[TVP3] Dziennik Regionów / Echa Dnia

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[TVP Regionalna] Dziennik Regionów

Postautor: Medyk24 » 01 wrz 2014, 8:28

W dzisiejszym "Co niesie dzień" zapowiedziano, że dzisiejszy "Dziennik regionów" pojawi się w nowej scenografii.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Lord_info » 01 wrz 2014, 14:04

Sam nie wiem co o tym myśleć, ale tak wygląda zapowiedź nowej scenografii. Wygląda jak jakieś akwarium :D
Obrazek

Flesz głównego wydania tzw. "Dziennik regionów- tematy dnia" czytała Iwona Kutyna- czyżby dziś poprowadziła program?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: SNOL » 01 wrz 2014, 14:52

Kutyna jest lektorką krótkich wydań "Dziennika regionów", do tej pory nie miało to związku z prowadzeniem serwisu o 21.15. Swoją drogą, pamiętam jak nie wiedzieliśmy jeszcze, że poprowadzi "Zapraszamy na kawę", podejrzewałem, że głos z fleszy należy do Justyny Dżbik z Czwórki Polskiego Radia i TVP Warszawa.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 01 wrz 2014, 14:54

Wygląda to jak jakiś Matrix. :D
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert

Postautor: kossa » 01 wrz 2014, 19:08

Oby ten zap, który zapodał Lord_info, nie był prawdą :D. Wygląda mi to na jakiś greenbox, czy studio wirtualne...

Tak btw: Widział ktoś dzisiaj Raport z Polski po wakacyjnej przerwie? Od dziś (lub przynajmniej dzisiaj) był prowadzony w parze Urszula Boruch i Grzegorz Miśtal. I właśnie nie jest pewien, ale był prowadzony albo z greenboxa, albo blueboxa, albo z wirtualnego studia. Na pewno w nowej odsłonie (chociaż czołówka, belki i oprawa muzyczna ta sama),
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Spooky
VIP Expert

Postautor: Spooky » 01 wrz 2014, 19:14

kossa pisze:Oby ten zap, który zapodał Lord_info, nie był prawdą :D. Wygląda mi to na jakiś greenbox, czy studio wirtualne...

Z tego co pokazywali w Teleexpresie studio jest jak najbardziej realne.

kossa pisze:Tak btw: Widział ktoś dzisiaj Raport z Polski po wakacyjnej przerwie? Od dziś (lub przynajmniej dzisiaj) był prowadzony w parze Urszula Boruch i Grzegorz Miśtal. I właśnie nie jest pewien, ale był prowadzony albo z greenboxa, albo blueboxa, albo z wirtualnego studia. Na pewno w nowej odsłonie (chociaż czołówka, belki i oprawa muzyczna ta sama),

Widziałem najzwyklejszy greenbox, studio wirtualne czy bluebox - bo to wszystko to jedno i to samo. Blue i green różnią się jedynie kolorem tła, a pojęcia "studio wirtualne" wywodzi się chyba z pojęcia ruchów kamerowych w graficznym studiu 3D, tam też jest greenbox lub bluebox.
Gap Się | Gap Się News | Gap Się Extra
http://www.facebook.com/GapSieTV
http://www.youtube.com/GapSieTV
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert

Postautor: kossa » 01 wrz 2014, 20:46

Jak rozumiem to "nowe" studio, jest w tym starym miejscu, gdzie dotychczas była nadawany Dziennik Regionów? Czyli wychodzi, że Echa Dnia i Echa Dnia Komentarze również w nowej scenografii... Z tego co zauważałem, w krótkim urywku z TeX-a, to nie widziałem w studio monitorów/plazm na ścianach oraz wydaje mi się, że stół który stał pochodził uwaga ... z "Kawy czy Herbaty" z TVP1 , bądź ze studia oprawowego, które kiedyś służyło do zapowiedzi. Ale mogę się mylić co do stołu, nie jestem pewien na 100%.

Obrazek
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Lord_info » 01 wrz 2014, 21:03

Nowe studio/ scenografia ma swój debiut w programie Echa dnia.
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert

Postautor: Mateusz44 » 01 wrz 2014, 21:06

Czyli to studio jest w miejscu starego studia. Czy stare studio było dziś emitowane w jakimś programie?
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert

Postautor: kossa » 01 wrz 2014, 21:10

To jest to samo studio co wczoraj? Jakoś nie chcę mi się wierzyć, żeby tak szybko to wykonali. Moim zdaniem zmiana generalnie na minus. Jeśli jest to studio w tym samym pomieszczeniu co dotychczas, to chyba na siłę chcieli wprowadzić głębię, pewny rodzaj powiększenia optycznego przestrzeni. No mam nadzieję, że się obudzą na nowo i przywrócą poprzednie lub dokonają modyfikacji tego. Bo naprawdę ta "pikseloza" na tle gościa no i prowadzącego też (zależy jaki kadr) odpycha i ostro wali po oczach...

Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: SNOL » 01 wrz 2014, 21:11

"Echa dnia" to premierowy program w nowej aranżacji studia, dlatego jego zdjęcia zamieściłem w wątku o TVP Regionalnej.

@kossa: Wczoraj DR emitowano z blue- albo greenboxa.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Lord_info » 01 wrz 2014, 21:22

Z początku kiedy zobaczyłem studio PN2 to myślałem, że nic gorszego nie spotkam. Jednak na wizji ono się obroniło.
Tutaj stwierdzam, że ta scenografia jest wiele gorsza od PN2. Poprzednia wersja studia była ładniejsza. Zmiana na minus :(
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert

Postautor: kossa » 01 wrz 2014, 21:25

Jak dobrze, że w Info teraz nie serwują widzom takich "niespodziewajek" :D.

Obrazek
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

Postautor: TiM » 01 wrz 2014, 21:31

Okropne studio. Ono jest w miejscu poprzedniej scenografii? :/ Ogromna szkoda, bo studio Regionalnej mimo, że było małe, zostało świetnie zagospodarowane.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 02 wrz 2014, 16:13

Wszystko zabija beznadziejne tło. Kto wpadł na pomysł by umieścić zapikselowaną panoramę miasta - przecież to nie ma żadnej dynamiki. Na plus oczywiście stół, podświetlenia i ekran (widocznie wzięty z dawnego studia oprawy TVP1).
Pozdrawiam, Trzeciak

Wróć do „Serwisy informacyjne”