[TVP1] Wiadomości (1989-2023)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1534
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 250
x 520
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

polajt2 pisze:PARKIET W NOWYM STUDIU WIADOMOŚCI !!! Wiedziałem, że się nie zawiodę. Będzie Ameryka!
No zobaczymy jaka to będzie "Ameryka" jak przyjdzie co do czego i wydanie będzie prowadzić Danuśka . ;) Nie żebym jej nie lubił, może to uczucie bardziej z sentymentu z dzieciństwa, ale jakoś tak jednak drżę o to jak miałaby chodzić po studiu lub odnajdywać się w studiu wirtualnym. Ciekaw też jestem jak reszta prezenterów się w tym odnajdzie. Chyba, że zastosują zupełnie inną formułę, np. reporter danego materiału w studiu będzie na żywo przedstawiał słupki lub jakieś wizualizację, a prezenter będzie siedział i się przyglądał. To swoją drogą też byłoby niegłupie rozwiązanie, a jednocześnie chyba "takie ładne, amerykańskie". :D
polajt2
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 sty 2016, 13:59
x 20

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: polajt2 »

Janek, możesz podać link do informacji, że prezenter w nowych "Wiadomościach" będzie chodził po studio, które ma być wirtualne. Chyba gdzieś mi to umknęło...
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1534
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 250
x 520
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

A to był jakiś taki artykuł? Nie było, to przecież tylko nasze tutaj spekulacje. ;)
Newsfreakguy
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2018, 11:50

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Newsfreakguy »

Widzę, że bawimy się w detektywów. Ja też się łapię na tym, że oglądam te zdjęcia "pod lupą".
Zauważyliście na 1. zdjęciu (niebiesko-białe) te odbijające się po lewej stronie paski?
W środku są biało-czerwone...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Coś tam rzeczywiście widać. ;)
pulkownik pisze:
Trzeciak pisze: Przy okazji widać, że dominującym kolorem w nowej oprawie - podobnie jak to ma miejsce od 2004 roku - będzie niebieski. :)
Gdzie to widać? Bo to, że w studio akurat włączono niebieskie oświetlenie, nie świadczy o niebieskiej oprawie (vide: Wydarzenia, TVP Info).
Myślę, że nie przez przypadek Olechowski dał takie zdjęcia w takim oświetleniu. Poza tym nowe studio - zgodnie z umową z Platige Image - ma być kompatybilne z oprawą. ;)
janekpogwad pisze:
polajt2 pisze:PARKIET W NOWYM STUDIU WIADOMOŚCI !!! Wiedziałem, że się nie zawiodę. Będzie Ameryka!
No zobaczymy jaka to będzie "Ameryka" jak przyjdzie co do czego i wydanie będzie prowadzić Danuśka . ;) Nie żebym jej nie lubił, może to uczucie bardziej z sentymentu z dzieciństwa, ale jakoś tak jednak drżę o to jak miałaby chodzić po studiu lub odnajdywać się w studiu wirtualnym. Ciekaw też jestem jak reszta prezenterów się w tym odnajdzie. Chyba, że zastosują zupełnie inną formułę, np. reporter danego materiału w studiu będzie na żywo przedstawiał słupki lub jakieś wizualizację, a prezenter będzie siedział i się przyglądał. To swoją drogą też byłoby niegłupie rozwiązanie, a jednocześnie chyba "takie ładne, amerykańskie". :D
Może warto pomyśleć o duetach prezenterskich? ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
bastus18
Junior
Posty: 1021
Rejestracja: 23 sty 2014, 7:17
Lokalizacja: Kraków
x 6
x 32

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bastus18 »

janekpogwad pisze:
polajt2 pisze:PARKIET W NOWYM STUDIU WIADOMOŚCI !!! Wiedziałem, że się nie zawiodę. Będzie Ameryka!
No zobaczymy jaka to będzie "Ameryka" jak przyjdzie co do czego i wydanie będzie prowadzić Danuśka . ;) Nie żebym jej nie lubił, może to uczucie bardziej z sentymentu z dzieciństwa, ale jakoś tak jednak drżę o to jak miałaby chodzić po studiu lub odnajdywać się w studiu wirtualnym. Ciekaw też jestem jak reszta prezenterów się w tym odnajdzie. Chyba, że zastosują zupełnie inną formułę, np. reporter danego materiału w studiu będzie na żywo przedstawiał słupki lub jakieś wizualizację, a prezenter będzie siedział i się przyglądał. To swoją drogą też byłoby niegłupie rozwiązanie, a jednocześnie chyba "takie ładne, amerykańskie". :D
Danuta Holecka kompletnie nie nadaje się do prowadzenia głównego programu informacyjnego Telewizji Polskiej. Darze ją dużą sympatią, też chyba z sentymentu, ale z całym szacunkiem dla niej, ale powinna zająć się prowadzeniem Ziarna, a nie przeprowadzaniem wywiadów z najważniejszymi osobami w polskim życiu publicznym. Dziwne akcentowanie, odruchy, drygi i inne uśmiechy (czy wręcz przeciwnie), sprawiają, że do Wiadomości o 19.30 zupełnie się nie nadaje. Wyraźnie odstaje z trójki prowadzących, którzy radzą sobie, zresztą, bardzo dobrze. W miejsce Pani Holeckiej widziałbym Edytę Lewandowską; duży profesjonalizm, nienaganna prezencja. Myślę, że idealnie odnalazłaby się w zespole z Ziemcem i Adamczykiem.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19323
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2219
x 13431

