połowa) przychodów Telewizji Polskiej S.A. to wpływy abonamentowe oraz rekompensata publiczna. Podejrzewam, że sprawozdanie za 2019 rok będzie jeszcze bardziej interesujące :)

Jako ekspert wypowiadający się w podcaście powinieneś wiedzieć takie rzeczy. I każdy ma prawo oceniać TVP, niezależnie od tego czy płaci abonament czy nie :) Tak samo każdy ma prawo krytykować wybory parlamentarne, nawet jeśli nie wziął w nich udziału lub jeśli jego partia w ogóle się do Sejmu nie dostała. Urok państwa demokratycznego, w którym nawet osoby, które w nim nie zamieszkują, nie płacą podatków i generalnie na co dzień mają je gdzieś mogą wziąć udział w wyborach i mieć wpływ na to, jak będą żyć ich rodacy w ojczyźnie.
Jordi
VIP Expert
x 1835
x 1827

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Jordi »

Trochę nie na temat, ale @Karol wspomniał o wpływach i mnie to zwaliło z krzesła...

Czyli... patrząc na wpływy sprzed prezencików od rządu PiS, to gdyby go nie było, to za sam 2018 strata TVP wyniosłaby.... pół miliarda.

Świetny prezes nie ma co - przepłaca za wszystko i gdyby nie kroplówka, to TVP już zająłby komornik chyba :o
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 33
x 165

[TVP1] Wiadomości

Karol nie wiesz, że duża część nie oznacza, że większość? :-) Inna sprawa, że rekompensata nie jest stałym i gwarantowanym przychodem. Przyznana jest jako rekompensata za grupy ustawowo zwolnione z abonamentu RTV. Więc to nie zwalnia zobowiązanych do płacenia abonamentu RTV z tego obowiązku. Obywatel w pierwszej kolejności musi przestrzegać prawa. Można narzekać, ale ja wolę konstrukcyjne działania. Każda siła polityczna nie zrobiła nic na rzecz uniezależnienia mediów publicznych od siebie i zapewnienia im godnego finansowania wynikającego z rozwiązań systemowych. Dlatego serwis informacyjny wygląda tak, a nie inaczej i cała reszta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”