[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
michael112
Obserwator

Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michael112 »

W Warszawie też przecież do tej pory zapowiadali na koniec TKM wiadomości z Warszawy i zapraszali na TKW.
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
x 1
Kontakt:

Post autor: projektor.ols »

Przeglądałem sobie dzisiaj Wikipedię z nudów i przy artykule o "Panoramie" TVP Gdańsk się zatrzymałem (http://pl.wikipedia.org/wiki/Panorama_Gda%C5%84sk)

Otóż nie może mi dać spokoju pewien fragment opisu oprawy graficznej z lat 2003-2005 ("złota Panorama" ;) http://www.youtube.com/watch?v=gt9xfLX4x0A ):

"W czołówce cały czas pojawiają się napisy " Panorama" oraz można w niej zobaczyć zabytki miasta, statek, żaglówki z mewami i stoczniowe żurawie po których pojawiał się żółty napis "PANORAMA" na pomarańczowym tle. Jesienią 2005 tę czołówkę przemalowano na niebiesko"

Zdziwił mnie ten fragment, ale też i zaciekawił do tego stopnia, że próbowałem sobie wyobrazić czołówkę w niebieskich kolorach. Powiedzmy, że się udało, ale na tyle mnie żre, żeby zobaczyć film z czołówką (ale to raczej mało możliwe). ;) Bo cioci Wikipedii mało wierzę.

Jednakże chciałbym skierować do odbiorców TVP Gdańsk w tamtym czasie pytanie: Czy w czołówce "Panoramy" (jeżeli naprawdę zmieniono jej kolor) dalej występował bardzo "pomorski" budynek jakim był... olsztyński ratusz? :D Bardzo mnie to pytanie nurtuje i frustruje. :]
Pozdrawiam!
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Post autor: michal »

Ja jako wakacyjny widz TVP Gdańsk doskonale pamiętam tę czołówkę. Niestety olsztyńskiego ratusza w niej sobie nie przypominam. Doskonale pamiętam, że w tej czołówce chyba zawsze były tylko i wyłącznie gdańskie elementy.
Kiedyś @Maciek23 pisał, że ta czołówka była przemalowana na niebiesko. Kiedy w rzeczywistości niebieska wersja tej czołówki była to nie mam pojęcia. Wiem dobrze, że podczas wakacji w 2005 r. obowiązywała właśnie ta żółta czołówka. Natomiast podczas wakacji 2006 r. obowiązywała niebieska czołówka z lupą przybliżającą widok na gdańską starówkę.
A oto dowód na istnienie przemalowanej na niebiesko czołówki "Panoramy", o której wspominał @projektor.ols. Wyraźnie po lewej stronie zdjęcia widać kadr z tej czołówki.
Obrazek
A w poniższym filmie można pod koniec zobaczyć czołówkę "Panoramy Sport", którą przemalowano z koloru żółtego na niebieski.
http://ww6.tvp.pl/video/2006/03/13/66155/film.asf
ZG Master
Użytkownik

Post autor: ZG Master »

Witam !
Wiecie co zauważyłem ?
Że przed "informacjami lubuskimi" są widoki z lubuskich miast - tak jak w Wiadomościach (tyle ,że tam Polskie...)

EDIT: Dziś i wczoraj nie było. Przedwczoraj i 4 dni temu... Pewnie testują.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

Post autor: Maciek23 »

Z tego co pamiętam, to ten Olsztyński Ratusz był tylko w wersji czołówki "Panorama Warmii i Mazur". A jeżeli jednak była w żółtej, to w niebieskiej też. A czołówkę faktycznie "przemalowano na niebiesko" ale nie jesienią 2005 tylko w lutym 2006...
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
x 1
Kontakt:

Post autor: projektor.ols »

^^ W poprzednim poście dałem link do czołówki gdańskiej "Panoramy" i tam jak byk pojawia się jako drugi olsztyński ratusz (chyba, że gdzieś w pomorskim stoi bardzo podobny budynek). Dodam, że w czołówce "Panoramy Warmii i Mazur" również pojawia się ten sam budynek (dowód: http://www.youtube.com/watch?v=-g7hvvh44wQ - nawet na planszy przed jest zdjęcie ratusza - można porównać ;) ). Tylko olsztyński zamek nie pojawia się w czołówce "Panoramy".