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Lewandowska ze szczękościskiem? Chociaż... już wczoraj pokazała że dla stołka jest w stanie zrobić wiele ;)
Awatar użytkownika
Damian1998
VIP Expert
Posty: 2135
Rejestracja: 22 mar 2017, 22:09
x 1755
x 694

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damian1998 »

Nikt nie potrafi tak przeprowadzać wywiadów z jedynym i najjaśniejszym prezesem jak Danka :)
"Żeby Polska była Polską. Bądźmy razem z Telewizją Polską" AD 2021 - J. O. Kurski 🤡🤡
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

W miejscu Holeckiej przydałaby się Konarska albo Trzaskowska... to znaczy Trzaskalska które to idealnie sprawdzają w programach informacyjnych. Holecka tak ale tylko do wydań bocznych :)
Ostatnio zmieniony 13 paź 2018, 22:08 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nie Trzaskowska, a Trzaskalska. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert
Posty: 1518
Rejestracja: 07 maja 2012, 7:01
x 60
x 161

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz44 »

Wirtualne studio jest w tylnej części studia tylko. W studiu znajdą się również ekrany tylnoprojekcyjne.
Warto też odnotować, że w studiu pojawił się technocrane, który wzbogaci ujęcia ze studia. :)

Co do prowadzących Wiadomości. Obecnie nie ma nikogo na PP, który byłby w stanie prowadzić Wiadomości. Nawet jeśli miała być to Anna Popek. Szkoda że obecnie w tvp nie ma charakterystycznej i charyzmatycznej twarzy. Ziemiec to nie jest liga Durczoka czy Kraski. :)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1534
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 250
x 520
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Mateusz44 pisze:Wirtualne studio jest w tylnej części studia tylko. W studiu znajdą się również ekrany tylnoprojekcyjne.
Warto też odnotować, że w studiu pojawił się technocrane, który wzbogaci ujęcia ze studia. :)
Kolejne przypuszczenia czy już jakieś fakty? :)
Mateusz44 pisze:Co do prowadzących Wiadomości. Obecnie nie ma nikogo na PP, który byłby w stanie prowadzić Wiadomości. Nawet jeśli miała być to Anna Popek. Szkoda że obecnie w tvp nie ma charakterystycznej i charyzmatycznej twarzy. Ziemiec to nie jest liga Durczoka czy Kraski. :)
Nie ma, ponieważ charakterystyczne i charyzmatyczne twarze nie rodzą się ot tak - w twarz trzeba zainwestować. Durczok być może dalej by sobie wegetował w TVP Katowice, gdyby nie miał trochę ambicji, a w odpowiednim czasie Robert Kwiatkowski by na niego wprost nie postawił, dokonując niejako roszad w składzie prezenterów Wiadomości. Dodajmy, przedwyborczych roszad. ;) Wiadomości potrzebują świeżych twarzy, które dodadzą dynamiki temu serwisowi. Ja będę się cały czas upierać przy Tomaszu Wolnym, który moim zdaniem ma spore predyspozycje na bycie anchromanem. Pytanie tylko, czy TVP chce kreować kogoś wyrazistego na twarz Wiadomości. To z jednej strony pomaga serwisowi, ale z drugiej może w najmniej oczekiwanym zaszkodzić, gdy takiej gwieździe "odbije sodówa", albo po prostu nagle postanowi rozstać się z TVP. Ale cóż, bez ryzyka nie ma picia szampana. :)

Z kobiet w TVP jakoś nie widzę póki co nikogo, kto miałby Danutę Holecką zastąpić. Anna Popek, Agata Konarska? No nie żartujcie, one są zbyt mocno moim zdaniem kojarzone z luźniejszymi formułami niż Wiadomości. Edyta Lewandowska też nie pasuje do takiego grona, jest jakaś taka zbyt cicha, jakby bez własnego zdania i bez spontaniczności. Oczywiście, może się mylę tak szufladkując te panie, ale takie jest już moje zdanie, albo moja wyobraźnia jest zbyt ograniczona by sobie zwizualizować je w wieczornych Wiadomościach. ;) Trzeba szukać dalej, koniecznie w Ośrodkach Regionalnych, a nie uciekać się do łatwych transferów, które mogą w ogólnym rozrachunku przynieść więcej szkód niż pożytku.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19323
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2219
x 13431

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Jedyna osoba, która mogłaby ewentualnie awansować moim zdaniem, to Świtała. Nikogo więcej nie widzę z pań. No chyba że Marta Kielczyk ale to bardziej kwestia chęci bo myśle ze propozycję już dawno miała.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3403
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

A mnie się podoba styl prowadzenia Małgorzaty Świtały (Steckiewicz). Jest zimny w pewnym sensie, bez zbędnych emocji.
Dziennikarka posiada wyrazisty dobry głos. Jest dla mnie w nim coś takiego, że jak słyszę jakąkolwiek wiadomość a tv jest w tle od razu się na niej skupiam. To ryzykowna opinia, ale pewnie oglądałbym "Wiadomości" z jej prowadzeniem.
bastus18
Junior
Posty: 1021
Rejestracja: 23 sty 2014, 7:17
Lokalizacja: Kraków
x 6
x 32

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bastus18 »

Sposób prowadzenia przez Małgorzate Świtałe jest, moim zdaniem, zbyt chaotyczny.

Tomasz Wolny zamiast Holeckiej? Mielibyśmy męskie trio.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości