[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Dz
Obserwator

Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Post autor: Dz » 26 mar 2014, 1:53

SNOL pisze:W Faktach regularnie pojawiały się relacje opolskiego korespondenta, p. Henryka Wawera (obecnie wydawca "Kuriera opolskiego"). W archiwum Telewizji Wrocław jest ich pełno.
Ja pamiętam za to doskonale materiał w Faktach na temat uruchomienia ośrodka w Opolu, wówczas jeszcze jako filii nadającej w eter tylko kilka (?) własnych programów (serwisy info) tygodniowo.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 26 mar 2014, 2:03

Uwielbiam takie momenty, kiedy jednego dnia przez zupełny przypadek trafiam na dwa pozornie niezwiązane ze sobą fakty, które łączą się w całość. Otóż sprowokowany do znalezienia dawnych opraw Faktów na YT ponownie trafiłem na napisy końcowe z niebiesko-zielonych czasów. Gdzieś mi tam przemknęło "oprawa muzyczna: Piotr Dziubek", ale szczególnie się tym nie zainteresowałem.

Kilkadziesiąt minut później podczas oglądania kroniki 35. PPA dowiedziałem się, że... Piotr Dziubek to "autor muzyki teatralnej, muzyk, prywatnie mąż aktorki Magdaleny Kumorek". :) Taka ciekawostka.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Ter Akonian
Użytkownik

Post autor: Ter Akonian » 26 mar 2014, 22:24

No cóż, znam sprawy z pierwszej ręki, że tak powiem z osobistego udziału, pisanie, że Wrocław obsługiwał opolskie, to spore nadużycie, ale tak naprawdę, to bzdet bez znaczenia.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 01 kwie 2014, 10:46

Ale się cieszę, że nie zostało sknocone:
fb.com/FaktyTVPWroclaw pisze:W środę premiera czegoś nowego – to nie żart! Więcej zdradzimy na profilu po południu :)

Obrazek
Jest NAPRAWDĘ BARDZO DOBRZE, światowo - możecie mi wierzyć (nie przesadzam)! I to naprawdę nie primaaprilisowy żart. Jaram się jak pochodnia, bo zrealizowane jest fantastycznie (dodam, że zewnętrzna robota).
olona
Obserwator
Kontakt:

Post autor: olona » 01 kwie 2014, 16:23

fb.com/FaktyTVPWroclaw napisał:
Obrazek
Redakcja Faktów TVP Wrocław rozpoczyna produkcję i emisję nowego programu informacyjnego. „Eurofakty” w każdą środę o godz. 18.15. Zaczynamy już jutro!
Więcej: http://www.tvp.pl/wroclaw/14609004
Awatar użytkownika
ssszaman
Obserwator

Post autor: ssszaman » 01 kwie 2014, 16:38

To nie jedyna nowość w TVP Wrocław. Szykuje się wspólny program z wroclaw.pl, ale więcej powie pewnie SNOL.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 01 kwie 2014, 23:07

Kto chce zobaczyć tę rewelacyjną czołówkę autorstwa Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (CeTA), może to zrobić w ostatnim materiale "zwykłych" Faktów. Dla mnie takie połączenie BBC, "Wydarzeń" Polsatu i "Faktów" (ale TVN). Na szczęście zrobione lepiej niż ten ostatni. :)

Skoro już tak dużo o wrocławskich Faktach, to 1 kwietnia wiąże się jeszcze ze startem nowego cyklu: www.tvp.pl/nowosci-w-faktach-tvp-wroclaw/14609087 (przedostatni materiał^)

A info o wspomnianym przez ssszamana projekcie trafi pewnie niedługo do wątku o otv. Zdradzę tylko, że w pewnym sensie szykuje się rozszerzenie dla weekendowego "Nie przegap!".
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 02 kwie 2014, 21:22

SNOL pisze:Kto chce zobaczyć tę rewelacyjną czołówkę autorstwa Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (CeTA), może to zrobić w ostatnim materiale "zwykłych" Faktów. Dla mnie takie połączenie BBC, "Wydarzeń" Polsatu i "Faktów" (ale TVN). Na szczęście zrobione lepiej niż ten ostatni. :)
Całkiem niezła jest ta czołówka. Zastanawia mnie, czy TVP Wrocław nie mogła zainwestować w regionalną wersję grafiki przeznaczonej dla "Faktów"? Wydaje mi się, że nie byłoby zbyt kosztowne, gdyby zostało to utworzone w jednej konwencji. Tym bardziej, że wystarczyłoby jedynie zastąpić motywy unijne, elementami typowymi dla Dolnego Śląska.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: mateusz_71 » 02 kwie 2014, 21:38