@michał: Dzięki za zdjęcie. Co prawda po samym napisie "Panorama" ciężko mi oceniać całą czołówkę, ale nawet to nieźle wygląda. :)
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Od wczoraj nową oprawę ma "Teleskop" TVP Poznań. W sumie uważam, że zmiana wyszła im na plus. Nowa czołówka jest całkiem ładna, choć w pewnych momentach przypomina mi czołówkę "Vieremy" z rosyjskiego Pierwszego kanału oraz poprzednią czołówkę "Telekuriera". Modyfikacji została poddana scenografia, która teraz lepiej i bardziej nowocześnie wygląda niż dotychczas. Jednak nadal nie ma w niej przestrzeni. Nie postarali się jedynie w wykonaniu nowych belek, które wyglądają mało interesująco. Podsumowując nową oprawę ocenię na +db.
A tutaj można zobaczyć "Teleskop" w nowej oprawie: http://ww6.tvp.pl/video/2010/03/08/233254/film.asf
CiachooStatysta
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: CiachooStatysta »

Pierwsze wydanie Gdańskiej Panoramy na antenie TVP Info : http://www.youtube.com/watch?v=XE2JG0ssmXE
Ostatnie główne wydanie Panoramy na antenie TVP3 : http://www.youtube.com/watch?v=DcmWX0TausE
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 84
x 75
Kontakt:

Post autor: SNOL »

Unikalny materiał filmowy "Faktów" przygotowany przez Alberta Bystrońskiego z okazji 20. urodzin serwisu zobaczycie tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=dVYY8ZkNDKw
W relacji widzowie mogą przypomnieć sobie najważniejsze momenty w życiu Dolnoślązaków i wrocławian oraz w życiu redakcji naszego regionalnego serwisu, np. fragmenty pierwszego wydania czy słynną obławę policji na pseudokibiców przy stadionie Śląska W-w.
W tym krótkim materiale wypowiada się także pierwszy prezenter "Sportu" - Waldemar Niedźwiecki. Starsi widzowie przypomnieli sobie twarz Jarosława Goławskiego, współcześnie szefa wrocławskiego oddziału telewizji TVN, ówczesnego głównego reportera "F" (rozmowa filmowana na balkonie TVNu w budynku Starej Giełdy przy pl. Solnym - stamtąd leci większość rozmów z Wrocławia na antenę TVN24, np. często z Władysławem Frasyniukiem).
Pokazano także fragmenty wydania specjalnego "F", które emitowano podczas tzw. powodzi tysiąclecia z 1997 roku - na ekranie widzimy dawne logo wrocławskiej - jeszcze - Piątki, a także młodziutką Magdę Mołek w roli prowadzącej to wydanie ze sztabu kryzysowego miasta Wrocławia.
Marcin Rosiński, szef "F" mówi o szacowanej ilości widzów, a prowadząca Ewa Wolniewicz-Dżeljilji zaprasza na "Rozmowę Faktów", poświęconą oczywiście rocznicy urodzin programu. Nagranie rozmowy z Magdaleną Falkowską-Ceran - wieloletnią dziennikarką TVP W-w, pamiętającą "Rozmaitości" i nadal pracującą w redakcji oraz Leszkiem Budrewiczem - rewelacyjnym człowiekiem, znanym dziennikarzem; już niebawem zamieszczę na moim koncie YouTube i poinformuję Was o tym na forum.media2.pl.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
dlukasz
Użytkownik
x 6
x 3

Post autor: dlukasz »

Dziś zauważyłem że na jednym z ekranów za prezenterem podczas głównego wydania "Faktów" TVP Wrocław włączony był "śnieżący" tvn24, przy czym zawsze włączona była tam TVP 1
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 84
x 75
Kontakt:

Post autor: SNOL »

