[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Post autor: Kpc21 » 15 cze 2009, 16:53

TeleTydzień podaje, że Łódzkie Wiadomości Dnia będą tradycyjnie o 17:30. Ale w samym programie TVP Łódź pojawiła się jeszcze pozycja "Program lokalny" :) Czyżby planowali utworzyć swój jakiś pododdział? Raczej nei jest to prawdopodobne, a więc program jest błędny. Na WP pojawiła się wersja wg starych godzin.

Jeśli chodzi o TV Lubuską, to na WP także jest wg starych godzin, a TeleTydzień w wydaniu dla mojego regionu (TT ma kilka wydań różniących się ośrodkami regionalnymi, zauważyłem to, gdy kupiłem go będąc nad morzem, wtedy miał program zupełnie innych ośrodków) nie ma programu gorzowskiego.
0 x
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
janusz080
Obserwator

Post autor: janusz080 » 15 cze 2009, 19:26

Zapewne nie wiedzieli dokładnie jakie programy regionalne wyemitują, więc napisali ogólnie "Program lokalny"
0 x
Awatar użytkownika
embi
Junior
x 1
Kontakt:

Post autor: embi » 15 cze 2009, 23:18

Bydgoskie "Zbliżenia" także pół godziny wcześniej - o 17:30,
0 x
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 16 cze 2009, 17:47

W Telegazecie Łódzkiej w poniedziałek są Łódzkie Wiadomości Dnia 10-minutowe o 17:30 i normalne wydanie o 18:00.

-------------------------------------------------------------------

Oficjalne informacje ze stron internetowych ośrodków:
BIAŁYSTOK
http://ww6.tvp.pl/6007,20090616913611.strona
Zmiany w programie OTV Białystok
Najważniejsza dla widzów zmiana to wcześniejsza o pół godziny emisja głównego wydania programu informacyjnego OBIEKTYW. Od najbliższego poniedziałku lokalne wiadomości będziemy nadawać już o godz. 17:30 , zarówno na antenie regionalnej jak też równolegle w Programie 2.
BYDGOSZCZ
http://ww6.tvp.pl/6493,20090504903734.strona
LETNIA RAMÓWKA TVP BYDGOSZCZ
Ważną zmianą jest nowy czas emisji głównego wydania programu informacyjnego „Zbliżenia”. Od 22 czerwca „Zbliżenia” - najpopularniejsze źródło informacji w regionie - jeszcze szybciej. Główne wydanie już o 17.30; wcześniej spotkamy się z naszymi widzami o 16.45. Podsumowanie dnia, przegląd prasy i wiadomości sportowe, jak dotąd o 21.45. W zupełnie nowy sposób prezentować będziemy prognoze pogody. Rozpoczynamy współpracę z firmą, która do pokazywania prognoz wykorzystuje programy komputerowe, używane między innymi przez BBC. Oprócz tego odświeżeniu zostanie poddana oprawa graficzna serwisu.
GDAŃSK
http://ww6.tvp.pl/6481,20090614913155.strona
"PANORAMA"
Od 22 czerwca 2009 główne wydanie gdańskiego programu informacyjnego "Panorama", który wzbogacony został o nową oprawę graficzną autorstwa Katarzyny Urbanowicz i muzyczną - kompozycja Wiktora Niemiro, będzie można oglądać zarówno w TVP Gdańsk, jak i w TVP 2, pół godziny wcześniej o 17.30!
Pozostałe wydania "Panoramy" bez zmian, czyli o 7.45, 16.45 i wieczorne wydanie o 21.45.
LUBUSKIE
Informacja na stronie WWW pojawiła się:
http://ww6.tvp.pl/6479,20090618914199.strona
Wakacje na naszej antenie!!!
Uwaga! Zmieniamy godziny emisji Informacji Lubuskich. Zapraszamy na nie Państwa trzy razy dziennie. Główne wydanie już o godzinie 17.30, następne fleszowe o godzinie 18.00. Ostatnie o godz. 21.45. Natomiast sportowy flesz nadawany będzie od poniedziałku do soboty o godzinie 21.55. Zapraszamy!
KATOWICE
Brak informacji na stronie internetowej.
Wg programu na Wirtualnej Polsce będzie to wyglądać podobnie, jak w Łodzi. O 17:30 flesz Aktualności, a o 18:00 wydanie pełne.

