[TVP1] Wiadomości

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 26
x 52
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Ama18 » 21 gru 2009, 19:37

Dzisiaj "Wiadomości" powróciły do prowadzenia na siedząco. Ponadto drobnym modyfikacjom poddano scenografię, m.in. stół został "przyciemniony", w miejsce telewizorów na czerwonej ścianie pojawiły się podłużne ekrany.

Dziwnie ogląda się "siedzące Wiadomości" (przynajmniej u Kraśki, wydaje się, że ma ponad 2 metry wzrostu ;) ), ale zawsze wolałem je od "amerykańskiego show" na stojąco. Choć i tak cały czas czekam na głębsze zmiany - w kadrze prowadzących (choć po przyjściu Ziemca sytuacja będzie nieco lepsza), jak i ogólnej poprawy jakości programu; o "obiektywności" nawet nie piszę.
0 x
michal
VIP Expert
x 5
x 12

[TVP1] Wiadomości

Post autor: michal » 21 gru 2009, 19:42

Warto dodać że wydania o 12:00 i 15:00 nie zaczynają się główną czołówką tylko czołówką fleszy. Osobiście jestem z tego powodu wściekły z powodu powrócenia "W" do formuły prowadzenia na siedząco. Już nie raz pisałem że jestem zwolennikiem tej formuły i nadal uważam że to świetny pomysł, a takie prowadzenie na siedząco nie dość że odbiera dynamikę i ogólnie mówiąc atrakcyjność i wyróżnianie serwisu. Nie wiem jak wy, ale ja chyba od dziś mimo tego że za dużych zastrzeżeń pod względem merytorycznych nie mam przestanę ten serwis oglądać.
0 x
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Paweł Ciupak » 21 gru 2009, 20:02

Ama18 pisze:Dzisiaj "Wiadomości" powróciły do prowadzenia na siedząco.
No i Kraszko porzucił marzenia o hamerykańskości. Swoją drogą widać, że mu było to nie w smak, jako że zakończył „Wiadomości” słowami mniej więcej „Zapraszamy jutro… [sekunda przerwy] przy tym stole”.
Dziwnie ogląda się "siedzące Wiadomości" (przynajmniej u Kraśki, wydaje się, że ma ponad 2 metry wzrostu ;) )
No, w wydaniu Kraśki to szczególnie.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator

[TVP1] Wiadomości

Post autor: MazowszeSercePolski » 21 gru 2009, 20:06

No i brawo!
Teraz może wiadomości znowu będą dobrym programem informacyjnym.
Nie to,że mam coś do stania,ale szczerze mówiąc trochę mnie już to drażniło.
0 x
Obrazek
erkk
Użytkownik

[TVP1] Wiadomości

Post autor: erkk » 21 gru 2009, 20:24

Nie oglądałem Wiadomości od początku, ale włączyłem i tak patrzę, że dziwne kadrowanie. Kraśko wygląda jakby prowadził serwis na siedząco, a potem, gdy zobaczyłem, że rzeczywiście to aż mnie zamurowało...
Wspomniane zmiany w scenografii co prawda mogą być, ale powinni się postarać o jakieś głębsze zmiany i w studio i w grafice. Szkoda, że nie ma dawnych ozdobników, bo aż się proszą... Ale ogólnie wrażenie pozytywne :)
0 x
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 10
x 21
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Kamil » 21 gru 2009, 20:43

Pomyślcie kto tam wraca do nich...
Krzysztof Ziemiec... a on chyba za bardzo stać nie może.
Myślę, że to też był jeden z pretekstów dla których zmienili "Wiadomości".
0 x
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

[TVP1] Wiadomości

Post autor: TiM » 21 gru 2009, 21:16

No nie powiem. Wygląda ciekawie. Szkoda tylko, że stół jest tak bardzo oddalony od monitorów i videowall'a. Te pierwsze, ledwo co widać.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2054
x 825

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Trzeciak » 22 gru 2009, 0:00

