[TVP1] Wiadomości

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
x 1

[TVP1] Wiadomości

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peter Parker »

Od 3 dni już są inne widoki. Spostrzegawczy jesteście :) http://www.youtube.com/view_play_list?p ... 52C2F70EB1
michal
VIP Expert
x 5
x 18

[TVP1] Wiadomości

Post autor: michal »

Warto wspomnieć o tym że jutro "W" będą świętowały dwudzieste urodziny. Z tej okazji na retro.tvp.pl pojawiła się ta oto okolicznościowa strona: http://www.tvp.pl/retro/archiwizja/20-lat-wiadomosci
Mam pytanie, czy wiecie czy TVP zorganizuję jakieś obchody z tej okazji?
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 81
x 119
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Ama18 »

Obchody :lol: ? Co najwyżej materiał w dzisiejszych "Wiadomościach". Na więcej w obecnych realiach nie ma co liczyć.

Swoją drogą - na portalu dziennik.pl ukazał się tekst będący podsumowaniem 20 lat jednego z najchętniej oglądanych programów informacyjnych (według AGB Nielsen, OBOP nadal twierdzi, że to "Wiadomości" są liderem):
Urodziny "Wiadomości". Pompy nie będzie

Dziś "Wiadomości" TVP obchodzą 20. urodziny. Ale szampana w redakcji nikt nie będzie otwierał. Tak źle jeszcze nie było. W październiku "Wiadomości" zostały wyprzedzone przez "Fakty" TVN, a - zdaniem specjalistów od rynku mediów - ta tendencja się utrzyma.

18 listopada 1989 r. pierwsze "Wiadomości", które pojawiły się w miejsce skompromitowanego "Dziennika Telewizyjnego", poprowadził Wojciech Reszczyński, dziś publicysta "Naszego Dziennika". Szefem programu był Jacek Snopkiewicz, od niedawna szef TVP Info. Jedną z twarzy programu była wówczas Aleksandra Jakubowska, była posłanka SLD.

- Odnotujemy tę rocznicę, ale nie będziemy świętować jej z pompą - mówi Jacek Karnowski, dzisiaj szef "Wiadomości". - Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i tego, że w ostatnim roku "Wiadomości" odnotowały poważne spadki w widowni i jakość była słaba. Teraz trzeba walczyć, by utrzymać pozycję lidera. To dla nas czas wytężonej pracy - dodaje Karnowski.

W pierwszej połowie lat 90. "Wiadomości" o 19.30 przyciągały przed telewizory ponad połowę dorosłych Polaków, czyli ponad 14 mln widzów. Potem było coraz gorzej, bo kolejne ekipy polityczne traktowały "Wiadomości" jak swoją własność. - Ostatnie 4 - 5 lat to upadek tego programu, który dziś nie ma ani dobrego zespołu, ani pomysłu, jak się ratować. To też czas skrajnego upolitycznienia - uważa prof. Wiesław Godzic, medioznawca.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat "Wiadomości" miały sześciu szefów. To zaczęło odbijać się na jakości programu, a to z kolei przełożyło się na spadek liczby widzów. Październik tego roku był pierwszym miesiącem w historii, gdy "Fakty" były oglądane chętniej niż "Wiadomości". Dziennik z TVN oglądało średnio 4,63 mln widzów, a program informacyjny TVP - 4,58 mln osób (dane AGB Nielsen Media Research). - Różnica zasięgów pomiędzy nami a TVP 1 to jakieś 13 - 15 proc. Można więc domniemywać, że gdybyśmy docierali do takiej samej liczby widzów, ta różnica byłaby jeszcze większa - mówi nam szef "Faktów" Kamil Durczok.

Z odpływem widzów nierozerwalnie wiąże się strata pieniędzy. Wieczorne pasma informacyjne przynoszą stacjom nawet jedną piątą wszystkich przychodów z reklam. Od początku roku "Wiadomości" zarobiły ok. 68 mln zł, a "Fakty" - 70 mln zł (dane AGB NMR). Spoty przy "Wiadomościach" czy "Faktach" należą do jednych z najdroższych. - Jeszcze kilka lat temu bywało, że zakupienie spotu wokół "Wiadomości" graniczyło z cudem - przyznaje Piotr Bieńko, analityk z domu mediowego Mediasense. Jego zdaniem rynkowa pozycja "Wiadomości" jest nadal silna, ale konkurencja depcze jej po piętach.

Kilka dni temu w redakcji szef "Wiadomości" mobilizował swoich dziennikarzy. - Powiedział, że mamy się wziąć w garść, żeby nie dostać łatki zespołu, który dał się pokonać TVN - mówi jeden z pracowników serwisu. Lekarstwem na spadającą popularność ma być - jak twierdzi Karnowski - budowanie poważnego, stroniącego od tabloidyzacji i ironii dziennika, opartego na wzorach BBC. Czy to się uda?

- "Wiadomości" przeżywają najpoważniejszy w swej historii kryzys personalny, organizacyjny i koncepcyjny. Ale nie przekreślam jego szans, bo to wciąż silny program. Choć ta siła wynika przede wszystkim z tradycji i przywiązania widzów - mówi Kamil Durczok. Z kolei zdaniem medioznawców reanimacja "Wiadomości" jest niemożliwa. - Upadek "Wiadomości" to symbol upadku TVP1 i całej telewizji publicznej jako instytucji - uważa prof. Godzic.