KIELCE
Nie informują o porze nadawania Informacji, ale o zmianie czasu pasma TVP2.
http://ww6.tvp.pl/6596,20090615913406.strona
Zmiana czasu emisji pasma popołudniowego!!!
Drodzy widzowie, informujemy, że od poniedziałku 22 czerwca zmieniamy czas emisji popołudniowego pasma z godziny 18:00 na 17:30. Do 17:55 będzie można oglądać nas zarówno na antenie TVP INFO jak i TVP 2. Natomiast pasmo lokalne, nadawane dotychczas w godzinach 18:25 – 20:00 zostanie przeniesione na 17:55 – 19:30. Pozostałe godziny emisji pozostają bez zmian.
KRAKÓW
Na pasku:
Uwaga! Zmiana godziny emisji! Od 22 czerwca "Kronika" TVP Kraków będzie nadawana o godz. 17.30.
LUBLIN
Brak informacji na stronie internetowej.
Wg programu na WP - standard czyli cofnięcie Panoramy o pół godziny wstecz.

ŁÓDŹ
http://ww6.tvp.pl/6478,20090616913613.strona
Od 22 czerwca zapraszamy na dodatkowe, krótkie wydanie Łódzkich Wiadomości Dnia.
Codziennie, o godzinie 17:30.
Najważniejsze informacje w telegraficznym skrócie i "Pogoda na zdrowie".
Emisja równocześnie w TVP 2 i TVP INFO.

Od 22 czerwca w związku ze zmianami w ramówce TVP 2, można nas będzie oglądać za pośrednictwem tej anteny codziennie w godzinach od 17:30 do 18:00. Do tej pory były to godziny 18:00 – 18:30, pora emisji głównego wydania Łódzkich Wiadomości Dnia.
Z myślą o telewidzach, którzy z przyczyn technicznych mogą oglądać program Telewizji Łódź tylko w TVP 2, wprowadzamy dodatkowe wydanie ŁWD.
Pół godziny przed wydaniem głównym, emitowanym jak dotychczas w TVP INFO o godzinie 18:00, przekażemy Państwu - równocześnie w TVP 2 i TVP INFO - wszystkie najważniejsze doniesienia z Łodzi i regionu.
A więc ŁWD, podobnie jak TKW nie zmieniają pory emisji :)

OLSZTYN
Na stronie głównej:
Informacje
Od 22 czerwca główne wydanie programu "Informacje" o godzinie 17:30. Program nadawany będzie równocześnie na antenie TVP2 i TVP Info.
OPOLE
Informacja na stronie WWW pojawiła się:
http://ww6.tvp.pl/6483,20090618914135.strona
Letnie przyspieszenie
W okresie letnim zmieniają się godziny emisji głównego wydania Kuriera Opolskiego.
Od 22 czerwca będzie go można oglądać o godzinie 17:30 na antenie TVP2 oraz TVP Info.
POZNAŃ
Dodatkowo banner na stronie głównej i informacja na pasku.
http://ww6.tvp.pl/6390,20090526908831.strona
Od 22 czerwca br. "Teleskop" o 17.40
Od 22 czerwca główne wydanie „Teleskopu” będzie emitowane w TVP 2 o godz. 17.40 . Miejskie wydanie Teleskopu codziennie o godz. 18.00 w TVP INFO.
Czyli pojawi się podział na wydanie regionalne i miejskie. Taki podział był kiedyś w TVP3 Łódź.