Oglądałem dzisiejsze "Wiadomości" na siedząco. Nawet fajnie im to wyszło. Z ciekawych rzeczy zauważyłem, że jest nowy podest na którym jest stół. Jeśli chodzi o grafikę - nie dokonano w niej żadnych zmian. Natomiast zawartość merytoryczna - nagonka na PO i promowanie prezydenta z PiS-em - nic więcej.
michal pisze:Warto dodać że wydania o 12:00 i 15:00 nie zaczynają się główną czołówką tylko czołówką fleszy. Osobiście jestem z tego powodu wściekły z powodu powrócenia "W" do formuły prowadzenia na siedząco. Już nie raz pisałem że jestem zwolennikiem tej formuły i nadal uważam że to świetny pomysł, a takie prowadzenie na siedząco nie dość że odbiera dynamikę i ogólnie mówiąc atrakcyjność i wyróżnianie serwisu. Nie wiem jak wy, ale ja chyba od dziś mimo tego że za dużych zastrzeżeń pod względem merytorycznych nie mam przestanę ten serwis oglądać.
@michal - te zmiany w wydaniach bocznych są tylko na dzisiejszy dzień - trwała modyfikacja scenografii, lotów kamerowych itp. A poza tym widać, że Kraśko i bez tego potrafi prowadzić w dynamiczny sposób.
Paweł Ciupak pisze:No i Kraszko porzucił marzenia o hamerykańskości. Swoją drogą widać, że mu było to nie w smak, jako że zakończył „Wiadomości” słowami mniej więcej „Zapraszamy jutro… [sekunda przerwy] przy tym stole”.
Te zakończenie to czysty zabieg PR-owy. A tak poza tym jak myślicie, dlaczego te zmiany wprowadzono. Ano im zaczęły i słupki oglądalności i udziały spadać,"Fakty" zaczęły wygrywać nad "W", więc zrobili sobie sondaże i znowu prezenterzy muszą siedzieć na swoich czterech literach. Jednak to tylko zasłona dymna - trzeba odwrócić uwagę od prezentowanych news-ów, a przede wszystkim od polityki.

Edit : Jeśli chodzi o wydania boczne, to prezenter siedzi tam, gdzie dawniej siedział prezenter "Sportu". W "fleszach" kadrowanie jest prostopadłe do stołu (tak jak w sporcie), a w wydaniach bocznych - równoległe do stołu - w tyłówce jest tyłówka "fleszu" i napisy końcowe.

A 24 grudnia po raz pierwszy po przerwie Krzysztof Ziemiec poprowadzi główne wydanie "Wiadomości". Program poprowadzi jeszcze 25 i 26 grudnia - poinformował Presserwis.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
x 1

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Peter Parker » 22 gru 2009, 19:59

Przed ostatnią informacją Piotr Kraśko usiadł za stołem prezenterskim. Czyżby wraz z powrotem Krzysztofa Ziemca nastąpił także powrót do siedzących Wiadomości?
0 x
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 55
x 52
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: SNOL » 22 gru 2009, 21:15

SŁUCHAM?! Przewiń stronę do góry... :>
0 x
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
x 1

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Peter Parker » 22 gru 2009, 22:52

Kurrr...czątko... :D Jeden dzień a tyle zaległości... ;] Przepraszam i dzięki Łukasz za zwrócenie uwagi ;]
0 x
Awatar użytkownika
dlukasz
Użytkownik
x 2
x 3

[TVP1] Wiadomości

Post autor: dlukasz » 23 gru 2009, 13:24

Jak informuje Press.pl http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=21113 od stycznia mają wrócić nocne wydania Wiadomości ok 23-24
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2054
x 825

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Trzeciak » 26 gru 2009, 23:32

Dziś po ponad 3 latach przerwy powrócono do czołówki "Sportu" z pomarańczowymi elementami - reszta została bez zmian.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
x 1

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Peter Parker » 27 gru 2009, 20:12

Najwidoczniej jakaś wpadka, bo pomarańczowych elementów w całej oprawie Wiadomości i w scenografii nie ma od czasu przejścia do nowego studia. Dziś czołówka Sportu poszła już bez tych elementów.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2054
x 825

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Trzeciak » 28 gru 2009, 23:30

Możliwe, bo w tym czasie jest emitowana zawsze świąteczna czołówka, która jest z pomarańczowymi elementami.

A teraz cyklu "Wpadki i wypadki" : "Literówki":
http://www.tvp.info/wiadomosci/wideo/28122009-1930 - fragment 24:02 - 24:08.

A co to? To dla "r" zabrakło miejsca? :D
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”