Czołówka za długa, ileż można "kręcić się po Europie"... Program mógłby być prowadzony z jednego miejsca, a tło spokojne (okropnie wyglądało pierwsze wejście na Świdnickiej).
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 03 kwie 2014, 21:06

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu w wydaniach "Informacji lubuskich" o 18:30 i 22:00 obowiązuje krótsza wersja czołówki.
http://www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski/i ... 0/14638094
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 08 kwie 2014, 3:50

Szykują się kolejne wyjazdowe wydania serwisów:

TVP Warszawa rozwala system i codziennie od 22 do 27 kwietnia będzie emitować "Kuriery Mazowieckie" i "Wywiady Kuriera" z - kolejno - Niepokalanowa, Radomia, Płocka, Siedlec i Radzymina. Każdy serwis ma być wydłużony do 20 minut. Dodatkowo 26 kwietnia o 10.00 specjalny, godzinny serwis z Radzymina, a 27 kwietnia o 10.00 - "TKW" z Placu Piłsudskiego w W-wie. Tego samego dnia z tego samego miejsca także główne wydanie "TKW" o 18.30.

Nieco blado przy tych planach wypada TVP Wrocław, ale i tak jest nieźle, bo w "Faktach" okazją będzie nie tylko kanonizacja Jana Pawła II. Ale o tym więcej napiszę już niedługo.

Aaaa, zapomniałbym! Nowy projekt wrocławskiego otv jednak trafi do tego wątku. We wtorek rusza w pełni miejski program informacyjny - "Strefa Wrocław". To krótki informator z czterema / pięcioma felietonami przygotowywanymi wraz z redakcją miejskiego portalu www.wroclaw.pl. Nie znajdzie w nim miejsca chyba tylko polityka. Więcej: www.tvp.pl/14701019
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: zesepo » 08 kwie 2014, 8:38

Aż mi żal wchodzić do tego wątku... W TVP Gdańsk się albo nic nie dzieje albo za rzadko oglądam ;)

To samo studio, ci sami prowadzący (nie dotyczy morning-show :P Panoramy), niezatapialny p. Trus...
O wyjazdowych wydaniach nie marząc :)

Ostatnią zmianą były chyba tylko jakieś widoki w końcowych napisach, wraz z komentarzem.
FB wieje pustkami, choć a początku programu na pasku pokazują adres ich FB i link do TVP Stream.

Nie wiem czy nie mają kasy, sprzętu, możliwości czy im się zwyczajnie nie chce.
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert

Post autor: Lord_info » 08 kwie 2014, 18:33

Na zakończenie dzisiejszej "Panoramy" TVP2 Hanna Lis zaprosiła na 18:30 na regionalne serwisy informacyjne. Chyba nigdy takiej zapowiedzi nie było w głównych programach informacyjnych TVP.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 09 kwie 2014, 3:14

^ Ooo i to mi się podoba! "Za chwilę serwisy informacyjne w Telewizji Regionalnej"
zesepo pisze:W TVP Gdańsk się albo nic nie dzieje albo za rzadko oglądam ;) ...
Akurat poranne wydanie gdańskiej "Panoramy" bardzo lubię - przyznam, że kiedy miałem więcej czasu, oglądałem od czasu do czasu. Bardzo przyjemny program. Podobnie miałem z "Informacjami lubuskimi - dzień dobry". Za to "Dzień dobry, Warszawo!" (w przeciwieństwie do "Witaj, Warszawo!" TVN-u) mi nie podeszło, ale tu też zależy od prowadzącego.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert

Post autor: Maciek23 » 09 kwie 2014, 3:45

Moim zdaniem wydanie z 2 prowadzącymi powinno być wieczorem, wzorem amerykańskich stacji TV - podsumowanie najważniejszych informacji dnia :) Co do samego porannego programu to nie powinien się nazywać "Panorama Dnia" - ze względu na taką samą nazwę programu TVP Info - to raz, a dwa - nie ma informacyjnego charakteru, a bardziej idzie w stronę morning-show. Śmiało można by odwołać się do tradycyjnego tytułu "Dzień Dobry, tu Gdańsk". Fajnie, jakby kiedyś ten morning-show na antenę powrócił ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”