RZESZÓW
Informacja na stronie WWW (na pasku) pojawiła się:
Od poniedziałku 22 czerwca główne wydanie "Aktualności" o godzinie 17.30.
SZCZECIN
http://ww6.tvp.pl/7298,20050608212718.strona
Kronika
Najświeższe informacje z regionu przekazujemy Państwu trzy razy dziennie.
O godzinie 8:45 - przekazujemy najświeższe poranne wiadomości, rozmawiamy z gośćmi, a także podpowiadamy o czym ciekawym warto przeczytać w regionalnej prasie.
Od 22 czerwca o 17:30 - główne wydanie Kroniki, a o 21:45 - wieczorne.
WARSZAWA
http://ww6.tvp.pl/6391,20090615913337.strona
Letnia ramówka TVP Warszawa
Letnia ramówka TVP Warszawa startuje 15 czerwca. W okresie wakacji będzie znacznie więcej informacji - programy informacyjne: Telewizyjny Kurier Warszawski i Kurier Mazowiecki będą dłuższe, czyli codziennie więcej informacji z życia stolicy i naszego regionu…
Ponadto w wakacje blok informacyjny TVP Warszawa (Kuriery, Sport, Pogoda) zmieni godzinę emisji – będzie się ukazywać o pół godziny wcześniej. Od 22 czerwca Kurier Mazowiecki ukaże się o 17.30, a Telewizyjny Kurier Warszawski o 18.00
Od 22 czerwca o 17:30 - główne wydanie Kroniki, a o 21:45 - wieczorne.
WROCŁAW
Oprócz informacji na stronie internetowej są też informacje na antenie, o wyjątkowo słabej jakości technicznej.
+ na stronie głównej wielką czcionką:
Fakty o 17:30
Od 22 czerwca główne wydanie Faktów o 17:30
Swoją drogą to ciekawe, dlaczego niektóre lokalne programy informacyjne nazywają się tak samo. Kronikę ma zarówno Kraków, jak i Szczecin, a Aktualności zarówno Katowice, jak i Rzeszów. Panorama za to występuje w TVP2 oraz w Gdańsku, a także w Lublinie jako "Panorama lubelska". No i oczywiście Fakty, które ma Wrocław oraz TVN (w Telewizji Wrocław ponoć ta nazwa była pierwsza).

-----------------------------------

KILKA ZESTAWIEŃ

Ośrodki z wydaniami głównymi o 17:30-18:00:
1. Białystok
2. Bydgoszcz
3. Gdańsk
4. Gorzów
5. Kielce
6. Kraków
7. Lublin
8. Olsztyn
9. Opole
10. Rzeszów
11. Szczecin
12. Wrocław
Kursywą oznaczyłem oddziały, które nadają dodatkowo flesz o 18:00.

Ośrodki z wydaniami głównymi dalej o 18:00:
1. Łódź
2. Katowice
Kursywą oznaczyłem oddziały, które nadają dodatkowo flesz o 17:30.

Podział na wydanie miejskie i regionalne:
1. Poznań (r. 17:40-18:00, m. 18:00-18:15)
2. Warszawa (r. 17:30-17:45, m. 18:01-18:17)

Ośrodki z wydaniami fleszowymi:
1. Gorzów
2. Katowice
3. Łódź

--------------

Edit:
Jakieś pół godziny temu udało mi się złapać w dającej się oglądać jakości TVP2 z Katowic (mieszkam na północ od Łodzi). W Aktualnościach oprócz zmiany czasu nadawania (a właściwie dodania wydanie fleszowego o 17:30) zapowiadają zmianę oprawy graficznej. Niestety niewiele z niej zobaczyłem (odbiór był ze strasznym śniegiem).

