[TVP1] Wiadomości

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3585
x 1604

[TVP1] Wiadomości

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Iluzjonista pisze: 16 lip 2020, 11:19 Sraganda. Wam już całkiem na mózg odbiło, żeby czepiać się o taki materiał?
Za tego typu słowa otrzymujesz ostrzeżenie.
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 649
x 3366

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Karol »

@Iluzjonista Jeszcze jedna taka uwaga i się pożegnamy, bo ja sobie nie życzę dwóch rzeczy:
- sugestii, że mi "na mózg odbiło";
- sugestii, że to nie z naszych pieniędzy finansowane są "Wiadomości";
- sugestii, byśmy nie komentowali tego, co nam się nie podoba w mediach na... medialnym forum dyskusyjnym. Co Ty tu w ogóle robisz?

I najważniejsze:
- sugestii, że jestem fanem PO. Nie jestem, a nawet gdybym był, to nic Cię to nie powinno obchodzić dopóki sam nie podzielę się odczuciami względem swoich poglądów politycznych. Stygmatyzować sobie możesz swoich kolegów (chociaż i tak nie wypada), a ja nie jestem jednym z nich.
Awatar użytkownika
kamol
Junior
x 354
x 270

[TVP1] Wiadomości

Post autor: kamol »

@Iluzjonista A ja - od kiedy jestem fanem PO? :) Nic o tym nie wiem...
✨✨
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
x 1766
x 235

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Ogorek »

@Iluzjonista, dla mnie ten post podchodzi pod mowę niewawiści, mimo, że głosowałem na PiS. Jest już po wyborach, opanuj emocje.
😷 #SzczepimySię (jeśli możemy)
🟨 Lider Typera
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
x 85
x 111
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Iluzjonista »

Oczywiście przepraszam, że niektórych to zabolało, ale jeżeli ja widzę że zdecydowanie większość ludzi udzielających się w tym temacie wręcz atakuje Bogu ducha winnych ludzi no to śmiało można stwierdzić, że to już jest masowy hejt na "Wiadomości". Oni robią to, bo im płacą. @Karol Jakbyś pracował w sklepie i kierownik zmiany kazałby Ci wystawić na sklep nieświeże mięso też nie zrobiłbyś tego bo to "fałsz" czy coś w tym stylu? Dostałbyś za to pieniądze to i siłą faktu zrobiłbyś to co każe Ci góra. Chociaż z tego sobie proszę zdać sprawę... Ponadto, jak tłumaczył kolega parę postów wcześniej, telewizja publiczna jest pod opieką rządzących i zawsze będzie bardziej po stronie władzy niż opozycji. Tak było, jest i będzie.
Szukam Milionerów z lat 99-03! Pisać PW jeśli coś masz 😀
Awatar użytkownika
kamol
Junior
x 354
x 270

[TVP1] Wiadomości

Iluzjonista pisze: 16 lip 2020, 11:43 Jakbyś pracował w sklepie i kierownik zmiany kazałby Ci wystawić na sklep nieświeże mięso też nie zrobiłbyś tego bo to "fałsz" czy coś w tym stylu? Dostałbyś za to pieniądze to i siłą faktu zrobiłbyś to co każe Ci góra. Chociaż z tego sobie proszę zdać sprawę...
To przykład braku wstydu, a już szczególnie asertywności, jeżeli ktoś byłby w stanie za pieniądze otruć innych ludzi "bo tak każe góra". Jak ktoś jest uczciwy, to rzuciłby taką pracę i zajął się nawet gorzej płatną, by mógł później ze spokojem spojrzeć w lustro wracając do domu.

Wiele jest zajęć, za które można dostać pieniądze, ale czy rzeczywiście wszystkie są moralnie okej?
✨✨
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 314
x 978

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Manieq »

Iluzjonista pisze: 16 lip 2020, 11:43 Ponadto, jak tłumaczył kolega parę postów wcześniej, telewizja publiczna jest pod opieką rządzących i zawsze będzie bardziej po stronie władzy niż opozycji. Tak było, jest i będzie.
To akurat jest niezaprzeczalny fakt, że telewizja publiczna jest narzędziem dla władzy - wcześniej pod butem SLD, potem wczesnego PiSu, następnie Platformy, a teraz - ponownie PiSu. Jednak aktualna władza przerobiła jako tako obiektywne medium w placówkę realizacji genialnie wykalkulowanych politycznych zleceń - nawalanka w LGBT się wyczerpała? O, dowalimy w sądy. I tak dalej, i tak dalej. A na to idą właśnie publiczne pieniądze, które trafiają do budżetu państwa nawet dzięki takim blahostkom jak robienie zakupów (podatek VAT się chyba nie wziął bez powodu) lub rozliczanie z fiskusem (podatek PIT/CIT). Radziłbym się nieco podszkolić w kwestii zawiłości związanych z ekonomią. :)
Ostatnio zmieniony 16 lip 2020, 11:55 przez Manieq, łącznie zmieniany 1 raz.
POZDRAWIAM | MANIEQ
#WolneMedia
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 649
x 3366

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Karol »

@Iluzjonista Ale ja się absolutnie zgadzam z tym, że Telewizyjna Agencja Informacyjna składa się z dwóch rodzajów pracowników: propagandystów oraz dziennikarzy, którzy zwyczajnie wykonują swoje obowiązki na zlecenie góry lub w ogóle nie wchodzą w politykę, po prostu pracują, bo mają swoje zobowiązania.