Przed chwilą Monika Jagielska-Mikłos, prowadząca "Fakty" TVP Wrocław, zaczynająca pracę w Telewizji Dolnośląskiej TEDE (główna prowadząca podczas powodzi w 1997 roku - więcej np. tutaj: http://forum.media2.pl/viewtopic.php?pid=64999#p64999 ) na zakończenie wydania o 21.45 powiedziała, że odchodzi z "Faktów". Podziękowała widzom i - co ciekawe - dodała, że pozdrawia krytykantów. Szczerze mówiąc, nie wiem, o co chodzi.
Ogromna szkoda, ceniłem tą prowadzącą, od wielu lat miałem przyjemność oglądać ją na ekranie.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Przed chwilą znalazłem na stronie internetowej TVP Kraków informację, że od jutra ma się pojawić nowe tematyczne wydanie "Kroniki" pt. "Kronika kulturalna". Więcej tutaj: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/ku ... ow/1632253
Osobiście uważam, że to dobry pomysł. TVP Kraków dotychczas brakowało jakiegoś sensownego programu kulturalnego. Dotychczas na antenie mojego ośrodka jedynym serwisem kulturalnym było "Co warto wiedzieć" (dawniej "Warto wiedzieć"), lecz ta propozycja jest dla mnie mało interesująca. W tym blisko trzy minutowym programie w bardzo krótki sposób są przedstawiane informacje kulturalne, choć czasem zdarza się, że informują o jakiś akcjach nie związanych z kulturą. Już jutro postaram się zamieścić na YT obydwa wspomniane prze ze mnie programy.
Mam pytanie. Czy wasze ośrodki miały lub mają kulturalne wydania serwisów informacyjnych?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Łódź takiego wydania nie ma. A moim zdaniem bardzo by się przydało, bo w praktycznie każdym wydaniu ŁWD jest co najmniej jedna wiadomość kulturalna (często po kilka).

Poza tym jeśli chodzi o Łódzkie Wiadomości Dnia, to widzowie często krytykują styl prowadzenia tego programu - rzeczywiście jest on dość suchy, wszystkie wiadomości są według określonego schematu (np. jeśli jest wiadomość o świętach Wielkiej Nocy, zawsze najpierw mówią mniej więcej "Święta wielkanocne obchodzimy na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa...").

Proponuję poczytać:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,10562 ... m.html?v=2
Ciężko się ten wątek czyta, ale doskonale obrazuje on, co widzowie sądzą o łódzkiej telewizji.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 171
Kontakt:

Post autor: Poland »

michal pisze:Przed chwilą znalazłem na stronie internetowej TVP Kraków informację, że od jutra ma się pojawić nowe tematyczne wydanie "Kroniki" pt. "Kronika kulturalna". Więcej tutaj: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/ku ... ow/1632253
Osobiście uważam, że to dobry pomysł. TVP Kraków dotychczas brakowało jakiegoś sensownego programu kulturalnego. Dotychczas na antenie mojego ośrodka jedynym serwisem kulturalnym było "Co warto wiedzieć" (dawniej "Warto wiedzieć"), lecz ta propozycja jest dla mnie mało interesująca. W tym blisko trzy minutowym programie w bardzo krótki sposób są przedstawiane informacje kulturalne, choć czasem zdarza się, że informują o jakiś akcjach nie związanych z kulturą. Już jutro postaram się zamieścić na YT obydwa wspomniane prze ze mnie programy.
Mam pytanie. Czy wasze ośrodki miały lub mają kulturalne wydania serwisów informacyjnych?
Zapomnieliście chyba wspomnieć że program wejdzie chyba w miejsce Wejściówki emitowanej o tej porze co Kronika Kulturalna. Powstanie tego programu bardzo mnie cieszy - pamiętam że go kiedyś zaproponowałem na ich forum co prawda w formie codziennego serwisu różniącego się od "Co warto wiedzieć" nagrywaniem w studiu ale od czegoś trzeba zacząć.
Logo tego serwisu będzie wyglądać tak :
Obrazek
Poland - Aktywnie najlepszy!
erkk
Użytkownik

Post autor: erkk »

W Szczecinie zapowiedzi wydarzeń kulturalnych są w "Menu Kulturalnym", który zastąpił ukazujące się od dawien dawna "Na afiszu". A kulturalny serwis informacyjny pod nie pamiętam jaką nazwą jest częścią programu "Obraz dnia" i z tego co się orientuję to powtórka serwisu jest na drugi dzień w bloku porannym, ale teraz nie wiem, ponieważ tak kombinują z ramówką, że masakra...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”