Obecnie Aktualności mają dobrą oprawę graficzną, jednak studio nie powala, jest to po prostu niebieskie tło (chyba, że to jest studio tymczasowe). Natomiast mapy pogody są po prostu tragiczne. Gorsze, niż w Warszawie. Jest mała mapka na 1/4 ekranu z zaznaczonymi 3 temperaturami i zachmurzeniami (rejon częstochowski, górnośląski i góry). Na następny dzień oddzielne mapki dla każdego regionu, z zaznaczonymi po 2 temperatury i zachmurzenia.
0 x
Awatar użytkownika
Nomik
Użytkownik

Post autor: Nomik » 21 cze 2009, 18:34

Dzisiaj juz o 18stej dyrekktor warszawskiego ośrodka mówił o nowej ramówce.
0 x
erkk
Użytkownik

Post autor: erkk » 21 cze 2009, 19:51

Dziś w Kronice o 18.00 pojawiła się szczegółowa zapowiedź zmian.
Pierwsze wydanie o 8.45 oczywiście z przeglądem prasy, gościem i pogodą będzie nadawane tak jak w ubiegłym roku z pleneru.
Wydanie drugie będzie o 17.30 z najważniejszymi informacjami.
Natomiast podsumowanie dnia o 21.45. Będzie trwało 20 minut i będzie prowadzone w parach.
0 x
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

Post autor: TiM » 21 cze 2009, 19:54

"kpc21, ja też za dużo nie widziałem, ale jeżeli się nie mylę, to nie zmienią oprawę Aktualności, tylko TVP Katowice. Myślę, że to będzie tylko lekka odnowa (w planszy rozpoczynającej emisję stary symbol pozostał, zmieniono tylko tło na ciemne i napis z lustrzanym odbiciem) i nowe jingle. Zresztą myślę, że nie ma potrzeby, żeby cokolwiek zmieniać w 'Aktualnościach''.
0 x
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

Post autor: Jacek_TVPinfo » 21 cze 2009, 20:53

Kpc21 pisze:[...]zapowiadają zmianę oprawy graficznej.[...]Obecnie Aktualności mają dobrą oprawę graficzną, jednak studio nie powala, jest to po prostu niebieskie tło (chyba, że to jest studio tymczasowe). Natomiast mapy pogody są po prostu tragiczne. Gorsze, niż w Warszawie. Jest mała mapka na 1/4 ekranu z zaznaczonymi 3 temperaturami i zachmurzeniami (rejon częstochowski, górnośląski i góry). Na następny dzień oddzielne mapki dla każdego regionu, z zaznaczonymi po 2 temperatury i zachmurzenia.
Zmiana dotyczy nie oprawy graficznej, dźwiękowej i oprawy STUDIA tylko ramówki i zmian w tzw. przerywnikach, czyli prezentacji programów TVP Katowice a także zmieni się graficznie sposób przechodzenia z pasma TVP Info na TVP Katowice jak i również reklam.
Z kolegą TiM-em się zgadzam bo tak to będzie właśnie wyglądało.
0 x
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 21 cze 2009, 21:07

No jeśli chodzi o zapowiedzi zmian w Łodzi, to niestety nie oglądałem, a w Internecie jeszcze nie ma.

A tej nowej oprawie TVP Katowice to jeszcze się przyjrzę oglądając internetowe wydanie Aktualności.

W TVP Łódź kombinowali wczoraj coś z telegazetą. Rano co jakiś czas telegazeta resetowała się i wyskakiwał domyślny układ kodera teletekstu (na 100 kolorowe pasy z komunikatem po niemiecku na środku, poza tym jeszcze dwie strony testowe później zamiast normalnej telegazety). W TŁ nie pojawiły się też wczorajsze ŁWD. Dzisiaj był napis "Wydanie wczorajsze nie pojawi się z powodu awarii".

Swoją drogą to Łódź powinna też wprowadzić jakąś oprawę graficzną, bo teraz własne (i niespójne z resztą oprawy ściągniętą z TVP Info, bo pomarańczowe) ma tylko belki pod zapowiedziami.

----------------

Edit:
Tak sobie patrzę na różne serwisy regionalne w związku ze wzmiankami o zmianie ramówki.