W ramach przypomnienia, w momencie wejścia do TVP Jacka Kurskiego część dziennikarzy została zwolniona, część odeszła sama. Ci ostatni są odpowiedzią na Twoje pytanie o wystawienie nieświeżego mięsa 🙂 W miejsce "niepokornych" wrzucono świtę z Telewizji Republika oraz Trwam, którzy wykonywali swoją pracę nie dla pieniędzy, ale szerzenia idei, która kiedyś przyświecała zatrudnianym w mediach Tomasza Sakiewicza - i ją realizują. Braki kadrowe, także w "Wiadomościach", wypełniono researcherami oraz tymi, którzy dla własnych "5 minut" zdecydowali się iść wraz z "wiatrem zmian". Nie bez powodu do 2015 roku Holecka i Adamczyk mogli sobie co najwyżej poprowadzić boczne wydania "Wiadomości", bo widocznie taki mają talent, że w redakcji nie mogli mierzyć się z lepszymi kolegami i koleżankami. A dziś firmują swoją twarzą co firmują, bo to ich chwila sławy.

Nie zapominajmy, że Ci, którzy wypadli z obiegu w TVP, m.in. wskutek własnej decyzji, także zrobili to dla idei - niezależnego dziennikarstwa. Popieram ich. Także moja odpowiedź brzmi NIE - nie wystawiłbym nieświeżego mięsa na sklep 🙂
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
x 159
x 354

[TVP1] Wiadomości

Post autor: semperadastra »

kamol pisze: 16 lip 2020, 11:53 To przykład braku wstydu, a już szczególnie asertywności, jeżeli ktoś byłby w stanie za pieniądze otruć innych ludzi "bo tak każe góra". Jak ktoś jest uczciwy, to rzuciłby taką pracę i zajął się nawet gorzej płatną, by mógł później ze spokojem spojrzeć w lustro wracając do domu.

Wiele jest zajęć, za które można dostać pieniądze, ale czy rzeczywiście wszystkie są moralnie okej?
Trochę mi to wygląda na post bardzo młodej osoby (ok. 18-19), która jeszcze nie za bardzo ogarnia życie... ;)

@Karol Jest jeszcze Magdalena Ogórek, której wolta z lewicy do obozu "dobrej zmiany" nadal mnie zadziwia... :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1201
x 4244

[TVP1] Wiadomości

Post autor: pulkownik »

Kilka dni temu wirtualne drzewa przekwitły i zmienił się wystrój studia pogody:
Zrzut ekranu 2020-07-19 o 18.24.29.png
Awatar użytkownika
kamol
Junior
x 354
x 270

[TVP1] Wiadomości

Rozumiem, że Wiadomości stały się bardziej religijne, ale żeby prezenterzy mieli zdolności chodzenia po wodzie, to się nie spodziewałem. :lol:
Ostatnio zmieniony 19 lip 2020, 18:28 przez kamol, łącznie zmieniany 1 raz.
✨✨
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3585
x 1604

[TVP1] Wiadomości

Dobrze, że jeszcze nie po podłodze-lawie. ;D
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1201
x 4244

[TVP1] Wiadomości

Post autor: pulkownik »

Oby tylko zimą pogodynki się nie ślizgały na lodzie :lol: Chociaż patrząc na ostatnie zimy, to śnieg zobaczymy wyłącznie w TVP :D
WA25
Użytkownik
x 36
x 1

[TVP1] Wiadomości

Post autor: WA25 »

Jeśli chodzi o boczne wydania Wiadomości, to kiedy będą wyemitowane że studia przy Pl. Powstańców Warszawy? Pytam bo lepsze kadry są ze siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Ale ze studia TVP Sport przy Woronicza 17 też nieźle!
Mam nadzieję że powrócą wieczorne wydania Wiadomości do ramówki TVP1!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3585
x 1604

[TVP1] Wiadomości

Boczne wydania wrócą, jak skończy się nie tyle pandemia ile remont studia "Panoramy" i "Teleexpressu". To po pierwsze. A po drugie - przy ogólnodostępnym TVP Info wieczorne wydania "Wiadomości" w chwili obecnej nie mają sensu.
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”