[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Post autor: SNOL » 28 sie 2008, 13:24

Bartellin pisze:TV Wrocław - Kasia Obara (Pogoda z 2002 r.)
A czasem ten fragment scenografii po lewej stronie nie był później wykorzystywany w "Tygodniku Moralnego Niepokoju"? Program był nagrywany w TVP Wrocław, a - jeżeli dobrze pamiętam - ekrany za prowadzącą Katarzyną Pakosińską właśnie tak wyglądały!

Przy okazji: Katarzyna Obara chodziła do Liceum Ogólnokształcącego nr XIII we Wrocławiu do klasy dziennikarskiej F (właśnie jestem w takiej samej klasie). Ten sam ogólniak skończył jeszcze jeden dziennikarz Telewizji Wrocław, Kacper Cecota.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Bartellin
Użytkownik

Post autor: Bartellin » 28 sie 2008, 15:48

michal pisze:A czy mógłbyś Baterllinie dać na video tą Pogodę z K.Obarą?
nie mam tego filmu
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator

Post autor: telefan » 28 sie 2008, 22:21

Nowa oprawa Teleskopu zadebiutuje o 16.45. Oto, jakie będą zmiany:program będzie (chyba)w tonacji biało-niebiekiej i będzie nadawany z przestronnego studia; będą wprowadzone kostki TVP Poznań.Oczywiście grafika i dźwięk (jeśli melodia w tle materiału o zmianach o 21.45 to oprawa muzyczna to ocenianiam na 5-).Ogólnie zapowiada się dobrze.Prosze o nagranie jutrzejszego wydania o 16:45.Dziękuje.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 29 sie 2008, 15:12

Słabiej wykonana kopia oprawy TVP Info... Dlatego z góry oceniam takie działanie jako porażkę, bo jestem przeciw centralizacji ośrodków regionalnych. Po pierwsze nie podobają mi się czołówki newsów gdzie użyte są takie "prymitywnie" wyglądające zarysy jakiś znanych dla miasta budowli. Po drugie ta czołówka sportu... Clipart jak z pakietu Office'98. O czcionkach użytych w czołówkach nawet nie wspomnę. Wydaje mi się, że minął już czas czcionek szeryfowych w czołówkach. Tym bardziej jak są mało subtelnie użyte.
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Paweł Ciupak » 29 sie 2008, 15:46

Heh, widać, że chcą chyba być świętsi od papieża – jak dla mnie wygląda to za mocno tefełpeinfowato i monotonnie. Już lepiej chyba wygląda tefałpeinfowatość w Szczecinie, chociaż raczej powinny ośrodki brać przykład z Warszawy, która ma swoją dystynktywną od TVP Info (i jednolitą, ale bez monotonii) oprawę.

(tylko nie oskarżcie mnie o warsowiocentryzm ;P)
Obrazek
Awatar użytkownika
Artu
Junior

Post autor: Artu » 29 sie 2008, 18:19

SNOL pisze:Teraz tylko mam nadzieję, że ktoś z Was nagra pasmo regionalne z Wielkopolski, będę wdzięczny. Jestem ciekaw, jak animacja wygląda na ekranie.
Ja postaram się nagrać, jak mi antena pozwoli (swojskie klimaty tego forum :D) i podeślę TiMowi (tutaj link do jego kanału ;)).
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 29 sie 2008, 20:17

Właśnie zobaczyłem nową oprawę Teleskopu i uważam że jest TRAGICZNA!!!! Jak można było wyrzucić pieniądze na taki hłam. Poprzednia oprawa była bardzo nowoczesna i świetna. A obecna to wielkie badziewie. Scenografia też pozostawia wiele do życzenia. Moim zdaniem ta zmiana zasługuje na wielką czerwoną PAŁĘ!
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert

Post autor: Maciek23 » 29 sie 2008, 21:57

Słabiej wykonana kopia oprawy TVP Info... Dlatego z góry oceniam takie działanie jako porażkę, bo jestem przeciw centralizacji ośrodków regionalnych. Po pierwsze nie podobają mi się czołówki newsów gdzie użyte są takie "prymitywnie" wyglądające zarysy jakiś znanych dla miasta budowli. Po drugie ta czołówka sportu... Clipart jak z pakietu Office'98. O czcionkach użytych w czołówkach nawet nie wspomnę. Wydaje mi się, że minął już czas czcionek szeryfowych w czołówkach. Tym bardziej jak są mało subtelnie użyte.
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 29 sie 2008, 22:24

Dziś Telewizyjny Kurier Warszawski znowu zmienił tło za prowadziącym.
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator

Post autor: telefan » 29 sie 2008, 22:36

Ogólne zmiany mogę ocenić na 3+.Belki, czołówki i studio średnia (chociaż belki oceniam na 2+), mapy pogody bez zmian, czołówka sportu bardziej by pasowała do programu ,,Kolejorz gol'' i ten napis ''wiadomości SPORT''.Muzyka z tyłówki i forszpanu Teleskopu pochodzi z tła flesza TVP3 z czasów czerwonego Kuriera.Plusy za muzykę z jingla pogody, jingiel reklam (trochę przypomina ten z czasów PTV) i kostki TVP Poznań
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 29 sie 2008, 22:40

Ta muzyka z forszpanu Teleskopu pochodzi jeszcze z przeglądu prasy Kawy czy herbaty z lat 2005-2006.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

Post autor: TiM » 29 sie 2008, 22:49

Rzeczywiście, po zapach nie wygląda to za dobrze. Mogli to bardziej dopracować, bo na razie wygląda to jak podrobiona oprawa glównego TVP INFO.
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: projektor.ols » 29 sie 2008, 23:05

michal pisze:Ta muzyka z forszpanu Teleskopu pochodzi jeszcze z przeglądu prasy Kawy czy herbaty z lat 2005-2006.
A mi się skojarzyła z czerwonym "Kurierem". ;)

Miałem okazję obejrzeć na razie czołówkę "Teleskopu" i ... na tym skończę na razie. Gorzej niż w ogólnej TVP Info. Jak już chcieli upodabniać się do TVP Info, to mogli chociaż logo przesunąć do lewego, dolnego rogu... Studio nie lepsze. Już tymczasowe lepiej wyglądało.

No ale cóż... Cała nadzieja teraz w "Informacjach" TVP Olsztyn! :lol: Ale po takiej profesjonalnej (może profesjonalszej - poprzednie były tragiczne) reklamie można się spodziewać, że olsztyński ośrodek nie wyda pieniędzy na marne (tak jak zrobiło to TVP Poznań) i zaprezentuje ciekawą oprawę graficzną (muzyczną już zaprezentowała i jest ciekawa). ;)

Może zostawię link do tej reklamy: http://pl.youtube.com/watch?v=hr_KMY6FAfk.
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 29 sie 2008, 23:32

Łeeee... Rzeczywiście okropne! Z tymi grafikami to jeszcze by się przeżyło, ale grafika ekranowa - masakra! Pasek identyczny jak do tej pory, belki, zegar, logo w rogu.... :| Studio też jakieś takie dziwne.
Jedyne, co mi się podoba (bo zazdroszczę), to własna oprawa TVP Poznań. Przydałoby się coś takiego i w lepszej wersji we Wrocławiu ;)
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Poland » 30 sie 2008, 21:17

Do paczki zmieniających się serwisów ośrodków dołączmy "Aktualności" z TVP Rzeszów gdzie zmiany będą w poniedziałek. Na stronie ośrodka jest już nawet pierwsza fotka z nowego studia :
Obrazek
Olsztynowi z kolei jak na razie nie działa artykuł ze zmianami w stacji.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”