I w Obiektywie białostockim podczas reportażu o zmianach nazw wsi ktoś odwrotnie założył kostkę na mikrofon xD:
Obrazek

-----------------

Edit:
Znalazłem fragment wydania ŁódzkichWD z 1995 roku (niestety bez czołówki): http://www.youtube.com/watch?v=t4JEPaphlsg
0 x
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Paweł Ciupak » 22 cze 2009, 0:37

Kpc21 pisze:I w Obiektywie opolskim
Jesteś pewien, że to był „Obiektyw” opolski? ZTCW, Opole leży na Śląsku, nie na Podlasiu.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 289
x 1471

Post autor: Karol » 22 cze 2009, 12:09

Zwłaszcza, że screen pochodzi z TVP Białystok, a nie TVP Opole. Ten drugi nadaje "Kurier Opolski" :D
0 x
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 22 cze 2009, 14:25

No wiem, pokręciłem trochę, chodziło o Obiektyw białostocki :)
0 x
michael112
Obserwator

Post autor: michael112 » 23 cze 2009, 18:33

Dzisiaj po raz pierwszy po zmianach obejrzałem regionalne informacje TVP Warszawa (bowiem wczoraj robiłem co innego). I: Z jednej strony doceniam wyłączenie Kuriera Warszawskiego poza pasmo TVP2, za którym poszło przedłużenie serwisów. Jednakże żałuję, że nie wykorzystano potencjału czasowego, jaki powstał po zmianie ramówki i rozpoczęciu pasma o 17:30. Kurier Mazowiecki rzeczywiście był dłuższy niż kiedyś, Kurier Warszawski raczej niewiele dłużej. Jednak nadal każdy z nich trwa niecały kwadrans.
Największy absurd to POWTARZANIE Raportu na gorąco, Prognozy pogody i sportu DWA RAZY w przeciągu 30 minut!!! To straszne marnotrawstwo czasu! (Zresztą dla mnie marnowaniem czasu jest emisja sportu nawet 1 raz.) Po prostu nie mogę patrzeć, jak traci się cenne minuty na takie bzdety np. o nowym stroju piłkarzy Legii, podczas gdy Kuriery są krótkie!

W tej chwili ramówka wygląda tak:
17:30 Telewizyjny Kurier Mazowiecki (na końcu łączenie z prowadzącym TKW i skrót wiadomosci)
17:45 Raport na gorąco
dalej Pogoda (nie wiem dokładnie, o której)
17:51 sport
18:00 Telewizyjny Kurier Warszawski
18:15 Raport na gorąco
pogoda, sport
18:20 Wywiad Kuriera

A mi się marzy, żeby każdy z Kurierów trwał po 25 minut. I ramówkę bym uformował tak:

17:30 Telewizyjny Kurier Mazowiecki
17:55 Reklama =D
17:58 Pogoda
18:00 Telewizyjny Kurier Warszawski
18:25 Reklama =D
18:28 Raport na gorąco
Jak starczy czasu, "Wywiad Kuriera" o 18:30. Jak jeszcze starczy czasu, to dopiero wtedy mógłbym nadać Sport (o 18:40 lub o 18:30, a wtedy "Wywiad Kuriera" o 18:35).
0 x
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 23 cze 2009, 20:45

Dobrze. TKW i TKM już się pojawiły, więc czas na ŁWD.

Na początek wczorajszego pasma lokalnego niestety nie zdążyłem (dzisiaj nie oglądałem). Ale włączyłem TVP Łódź zaraz po 17:30. Trwała wtedy "Pogoda na zdrowie". W tym programie zostało nieco opowiedziane o meteopatach, a na koniec była skrócona prognoza pogody (tylko mapy dla województwa, bez wstępu z pleneru). Czołówka "Pogody na zdrowie" (pełniąca zarazem funkcję tyłówki) to normalna czołówka prognozy pogody z podpisem "NA ZDROWIE". Potem były reklamy i skrócone wydanie ŁWD. Prowadzone ono było na stojąco (nawet Łódź się tym zaraziła) ze studia głównego (tego z kolorowymi figurami). W pełni podane zostały tylko 2 wiadomości, a potem prezenterka zapowiedziała, co będzie w wydaniu głównym o 18:00 (w formie forszpanu, tylko bez ozdobników). Jako tyłówka posłużyło... tło od napisów końcowych z poprzedniej oprawy graficznej xD Następnie były reklamy, wiadomości sportowe i znów reklamy.

