[TVP1] Wiadomości

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
woy
Użytkownik

[TVP1] Wiadomości

Post autor: woy » 05 mar 2010, 18:41

Dorota Wysocka-Schnepf nie poprowadzi już "Wiadomości" w TVP 1
http://media2.pl/media/62098-znana-dzie ... mosci.html

I wiadomości staczają się dalej. Odchodzi ostatnia osoba, którą byłem w stanie oglądać (od niedawna Ziemca jeszcze ). Teraz już nie muszę się martwić - o godz. 19:30 TVP1 nie istnieje dla mnie.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2054
x 825

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Trzeciak » 05 mar 2010, 23:20

Prędzej czy póżniej musiało do tego dojść (sama z resztą o tym powiedziała) . I tak już wystarczająco długo prowadziła. Szkoda tylko, że tak ją potraktowało całe kierownictwo. A to dla widza raczej nie będzie w miarę dotkliwe - po powrocie z urlopu macierzyńskiego i tak już coraz rzadziej pojawiała się w "W".
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
jack
Junior

[TVP1] Wiadomości

Post autor: jack » 11 mar 2010, 19:22

Mnie od zawsze irytuje prognoza pogody po Wiadomościach. Jest za mało szczegółowa. Powinni pokazywać regionami jak w Panoramie bo w końcu Wiadomości to główny serwis informacyjny TVP więc pogoda też powinna być bardziej szczegółowa. Nie ma pogody np. dla Zakopanego na tej mapie (a na wakacjach to by się przydała), nie ma także pogody dla innych dużych miast m.in.: Łódź, Lublin, Katowice, Bydgoszcz itd. po prostu zbyt ogólna ta mapa a nie wiedzieć czemu pokazują prognozę pogody na świecie.Nie informują dokładnie o pogodzie dla Polski a informują o pogodzie na świecie.
0 x
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
michal
VIP Expert
x 5
x 12

[TVP1] Wiadomości

Post autor: michal » 11 mar 2010, 23:15

Natomiast wczoraj www.rp.pl informowała, że według Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka zapowiedź "W" przed "Wieczorynką" wywołuje lęk u dzieci. W dodatku wystosował list do przewodniczącego KRRiT w tej sprawie. Więcej na ten temat tutaj: http://www.rp.pl/artykul/445206_Dzieci_ ... osci_.html
Osobiście uważam, że to "straszenie dzieci" jest przesadą. W dodatku te zapowiedzi są już od dobrych kilku lat i dotąd jakoś nie nagłaśniano tego problemu. Sam "Wiadomości" oglądam nieprzerwalnie od bardzo wczesnych lat mojego dzieciństwa i nigdy tragiczne informacje mnie nie przerażały. Zresztą do dziś tragiczne informacje nie wywołują u mnie napięcia, choć zapewne w tej kwestii jestem pojedynczym przypadkiem.
A co sądzicie o tej sprawie?
0 x
wislok
Obserwator
x 19
x 80

[TVP1] Wiadomości

Post autor: wislok » 12 mar 2010, 16:04

Moim zdaniem dużo ważniejsze jest to ile ta wieczorynka trwa,bo widziałem przypadkowo wieczorynkę we wtorek po skokach i nie wiem czy trwała 12 minut. Ja podobnie jak Michał oglądam wiadomości od bardzo dawna i nie byłem nigdy jakoś strachliwy na materiały się tam pojawiające. Zresztą TVP nie sądzę,żeby w fleszu emitowała jakieś drastyczne sceny.Po prostu pan rzecznik chce pokazać,że istnieje i zajmuje się pierdołami,nieistotnymi dla dzieci.
0 x
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2054
x 825

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Trzeciak » 12 mar 2010, 19:08

Zgadzam się z tym, że Rzecznik Praw Dziecka przesadził. Ale warto zwrócić uwagę na manipulacje, jakie się dzieją w "Wiadomościach". Pokazują teraz czarną stronę Polski, co jest typowe dla PR-a PiS-u. Gdy oni rządzili, to w kampanii pokazywali, jak świetnie się Polska rozwija, a jak są w opozycji, to "pokazują" jak PO zdegradowała Polskę, i jak Polacy są nieszczęśliwi. O tym mówiła nawet sama Dorota Wysocka-Schnepf.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Paweł Ciupak » 12 mar 2010, 20:21

3q33 pisze:Pokazują teraz czarną stronę Polski, co jest typowe dla PR-a PiS-u.
A ja teraz czekam, aż ktoś wyskoczy z twierdzeniem, że to, że w pogodzie zapowiadali na następny dzień deszcz to też sprawka tego złego PiS-u, PR-u, Karnowskiego i masonerii.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 10
x 21
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Kamil » 12 mar 2010, 22:05

Uważam, że list Rzecznik Praw Dziecka ma naprawdę sporą rację.
Powinien obowiązywać jakiś okres ochronny dla maluszków i dzieci, które czekają na dobranockę.
Flash, nie jest zły, ale chodzi o to aby nie opatrywać go nadmiernie drastycznymi zdjęciami.
0 x
wislok
Obserwator
x 19
x 80