Anna Nalewajk, Barbara Sowa
PAP
Czy uda się odbudować pozycję "Wiadomości" następną zmianą formatu (kiedyś było poważniej, później "tabloidowo", teraz znowu poważniej) ? Ze względu na wiele czynników to wątplwe, niemniej życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 182
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Poland »

Ja jestem natomiast ciekaw czy zrobią prezent widzom w postaci jakiś zmian w serwisie ...
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 568
x 2776

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Karol »

Tak. Zlikwidują :D
erkk
Użytkownik

[TVP1] Wiadomości

Post autor: erkk »

To, co zobaczyłem dziś o 19.30 to była jednym słowem masakra. Nie dość, że nie było żadnego nawet najmniejszego liftingu, wydanie było takie jak zwykle to jeszcze brak jakiegokolwiek materiału o 20 leciu, chyba że ktoś nim nazwie początek pierwszego wydania, zmieszane 4 czołówki i wczorajsze wyniki oglądalności.
Po tym wydaniu zostałem utwierdzony w przekonaniu, że nie warto oglądać Wiadomości.
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator

[TVP1] Wiadomości

Post autor: MazowszeSercePolski »

Po tym wydaniu bez zastanowienia przestanę oglądać wiadomości.
Nigdy żaden serwis tak mnie nie zawiódł :(
Nie było nawet wzmianki o powstawaniu wiadomości o kulisach przygotowywania reportaży.Nic.Tylko pochwalili się wynikiem oglądalności z wczorajszego wydania jak by to kogoś obchodziło.Naprawdę dziwię się,że wciąż mają tyle widzów.
Obrazek
michal
VIP Expert
x 5
x 18

[TVP1] Wiadomości

Post autor: michal »

Ja to jednak materiałem nazwę, ale kompletnie się na nich pod tym względem zawiodłem. Na żaden lifting ani tym bardziej zmiany oprawy nie liczyłem, ale liczyłem na to że zdecydowanie więcej powiedzą o historii programu. W poprzednich latach okolicznościowe materiały były o wiele lepiej zrobione. Mogliby pomyśleć o pokazaniu pracy redakcji od tzw. "kuchni", wywiadach z dawnymi i obecnymi twarzami "W" itp. Ale cóż, stało się. Szkoda tylko że na przykład węgierska MTV potrafiła uczcić urodziny swojego programu informacyjnego o niebo lepiej o czym kiedyś już rozmawialiśmy. A co do wypowiedzi @erkk to się nie zgodzę. Uważam że warto oglądać "W", a dzisiejsze wydanie wyłączając wspominany materiał było bardzo ciekawe i uważam ze jednak warto ich oglądać.
Zainteresowanych zapraszam do obejżenia wspominanego materiału. http://www.youtube.com/watch?v=WrsKafOAz_w
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Paweł Ciupak »

A ja tylko chciałbym zaznaczyć wszystkim zawiedzionym, że 99% widzów „Wiadomości” całkowicie nie interesuje to, czy mają one 20 lat, ani to że dzisiaj jest rocznica.
Obrazek
erkk
Użytkownik

[TVP1] Wiadomości

Post autor: erkk »

Moim zdaniem i tak Wiadomości są marne. Jak zobaczyłem ten wyrób materiałopodobny to myślałem, że padnę ze śmiechu... Co do pozostałych informacji to ich przygotowanie, ani treść za bardzo nie przyciągnęły mojej uwagi. Znacznie chętniej oglądam Wydarzenia.
Pawrzes
Użytkownik

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Pawrzes »

Jednym słowem ŻENADA... Nie spodziewałem się fety z powodu sytuacji w Wiadomościach ale też nie spodziewałem się aż tak skąpego materialiku... To już na TVP Info było o okrągłej rocznicy dużo więcej - materiały wspomnieniowe i wywiad ze Snopkiewiczem...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 568
x 2776

[TVP1] Wiadomości

A co niby ma być w tym materiale, skoro nie ma czego świętować? Zresztą praktycznie co roku mówi się o tym samym, pokazuje ciągle te same zdjęcia ze "starych" lat... Ileż można.
Pawrzes
Użytkownik

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Pawrzes »

To była okrągła rocznica a taka zdarza się raz na 10 lat...
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator

[TVP1] Wiadomości

Post autor: MazowszeSercePolski »

Dokładnie,a nie wiadomo ile jeszcze lat (lub miesięcy) Wiadomości zostaną na antenie.Może to była ostatnia taka okazja.Pozatym na 18-lecie (mimo,że rocznica nie była okrągła) ukazał się reportaż,nawet jest gdzieś na youtube...
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 568
x 2776

[TVP1] Wiadomości

Co do "Wiadomości" to nie ma większych wątpliwości odnośnie ich pozostania na antenie. TVP może spadają wpływy z abonamentu, ale ratunkiem na to jest jedynie reorganizacja spółki, w tym nadawanych programów. Bankructwo spółce grozi, ale w obecnej formie działania. Generalnie nawet utrata płynności finansowej Telewizji Polskiej nie oznacza przerwania emisji - na wszystko jest jakaś rada. Ale to już zależy tylko od osób, które tam zarządzają.

"Wiadomości" nie są programem niedochodowym, bowiem przynoszą największe zyski z reklam z całego dnia, przez co zarabiają na siebie. Finansowy problem dotyczy reszty programów - szczególnie misyjnych. Program informacyjny też niby jest misyjny, ale przy pomocy reklam można go utrzymać, tak jak robią to stacje komercyjne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”