Potem była Filmowa Encyklopedia Łodzi. Bez końcówki "i okolic", co sugeruje, że jest to jeden z pierwszych odcinków tego programu (jak się zaraz okaże miałem rację). Był to odcinek o Stokach - dawnej wsi, wchodzącej obecnie w skład Łodzi (krajobraz ciągle jest wiejski), będącej zarazem najwyżej położoną dzielnicą Łodzi (dawniej stamtąd był najlepszy widok na całą Łódź i stamtąd się robiło zdjęcia miasta, ale posadzili park). Zapomnieli tylko wspomnieć o tym, że na Stokach znajduje się najdłużej trwająca budowa w Polsce (szpital Uniw. Medycznego, który budowany jest nadal od lat 50-tych). W napisach końcowych dowiedziałem się, że jest to odcinek z 1998 roku, co potwierdziło moje przypuszczenia co do tego, że jest to jeden z pierwszych odcinków tego cyklu.

Po FEŁ były znów reklamy. Na TVP2 było tradycyjnie - jingiel TVP Info. Natomiast na antenie regionalnej (TVP Info) były zapowiedzi, pomiędzy którymi kilka razy został wyemitowany jingiel TVP Łódź (wielkie nieco przezroczyste logo TVP Łódź na tle łuków i strzałek TVP Info). Jest to w łódzkim ośrodku praktycznie niespotykane, bo zazwyczaj pomiędzy zapowiedziami nie nadają żadnych jingli (prawdopodobnie ze wzgl. na oszczędność czasu, którego przecież mają mało). Potem było normalne wydanie główne ŁWD, niczym nie różniące się od tych z poprzedniej ramówki oraz Sport (taki sam, jak po wydaniu o 17:30) oraz normalna prognoza pogody (wejście z pleneru, mapa dla Polski na noc, mapa dla województwa na noc, mapa dla Polski na jutro, mapa dla województwa na jutro), i oczywiście Rozmowa dnia.

Czyli ramówka wyglądała mniej więcej tak:
17:30 Pogoda na zdrowie
17:32 ŁWD - wydanie popołudniowe
17:40 Filmowa Encyklopedia Łodzi (i okolic - tak było podane w programie) - oraz inne programy o ciekawych miejscach Łodzi i regionu
18:00 ŁWD - wydanie główne
18:20 Sport
18:25 Prognoza pogody
18:27 Rozmowa dnia

A na stronie TVP Łódź w tej chwili podany jest program wg starej ramówki :) A w programie na jutro nie ma w ogóle pasma wspólnego 20:00-21:45.
0 x
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
x 1
Kontakt:

Post autor: projektor.ols » 24 cze 2009, 19:34

W "Informacjach" trochę się pozmieniało. :)
http://ww6.tvp.pl/7244,20090623915393.strona - video ze strony TVP Olsztyn.

Dla tych, co nie chcą oglądać lub nie lubią WMP: :)
- Przed czołówką pokazywany jest widok z miasta (tak jak w "Wiadomościach"). I to nie tylko z Olsztyna, ale i z innych miejsc regionu.
- Po czołówce jest nowy "najazd" na prowadzącego i przywitanie jego.
- Po przywitaniu jest forszpan i dalsza część.

W porannym i wieczornym wydaniu również jest widoczek (głównie z Olsztyna), bez forszpanu.

Zmiany na plus. Jakby czytali w moich myślach. ;)

Ciekaw jestem kiedy to im się znudzi pokazywanie widoków. :]

P.S. Pani Wiszniewska zrobiła sobie tylko kilkutygodniową przerwę. Dosyć szybko znikła z anteny, ale i też szybko się pojawiła z powrotem. :]
0 x
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”