[TVP1] Wiadomości

Post autor: wislok » 16 mar 2010, 16:34

A ja coraz chętniej oglądam wiadomości i jak widzę robi to wiele osób,bo oglądalność wzrasta,a nie spada. Moim zdaniem TV właśnie powinna mówić o trudnych tematach,przykrych sprawach.Ja rozumiem,że wszyscy wszędzie widzą politykę(obsesja ) ,ale np. problem osób niepełnosprawnych z pracą jest od chyba zawsze i takie materiały mogą przynieść korzyści tym osobom,zmieni się może choć trochę postrzeganie takich osób albo materiał był o meźczyznie 20-paroletnim ,który miał niedotlenienie mózgu i matka zajmuje się nim 24 h na dobę,ojciec ma I grupę inwalidzką a rodzina otrzymuje tylko 150 zł zasiłku pielęgnacyjnego+20 zł zapomogi.. Raz,że ten materiał może pomóc konkretnej rodzinie,to dwa może ludzie przejrzą na oczy i zobaczą jaka jest sytuacja osób niepełnosprawnych i ich rodzin,bo ludziom się wydaje jakie to niby kokosy rodziny dostają z faktu niepełnosprawności i wiem o czym mówię. Ale dla niektórych to polityka,choć słowa o polityce nie ma. Żałosne.
0 x
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 10
x 21
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Kamil » 16 mar 2010, 17:59

Wczoraj oglądałem Wiadomości i nie mogę nadziwić się obiektywności i dociekliwości reportera w jednym materiale. Jakaś tam firma X przygotowała jakiś superhelikopter Y na licencji z USA. Reporter z "Wiadomości" podał, że w najbliższym czasie armia nie dostanie żadnego z nowych śmigłowców W Faktach TVN na ten sam temat była przeprowadzona rozmowa z rzecznikiem wojska czy czegoś tam, który powiedział, że w tej sprawie zostanie rozpisany przetarg.
Czy tak trudno było tam podejść, ew. zadzwonić? Wydaje mi się, że to dziennikarskie ABC.
Tego niestety chyba zabrakło i postanowiono brak rzetelności zastąpić fragmentami jakiegoś filmu w materiale.
Żenada.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2054
x 825

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Trzeciak » 20 mar 2010, 19:40

Na początku dzisiejszego głównego wydania "Wiadomości" miała miejsce dość nieznaczna, jednakże ciekawa wpadka. Gdy był widok na miasto i pierwsze sekund lotu kamerowego na lewym dolnym rogu był wyświetlany czarno-biały zegar (który jest używany podczas żałoby). Na szczęście tuż na początku lotu kamerowego zegar szybko zmieniono na właściwy (kolorowy).

EDIT: Wpadki i chochliki coś dziś trzymały się "Wiadomości". Pod koniec programu miała miejsce awaria lotu kamerowego, w wyniku czego podczas napisów końcowych był widok na studio taki sam jak podczas przerywnika. A w "Sporcie" po "Wiadomościach" była awaria greenboxa (za prezenterem zamiast grafiki była zielona ściana).

http://www.tvp.info/wiadomosci/wideo/20 ... 25/1427831 - to wczorajsze "Wiadomości" jak ktoś wczoraj nie widział.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
DAWIDKI
Obserwator

[TVP1] Wiadomości

Post autor: DAWIDKI » 21 mar 2010, 13:12

3q33 ale przed zepsuciem greenboxa Kurzajewski byl pomarańczowy
0 x
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 26
x 102

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Kamilo » 21 mar 2010, 19:43

Najpierw TVP Info udowodniło swój obiektywizm, teraz kolej na "Wiadomości". Program zaczął się od... Justyny Kowalczyk. Później dopiero nadano materiał Marka Pyzy, z którego można się było dowiedzieć tylko, że debata była nudna i przewidywalna, że nic nie wniosła i że taka być miała. Przywołano jedno przejęzyczenie Nowaka, podając, że moderatorzy zaliczali wiele wpadek, że było wielkie kolesiostwo, a materiał Pyza zakończył stwierdzeniem, że Nowak nie ma racji mówiąc o tym, że ta debata coś wniosła. Ogólnie jakbym słuchał posłów PiS...
0 x
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 10
x 21
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Kamil » 21 mar 2010, 19:50

Świetnie - oby tak dalej.
Nie dość, że wpływy z abonamentu spadają, to oni jeszcze robią sobie cyrki z TVP.
Najpierw platforma satelitarna, teraz Agencja Informacji.
Cudownie, cudownie.
0 x
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 10
x 21
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Kamil » 30 mar 2010, 10:38

Małgorzata Wyszyńska została zwolniona z "Wiadomości".
Podobno została uznana za nijaką w badaniach wizerunkowych.

Pamiętacie? Kiedyś w taki sposób potraktowano Marcina Leśkiewicza.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”