[TVP1] Wiadomości (1989-2023)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

Re: [TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Dobrze mi się wydawało - trzy tygodnie i spadek ponad 400 tyś widzów
http://[link zakazany]/m/artykul/wi ... tys-widzow
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2027
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 578

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

To niedługo chyba powtórki "Kiepskich" będą notowały wyższe wyniki.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

polajt2 pisze:
kossa pisze:Oby tylko w '// nie zajmowali się tematyką chorych ludzi, jakiś dramatów nieszczęść, bo to nie jest do tego program.
Stety lub nie, ale takie ludzkie historie (chłopiec bez nóg, który przebiegł świat; niewidomy, który przejrzał na oczy) przyciągają najwięcej widzów...
Ze słowem "najwięcej" przesadziłeś ;) . Wyniki telemetryczne pokazują, że spadek był stosunkowo niewielki.
We wrześniu Wiadomości przyciągnęły o 125 tys. widzów mniej (porównanie rok do roku, 4+), podobny spadek (a nawet większy- 175 tys.) miały Fakty, w których dosyć często pojawiały się "łzawe historie". W październiku "W" straciły 115 tys., a Fakty 380 tys., w listopadzie "W" miało o 50 tys. więcej widzów, a Fakty o 180 tys. mniej. Największy spadek po zmianach Wiadomości zaliczyły w grudniu, bo główne wydanie straciło aż (a może tylko) 340 tys. widzów. Spadki zaliczyły wtedy również Fakty (220 tys.), Wydarzenia (110 tys.) oraz Panorama (70 tys.).
Średni spadek 130 tys. przy 3,5 milionowej widowni jest naprawdę niewielki i mógł zostać spowodowany np. przez pogodę.

Odchodząc od "suchych danych", jestem osobą, która w październiku przerzuciła się z Faktów na Wiadomości, m.in. z powodu ograniczenia do minimum tematów na temat ludzkich dramatów. Czytając opinie innych użytkowników forum, odnoszę wrażenie, że mają podobne zdanie jak ja: od "łzawych historii" są programy: Puls Polski, Telekurier itp., a w Wiadomościach powinny być materiały z kraju (głównie polityka), świata, o tematyce ekonomicznej i w mniejszym stopniu o sprawach społecznych.

Od połowy stycznia oglądam Wydarzenia :) - po trzech nieudanych próbach dobrnięcia do końca wydania "W". Materiały nowych prezenterów są o wiele gorsze (technicznie) od tych z ośrodka regionalnego (TVP3 Wrocław) :o . Jednak gwoździem do trumny był reportaż o Trybunale Konstytucyjnym. Po 10 sekundach temat zmienił się na "wina PO" (nie neguję tego), po kolejnych 40 pojawiło się grzebanie w drzewach genealogicznych polityków PO, a na koniec tekst, że Niemcy naśmiewają się z Premiera, Prezydenta i Prezesa PiS- tutaj fragment jakiegoś satyrycznego programu (tak jakby Szymon Majewski nigdy nie naśmiewaj się w swoim programie z Amerykanów, Rosjan czy Niemców ;) ). Temat Trybunału dogłębnie przeanalizowany...
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Dziś już wszędzie piszą o tych wynikach i dobrze -nie dziwią mnie chciałbym by dalej spadały, kiedyś zwykle część W oglądałem, teraz nie chce przykładać ręki do tego czegoś. Jedynie co to szkoda mi , że do tej "Dobrej" zmiany dołączył Adamczyk i firmuje to swoja twarzą.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Minął prawie miesiąc i otrzymaliśmy konkretniejsze dane... chociaż nadal nie ferowałbym wyroków. Jak w lutym nadal będzie spadać to będzie można powiedzieć coś o preferencjach widzów ;)

Za to wiem, jaka będzie ewentualna riposta - przecież Wiadomości nadal przed Faktami, ale porównując TVP1 do TVN. Według mnie jest to założenie nieuczciwe, bo w wynikach oglądalności audycji zawsze powinno się liczyć wszystkie możliwe źródła odbioru, a nie tylko główną antenę. Może kiedyś będzie doliczana oglądalność z Internetu (wszak Wiadomości są tam emitowane na żywo), ale precyzja takiego pomiaru nie byłaby jeszcze wysoka.
Kainróg
Obserwator
Posty: 590
Rejestracja: 22 lis 2009, 15:24
x 2
x 20

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kainróg »

To naprawde spory spadek. Fakty za to w ostatnim tygodniu zdobyły przewagę nad Wiadomościami i to powinno dac od myslenia. Nie sądze aby jakos gwałtownie dalej ta oglądalnośc spadała. Po prostu Ci którzy nie tolerują oprogramu w obecnej formie przestali go oglądać i przeszli do konkurencji. Reszta jesli już ogląda to będzie oglądała dalej.
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Styczeń 2015 - 4,1 mln
Grudzień 2015 - 3,7mln
Styczeń 2016 - 3,7mln
Narracja mainstreamu: Wiadomości straciły w styczniu 410 tys. widzów #alejaja
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Rok do roku jest jednym z najlepszych metod porównywania danych, a na pewno lepszym niż miesiąc do miesiąca (różne święta, wydarzenia, długość dnia itd.).
Rightstreamowi polecam porównanie półroczne: w lipcu 2015 Wiadomości miały 2,6 mln widzów, w stosunku do stycznia 2016 wzrost o 1,1 mln ;) .
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

Re: [TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Wiesz oni spadek nazywają wzrostem - po prostu śmiać się czy płakać :)
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert
Posty: 1518
Rejestracja: 07 maja 2012, 7:01
x 60
x 161

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz44 »

Brawo brawo @M@rcin. Myślałem, że mniej czasu ci zajmie napisanie takich bredni. :)
Wiadomości w Grudniu miały 3,7 miliona widzów, ale tutaj jest mała poprawka. Fakty również ze spadkiem widowni. :)
A sytuacja w Styczniu: Wiadomości 3,7 miliona fakt, ale Fakty już prawie 3,7 miliona widzów. :) Czyż nie piękna statystyka? :)
Przypomnę że ostatnim razem Fakty wyprzedziły Wiadomości właśnie za czasów panowania pana Karnowskiego. :) Widzę że koło się ponownie zatacza. :) Więc niestety argumenty mówią same za siebie.
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Warto przeczytać- o tematach tabu w Wiadomościach

http://wyborcza.pl/1,75968,19573459,w-w ... a_Wyborcza
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Jaki temat tabu, jak sam słyszałem w "\\" o dotacji dla szkoły Rydzyka.

Ciekaw natomiast jestem, czy "Fakty TVN" poinformowały o teczce Dukaczewskiego.
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Ale czy mówili o tym, że nie znaleźli sposobu przekazania tych pieniędzy na szkołę, więc przekażą je na odwierty geotermalne?
Conan
VIP Expert
Posty: 901
Rejestracja: 30 lip 2008, 8:12
x 6

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Conan »

W sprawie odwiertów nie ma oficjalnej decyzji, a są tylko doniesienia Radia Zet o trwających negocjacjach. W przypadku 20 milionów na szkołę były konkrety czyli poprawka do budżetu.
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Poprawka, którą musieli wycofać, bo ani Ministerstwo Kultury, ani Ministerstwo Nauki nie chciały dać kasy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości